Şimdi Ara

399 TL WD Green SN350 NVMe SSD 480 GB 2400MB/1650MB - YANIYOR | amazon (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
9.048
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Okuma biraz düşük ama yazma iyi. 1800e 1500 diyebiliriz o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul31 -- 9 Eylül 2021; 16:47:23 >
  • Konu sahibine teşekkürler, ben de faydalandım. Okuma/yazma değerleri Lenovo Legion 5 (4800h 1660 ti) için bu şekilde. (2. nvme slotuna ekstra kapasite için bağlamıştım)

399 TL WD Green SN350 NVMe SSD 480 GB 2400MB/1650MB -  YANIYOR | amazon
  • SSD Dramsiz, Kontrolcüsü kötü, WD markasının kalitesini yakışmayan bir model. Keşke daha önce görseydim belki birkaç kişiyi vazgecirebilirdim... Fiyat iyi ona sözüm yok. Sonuçta WD garantisi altında sıfır Nvme alıyorsunuz fakat aldığınız SSDnin kalitesi maalesef Aliexpress M2 Ssdlerinden bir tık iyi sadece. Bunu bilerek kullanın ve mümkünse bu SSDye Windows kurmayın. Dramsiz SSDye Windows kurarsanız en geç 2 sene içerisinde SSDye elveda diyebilirsiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dramsız nedir ayıptır sorması?

• quote:

Orijinalden alıntı: LuX Aeterna

Konu sahibine teşekkürler, ben de faydalandım. Okuma/yazma değerleri Lenovo Legion 5 (4800h 1660 ti) için bu şekilde. (2. nvme slotuna ekstra kapasite için bağlamıştım)

beyler bari amazon yorumlarında DH elçisi altyazar'a teşekkürler deyin de daha çok fırsat edinelim :D

• Sistemimde 1 adet ikisenedir kullanığım 512gb XPG 8200 PRO mevcuttu. Hızından ve kalitesinden oldukça memnundum.

Oyunlar için ikinci bir nvme bakarken 400 liraya görünce direk satın aldım bu Nvmeyi.

Oyunlar ve depolama için bu Ssd gerçekten iş görür. Hızı fazlasıyla iyi. Belli bir hızdan sonra zaten oyunlarda veya günlük işlerde hızı algılayamıyorsunuz. Ha ben çok büyük dosyaları sürekli kopyalıyorum sürekli video editliyorum derseniz daha hızlı Nvmelere bakılabilir.

Wd kendisi de belirtmiş zaten giriş seviyesi günlük kullanıma yönelik çok fazla yazma yapılmayacak Nvme diye. Bu paraya kaliteli düz Ssd bile bulunmuyor çoğu zaman. İçine atın oyunlarınızı keyfinize bakın.

Bu XPG 8200 PRO 512GB

Bu da WD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• istanbul31 İ kullanıcısına yanıt

Evet, Valla sandisk sata ssd den iyi gözüküyor hocam. Ben os i samsung nvme uzerine kurdum. Buda oyun yada gecici arsiv gibi kullanacagik icin cok cok yeterli gelecektir. Firsat paylasan arkadasa tekrar teşekkürler

• kod olmadi başka kod varsa alicam

• Bi gazla aldım. Çek ile 30 da düştü. Dell optiflex 7040 micro kullanıyorum. M2 sata portumun nvme desteklemediğini specs dan görüp iptal ettim. İsine yarayana süper fırsat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McOrco -- 10 Eylül 2021; 10:16:56 >
  • UçamayanSüperKahraman U kullanıcısına yanıt

Neden Windows kurulmaz diyorsunuz? Bilgi verebilir misiniz?

dramsiz olması ne demek ne demek değildir?

• gadget46 G kullanıcısına yanıt
    Şöyle. Dram aslında bir nevi önbellektir. Çok kullanilan uygulamaları vs. SSD Drame atar. Bu sayede bu uygulamalar açılırken her seferinde Nand yongalar zorlanmaz. Nand yongalar daha az zorlandığı için yongalarin ömrü artar. Performans kayıpları minimum olur. Dramsiz ssdde ise her Windows açısında yongalar çalışacaklar. Windowsu gectim, Chromea girdiğinizde bile yongalar çalışacaklar. SSDler Elektronik parçalar. Harddiskler gibi mekanik olmadığı için ne kadar çok çalışırsa, ömrü o kadar azalır. Yani Dramsiz SSDye Windows kurmak SSDye yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden birisi maalesef :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanSüperKahraman -- 10 Eylül 2021; 11:58:20 >
  • odrin34 O kullanıcısına yanıt
    Altta arkadaşa cevap yazdım hocam bakabilirsiniz siz de

• quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanSüperKahraman

Altta arkadaşa cevap yazdım hocam bakabilirsiniz siz de

• Persheid1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu SATA M2. Evet kaliteli. Bunda dram var ama aldığınız hız bildiğiniz sata hızı olacak. Nvme olan model attığım model. Bu modelde Dram de mevcut ve baya kaliteli bir SSDdir. Yalnız Stokta yok Almanya'dan geliyor ve fiyatı toplam 650-700 civarına geliyor. 399 TL WD Green SN350 NVMe SSD 480 GB 2400MB/1650MB -  YANIYOR | amazon

• Dram, yonga tipi vs. çok takılırsanız ssd alamazsınız

• quote:

Hocam bu SATA M2. Evet kaliteli. Bunda dram var ama aldığınız hız bildiğiniz sata hızı olacak. Nvme olan model attığım model. Bu modelde Dram de mevcut ve baya kaliteli bir SSDdir. Yalnız Stokta yok Almanya'dan geliyor ve fiyatı toplam 650-700 civarına geliyor.

Hocam benim bilgisayarda M2 SSD slotu var (Acer Swift 3 SF314-52G) Sanırım bu NVME SSD benim bilgisayara uyumlu olmaz değil mi? Tam da yoğun bi dönemimde SSD'im bozuldu ve acilen SSD gerekiyor. Hiç riske girmeden DRAM'li WD Blue'yu alacağım sanırım.

Attığımı alın hocam

https://m.n11.com/urun/wd-blue-sn550-wds500g2b0c-500-gb-m2-ssd-1461367?magaza=dey-elektronik

• quote:

Attığımı alın hocam

https://m.n11.com/urun/wd-blue-sn550-wds500g2b0c-500-gb-m2-ssd-1461367?magaza=dey-elektronik

Teşekkür ederim yardımcı oldunuz epeyce. Sağ olun.

Ne demek hocam. Hayırlı olsun şimdiden

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.