Şimdi Ara

40 yaşından sonrası için mücadele sporu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hem fit olabileceğim ve kilo verebileceğim, hem de kendimi korumayı (self defense) öğrenebileceğim bir mücadele sporu arıyorum. 40 yaşıma yaklaştım. İleride de sürdürebileceğim, İstanbul Anadolu yakasında düzgün kursu veya spor salonu olan bir spor olarak ne öneriyorsunuz? BJJ'yi araştırdım. Bir-iki deneme dersi de izledim. Güzel gözüktü. Gerçi mücadeleci ve görece sabırlı birisiyimdir ama çok zor gibi geldi. Hala ciddi ciddi BJJ var aklımda ama sürdürülebilir bir şey mi bilemedim. Bun dediklerimden başka self defense olarak düşünülebilecek Wing Tsun veya Krav Maga'dan başka, bunların dışında ne öneriyorsunuz?

• Valla olay kilo + fit bir vücut ise dövüş sanatı değil de ağırlık + yüzmeyi öneririm ben.
  • Benim gördüğüm, birkaçı hariç, birçok mücadele sporu (örn. BJJ, Kickboks, boks, hatta Krav Maga ve Wing Tsun) epeyi hareketli, benim aradığım hareket için yeterli.
    Bu nedenle, 40 yaş sonrasında da devam edilebilecek bir mücadele sporu arayışındayım. Hem de bunu burada tartışmak okuyan başkaları için de faydalı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beter pan -- 10 Mayıs 2017; 16:16:26 >
  • Kilo vereceğim diyorsan boks,kickboks,muaythai ama eğer diyorsan beni hem zorlamasın hemde az çok kendimi savunabileyim aikidoya gidebilirsin ama aikidoda kilo vermen çok zor onu söyleyeyim gidenlerde zaten kilo vermek ve kendini savunmak amaçlı değil aikidonun felsefesi için gidiyorlar, aikidoda yaş hiç önemli değildir.
  • koşu
    hem zayıflar hem kaçarsın
  • Krav maga

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şeyh-i Ekber İBN-İ ARABİ

Krav maga

Krav Maga güzel. 4-5 ay kadar da yaptım zaten. Buna alternatif ne olabilir mesela?
  • Alternatif olarak boks ,kickboks olabilir ancak.Çunku zayıflamak istediğin içim kardio lazım.

Ama krav maga tarzı isterseniz wing chun ,aikido,eskrima tarzı self defense sporları olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galiba her şeyi göze alıp BJJ yapacağım.
  • bir çok salonda boks, kick boks, muay thai çalıştım.
    50 yaş üstü bir çok sporcuyla karşılaştım.
    istediğini yapabilirsin.
    ama gider gitmez salondaki 18 lik 20 lik adamlara uyum sağlayacağım dersen anjiyo sonrası 2 ayda verirsin baya kilo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 3 Haziran 2017; 21:50:41 >
  • baston fight
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.