Şimdi Ara

444 1 444 Sahtekarlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
10.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • 312 444 1 444(Türk Telekom) dün 2 kere bu telefon numarası tarafından en telefonu arandı.ilk başta cevap vermediler.sonra açtım alo dedim işte cevap verdiler türk telekomdan aradığını söyledi ve babamın adını verip görüşebilirmiyim dedi.siz kimsiniz dedi adımı sordu ama söylemedim.sonra Net de biraz araştırma yaptım. Bir çok kişinin başına da gelmiş bu olay. .

  ttnet açıklaması.;

  ‘‘Değerli Müşterimiz,

  Son günlerde bazı müşterilerimizin farklı telefon numaralarından "TTNET Müşteri Hizmetleri" adı altında arandıkları ve farklı gerekçeler kullanarak kendilerinden kredi kartı bilgilerinin istendiği tespit edilmiştir.

  TTNET A.Ş. tarafından 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri haricinde başka bir numaradan arama yapılmamaktadır.

  444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından yapılan aramalarda hiçbir zaman kredi kartı, şifre gibi özel bilgiler sorulmamaktadır.

  TTNET A.Ş., müşterilerinden e-posta yoluyla hiçbir şekilde bilgi talep etmemekte ve kişisel bilgilerinin tamamını istememektedir.

  TTNET A.Ş. sadece son ödeme tarihi geçmiş ama henüz faturasını ödeyememiş abonelerimize Sesli Yanıt Sistemi (IVR) ile otomatik arama yaparak borcunu hatırlatmaktadır. Bu aramalarda abonelerimiz, eğer uygun görürlerse telefon tuşlarını kodlayarak sesli yanıt sistemindeki ilgili menü aracılığıyla kredi kart bilgisini sadece kendisi kullanarak fatura borçlarını ödeyebilmektedir. Ancak bu işlem sadece sesli yanıt sistemi aracılığıyla yapıldığından abonelerimizin, bu işlem esnasında Müşteri Hizmetleri yetkililerimizle hiçbir şekilde teması olmamaktadır.

  Müşterilerimizin, bu tür kötü niyetli kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerinden dolayı zarar görmemesi için benzeri durumla karşılaştıklarında, herhangi bir bilgi vermeden ve sisteme bilgi girişi yapmadan görüşmeyi sonlandırmalarını tavsiye ederiz.

  Saygılarımızla,

  TTNET A.Ş.’’

  arkadaşlar sizi böyle bir numara aradığı zaman kesinlikle açmayın.türk telekom aradığı zaman başına herhangi bir kod gelmez..
  milleti türk telekomdan arıyoruz dıye kandırıyolar
  geçen seneden beri bu olay devam edıyomuş
  uyarmak istedim..

  alıntı.. • normal numara arasa da bu numara arasa da aynı şey.

  ttnet yasal hırsızdır o arayanda yasa dışı hırsızdır
 • Az Önce Aradılar Da Açmadım...
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.