Şimdi Ara

40 shader nereye gitti?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2600pro mla bugüne kadar mutlu mesut ve sorunsuz bir şekilde geldik. 1 seneden fazla bir zamandır kullandığım ve ilk günden beri oc ile kullandığım 2600 ümde bugün garip bir şey farkettim.
    Artık sürücüyü güncelleştirmem gerektiğini düşünerek 9.6 sürücüsünü yükledim ama eski dost Ati tool 9.6 ile çalışmayı reddetti bende riva tuner ı kullandım ama çok garip birşey farkettim oc yaptıktan sonra riva tuner 2600 ümün shaderlarının 120 den 80 e düştüğünü gösteriyor ve everestte doğruluyor Oc yi geri alıp yeniden başlattımmı tekrar 120 ye çıkıyor
    Bu nasıl mümkün olabilir

40 shader nereye gitti?

• o/C siz daha performaslı bir kart olmuş
  • Hocam peki oyunda perf. düşümü filan oluyormu ? Sürücü kaynaklı bi problem olabilir....
  • Hımm...

3DMark 06 Perlin Noise testini dener misin? (XP kullandığın için 06 diyorum. Vantage Perlin Noise de kullanılabilir.)

Doğrudan aritmetik işlemcilere yüklendiği için, gerçekten 80 işlemciyle çalıştıysa bunu anlayacaksındır.

Not: Testi AA-AF vs. kapalıyken yaparsan daha sağlıklı olabilir :)

Bu testten sonra, sonuç ne olursa olsun, bir de 06 multi-texturing testini dene (aslında Vantage'nin multi-texturing testini de denemek iyi olabilirdi ama, neyse. Nitelikleri farklı zira. Tabii ille 3DMark testlerini kullanmak zorunda değiliz. Daha bir sürü teorik amaçlı uygulama var).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 4 Temmuz 2009; 18:15:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.