Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.739
Cevap
47
Favori
303.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    usta birliğinede cart diye getirmeyin nizamiyeden girerken valizleriniz xray cihazlardan geçiyor :D neresine sokarsan sok o telefon orada ben buradayım diyor :D canım sıkıldığı bi gün 2-3 valiz gecerken baktım :D gideceğiniz yerler belli olacak usta birliğinizi gitmeden araştırın en kötü ona göre getirin. önce bi ortama bakın öyle getirin cihazlarınızı. zaten içerde terhis olan askerler satıyor telefon 300 liraya gecen sene iphone 5s satıldı gözümün önünde :D cocuğun dışarda telefonu varmış :D oda 550 ye mi ne almış zaten başka askerden :D

para adınıza yatıyor ptt hesabınıza değil neden böyle kart cıkartıyor hiçbirfikrim yok :D acaba diyorum o kartlar içerde ankesörlü telefonlarda mı gecııyor :D hiç aklıma gelip kullanmadım cunku ıcınde de para yoktu zaten :D:D:D
  • zantro kullanıcısına yanıt
    Ama şöyle bişey var içeri girdikten sonra baba ortam iyiymiş ya ben bi eve gidip telefonu alıp geliyim diyemezsinki :D Çarşı iznine çıkınca bi tel alıyım desen en kötü akıllı telefon 400-500 liradır. Bu telefon kafamı çok kurcalıyo başka biyerdede üstünüzü arayanlarda sizin gibi asker çok bakmıyolar demişti. Ya riske gircez ya da iyi bir şirin olup askercell-tuşlu tel kombinasyonunu kullanıcaz :)
  • zulfikar87 Z kullanıcısına yanıt
    gittiğiniz birliğe bağlı biz 23 gün acemi olduk 5 kere değiştirttiler bize çarşafları. usta birliğinde 10 günde bir değiştiriyorduk ben değiştirmiyordum valla :D o yatağı kaldır değiştir uğraş çok iş uğraşamam askerde herşeyin bir usulü var. komutanınıza bağlı olarak bi kişi carşafını düzeltmese bütün koğuş ceza alabiliyorsunuz :D :D :D

kendi çarşaflarınızı getirmeyin yani gerek yok
    istediğiniz herşeyi getirebilirsiniz size yük olmadığı sürece getirin istediğinizi havlu getirin bana sorarsanız zaten askeriyenin havlusunu ben pek sevmedim ki seçici biri değilimdir. terlikte getirin keyfiniz bilir siyah olsun ama oda. terlik farklılığnı engellemek için üstüne yazı yazacak coğu insan :D spor ayakkabısını nasıl seviyorsa onun heryerine yazı yazacak :D botuna vida sokan gördüm topuk kısmına :D

havlu terlik getirin ama sizin farklı olması sizin için rahat olur. kafa huzuru herşeyden önemli askerde

• Askerlik şubesi ile görüştüm daha listr mail olarak bilgilendirilmemiş arkadaşlar. Sürekli irtibat halindeyim yarın öğleden sonrayı işaret ediyor şube. Zaten iki gün kaldı artık beklemeye devam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • özgür19 Ö kullanıcısına yanıt
    askerliği zor yapan askerlerdir. gittiğin yerde bi kere sıracılık olacak sıracılığı devrecılıkle karıştıran arkadaşlar var :D
    sıracılık son gelen tertipten sırayı alıp işleri sizin yapmanızdır 3 ay sürer en çok yaşlıysanızda yapmazsınız diğer askerler yaptırmaz size iş saygıdan dolayı.

devrecilikte en üst devre sizin babanız gibidir :D ayakkabımı boya lan der git bana su al getir lan der :D sende gider yaparsın ki bunlar en basitleri çavuşlar genelde bu tertiptendir en büyük avantajları budur bide işin orospusu olmuşlardır. en üst devrenin bi alt devreside bişey demez bunlara çünkü onlar gidince kendileride bunları yapmak isteyecek.

çoğu yerde devreciliği destekleyen komutan vardır ancak desteklemeyende vardır.
    sıracılığı desteklemeyen komutan yoktur cunku her asker ezilmelidir biraz ki asker olduğunu anlasın yani çimen taşınacak kesilecek yolacak eski asker bunları yapmıştır neden hala onlar yapsın der komutanda o yüzden cavusa hep yeni askerlerden çağır derler. yani gittiğinizde iş yapacaksınız kısa donem gittiğinizde çavuş olma ihtimaliniz yüksek bi devreniz çavuş olsa bile sizi çoğu işten kurtarır :D devrelerinizle aranızı iyi tutun biz 3 kişi gittik 10 gün her işi yaptık sonra çavuş yaptılar bizi son ay canım sıkılana kadar bi taşı alıp sağa atmadım :D sonra zaman geçsin diye cuval taşımak mı dersin tuz taşımak mı dersin :D aklınıza ne gelirse yaptım :D bi ara mıntıka yaptım :D canım cok sıkılıyordu :D şafak sizide sıkıştırınca anlayacaksınız bu dediklerimi

nizamiyedeki cocukların davranıslarını oğrendiğinizde ve ya tanıştığınızda onlarla şunu yapcaksınız en basitinden

posta veya kargo ile yollatacaksınız şubeden alınacak diyeceksiniz carsı izninizde kargoya gidip alacaksınız. hafta içi carsı izni olan bi yeriniz yoksa bizde haftanın hergünü çarşı vardı çünkü haftasonu cıkmayıp komutana kargom geldi komutanım diyip gidip alacaksınız bi kaç parca eşya yanında gelecek telefon veya hastaneye gideceksiniz ringle hastanenin yakınında ki kargoya yollatacaksınız usta birliğinde asker kendi gider hastaneye acemi gibi ringe binip başınızda usta asker olmaz

nizamiyede ki cocuklar tanıdığınızsa direk nizamiyeye yollatacaksınız cocuklar sigara içiyorsa bir paket sigara :D içmiyorlarsa da bi yemeğe bu işi çözersiniz gittikten sonra içeri girenleri görünce nizamiden nelerin girdiğini görünce şok olacaksınız zaten :D olay nizamiyede biter nizamiyedeki cocuklar hep aynıdır cunku komutanlarıda aynıdır cocuklar komutanın davranısını bilirler içiri nasıl sokacağınızı soylerler.

benim gibi birine denk gelseniz telefon sokardınız askeriyeye ama götün biri vardı sokmazdı tuttururdu sokamazsın içeri telefon diye sanki askerliğini kısaltacaklar cocuğun getirdiği telefon kadar. ayrıca telefonların içerde kullanılması sizlere üst devrelerin dediklerini yapma zorunluluğuda getirecektir yoksa sizi telefonunuzu cavusa aldırmakla tehdit ederler :D iki ucu boklu değnek yani :D

allahım iyiki cavus olmuşum ya :D aranızdan olacaklar da askerliği boyunca bunu diyecek :D :D :D

Dostum küfürlü yazmada çizmesinler seni, bak burada herkese yardımcı oluyorsun. Kaybetmeyelim seni

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • caglar_kilic kullanıcısına yanıt
    trabzonlusun herhalde trabzonlular birbirini askerde çok tutar. çok dua ettim bi trabzonlu gelsin diye bana nasip olmadı ahtım vardı ne mıntıka ne iş yaptırtacaktım olmadı :D

memleketcilikte olacak askerde kardeşlerim küçük yerin insanı kendini daha çok tutar misal trabzon ben trabzonlu olsa iş yaptırmazdım :D diğer askerlerdende ayrı tutardım :D mesela ankaralıysanız ankaranın ilçesinden olmanız lazım :D ankaralı dolu heryer cunku ama bi trabzonlu bana denk gelmedi. hami isminde bir asker gelecek dediler bana :D sevincimden öldüm cocuk gümüşhaneli çıktı babası trabzonsporu tutuyormuş :D ama onuda çok sevmiştim :D komutanlar bile memleketçilik yaparlar

şimdiden hayırlı teskereler kardeşim
  • :D aranızda küfür etmeyen varsa askerlik için küfür etmeye başlasın :D:D:D:D normal hayatta hiç küfür etmem nizamiye kapısından girince yenilen yemekten mi artık neydense :D insan bütün gün küfür ediyor :D ama dikkat edecem haklısın :D hatırlayınca anıların bile küfür ediyor insan :D bi çocuk vardı hanım evladı dersin ya ondan :D anaaa cocuk aylar gectıkce :D küfür kıyamet mi dersin şunun kafasını kes desen kesecek hale geldi :D zannedersin ki çukurcada askerlik yapıyoruz psikolojisi bozuldu :D :D
  • Eşofman takımı, T-shirt ve spor ayakkabı götürebiliyor muyuz? Orada verilenler iyi olmuyor diyorlar. Hangi renk almak gerekli? Lacivert takım ve siyah spor ayakkabı düşünüyordum ama beyaz veriyorlarmış ayakkabıyı, o zaman ben de beyaz alayım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Apeiron- -- 25 Nisan 2017; 13:47:55 >
    Aynen doğma büyüme Trabzon'luyum yaklaşık 5 yıldırda Eskişehir'de yaşıyorum.

Kardeşimden bile 5 yaş küçük gençlerle şafak öldüreceğim orada :)

Hayatın her alanında memleketçiliğin üst noktası olmuştur bizimkiler inşallah bir kaçına denk gelirim.

• bu yukarıda bahsettiğin bir mesele var. hani çavuş şunu boya lan, şöyle yap böyle yap meselesi. sen de sonuçta çavuştun. şimdi velev ki çavuş olmadık, kd dönem bir er olarak, çavuştan böyle bir artistik hareket görebilir miyiz? Görmüş olursak, tavsiyen nedir?
  • askerlik yerleri çıkınca, sorular azalır. şimdi soruların sorma zamanı. birlikler açıklanınca; şurası nasıl bir yer? falan muhabbetine girilir. o nedenle soruları fazlasıyla yazıyorum.
  • buna da bir el atsan, bu da benim soracağım sorulardandı.
  • Askerde diş sıkıntısı çeken yok mu hiç ?
    Diş çektiren, diş ağrısı tutan, 20 lik dişi patlayan vs falan.
    Böyle durumlarda sanırım acemide sadece yat veriyorlarmış, usta birliğinde askeri hastaneye sevk edip hava değişimi falan verme durumu var mı ?

Askere gitmeye 1 hafta kala dişte sorun başladı, doktor en az 1 hafta antibiyotik kullanacaksın sonrasına sonra bakıcaz kanal tedavisi ya da cerrahi müdahele gerekebilir 20 lik için dedi.
    1 hafta sonra askeriz
  • ben yanıma sadece şunları almayı düşünüyorum.

-tuşlu eski telefon (önemsemediğim, çalınsada orada alsalar da) ama belki acemilikte almam
    -iki tane çorap
    -iki tane iç çamaşırı
    -kalem
    -küçük not kağıdı
    -tırnak makası
    -ince bir roman
    -küçük bir ingilizce cep sözlük veya kelime kartları
    -belki küçük kart halinde hazırlarsam kpss notlarım.

harici başka birşey almayı düşünmüyorum çünkü acemilik bitip de usta birliğine gideceğim zaman zaten eksiklerim belli olur.
    Oradan verilen malzemeler de acemilikte yeter sanırım.
  • mustyy41 M kullanıcısına yanıt
    Allah yardım etsin. Ben de tedirginim. bende de bir diş var. şimdilik sesi sedası yok.
  • ipli cüzdan ı tsk veriyor değil mi?
  • .brian. kullanıcısına yanıt
    2 tane çamaşır sayısı yeterli olabilir mi? buna dikkat et. 3 tane tsk veriyor. eder 5. banyo olmak acemide epey sıkıntılı, insan banyo olamasa da yeni çamaşırlarla kendini destekleyebilir. kaldı ki, eğitim falan derken, terleyecek o çamaşırlar. lavaboda çitilemek, yıkamak; belki mümkün yine de bilemiyorum. çamaşırları yıkatma durumu söz konusu değilmiş acemilikte, bilgin olsun, önceden bahsi geçmişti. diyeceğim o noktada tedariği (bence) gözden geçir. tecrübeli olanlar yorum bıraksın.
  • Ne yapın edin gitmeyin, 6 ay diyip küçümsemeyin biteli bir hafta oldu çok şükür, 365.kd olarak size tavsiye

• -Apeiron- kullanıcısına yanıt
    getirdiğiniz sivil kıyafetlerden ayakkablardan hiçbirini eğitimde giyemezsiniz serbest kıyafette sadece akşam yatarken giyebilirsiniz. usta birliğinde koğuşlar bölgesinde rahat olduğunuz her zaman giyebilirsiniz. askerlik tek tipleştirme orada köyden gelende amerikadan gelende istanbul jet sosyeteden gelden ankara bebesi de izmir efeside aynıdır. bu yüzden komutanın olduğu herhangi bir yerde farklı kıyafet giyemezsin akşam yatmak için bile bazen acemi birliğinde giyemezsin. orada bile bi standart vardır. bazılarında serbesttir.

yani ne kadar ne alırsan al hiçbirini tüm askerlerin eğitim aldığı sırada giyemezsin. farklı değilsiniz eğitimi verilecek size çünkü

o yüzden böyle işler için bişey alma

diyelim ki ayağın 48 numara ayakkabı yok eğitimler sürekli komutandan izin alarak komutanın söyleyeceği şekilde ayakkabı alabilirsin

mecburi sebepler dışında boşuna masraf edersin yani ayrıca verdikleri eşofman takımı gayet güzel bana güvenebilirsin sıcak tutuyor rahat içi pamuklu

bot gibi spor ayakkabıda sert olacak onuda bir numara büyük alın özellikle serçe parmağı kısmı çok içerde baskı yapıyor spor ayakkabı sıkılarak giyildiğinden bi sorun teşkil etmeyecek sizler için 1 numara büyük alırsanız onuda.

spor ayakkabı giydiğinizde giyeceğiniz çorap bile beyaz olacak koşulu var :D
    haki çorapla giyerseniz laf işitirsiniz. belkide degiştirmek zorunda kalırsınız.

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.