Şimdi Ara

4 Araç Arasında Kaldık

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sıfır alacağız.İkinci elde çok kaybetmesin istiyoruz.

1) Ford Fiesta 1.6 benzinli Powershift

2) Seat İbiza 1.2 TSI DSG

3) Opel Corsa 1.4 benzinli Otomatik

4) Renault Clio 1.2 120 bg EDC

• Skoda fabia 1.2 tsi dsg stil paket + garanti uzatma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel al bence. Bunlar ikinci elde fazla deger kaybeder. Hele ibiza. Adam ikinci el yerine sifirini alir zaten. 1.4 tdci fiesta diyorum

• Başlığı okuyunca kaza sandım. Allah göstermesin.

• İbizada dsg sorununu biliyoruz ayrıca ibiza sonuçta bu pek iyi şeyler beklenemez.Opel corsaya da ısınamadım.Clio'da fena değil 120 bg'de gayet iyi işler yapar edc şanzıman da gayet müthiş fiestayı da herkes biliyor gayet dört dörtlük bir araba bence sınıfının en iyisi ama 2.elde clio sanki daha az değer kaybettirir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Dizel al bence. Bunlar ikinci elde fazla deger kaybeder. Hele ibiza. Adam ikinci el yerine sifirini alir zaten. 1.4 tdci fiesta diyorum

"Adam ikinci el yerine sifirini alir"

Adamin sifirina parasi yetiyorsa zaten neden ikinci elini alsin. Bos atmayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

quote:

Dizel al bence. Bunlar ikinci elde fazla deger kaybeder. Hele ibiza. Adam ikinci el yerine sifirini alir zaten. 1.4 tdci fiesta diyorum

Bugun ibiza aldigini ornek alalim. Sifiri diyelim 40bin. Burada arkadas demis ki az deger kaybetsin. Diyelim ibiza az deger kaybetti ve 37 bine satiliyor ikinci eli. Bu durumda adam gidip sifir alir. Bunda sallayacak bir sey yok. Deger kaybetmeyen arabanin sifirini almak daha mantikli olur bu durumda

• Vw Polo alın diğerlerine girmeyin.
  • dieselde deger kaybi olmuyor mu ? reno sumbul vardi oto pazarinda benzinli-lpg li modeller peynir ekmek gibi gidiyor ama dieseller hele 150.000 km devirmisler yerinde sayiyor

• Corsa 1.4 otomatik üzerine güzel bi lpg kiti

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

quote:

Bugun ibiza aldigini ornek alalim. Sifiri diyelim 40bin. Burada arkadas demis ki az deger kaybetsin. Diyelim ibiza az deger kaybetti ve 37 bine satiliyor ikinci eli. Bu durumda adam gidip sifir alir. Bunda sallayacak bir sey yok. Deger kaybetmeyen arabanin sifirini almak daha mantikli olur bu durumda

Ozaman az deger kaybeden hic bir arabanin ikinci el piyasasi olmazdi.

Acaba ben mi yanlis anliyorum?

Diyorsunuz ki; 40 a ibiza alir az deger kaybeder 37 ye satmaya calisirsa alici sifirini alir.

Ornek veriyorum:
    40 a clio aldi. Alici sifirini almasin diye 35 e satmaya calisti ve bu aracin ikinci eli daha mi iyi oldu?

Sanirim ben yanlis anliyorum ama dediklerinizden baska bir sey cikaramadim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Clio+EDC

• PAUL GEORGE kullanıcısına yanıt
    Şu anda sağlamlık ve sorunsuzluk olarak en iyi durumda olan robotize şanzıman renault firmasının edc şanzımanı. Seçeneklere göre en iyi seçim renault clio olarak duruyor.

Powershitf ve dsg şanzımanlarda sorun yaşandığına dair konular açılıyor. Bu konuları okuyarak kararınızı verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 3 Ağustos 2015; 17:53:42 >
  • Clio haricinde her şeye bakabilirsiniz bu araca bulaşmayın da. =)
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Demek istedigim su. Clioyu satarken sifiriyla arasinda fark olmali ki adam alsin ikinci elini. Zaten bu durumda normal sartlarda ikinci eli de ona gore sekillenmistir. Sifirina yakin fiyata satarsam adam niye alsin ki benim kullandigim arabayi. Ikinci el fiyatinin farkli olmasi gerkeli. E bu durumda da deger kaybetmis oluyor haliyle. Boyle dusunuyorum. Belki demek istedigimi anlatamamis olabilirim usta.

• Aralarından en az dsg olanını alın bence

• Clionun suruş keyfi çooook güzel tavsiye ederim.

• PAUL GEORGE kullanıcısına yanıt
    Ben tasarım olarak en çok Clio'yu beğeniyorum.

Ayrıca Clio'nun vergi avantajı var 1.2 olduğundan bir alt dilime giriyor, seçeneklerden vergi avantajı olan diğer model ise ibiza ama tasarım olarak bence clio kadar güzel değil ve dsg olması bence büyük problem sebebine gelince karşınızda sorumsuz bir distribütör bulacaksınız bence bu nedenler ibiza'yı almamak için yeterli.(İbiza için manuel olsaydı biraz daha alınabilir olurdu.)

Birde Clio'daki 1.2 120hp'lik ünite başarılı ve EDC ile çok güzel kombinasyon.Bence motor ve şanzıman olarak burada en tatminkar olan seçenek Clio.Ayrıca Clio'nun pazar algısı Türkiye'de yüksek ve uzun yıllardır üretimde olan ve tanınan bir model olması bir artı.

Bence sizin ilacınız Clio 1.2 120 hp EDC
  • Bu araçların hiçbiri çok kaybettirmez.

En eğlenceliydi 4 numara.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.