Şimdi Ara

5.000 sıralama ile ilköğretim matematik öğretmenliği yazacağım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
502
Cevap
35
Favori
54.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yazdıklarımı okuyup da yorumlasaydiniz daha mantıklı olurdu sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumların için teşekkür ederim hocam. Telaşın t'si kalmadı ama kafam gerçekten dolu ve gerçekten rahatlamak istiyorum. Tıp konusundada haklisin ve bi iki mesaj yukarda tıp konusundaki fikirlerimi yazdım zaten. Yaş konusundaki cekincem oku ile alakalı değil . Şuan hangi bölüme gidersen gideyim büyük ihtimalle bölüm reisi olacak yaştayım Çekincem bi an önce hayatımı kurmak isteğimden kaynaklanıyor. Bir an önce bir meslek sahibi olmak, evlenmek ve hayatımı kurmak istiyorum. Yoksa hala atari oyunlarını bilgisayara joystick baglayarak oynayan bi insanim. Yaşım geçti diye bir şeyler yapmaktan çekinmem yani.

Bir yıldır dusunuyorum bütün bunları. Amacım son bir defa dusunmek ve hata yapmamak. Umarım doğru karar veririm. Öğretmenlik kararımdan %99 eminim fakat %1 lik kısım beni tedirgin ediyor.

• Bu adam çılgın işte

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ned_Starkk kullanıcısına yanıt
    Durum mühendislikte de pek farklı değil. 3 aylık tecrubemde tanıdığım işletme, kalite, planlama müdürleri ve sayısız mühendis senin ima ettiğin şeyden çok daha vahim insanlardı.

• Bence matematik yaz sonra formasyon al oyle ogretmen ol direk odtermenlik okuma tubitaktan temiz burs alirsin 1000 mi 2000 mi neydi

• Hocam, seveceğiniz iş olduktan sonra sıralamayı çok da takmamak gerekli bana kalırsa.

Kampüsü içinde yurt imkanı olan üniversiteler var, şehrin kalabalığından uzakta, uygun fiyatlara, ulaşım sıkıntısını hiç yaşamadan yaşamınızı sürdürebiliyorsunuz.

Eğer İngilizce ya da hazırlık okuma konusunda sıkıntınız yoksa ODTÜ'yü önerebilirim bu tür imkanlar açısından. Aylarca kampüsten dışarı çıkmayan arkadaşlarım dahi oldu, yani kampüste neredeyse her ihtiyacınızı giderebiliyorsunuz. Yurt imkanı konusunda da gerçekten iyi olduğunu söyleyebilirim. Okulun burs ofisine başvuru yaptığınızda burs alma imkanınız mevcut. (Burs çıkma oranı hakkında bir bilgim yok maalesef.)
  • Lycosthene kullanıcısına yanıt
    Bölüm mü tavsiye ediyorsunuz yoksa öğretmenlik mi hocam ?

• Brp tobbda bi bolum yaz hem aylik 400 lira alirsin hem de yurt beles.

• Mühendislikte adam yerine konmayanlarin yüzdesi çok daha fazla . Özel sektorde mühendislik yapacağına dershanede öğretmenlik yapmayı tercih edecek bir sürü insan var. Bunları hiç dusunmuyorsunuz. Uç örneklere bakacaksak aylık 40.000 lira kazanan bi öğretmen tanıyorum. Her mesleğin elit tabakası çok kazanır. Ayrıca sadece maddi açıdan dusunmedigimi de söyledim. Kaldı ki özel ders vs işin içine girince birçok mühendisle aradaki fark kapanıyor.

Daha bugün okuldaydim ve bir doçentle gorustum. Öğretmenlik yerine bölüm yazmayi da düşünebilirsin ama hangisini istiyorsan onu yaz dedi. Bu adam da mı aptal ? Herşey para, prestij vs değil.

• Hocam demiyeceğim abicim diyeceğim. Abicim gerçekten eğitim süreciniz çoğu insana ders verecek cinsten. Hatta benim kararımı bile etkiledi. İstemeyerek hiç istemeyerek prestij ve hukuk yazacakken senin durumuna koyabildim kendimi. İnşallah dileğiniz olur,inşallah dilediğiniz hayata kavuşabilirsiniz.
  • Hocam küçükken kafa üstü düştünüz mü hiç!!!

• Güzel dusuncelerin için teşekkür ederim hocam. 7-8 sene sonra mühendislik okumak isteyebilirim. Bunu yapabilir miyim yapamaz mıyım bilmiyorum. Fakat bir şeyden çok eminim. İlgimin olmasıyla mesleği yapmak arasında uçurum var. Pilotaja nasıl dışardan bakarak gittiysem mühendisliğe de aynı şekilde gireceğim. Biraz tecrubem oldu fakat daha bilmediğim çoksey olduğuna eminim. Öğretmenlik konusunda ise gormem gerekenlerin çoğunu gordugumu yapmam gerekenlerin çoğunu yapabildigimi tecrübe ettim. Eğer mühendislik yazarsam gerek ilk yıllarımda kendimi geliştirirken, gerek özel sektör koşulları yüzünden veya hiç bilmediğim bir sebepten dolayı sorun yaşayabilirim. Bütün bunları öğretmenlik eğitimim süresince de yaşayabilirim ama tecrübelerim bana ogretmenlikte bu riskin çok daha az olduğunu söylüyor.

Monoton yaşam kısmına gelince... Tek dusuncem öğretmenlik yapmak değil. Gerek eğitim alanında gerek başka alanlarda ticari faaliyetlerde bulunmayı da dusunuyorum. Şuan bile birkaç projem var. Eğitim alanı dışındaki projelerim için sermaye ve zaman engelim var. Bu projelerden birini ilerde hayata geçirebilir ve farklı alanlara yonelebilirim.

Kayseri dışında yaşamayı çok da dusunmuyorum hocam. Liseden beri kayseride değilim zaten. Bu kadar zamanda yeterince insanla vakit geçirdim zaten.

Tekrar sınava girme sebebim riske atmamaktı hocam. Burasi Türkiye . Her an her şey olabiliyor. Oturup sınava calismadim zaten. Özel ders veriyordum ve konuların çoğunu hatırlıyordum. Hatta ygs ye 1 hafta kala ayrıldım işten ve sadece o hafta baktım ygs ye.

• Musatagaas M kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk hedefim akademisyenlik zaten ama bahsettiğim sebeplerden dolayı Erciyeste okumayı dusunuyorum üniversiteyi.

• aydinsukru kullanıcısına yanıt
    Çok faydalı bir yorum olmuş hocam. İnanın hayatımın aydınlanmasını yasattiniz bana.

• Ventriküler Fibrilasyon kullanıcısına yanıt
    Issız mühendis sayısı veya öğretmenlerden daha az ücretle ve daha ağır şartlarda çalışan mühendis sayısı da azimsanacak düzeyde değil. Ayrıca ilk hedefim akademisyenlik. Siz ne onerirsiniz ?

• Sanırım hayır ama defalarca kafam yarıldı. Çok yaramaz bir çocuktum. Neden sordunuz hocam ?

• GenkaNuank G kullanıcısına yanıt
    Dusunmuyor değilim hocam. Yarın Tubitak'ı arayıp detaylı bilgi alacağım. Ilgın için teşekkür ederim.

• brktmr B kullanıcısına yanıt
    Hiç ya öylesine,zaten cevabımı aldım!!!

• MKepo M kullanıcısına yanıt
    Olur da ODTÜ yazarsam ben de kampusten çıkmam hocam. THKU daydim pilotaj okurken. Etimesgut'ta bizim üniversite. Aylarca Etimesgut'tan cikmsmisligim vardır. Fakat büyük ihtimalle Erciyes yazacağım.

• Eyvallah hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.