Şimdi Ara

3D ile / Imax 3D arasında fark ne ki?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
29.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tahmininiz üzere Avatar' ı izleyeceğiz fakat salon bilgileri
    (parantez içinde)birinde 3D diğerinde imax 3D diyor.
    Hangisini seçmeliyiz?
    Cehaletimi mazur görüp bilgilendirirseniz sevinirim.

• http://forum.donanimhaber.com/m_31014096/tm.htm

Bu konuda sorunun cevabını bulursun
  • Bakıyorum üstadım,
  • Tabikide Imax 3d
  • IMAX 3D burnunun dibine kadar getiriyormuş, Real 3D 1 metre önüne kadar getiriyormuş Böyle bir şeymiş işte Real 3D ile izlemiştim ama görüntünün 3 boyutlu olmasından başka bir esprisi yoktu. Daha yakın olsun heyecanlı olsun Ben Ankara'da Real 3D ile izleyeceğim mecbur
  • Peki ücretlerde bir fark oluyor mu? Yani normal sinema filmlerinin gösterildiği sinema ile Imex 3D ile gösteren sinema arsında ücret farkı var mı?
  • imax tam 17 öğrenci 15
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

imax tam 17 öğrenci 15

Sağolasın.

Bir tek İstinye'de olduğuna göre, orada da bu fiyat uygun gibi.
  • İstanbundakinde öğrenci 16 tam 19 valla isterse 50 tl olsun yinede gideceğim bakalım istanbuldaki nasılmış yukarıdaki linkteki resimler filan harkulade,
  • Hala IMAX 3D versiyonu için istinyepark afm ye gitmek isteyenler okusun bu vericeğim linkteki başlığı...

http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=95140&st=615

Salondaki görüntü kalitesi çok yetersiz.Sinema çalışanları ve yetkilileri sorumsuz.Ve teknik aksaklıklar dolayısı ile heran filminiz yarım kalabilir veya ara ara kesilebilir.

Bukadar örnek vermem yeter Avatar dünyasını azıcıkta siz kurcalayıp keşfedin.

RealD 3D ve XpanD 3D tavsiye ediliyor.Gidenlerin hepsi memnun...

Bende isterim yeni ve bakımlı makineler ile IMAX 3D izlemeyi ama sinir harbine hiç giresim yok.

•  3D ile / Imax 3D arasında fark ne ki?

AFM BU GORUNTUYU VERSE ISTINYE PARKTA SANIRIM KALP KRIZINDEN GIDERDIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: hell line

Hala IMAX 3D versiyonu için istinyepark afm ye gitmek isteyenler okusun bu vericeğim linkteki başlığı...

http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=95140&st=615

Salondaki görüntü kalitesi çok yetersiz.Sinema çalışanları ve yetkilileri sorumsuz.Ve teknik aksaklıklar dolayısı ile heran filminiz yarım kalabilir veya ara ara kesilebilir.

Bukadar örnek vermem yeter Avatar dünyasını azıcıkta siz kurcalayıp keşfedin.

RealD 3D ve XpanD 3D tavsiye ediliyor.Gidenlerin hepsi memnun...

Bende isterim yeni ve bakımlı makineler ile IMAX 3D izlemeyi ama sinir harbine hiç giresim yok.

Katılıyorum bende bu tip yorumlar duydum

Lcd , Fuul HD/HD ready tartışmasına döndü olay

Forumdan bir arkadaş XpanD 3D/RealD 3D istanbulda izleyebileceğimiz yerleri yazsın bari lakin aramaya biraz üşendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 21 Aralık 2009; 3:16:07 >

• afm imaxi becerebilseydi deneyimi görürdünüz siz keşke yurtdışına gitme imkanım olsa pf
  • Bende Avatarı XpanD 3D olarak izleyenlerdenim genelde filmleri Real 3D olarak izlemeyi tercih ediyorum. Fakat bu iki sistemden memnun değilim. Bulunduğum yerde de IMAX 3D olmadığı için bu 2 teknolojiden birini tercih etmek zorunda kalıyorum. Gerçi ikisinde de pek bir fark göremedim fakat XpanD 3D' de dışa doğru 3D olayı yok denecek kadar az Real3D de biraz daha fazla ama yeterli değil. Ayrıca iki sistemde de çoğu zaman dışa doğru 3D objelerde bulanıklık hissi veriyor ve çok rahatsız edici.
    Özellikle bu filmi IMAX 3D olarak izlemek isterdim ama söylediklerinize bakılırsa Türkiye' de IMAX 3D yi elimize yüzümüze bulaştırmış gibi görünüyoruz.
    Son olarak XpanD 3D veya Real3D olarak izleyebilirsiniz fakat film IMAX 3D' ye özel çekildi ve diğer 2 sistemden çok daha kaliteli olacağını düşünüyorum (Türkiyede ki İmax salonda değil tabiki). Yani XpanD 3D veya Real3D versionu ile bana çok basit geldi Yurt dışında IMAX 3D salonların elden geçirilmesine neden olacak o farkı kesinlikle göremiyorsunuz. Yani filmin 3D olmayan versionunu bile izleseniz çok birşey kaçırmamış olursunuz diyebilirim hiç olmazsa gözünüz yorulmaz
    Bu arada film mükemmeldi.

• Şimdi bi durun hele arkadaşlar bi beni aydınlatın, ben yakında istanbula geleceğim ama sizler diyorsunuzki bu işi istanbuldaki afm sineması imax 3d yi yapamadı eline yüzüne bulaştırdı, ve bu filmi imax 3d izleme olasılığın bitti git herhangi bi sinemada 3d olarak izlemi diyorsunuz bi açıklayın yahu,
  • i max i tek geçerim =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vectorx31

i max i tek geçerim =)

Sen geçersin de Türkiye'deki teknoloji ve sistem tek geçemiyor imax'i işte.
  • Bilmem benim şansıma mı ama, IMAX, RealD'ymiş, şuymuş buymuş, arka cebinden çıkarır. Defalarca hepsine gidip izlemiş biri olarak, görüşüm bu yönde.

IMAX, görüntüyü perdeden cidden çıkarabilen tek meret. Öbürlerinde, pencere kenarında oturmuş dışardaki filmi seyrediyor gibi oluyorsunuz. IMAX'ta ise, resmen filmin içinde kalıyorsunuz.

Ama bir tek kare alsak, yani bir fotoğraf olarak baksak, 3D tarafını gözardı etsek, doğru dürüst bir reald en canlı resim olurdu. Fakat şunu unutuyoruz. RealD'nin en babası bile, IMAX'ın yanında oyuncak gibi kalıyor, cüsse olarak.

Kısaca konu 3D ise, büyüklük önemlidir: size is matter. IMAX eski teknoloji filan ama, cüssesi ile eziyor ötekileri.
  • Eski bir konu ama en son Avengers için gittiğim imax'den sonra kesinlikle istinyepark'a 3d için gitmemeye karar verdim. Gözlükleri berbat, jelatinden ve gözü inanılmaz yoruyor. Görüntü canlı değil vs vs... Tek hoşuma giden Prometheus'un fragmanı idi. Dev perdede kendimi 2d olmasına rağmen uzayda gibi hissettirmişti. Bir daha gidersem kesinlikle 2d filmler için IMAX'i tercih edecem perde büyüklüğünden dolayı.

Zaten 3D filmler IMAX'in kendi özel kameralarıyla çekilmediği için Avatar da dahil 3d olarak diğer sinemalardan bir farkı olmuyor. Perdenin büyüklüğü de 3d olduğu için görüntüyü daha büyük hissettirmiyor.. Ben Avatar'ı hem IMAX'de hem Xpand 3d ile izledim. 3d derinlik aynı ama Xpand'in görüntüsü çok çok daha canlı ve göz yormuyor idi. Çok şaşırmıştım.

Ama mesela IMAX'in su altı belgeselleri filan var kendi teknolojisi ile çekilmiş. Gitmek isteyen sadece bu kendi yapımları için gidebilir.
    Evimde bu belgesellerin 3d bluray'i var ve sinemadaki dev perde'de olduğu kadar olmasa da balıklar, yaratıklar yine de önüme kadar geliyor. Buradaki olay tamamen IMAX'in çekim tekniği. Sıradan bir 3d film'de kesinlikle bu olmaz ve IMAX'in bir ayrıcalığı da yok zaten..

• why be . ne günlerdi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.