Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.739
Cevap
47
Favori
303.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle konuyu erken açtığımın farkındayım, ancak yinede mayısta kesin olarak gidecekler ve/veya gitmeyi düşünenlerin şimdiden bir fikir alışverişinde bulunması amacıyla bildiğimiz şeyleri başkalarına öğretmek veya bilmediklerimizi öğrenmek için bu konuyu açtım :) Allah hepimize Hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin.

Üniversite biteli tam 1 sene oldu. 1 senedir çalışıyorum ancak kurumsal büyük firmalar hep askerlikten dolayı reddediyor diye artık canıma tak etti. Topladım gerekli belgeleri (Diploma, Denklik belgesi(ben yurtdışı mezunu olduğum için), transcript, YDS belgesi) gittim şubeye tabi hepsinin fotokopisini gitmeden Aldım. Dedim ben tecil bozmaya geldım, buyur ettiler. Girişte 2 belge veriyorlar biri işte bu cepte yedek subay olarak gitmek istiyorum vs tarzında bi hazır kalıp dilekçe diğeri de sağlık ile alakalı soruların olduğu kağıt. Doldurdum sıramı bekledim , hanfendi çok ilgili davrandı sağolsun doldurdugunuz velgeleri aliyor sonra size 3 cikti aliyor üzerinde yedek subay aday adayı yazıyordu bende. Bunla aile hekimine gideceksin dendi tabi bende aldım ve gittim. Sakın o kağıtta sizde olmayan bişey yazmayın (kapalı alan korkusu vs) direk hastaneye sevk ediyor aile hekimi ki bu işlerin uzaması demek. Neyse aile hekimi imzalayınca alıp şubeye gidiyorsunuz. O andan itibaren artık bütün işlem nerdeyse tamamlandı demektir size çıktı alıp veriyor ve astsubaylara imzalatıyorsunuz işlem bitti demektir artık 21 Nisani bekleyebilirsiniz.

Herkes aşağıda yazdığım gibi bilgilerini verirse herkes kendine göre bir istatistik çıkarımı yapabilir. Benim tecil bozarken verdiğim/vereceğim yanıtlar şu şekilde olacaktır.

SINIFLANDIRMA SONUCU FORMUNU DOLDURALIM ARKADAŞLAR

https://goo.gl/forms/05A6OOMWPlorNenl2

CEVAPLAR AŞAĞIDA ki linkte mevcuttur.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sSp-2q4d2krZDXCAuQVnA54nmVNOtSznOmXrUIEDtYg/edit?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

İL/KÜTÜK : Kocaeli/İzmit
    BÖLÜM : Elektrik-Elektronik Müh
    ORTALAMA : 2,75/4
    YEDEK SUBAY : Evet
    KOMANDO : Hayır
    YDS : 85
    İŞ TECRÜBESİ : 1,5 Sene ( Bu kısım birçoğunuza belki anlamsız gelebilir ancak yine buradan bir forumcu dostum Yedek subay alımında SGK dökümünede bakıldığını söylemişti)

Birbirimizden daha iyi haberdar olabilmemiz adına aşağıda bulunan linkten de bilgilerinizi girip formu doldurabilirsiniz. Link için @Vahamet arkadaşımıza Teşekkürler

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfa-__LPSM9epbI2cHfq4vkS6JPcZR2P06W4Yfz4DVSQRiwRQ/viewform

Deneyimli olan ağabeylerimiz, kardeşlerimiz varsa konumuzda başımızın üstünde yeri var Allah Şimdiden hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin umarım herkesin gönlündeki nasip olur

Buradan itibaren yazılanlar 366. Dönem (Şubat 2017) Celbi konusunu açan @Ufukykc adlı arkadaşımızın konusundan kopyalanmıştır. Bu kısmı kopyalamak için kendisinden izin almadım ancak talep etmesi halinde aşağıda yazılan ve yararlı olduğunu düşündüğüm kısmı silebilirim.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru-1 : Başvuru için ne gibi evraklar gerekiyor?
    Cevap : Kimlik ve varsa ehliyetin aslı ve fotokobisi yeterli. Bazı şubeler mezuniyet belgesi, diploma vs. isteyebiliyor. gitmeden önce şubenizi aramanız faydalı olacaktır.

Soru-2 : KÜtüğüm x şehrinde ikamet ettiğim şehirdeki şubeden işlemlerimi yaptırabilir miyim?
    Cevap: Evet ikamet ettiğiniz şubeden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Soru-3 : Başvuru esnasında asteğmenlik istedim sizce çıkar mı?
    Cevap : TSK o yıl hangi nitelikte personele ihtiyacı varsa bunu göz önünde bulundurarak seçim yapıyor. Sizin isteyip istememeniz önemli değil.

Soru-4 : Kaydımı yaptırdım 1. Grup mu, 2. Grup mu askere giderim?
    Cevap : Tamamen TSK'nın atamasına bağlı, kayıt sırası vs. hiç birşey etkilemez.
    Soru-5 : Eşya olarak neler veriliyor askeriyede. Bu soruya aşşağıda arkadaşımızın yorumu ;
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Bana verilenler,
    1 adet ayak havlusu,
    2 adet yüz havlusu(normalde 1 verilir ama bende iki çıktı)
    1 adet banyo havlusu,
    1 takım içlik,
    2 fanila,
    2 atlet,
    Beyaz kilot (kaç tane hatırlamıyorum)
    Eşofman,
    Triko eldiven (1 çift)
    Gri tişört,
    Siyah çorap(sayısını hatırlamıyorum yeterince vardı)
    Beyaz çorap(2 adet)
    Spor ayakkabı(Biraz dandik fazla zorlamayın yanları açılıyor, bükülen yerlerinden çatlıyor)
    Bot(Yakupoğlu ve Özkan var. Yakupoğlunu tavsiye ederim özkanı bağlaması zor biraz.)
    Kısa dönem olduğum için sadece kışlık bot verildi. Uzun donemlere yazlık ve kışlık olmak üzere 2 çift veriliyor.)
    Diş macunu (2 tüp)
    Diş fırçası (1 adet)
    Şampuan,
    Traş köpüğü (1 tüp arko)
    Pijama( 1 takım hasta pijaması bildiğin)
    Terlik(1 çift)
    Bir de tüm bunların içinde olduğu kocaman bir çanta
    Güncel verilenler bunlar. Bunun dışındakileri siz alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okçu -- 30 Nisan 2017; 9:35:10 >

• Arkadaşlar askercell uyumlu cep telefonu götürmek isteyenlere bir tavsiyem var. Uzun araştırmalar sonucunda Samsung B310 modeline karar verdim. Diğer akılsız ucuz telefonlara göre artısı, hafıza kartı takılabiliyor resim-müzik işleri için birebir. Şarj girişi micro usb; buda daha hızlı ve pratik şarj edilebilirliğini sağlıyor. Çift sim kart ile hem askercell hattını hem sivil hattını takabiliyoruz. (sivil hatta dikkat etmek lazım) Renkli ekran ve diğer cihazlara göre ekranı daha büyük ve tuş takımını kullanmak çok rahat özellikle mesajlaşırken. Hızlı ve telefon hafızası iyi durumda. El feneri radyo vs'side var. Şarj süresini test ettim hat takılı ve konuşarak yaklaşık 5-6 gün şarjı gidiyor. Lacivert ve siyah rengini öneririm. Beyaz hem kirlenir hem de çok dikkat çeker diye düşünüyorum. Ben 130 tl civarında bir fiyata aldım. Tavsiye ederim almaya niyetli olan arkadaşlara.
  • 28 Şubat Mayıs Celbi için son tarih

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba, ben askerlik işlemlerimi 20 ocak 2017 tarihinde hallettim, şubeden verilen kağıtta 2 mayıs 2017 tarihine kadar askerlik yönünde sakıncası yoktur yazmakta iken, e devlette ise 31 mart 2017 yazıyor ve birde yedek subay sevk öncesi hazırlık forumunda verdiğim bilgiler e devlette gözükmüyor, be celp döneminde sevke tabi değilsiniz yazıyor, yardımcı olabilirmisiniz ?
  • dirk11 kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadas Subenin sana vermis oldugu kagitta yazan tarih baz alinir edevlet yavas isledigi icin sevk oncesi hazirlik islemlerini henuz göremiyor olabilirsin sabirli olmani veya subeyi aramani tavsiye ederim

• okçu kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkürler
  • arkadaşlar yedek subaylık için boy kilo önemlimi ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: okçu

28 Şubat Mayıs Celbi için son tarih

emin misiniz? 15 Şubat değil mi?
  • 28 şubat son gün
  • quote:

Orijinalden alıntı: a1a1a1fs

quote:

Orijinalden alıntı: okçu

28 Şubat Mayıs Celbi için son tarih

emin misiniz? 15 Şubat değil mi?

28 Şubat son gün dostum

• 366. DÖNEM ASKERİM.

ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ( 2 YILLIK ) İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DİPNOT : 4 SENEDE BİTİRDİM 2.78 NOT ORTALAMASI

ELEKTRONİK HABERLEŞME MÜHENDİSİ 2 SENE OKUYORAK TAMAMLADIM BEYKENT ÜNİVERSİTESİ BURSSUZ 2.83 NOT ORTALAMASI TÜRKCE

YDS FELAN BİŞEY YOK

YEDEK SUBAY: EVET KOMANDO : HAYIR

OKUL BİTER BİTMEZ BASVURDUM HİCBİR YERDE CALISMADIM.

AİLE HEKİMİ ASKERİ HASTANEYE GONDERDİ GATADA ROMATOLOJİ BÖLÜMÜ OLMADIGI İCİN KENDİM RANDEVU ALIP TABİ ASKERİ SUBEYEDE SOYLEYEREK SIRA ALDIM 10 GUN UGRASTIKTAN SONRA ASKERE ELVERİSLİDİR YAZISIYLA ASKERLİK SUBESİNE VERDİM OLAY BİTTİ.

ASKERLİK SUBESİNE GELİRKEN DİPLOMA ASLI VE FOTOKOPİSİ NUFUS CUZDANI EHLİYET FOTOKOPİ FOTOGRAFINIZI WEB CAMDEN CEKİYO FOTOGRAF GOTURMEYİN VE TABİKİ SON OLARAK SİZİ AİLE HEKİMİNE GONDERDİGİ İCİN ASKERLİGE ELVERİSLİDİR YAZISIYLA OLAY TAMAMEN BİTİYOR. TRANSKİRİP BAZI YERLER DE İSTİYORLAR. BENDEN ALMADILAR.

ANKARA MAMAK MEBS YEDEK SUBAY OLDUM. 1 SUBATTA BİRLİĞE KATILCAGIM. MESLEKCİ DEGİLİM. MUHABERECİYİM HERALDE 2.5 AY EGİTİMDEN SONRA TAKIM KOMUTANI OLCAGIM.

BOY 1.72 KİLO 64 YAŞ 25

BU KADAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koray721 -- 30 Ocak 2017; 18:15:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: koray721

366. DÖNEM ASKERİM.

ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ( 2 YILLIK ) İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DİPNOT : 4 SENEDE BİTİRDİM 2.78 NOT ORTALAMASI

ELEKTRONİK HABERLEŞME MÜHENDİSİ 2 SENE OKUYORAK TAMAMLADIM BEYKENT ÜNİVERSİTESİ BURSSUZ 2.83 NOT ORTALAMASI TÜRKCE

YDS FELAN BİŞEY YOK

YEDEK SUBAY: EVET KOMANDO : HAYIR

OKUL BİTER BİTMEZ BASVURDUM HİCBİR YERDE CALISMADIM.

AİLE HEKİMİ ASKERİ HASTANEYE GONDERDİ GATADA ROMATOLOJİ BÖLÜMÜ OLMADIGI İCİN KENDİM RANDEVU ALIP TABİ ASKERİ SUBEYEDE SOYLEYEREK SIRA ALDIM 10 GUN UGRASTIKTAN SONRA ASKERE ELVERİSLİDİR YAZISIYLA ASKERLİK SUBESİNE VERDİM OLAY BİTTİ.

ASKERLİK SUBESİNE GELİRKEN DİPLOMA ASLI VE FOTOKOPİSİ NUFUS CUZDANI EHLİYET FOTOKOPİ FOTOGRAFINIZI WEB CAMDEN CEKİYO FOTOGRAF GOTURMEYİN VE TABİKİ SON OLARAK SİZİ AİLE HEKİMİNE GONDERDİGİ İCİN ASKERLİGE ELVERİSLİDİR YAZISIYLA OLAY TAMAMEN BİTİYOR. TRANSKİRİP BAZI YERLER DE İSTİYORLAR. BENDEN ALMADILAR.

ANKARA MAMAK MEBS YEDEK SUBAY OLDUM. 1 SUBATTA BİRLİĞE KATILCAGIM. MESLEKCİ DEGİLİM. MUHABERECİYİM HERALDE 2.5 AY EGİTİMDEN SONRA TAKIM KOMUTANI OLCAGIM.

BOY 1.72 KİLO 64

BU KADAR.

Dostum öncelikle verdiğin detaylı bilgilerden ötürü teşekkür ederim aklında sorusu olan arkadaşların sorularına cevap niteliğinde olmuş ve Allah hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin askere elverişlidir raporu almak zor mu oldu? Zayıflık bir sorun teşkil edermi ?

• Bugün tecilimi bozdurdum rehber öğretmenim

Yedek subay:Evet

Komando:Hayır

Mezuniyet Derecesi:3.54

arkadaşlar bir şey soracaktım tecil bozulduktan sonra bir kağıt verdiler orada söyle bir ifade var sınıflandırma sonuçlari 21 nisanda e devlette yayınlanacaktır diyor ancak alt satırda sağlık sınıfı için 25 28 nisan 2017 sevk tarihi diyor bu tarih birliği katılım tarihi mi değilse de e devlette 21 nisan da yayınlanacak olan sadece sınıflandırma olup 25 nisanda başka bir belge mi yayınlanacak Teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pdr111 -- 30 Ocak 2017; 17:47:13 >
  • okçu kullanıcısına yanıt
    Öncelikle tşk ederim.Aile hekiminin insiyatifine kalmıs bişey.Askeri hastane sevk etmesse ayak tabanına bakıyo boyunu olcuyo kilona bakıyo bu kadar. Ama ciddi hastalık gecirdiysen askeri hastane sevk ediyo buda sıkıntılı oluyo bosuna ugrasıyon.Sonunda askere elverislidir yazısını verip gonderiyo ulan o kadar niye ugrastırıyon beni diye sordum kendi kendime:D

He bide aile hekimine gidince soyuncaksın baksırına kadar.Ona gore temkinli git.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koray721 -- 30 Ocak 2017; 18:17:32 >
  • pdr111 P kullanıcısına yanıt
    benim bu konuda bir bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar yardımci olurlar diye umuyorum hayırlı teskereler bu arada

• koray721 kullanıcısına yanıt
    Daha önce girdim ben o muayneye hakikatten sıkıntılı bir durum :D tek aklima takilan boyuma gore kilom dusuk 184 boy 64kg bundan elenmiyim

• İL/KÜTÜK : Bursa

BÖLÜM : İnşaat Müh.

YEDEK SUBAY : Evet

Hepimize şimdiden hayırlı olsun.

• arkadaşlar Mayıs 2017 de askerim.
    Yaşım 34
    Boyum 1,78
    Kilom 85
    lisans: Maliye
    Yükseklisans: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İşletme Bölümü
    Bir kamu kurumunda muhasebe memuru olarak görev yapmaktayım.
    Askerliğimi yedek subay olarak istiyorum.
    Yaşım ilerlediğinden dolayı yedek subay çıkmama oranı var mı?
  • üniversiteli11 Ü kullanıcısına yanıt
    Maliye bölümünü ne kadar alıyorlar bilmiyorum ama yedek subay ihtiyacı varsa bu alanda çıkabilir hayırlısı olsun

• Yerimize gelecek donemin başlığı açılmış sonunda:) öncelikle gidecekler için hayırlı olsun. 364.dönem yedek subayım. Acemilik polatlı topçu ve füze okulundaydı ve bizim dönemimiz bu zamana kadarki en kalabalık asteğmen adayı öğrenci dönemiydi. Toplam 715 kişiydik. Normalde 350-400 kişi geliyormuş. Sayının bu kadar fazla olması malum teşebbüsün hemen ardından askere girmemizle alakalı. O yüzden hukuk inşaat mühendisi, elektronik mühendisi gibi bölüm mezunları kısa dönem istese bile yedek subay olma ihtimalleri az değil. En çok ihtiyaç bu bölümlerde. Tabi veteriner ve rdm yi katmadım onların acemilikleri farklı birliklerde. Onların sayısı da az değildi. Sorusu olan varsa cevaplarız. Yeterki gelin siz:)

• quote:

Orijinalden alıntı: rdlsln

Yerimize gelecek donemin başlığı açılmış sonunda:) öncelikle gidecekler için hayırlı olsun. 364.dönem yedek subayım. Acemilik polatlı topçu ve füze okulundaydı ve bizim dönemimiz bu zamana kadarki en kalabalık asteğmen adayı öğrenci dönemiydi. Toplam 715 kişiydik. Normalde 350-400 kişi geliyormuş. Sayının bu kadar fazla olması malum teşebbüsün hemen ardından askere girmemizle alakalı. O yüzden hukuk inşaat mühendisi, elektronik mühendisi gibi bölüm mezunları kısa dönem istese bile yedek subay olma ihtimalleri az değil. En çok ihtiyaç bu bölümlerde. Tabi veteriner ve rdm yi katmadım onların acemilikleri farklı birliklerde. Onların sayısı da az değildi. Sorusu olan varsa cevaplarız. Yeterki gelin siz:)

Hayırlı teskereler dostum halen Yedek subay ihtiyacı sürüyor mu ? Askeriye düz mantık diyorlar elektrik müh alır ama elektrik elektronik müh almz astek icin deniyor ne düşünüyorsun bu konuda? yukarida belirttigim gibi bilgilerim yds vs

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.