Şimdi Ara

49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
6.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: En başta belirteyim, tercihimi LG49NANO866 ‘dan yana kullandım. Konuya katkısı olanlara teşekkür ederim.

İlk Mesaj: Oturma odasındaki emektar 40” Sony LCD tv’yi değiştirmek için 49-50” boyutunda güzel bir televizyon arıyorum.

100hz olmasını istediğimde karşıma sadece bu iki model çıkıyor.

Mağazada inceleme fırsatı bulamadım.

Sizce hangisi, veya başka bir model mi?

Teşekkürler.

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/576117-588801/lg-49nano866na_sony-kd-49xh8596/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 3 Kasım 2020; 9:41:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de bu ikisini listemde bulunduruyorum, 100 hz olmasa da Philips 50pus8505 da listemde ancak bu model eski modelin donanımını kullanıyor sanırım, forumda yazılmıştı. O yüzden biraz soğudum, fiyatı daha uygun olsa da.
    Sony yi mağazalarda hala göremedim, emin olamadım henüz, buna daha sıcak gibiyim.

• tv fiyatları ne hale gelmiş :( 7-8 binden aşağıya tv bulamayacağız sanırım. 100hz çok takılmıyorum(tabikide tercihim) ama ses konusunda son teknolojileri içersin direk led olsun falan deyince gene bu seviyeye çıkıyorum. Phıliıps amblight çok istiyorum ama okuduğum yorumlar genelde olumsuz eski kalitesi olmadığı yönünde. İndirime girerse almak için bi model belirleyemedim. Samsung ve sony populer olan modelleride üretim bittiği için şuan kapalı kutu yok piyasadakiler hep daha önce iade olmuş ürünler anladığım kadarıyla.
  • Hocam merhaba,
    LG 100HZ HDMİ 2.1 var
    MAGİC kumanda var.
    fiyat daha uydun tercih sizin
  • lg çöp hocam tam anlamıyla..edge led ips panelde düzgün siyah göremezsiniz ayrıca parlaklığı çok düşük bu modelin bildiğiniz karanlık ekran seyredersiniz..

bu modelin çok daha iyisi olan fald aydınlatma ips panelde bile durum bu..

49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA

49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA

• yine ayrıca edge led ve ips panel olmasından dolayı ekrandaki nesnelere göre ekranın altı üstü komple beyazlar

49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA

artı olarak düşük parlaklık ve kontrast dolasıyla detay göremezsiniz..

49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA49” 100hz Seçimi, Sony 49xh8596 - LG 49NANO866NA

• arkadaşlar lg nin oled harici tv lerinden uzak durun %90 ı çöp parayı sokağa atarsınız..
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Gerekçelerini görsellerle göstererek tavsiyede bulunduğunuz için teşekkürler.

PC monitörüm IPS panel ve çok memnunum, ama TV’de beni ne bekliyor bilemiyorum. Mağazada test ederken dikkat edeceğim.

Ama netice iyibariyle Malesef samsung’da va panel 100hz bulamadım.

• talbotlago kullanıcısına yanıt
    Philips hiç düşünmüyorum. Bu iki modele daha yakınım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

Hocam merhaba,
    LG 100HZ HDMİ 2.1 var
    MAGİC kumanda var.
    fiyat daha uydun tercih sizin
    Teşekkürler,

Sony de 100hz, hdmi onda da yeni nesil...Kumanda farkı var evet...Fiyat daha düşük evet...Android işletim sistemi şimdiye kadar benim için tercih sebebiydi ama yeni sürüm webos’lar da iyi olmuş o yüzden tercihimde ön planda değil.

Daha çok görüntü/renk kalitesi ve playstation performansı kararımı etkileyecektir.

• jagatai J kullanıcısına yanıt
    Malesef fiyatlar kur’a ve vergilere paralel olarak çok arttı.

Ancak yüksek fiyatlı 43-49-50” modeller malesef pek satışa çıkmıyor ülkemizde anladığım kadarıyla. Çünkü daha büyük ekranlara talep kayıyor üstün özellikli televizyonlarda.

• UNDYING U kullanıcısına yanıt
    q70t va panel 100hz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

q70t va panel 100hz hocam
    Ama 49-50” bakıyorum. Bu boyutta q70t göremedim...

• UNDYING U kullanıcısına yanıt
    hocam o boyutlar küçük değilmi izleme mesafeniz nedir bide 40inch den geçeceksiniz sanırım alacağınız cihaz yıllarca kullanılacak bence en düşük 55 bakın çünkü kısa süre sonra göze küçük gelmeye başlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam o boyutlar küçük değilmi izleme mesafeniz nedir bide 40inch den geçeceksiniz sanırım alacağınız cihaz yıllarca kullanılacak bence en düşük 55 bakın çünkü kısa süre sonra göze küçük gelmeye başlıyor
    Ben salonda yaklaşık 120” projeksiyon perdesi kullanıyorum, bu oturma odası için, izleme mesafem 1,5-2 metre

• quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Teşekkürler,

Sony de 100hz, hdmi onda da yeni nesil...Kumanda farkı var evet...Fiyat daha düşük evet...Android işletim sistemi şimdiye kadar benim için tercih sebebiydi ama yeni sürüm webos’lar da iyi olmuş o yüzden tercihimde ön planda değil.

Daha çok görüntü/renk kalitesi ve playstation performansı kararımı etkileyecektir.

Alıntıları Göster
    Hocam herhangi bir mağazada yan yana bakın oradan kararınızı verin,
    İyi forumlar.
  • mağaza ışıklarının altında lg modellerin ne kadar çöp olduğu belli olmuyor o yüzdenmi :)
  • hocam sony 80 serisi nedir allah askina! alin lg yi keyfinize bakin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • popturceyn P kullanıcısına yanıt
    Sebep?

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Hocam trde yok maleesef ne zaman gelir sizce ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.