Şimdi Ara

Oled, Qled, MiniLed, IPS, Dled kafam iyice karıştı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kimisi Oled iyi diyor, Kimisi Qled, Kimisi Miniled vs. vs.

bu teknolojilerin birbirine karşı artı ve eksileri nelerdir ? bizleri aydınlatabilirmisiniz ?

• aydınlatmasına aydınlatırızda sen hangisi ile aydınlatılmayı seçersin?

Oled mi Dled mi Miniled mi Qled mi?

• Philips 65OLED705 sahibiyim. OLED bir televizyon ve görüntüsü muazzam. Siyahlar, renkler, ve 2021 üretimi olduğundan yeni revizyon LG panelleri kullanıyor gündüz güneşte parlaklığı eski OLED'lere göre oldukça iyileştirilmiş. Bunu almasam buna en yakın siyahları veren OLED'i aratmayan ve en önemlisi yanma tehlikesi olmayan Samsung 65QN90A tercih edecektim. Bu da bu sene çıkan Direct array'de gelinen son noktayı gösteren bir cihaz. OLED'ler arasında benim TV'm dışında bir çok daha iyi alternatif mevcut ben biraz f/p ürünü aldım 4k120hz yok mesela, ama OLED olmasın ona en yakın görüntüde MiniLED alayım dersen yazdığım cihaz kafidir. Artık QLED falan düşünme zaten geçti modası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 26 Kasım 2021; 8:37:22 >
  • Bende biraz araştırma yaptım

Oled : her ledin kendi aydınlatması var siyah tonlar daha canlı ama led yanması sıkıntısı var ve pahalı

Qled : Normal led in biraz daha küçülmüş hali parlaklık üst seviyede ama siyahlar oled gibi değil

• AMD1976 kullanıcısına yanıt
    Peki miniled?
  • Dün Oled görmek ve incelemek için AVM de Teknosa mağazasına gittim Yeknosa çalışanı Oled lerde yanma sorununun devam ettiğini söyledi sonra Samsung Shopa gittim orada Samsung 'un Neo Qled tv lerini gördüm ve aşık oldum ben böyle güzel canlı ve kaliteli bir görüntü görmedim. 55 inch QN85A modeli yaklaşık 16k liraydı ben şahsen çook beğendim görülen o ki Samsung LG ye sağlam bir gol atmış ve maçı kazanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMD1976 -- 28 Kasım 2021; 14:41:2 >
  • sonyleride incelemeni tavsiye ederim ;)

• Lg oled almayın da ne alırsanız alın hocam. 2 yılda kullanılamaz hale geliyorlar. Destek tamamen ilgisiz. Adamlar anormal derecede sıkıntılı. Alan herkes dertli aman aman aman!! Benim oledin durumu bu

Oled, Qled, MiniLed, IPS, Dled kafam iyice karıştı ?
  • Çook geçmiş olsun Hocam kaç yıllık bir modeldi ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.