Şimdi Ara

407 mi Passat mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
0
Favori
13.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her iki aracın konsepti farklı. ama 407 de güzel araç. motoruda küçük yakıt olarak dahada ekonomik.
  • ıçkırık 407 mi yoksa Passat mı

tabiki passat
  • hortlattınız 3 ay önceki konuyu
    adam arabayı almış zaten.
    daha niye yorun yazıyorsunuz ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: iasonion

Kimya mühendisiyim

Bahşetmek ne haddime, fikirlerimi yazdım sadece..

hocam süper yazmıssın, bi de türklerin karakteristiğini yazsan, üretici değil tüketici olarak.
  • LAFIMI OLUR YAWW PASSAT TABIKIDE
  • Hortlayan konuya cevap tabiki Passat
  • Olaya duygusal yaklaşmak yerine bir de şu açıdan bakmalı,

İkisi de aynı sınıf araç,

Dizel olarak bakıldığında (en ucuzları)

407 1.6 hdi 48.000 YTL
    407 2.0 hdi 63.000 YTL

Passat 2.0 tdi 73.000 YTL

Peki sırf "passat'a biniyorum" demek için, passat'a fazladan 10.000 ytl'ye vermeye değer mi, bence değmez.

İkisi de aynı fiyata satılsa bile, passat'ın 407'den üstün özelliği nedir donanım olarak, ikisi de aynı beklentiyi karşılıyor, ikisi de aynı sınıfa hitap ediyor, peki fark ne? Tamamen kişisel beğeni. Zevklerin ve renklerin -ne hikmetse- tartışılamadığı memleketimizde isteyen itediği aracı tercih eder, ama passat'ın 407'den üstünlüğünü mantıklı izah edecek var mı?
  • ya bu adam dizel mi istio benzinli mi?

bi Allah'ın kulu söylesin
  • walla bence 407 daha şekil bir araba görünüş açısından ama her zaman passat daha iyidir gidişatı mercedes e yakındır.407 bi arkadaşın dediği gibi passat a göre beşik gibi sallanır ama görünüş açısından yine söylüyorum 407 daha şekil ve karizma bir arabadır.bir arkadaşa da uyuz oldum (MURATCASPER) yok polo yu üretmese bilmem ne falan walla polo kullanıcısıyım süper bir araç heralde kendi alamadı öyle bir araba ondan dolayı çekemiyor.(2002 yeni kasa polo)
  • Tabiiki Passat. En azından fransız değil..
  • passsatt tabiki önündeki o amblem yeter pevgeot a hem passatın w8 motorları var 320 350 beygir
  • işe o yönüyle bakmak hata olur. almanlar bizim nekadar dostumuz? kalite yönüyle vw , ekonomi vede fiat düşüklüğü yönüyle peugeot
    quote:

Orjinalden alıntı: merruse

Tabiiki Passat. En azından fransız değil..
  • İşin içine accord da ekleyebilirmiyiz.pssat fsı dan inip peugeot 407 1.6hdi a binince passat gitmiyormuş gibi geliyor açıkcası.ama şöle bişeyde var tamam peugeot un dışı güzel içini pek neğenmiyorum+407nin 2.eli kötü bunu unutmamak lazım
  • LİTEON; yoksa sen aradığım adam mısın?

Ya abi, peugeot bölümündeki bi topicte 407 1.6 hdi kullanıpta ciddi manada yorum yapacak bi tane adam bulamadık. 407; fabrika verisi 11.7 sn olduğu halde arabam.com testlerinde 0-100 km/s hızlanmasını 14,5 sn olarak vermiş, Autoshow dergisinde de 13.5 sn olarak okuduğu net hatırlıyorum, passat fsi ise hem fabrika verisinde hem de testlerde 11.5 sn hızlanması var. Sen ise kalkmış pssat fsı dan inip peugeot 407 1.6hdi a binince passat gitmiyormuş gibi geliyor diyorsun. Eğer her iki aracı da kullandıysan ne olursun çok rica ediyorum, biraz daha fazla ayrıntı.

Zira
    407 1.6 hdi executive : 54000 ytl DİZEL
    Passat 1.6 FSI comfortline : 53000 ytl. BENZİNLİ

Ne yapmalı ne etmeli, hangisini tercih etmeli. Hemen öyle cart diye "passat" demeden, ayrıntılı , tafsilatlı, şerhli, detaylı yorumlar lütfen. Konfor, performans, yol tutuş vs vs vs.

Lütfen diyorum bak, LÜTFEN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 20 Ağustos 2007; 15:20:55 >

• peugeot un dizel oldugunu belirtmek gerekir
    quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

LİTEON; yoksa sen aradığım adam mısın?

Ya abi, peugeot bölümündeki bi topicte 407 1.6 hdi kullanıpta ciddi manada yorum yapacak bi tane adam bulamadık. 407; fabrika verisi 11.7 sn olduğu halde arabam.com testlerinde 0-100 km/s hızlanmasını 14,5 sn olarak vermiş, Autoshow dergisinde de 13.5 sn olarak okuduğu net hatırlıyorum, passat fsi ise hem fabrika verisinde hem de testlerde 11.5 sn hızlanması var. Sen ise kalkmış pssat fsı dan inip peugeot 407 1.6hdi a binince passat gitmiyormuş gibi geliyor diyorsun. Eğer her iki aracı da kullandıysan ne olursun çok rica ediyorum, biraz daha fazla ayrıntı.

Zira
    407 1.6 hdi executive : 54000 ytl
    Passat 1.6 FSI comfortline : 53000 ytl.

Ne yapmalı ne etmeli, hangisini tercih etmeli. Hemen öyle cart diye "passat" demeden, ayrıntılı , tafsilatlı, şerhli, detaylı yorumlar lütfen. Konfor, performans, yol tutuş vs vs vs.

Lütfen diyorum bak, LÜTFEN...

• quote:

Orjinalden alıntı: sadall
    işe o yönüyle bakmak hata olur. almanlar bizim nekadar dostumuz? kalite yönüyle vw , ekonomi vede fiat düşüklüğü yönüyle peugeot
    quote:

Orjinalden alıntı: merruse
    Tabiiki Passat. En azından fransız değil..

Yok canım faşoluk manasında dememiştim. Biraz daha edepsizce bir göndermeydi aslında :)
  • Amaç daha kaliteli bir arabaysa, kesinlikle Passat.
  • @sadall seni eski yazılarından tanır, takip ederim, ama neye istinaden öyle yazdığımı görmeni de beklemedim de değil açıkçası ; yukarıda düzelttim düzeltmesine de, ama LİTEON;
    quote:

pssat fsı dan inip peugeot 407 1.6hdi a binince passat gitmiyormuş gibi geliyor
    dediği için ben de öyle yazdım.

Konuyla ilgili ciddi deneyimleri olanlar olursa daha istifade etmiş oluruz.

• şöyle bir özet çıkarmak istiyorum:

407 öncelikle motor kasa altında eziliyor dizelinde. yan aynaları çok küçük. daha zengin donanıma ve daha zengin güvenlik ekipmanına sahip. arka taraf biraz sıkışık uzun boylular için uzun yol işkence. süspansiyonu biraz sarsıntılı çalışıyor ayrıca devasa bir dönüş çapı var. bagaj hacmi de passata göre çok küçük (passat 565 lt, 407 407 lt) arka koltuklardaki değişkenlik ise gayet iyi.

passat donanımı nispeten zayıf. arka koltuklarda yeterli mekan var. kokpit çok sade.optimum performans için ise yüksek oktanlı yakıt istemesi dezavantaj. güvenlik donanımları 407'den fakir. fren mesafesi 407'den çok az daha uzun. 407'ye oranla daha konforlu. üstelik 407'den daha hafif bir araç. sürüş karekteri olarak birbirine yakın araçlar diyebiliriz.

sana kolay gelsin

• VECTRA desen neysede 407 diyosun Fransız Malı Her Yönden Passat
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.