Şimdi Ara

5.20 ile kaza yaptım. Bu araç tamir edilir mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
5.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu araba toplanır toplanmasına ama 15 20 ye zor. Bunu ancak kaportacı kendine toplar. Sana bana kimse yapmaz.

Gecmis olsun. Hiç kafaya takmayın . Bebekten önemli olamaz komple yansın araba. Böyle düşününce ne ev ne araba yavrunuzdan gerisi yalan.

Bir daha emniyet kemeri olmadan yolculuk etmemenizı öneririm . Bu sefer Allah bağışlamış canınızı ama bir daha ne olur bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozak07 -- 24 Haziran 2017; 12:49:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun

• Bayram için mi yola çıkmıştınız ? Geçmiş olsun.
  • geçmiş olsun

toplanir bu araç ugraş ve para lazim. arthur tussnik var internette meşhur ne arabalari toparliyor Onun gibi işini iyi yapan birisi bizde varsa bunuda toplar.

• Geçmiş olsun hocam. Allah beterinden saklasın..

Herşeyde vardır bir hayır

• Öncelikle geçmiş olsun. Her araç yapılır, ancak ekonomik açıdan yapılması mantıklı olmayan araç yapılmaz. Aracınız çok ağır hasar almış ve piyasa değeri itibariyle yaptırmanız ekonomik açıdan mantıklı olmicaktır. O araçta 25.000 TL üzeri hasar var, zaten hurdaya satıp üzerine 25.000 TL ekleseniz piyasadan başkasını alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut1221

Hocam bu araba degilde broadway vs gibi c sinifi avrupa araclar olsaydi sag cikamazdiniz. Cana gelmemis bosverin

daha geçen konyada passat bile atomlarına ayrıldı. broadway den sağlamlık beklemek hata olur.

kalite deniliyorsa mercedes ve bmw dışında gerisi yalan.

şu arabanın yerine 2017 passat mondeo insignia talisman vs aynı kazayı yapsın atomlarına ayrılır.

• Yol tutuş=önden çekiş

Arkadan itiş arabalarda viraja azcık sert girseniz veya biraz fazla gaz verince direk arkayı salar.Kolay topluyor amacılar gelmesin.En sol şeritte sağa viraj dönerken arabanın kaydığını düşün araba 30 cm bile kaysa bariyere vurur bidahada toplayamazsın.Kolay toplama işi ancak geniş bir pistte işe yarar.Yarış pilotu değilseniz her zaman önden çekiş tercih edin.

• Bebekle eşinize bişey olmamış ya boşver hocam.

• geçmiş olsun, direksiyonu neden ani kırdınız?
  • kasko yok .
    emniyet kemeri takılmamış..

çooooook şanslısınız....

bir müsibet bin nasihattan iyidir demişler

geçmiş olsun..

bu arada o araç tamir olmaz....hurdaya çıkar
  • Hocam öncelikle büyük geçmiş olsun, Allah beterinden sakınsın, araç görevini yapmış.Gel gelelim aracın sol a sütunu deforme olmuş.Düzeltilirse aracın burulma direnci, ön, yan çarpışmalardaki direnci ve tavan takla mukavemeti büyük ölçüde düşer yani araç güvensiz bir araç olur.Orijinal bir şekilde parça değişimi yapılkarak gayet te kullanılır ama düzeltme olmaz.Ayrıca aracın teraziye alınıp şasesinin kontrol edilmesi gerekir, milimetrik bile olsa araç eski haline çok zor gelir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gOkO -- 25 Haziran 2017; 1:31:19 >
  • Geçmiş olsun Allah tekrarını vermesin inşallah.

• Hocam. Alti ustu dunya mali.

Satin ustune 3-5 koyun ucuz bir arac alin. Sonra sevdiklerinize birsey olmadigini dusunup hayatinizin geri kalanini onlarla mutlu gecirin :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

geçmiş olsun, direksiyonu neden ani kırdınız?

Araç 1 saniyeden az bir zamanda sola çekip sonra DSC ile yola aldı ama tabi refleksim sola girdiği an sağa çekme isteği uyandırdı. Ani sağa kırdım sonra sağ sol sağ sol şeklinde 10 saniye kadar uğraştım.

Araç arkaya döndü yola aldı spini durdurdu anca geri geri su kanalına uçtuk. A sütunu tarafına yani benim üzerime olacak şekilde 80 km civarı hızla vurduk. Yarım takla attık ve 15 metre kadar sürüklenmeye devam ettik.

En son ters olarak durduk.

Hiç dokunmasam yola almıştı ama bunu o an düşünemedim malesef.
  • Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş Olsun,Yüce Allah'ım beterinden saklasın.

• 30binlik araca aldıgım gibi kasko yaptırdım 520 ye yaptırmamak büyük hata bununla geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun. Yapılmasına yapılır ama maliyeti yüksek olur. Bi taraftan çekerler başka tarafı gelir uğraş dur. Çoğu usta uğraşmak istemez bunla. Ve güvenlik açısından ne size yarar, ne de başkasına. Hurdaya vermek en mantıklı hareket olacaktır.

• Allah beterinden korusun.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.