Şimdi Ara

399 TL WD Green SN350 NVMe SSD 480 GB 2400MB/1650MB - YANIYOR | amazon (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
9.041
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • UçamayanSüperKahraman U kullanıcısına yanıt

Hocam bilgilendirmeleriniz hem güzel hem kafa karıştırır nitelikteler. Benim aklıma takılan ise şu.

Anakartımda M2 slotum var ama maddi olarak düze çıkamadığım için hiç bi zaman alamadım. Kod ile beraber 369 TL'ye alabileceğim 480 GB bu hızda M2 SSD belki bir daha asla bulamayacağım. (Bu ülkede hiç bir şeyin fiyatı düşmüyor.)

Şu an sistemimde James Donkey 120 GB SATA SSD kullanıyorum ve hızı beni tatmin ediyor. Ayrıca hızım da artacak. Ben her türlü 3 yıl garantiyle arızalansa bile bir kere değişim yapabileceğim. (James Donkey'de başıma geldi. Değişim aldım.) DRAM mevzusunu siz anlatınca size hak verdim fakat, DRAM'li sağlam dediğiniz ürünün fiyatı 700 TL civarında demişsiniz. Dolayısıyla F/P olarak değerlendirilebileceğini düşünüyorum. Haksız mıyım?

• MrSapling kullanıcısına yanıt
    hocam bu kadar dusunurseni hicbir sey alamazsiniz, eger butce buna yetiyorsa alin gecin. kaliteli ssd istiyorsaniz belirtin yardimci olalim. f/p olarak nvme standartinda bir ssd'yi 400'e aliyorsunuz hala f/p mi diye soruyorsunuz. garip

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackEagle0666

Bu ssd dram özelligi varmı sistem kurubilirmiyim ?

Dram yok maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla bede laptopla gelen 128gb Intel sata SSD vardı. Bunu görünce aldım direkt. Hız farkı ciddi şekilde fark ediliyor, her şekilde iş görür bence.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanSüperKahraman

Attığımı alın hocam

https://m.n11.com/urun/wd-blue-sn550-wds500g2b0c-500-gb-m2-ssd-1461367?magaza=dey-elektronik

Kingston a2000 de düşünülebilir 460-480tl bandında dolanıyor hem dramli hemde 5 yıl garantili

• MrSapling kullanıcısına yanıt
    Hocam attığım linke bakın. 470 liraya var. Dram konusu aslında biraz daha karmaşık :) Aslında Blue serisi de Dramsiz, fakat kullandıkları çok kaliteli kontrolcü ve SRAM sayesinde Dramli SSD gibi performans verebiliyor. Gerçek Drame sahip tek SSD Black WDde.

Diğerine gelecek olursak, zaten dikkat ederseniz fiyata herhangi bir yorum yapmadım hocam. Fiyat gerçekten güzel. Ama dediğim gibi ben bunu main diskim yapmazdım, kimseye de yapmasını önermem. Her şeyin başında WD Blue serisi 3D Nand yongalar kullanıyor, Green serisi 2D Nand eski yongaları kullanıyor. Tek başına bu bile ek 100 lira vermeye sebep. Bunun yanında Blue serisinin kontrolcüsü, Black serisindeki kontrolcunun çok az kırpılmış versiyonu. Hala çok iyi bir kontrolcü, hatta Samsung 970 serisindeki Kontrolcuyle yarışabilecek güçte bir kontrolcü. Yani evet fiyat farkı var ama Green ile Blue arasındaki kalite farkı çok fazla. Mesela seçenekler Blue vs Black olsa Blueyu tercih edin geçin diyebilirdim. Çünkü tek fark gerçek Dram (Gerek yok, dediğim gibi WD Bluelarin kullandığı Sram+Kontrolcü Dram performansini neredeyse verebiliyor) ve Kontrolcunun bir tık üstte olması olacaktı. Ama greenle blue çok ayrı dünya. Biri gerçek WD iken, birisi Kingdian gibi düşünün.

Son olarak ben de sizin gibi düşünüyordum SSD piyasasina çok hakim olmadığım zamanlarda. Hatta imzamda görebilirsiniz Crucial BX500 kullanıyorum. Sırf ucuz diye aldim, 2 sene geçti sağlığı %85 SSDnin. Ara ara sapitiyor, beni durduk yere oyundan atıyor, Durduk yere sistem tamamen kilitleniyor ve donuyor vs. Değiştirmek istiyorum ama o kadar veri var ki insan üşeniyor O yüzden baştan 100 koyup kaliteli alıp, bir daha arkanıza bakmamak çok daha mantıklı bence. Greeni de yedek disk olarak kullanabilirsiniz, ki WDnin bile önerisi bu. WD Greenin asıl amacı oyunlarını, belgelerinin fotoğraflarını at içine dursun kıvamında. Umarım anlatabildim

• Hirotaro kullanıcısına yanıt
    Aynen düşünülebilir. Green yerine zaten cok daha mantıklı. Blue bence kontrolcü avantajı ve bellek modülü avantajıyla biraz daha iyi olsa da ikisi de şuan markaların asıl kapistirdigi modelleri zaten. Onun da asıl can sıkan noktası içindeki bellekleri Kingston kendisi yapmıyor. Toshibaya yaptırıyor. Toshiba da mekanik diyince, HDD diyince akla ilk gelen üreticilerden olsa da, SSD'de Samsung,Micron,Sandisk gibi üreticilerin biraz gerisinde kaldı. Sandiskin kullanıcılarına saç baş yoldurtan SSD Plus modeli SSD'si gibi mesela. Marka Sandisk olsa da, kullanılan bellekler Toshiba...

• UçamayanSüperKahraman U kullanıcısına yanıt

Gayet açıklayıcı oldu. Teşekkürler.

• fiyat iyi ama arkadaşın attığı linkteki 470 lira blue serisi. bununla arasında fiyat olarak aman aman bir fark yokmuş. fiyat iyi diye almayı düşünmüştüm ama en iyisi biraz daha bekleyeyim.

• quote:

Aynen düşünülebilir. Green yerine zaten cok daha mantıklı. Blue bence kontrolcü avantajı ve bellek modülü avantajıyla biraz daha iyi olsa da ikisi de şuan markaların asıl kapistirdigi modelleri zaten. Onun da asıl can sıkan noktası içindeki bellekleri Kingston kendisi yapmıyor. Toshibaya yaptırıyor. Toshiba da mekanik diyince, HDD diyince akla ilk gelen üreticilerden olsa da, SSD'de Samsung,Micron,Sandisk gibi üreticilerin biraz gerisinde kaldı. Sandiskin kullanıcılarına saç baş yoldurtan SSD Plus modeli SSD'si gibi mesela. Marka Sandisk olsa da, kullanılan bellekler Toshiba...

Hocam A2000'nin bellekleri Micron değil miydi 399 TL WD Green SN350 NVMe SSD 480 GB 2400MB/1650MB -  YANIYOR | amazon 

• Dramler de kendi icinde performans bakimindan farkliliklar gosteriyor. Mesela Seagate' in 256gb modelinde bile lpddr4 dram kullanması rakiplerine fark atmasını sağlıyor. Ayrıca işin bir de kontrolcü tarafı var ki mesela A-Data Xpg 8200 Pro modelinde ilk zamanlar ust sinif kontrolcü kullanirken sonraki modelllerde bir sinif dusurulmustur. Benzer durum bazi WD modellerinde de oldu -ki daha gecenlerde haberi yapildi burada. Sahsi olarak A-Data ve WD markalarina guvenim yok. Su an icin en cok tercih edilen Samsung, Seagate, Pny, vs. gibi markalarda sorun gozukmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LNavigator -- 11 Eylül 2021; 12:7:51 >
  • Hirotaro kullanıcısına yanıt
    Hocam baz aldığım SSD Tier Listte Toshiba olarak yazmışlar

399 TL WD Green SN350 NVMe SSD 480 GB 2400MB/1650MB -  YANIYOR | amazon

• LNavigator kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten Samsung alabilen hiç ugrasmasın :) Belki rekabet edebilen 1-2 model vardır fakat Samsung'un modelini almak daha güvenilir dediğiniz sebeplerden ötürü. Zaten bizim burda ugrasimiz "Samsung'a alternatif ne alınır?" Seagate ben de öneriyorum hatta daha dün yazmıştım SSD Sıcak fırsatlar konusunda. Ama Seagate de saçma fiyatlar çekiyor çoğu zaman. Samsungla aynı fiyata satmaya çalışıyor... Pny CS3030,CS3040 şuan en iyi f/p ssdlerden ama rakipleri var. WD'ye karşı benim ayrıca bir sempatim de var. 2011 tarihli HDD hala 0 sonuçları verebiliyor :) 0 bad sector. SSD de bu kaliteyi devam ettiriyor gibi kullanan herkes memnun. O yüzden bence tercih edilebilir. Adatadan ben SSD almam zaten. İsterse 10K okuma yazma sunsun. Nand kalitesi Micron ve Samsung'un gerisinde

• Wd green sn350 ssd yanlış değilsem qlc nand kullanıyor ve bilindiği üzere bu bellekler tamamen maliyet amaçlı kullanilan bellekler ve hata öncesi yazma ömrü tlc belleklere göre (her ne kadar son kullanıcı için çok bir sorun teşkil etmese de) oldukça düşük kalıyor.

• 400 liraya 480 nvme bulmuşsunuz dram yok şu yok.. sistem de kurulur herşey yapılır, 2 yıldır intel 660p 512gb kullanıyorum en çöplerden biri bildiğim kadarıyla. büyük dosya aktarımları dışında bir sorun yaşamıyorum

• quote:

Hocam baz aldığım SSD Tier Listte Toshiba olarak yazmışlar

bende yabancı sitelerden baktım şimdi , şüpheye düştüm ama 3 üde bellek olarak Micron var diyor ,hocam

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    hay yorumunu opeyim ya, "alinir mi, alinmaz mi, f/p mi, dram yok, dram ne, kararsiz kaldim" aga 400 liraya 480GB amazon saticisindan sifir nvme ssd bulmuslar alinir mi alinmaz mi derdine dusmus millet. sanki fbi'da staj goruyorlar, ulan en fazla sistem kurar bilemedin oyun oynayacaksin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şuan MSI B450 A PRO ile SATA Samsung SSD 500GB kullanıyorum yanında başka bir 1TB HDD ile birlikte.Bunu alsam bunuda aynı anda kullanabilirmiyiz?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.