Şimdi Ara

40 Noddle 3.49 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.891
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Almayın, satıcı iptal etmek zorunda kaldığı için ürün başına trendyola ceza ödeyecek. Siz 25 lira kupon kazanacaksınız belki ama bir işletmenin batmasına yol açabilirsiniz. Herkes kendi vicdan muhasebesini yapsın tabii.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyati yükseltmiş
  • Trendyol fiyat hatası konularını artık paylaşmayın satıcıya 25tl çek ücreti +5tl ceza kesiyorlar genelde küçük satıcılar var zaten 3 kuruş kar için değmez büyük firma olsa canına okuyun ama esnafa bu dönemde dokunmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bal gibi fiyat hatası olduğu belli.

Gelen yüksek siparişlerden dolayı dükkanı kapanan bir sürü kişi var.

Yapılan hataların birçoğuda trendyol un sistemi ile alakalı. Ama haayı kabul etmeyip satıcılara yüklüyor suçu.

Sizin için 25tl kâr demek olabilir ama birileri için tüm birikimlerinin yok olması anlamınada gelebiliyor.

Amma uzattın demeyin sakın, o kadar basit değil bu işler, hatalı fiyattan ürün yollarsa 20 bin tl, yollamazsa 10 bin tl gibi zarar edecek kişiler oluyor. Rakamlar tamamen temsili rakamlardır.

Hani büyük firmalara karşı yapsanız size kalmış, atmış oldukları kazıklara sayarsınız deriz ama bu durum farklı. Ufak esnafın yok olması demek rekabetin yok olması demek ki bunun da bize zararı oluyor. Tıpkı ali den ufak şeyler alıp iade etmesiyle oluşan zararlar gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OFLU- -- 11 Ocak 2021; 14:28:48 >
  • Firma büyük olsa belki düşünürdüm. Ancak ufak adamdan böyle alınmaz. Onun yerinde sen de olabilirsin düşün. Ama çok da fifi deyip alanlar illa ki vardır aramızda?

• quote:

Orijinalden alıntı: -OFLU-

Bal gibi fiyat hatası olduğu belli.

Gelen yüksek siparişlerden dolayı dükkanı kapanan bir sürü kişi var.

Yapılan hataların birçoğuda trendyol un sistemi ile alakalı. Ama haayı kabul etmeyip satıcılara yüklüyor suçu.

Sizin için 25tl kâr demek olabilir ama birileri için tüm birikimlerinin yok olması anlamınada gelebiliyor.

Amma uzattın demeyin sakın, o kadar basit değil bu işler, hatalı fiyattan ürün yollarsa 20 bin tl, yollamazsa 10 bin tl gibi zarar edecek kişiler oluyor. Rakamlar tamamen temsili rakamlardır.

Hani büyük firmalara karşı yapsanız size kalmış, atmış oldukları kazıklara sayarsınız deriz ama bu durum farklı. Ufak esnafın yok olması demek rekabetin yok olması demek ki bunun da bize zararı oluyor. Tıpkı ali den ufak şeyler alıp iade etmesiyle oluşan zararlar gibi.

trendyol'da mağazam var. 1200 liralık ürünüm kendilerinden kaynaklanan fiyat hatası ile 8 liraya satıldı, allah'tan max 2 alım sınırı vardı. iptal ettim, sistemsel hata yüzünden hem para ödedim, hem de puanım düştü.

ekmek parası derdim olmasa trendyol denen gudubet firmada günahımı satmam, bireysel olarak bile trendyol'dan alışveriş yapmıyorum. insanlar bu boktan ara yüzle nasıl alışveriş yapıyor anlamıyorum.

öyle bir aç gözlülükle iş yapıyor ki trendyol, reklamlarıyla sadece müşteriyi değil, bizi bile darlıyorlar. günde en az 10 tane bildirim geliyor pazaryerinden. 10 günde bir de satıcı destek hattı arayıp bir şeyler geveliyor kampanyalarla ilgili. 4 farklı yerde satıyorum hiçbirinde böyle sorunlar yaşamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Jude. -- 11 Ocak 2021; 14:41:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hey Jude.

trendyol'da mağazam var. 1200 liralık ürünüm kendilerinden kaynaklanan fiyat hatası ile 8 liraya satıldı, allah'tan max 2 alım sınırı vardı. iptal ettim, sistemsel hata yüzünden hem para ödedim, hem de puanım düştü.

ekmek parası derdim olmasa trendyol denen gudubet firmada günahımı satmam, bireysel olarak bile trendyol'dan alışveriş yapmıyorum. insanlar bu boktan ara yüzle nasıl alışveriş yapıyor anlamıyorum.

öyle bir aç gözlülükle iş yapıyor ki trendyol, reklamlarıyla sadece müşteriyi değil, bizi bile darlıyorlar. günde en az 10 tane bildirim geliyor pazaryerinden. 10 günde bir de satıcı destek hattı arayıp bir şeyler geveliyor kampanyalarla ilgili. 4 farklı yerde satıyorum hiçbirinde böyle sorunlar yaşamıyorum.

Alıntıları Göster

Aslında olması gerekende bu, stoklar sürekli düşük tutulmalı, hele ki böyle sorunlu bir pazaryerinde 500 1000 stok girmenin anlamı yok bence.

Stok listen olur, ona göre tükenmeye yakın stoğuna göre çoğaltırsın.

Sen ucuz atlatmışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OFLU- -- 11 Ocak 2021; 14:49:1 >

• Geçenlerde ekşi sözlükte gördüm adam satıcıymış trendyolun verdiği kargo kodlarıyla kargo şubesine gidiyormuş sabah erkenden ama kargo kabul etmiyormuş trendyolun kotası doldu diye. Neyse baya bir süre geçmiş böyle sonunda müşteriler iptalmi etmiş ne olmuş.Kısaca sadece trendyolun hatası dolayısıyla satıcı ürünlerini müşteriye ulaştıramamış. Yetmemiş birde üzerine 10000 küsür TL para cezası kesmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: -OFLU-

Aslında olması gerekende bu, stoklar sürekli düşük tutulmalı, hele ki böyle sorunlu bir pazaryerinde 500 1000 stok girmenin anlamı yok bence.

Stok listen olur, ona göre tükenmeye yakın stoğuna göre çoğaltırsın.

Sen ucuz atlatmışsın.

Alıntıları Göster

ben entegrasyonla çalışmadığım için kolay. fakat ürünlerini entegrasyonla yükleyenler için zor bir durum, özellikle 100-200 farklı ürünü olanlar için.

insanların bir çoğu gözü kapalı artık trendyol'dan alışveriş yaptığı için satıcıların bu platformdan şimdilik vazgeçmesi de zor.

• Ussuz kullanıcısına yanıt

Diğer mesajlarda da başka esnaflar çuvalı yüklenip kapı kapı kotası bitmemiş kargo şubesi aradıklarını yazmıştı, yani göndermek isteyen gönderiyor. Ki zaten kampanya dönemlerinde kargo süresini uzatıyor da yazmışlar. Trendyol hatası göremedim ben o başlıkta.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Geçenlerde ekşi sözlükte gördüm adam satıcıymış trendyolun verdiği kargo kodlarıyla kargo şubesine gidiyormuş sabah erkenden ama kargo kabul etmiyormuş trendyolun kotası doldu diye. Neyse baya bir süre geçmiş böyle sonunda müşteriler iptalmi etmiş ne olmuş.Kısaca sadece trendyolun hatası dolayısıyla satıcı ürünlerini müşteriye ulaştıramamış. Yetmemiş birde üzerine 10000 küsür TL para cezası kesmiş.

Konumuzla alakalı değil ama sitenin hataları saymakla bitmiyor işte.

Verdiği kuponlarla, yaptığı reklamlarla çok müşteri topluyor.

Sanki markaymış gibi bağlananlar bile var, halbuki farklı sitelerden daha ucuza alacak ve aynı ürün gelecek, aynı satıcı daha ucuza farklı sitede de satış yapıyor.

Bundan kaynaklı satıcılar bunca hataya rağmen çalışıyorlar işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: baba1993

Trendyol fiyat hatası konularını artık paylaşmayın satıcıya 25tl çek ücreti +5tl ceza kesiyorlar genelde küçük satıcılar var zaten 3 kuruş kar için değmez büyük firma olsa canına okuyun ama esnafa bu dönemde dokunmayın

Buyuk firmanin niye canina okunsun

• Trendyol uygulamasını komple sildim. Benden uzak olsun. Youtube reklamlari sinir bozucu, her sn trendyol ismini duymak zorunda mıyım? Bıktım artık bıktım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dumanus

Buyuk firmanin niye canina okunsun

Alıntıları Göster

her türlü zaten yolunu buluyor o büyük firmalar anlaşıp aynı anda fiyat artışları vs derken bizim canımızı yakıyorlar zaten ondan büyük firmalara karşı tavrım hep böyle doğrudur yanlıştır etiktir değildir orası bana kalmış

• Belki merak edenler olur da biraz vicdan meselesi yaparlar. 1 ay önce yaşanmış olay, gerçek satıcı bu; Hemen altında başkası da benzer olaydan ne kadar zarar ettiğini yazıyor.

Nelere sebep olduğunuzu görün. Sen 25tl kazanıyorsun ama, o hata hiç günahı olmayanlardan kat kat çıkıyor.

40 Noddle 3.49 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OFLU- -- 12 Ocak 2021; 7:49:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.