Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.739
Cevap
47
Favori
303.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İç çamaşırı için boxer şeklinde haki renk alsak sorun olur mu yoksa ille külot mu almamız lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zantro

kardeşim gittiğin birlikte girerken doktora anlat bunları ayrıca komutanlarına da durumunu raporlarla izah et seni hastaneye yollayacaklardır. tedavini gerçekleştirecekler bir sıkıntı yapma gerekli görürlerse çürük verip asıl adı askerliğe el verişli değildir raporu bunun adı da :D seni yollarlar. yani tedavin bitene kadar bu durum içtima hariç her türlü duruma karşı seni geri planda tutacaktır. sıkıntı yapma git durumu bildir seninle ilgileneceklerdir. eğitim muafiyeti ve oturarak askerliğini yapacağın yazıcılık gibi işler var merak etme bi şekilde bitirirsin askerliğini.

hocam işin kötü tarafı rapor yok elimde. Gittiğim doktorlar fazla işgüzar olduğu için bu yaşta kalp mi olur genç adamsız psikolojiktir o diyip gönderiyor ki tahlil sonucunda kendi gözümle rahatsızlığımın yazmasına rağmen. Rapor olmadan sadece bende şu şu rahatsızlıklar var dediğim zaman dikkate alırlar mı?

• zaten askeriyede size baksır veriyor acaba don diye bahsetmemizden böyle mi algılandı

haki rengi baksır alcaksınız iç çamaşırlrınızı :D
    yanı gunluk giydiğinizin haki rengini bulursanız ondan alıp giyin coğu yerde ben kimle konustumsa kimse takmadı diyor donumuzu bize komutan dedi direk sizin donunuzla işimiz yok diye ne giyerseniz giyin
  • zantro kullanıcısına yanıt
    Eyvallah usta.

• .brian. kullanıcısına yanıt
    problem değil tüm rahatsızlıklarını söyle girdiğinde soracaklar sana
    adına rapor tutulacak ilaçlarını da getir yanında. kullandığın ilaçların adlarını bir kağıda yazmayı unutma doktora söyleyeceksin bunları ilk muaynede. sonra adına rapor tutulan kalp tansıyon gibi hastalığı olanları ikinci bir doktor görüyor ve bu iki hastalık varsa direk hastaneye yolluyor. yollandığın hastane diyelim ki yeterli değil seni daha üst bir hastaneye yollayacak üniversite hastaneleri gibi veya en yakın gata ( kalmadı şimdi sanırımda bizim zamanımızda böyleydi) ben mesela usta birliğinde hiç askeri hastaneye gitmedim.

yani seni dikkate alacaklar merak etme aşamaları yazdım ilk girişteki doktora ne kadar rahatsızlığın varsa hepsini yazacaksın ayrıca bronşit için zorunlu olarak sprey falan kullanıyorsan bunu belirt akşama spreyini verirler sana günlük ilaçlarını da sen gidip içersin ve imza atarsın ıctığıne dair
    tamam çok sağolun. Dediğiniz gibi ilaçları da yazayım. peki yanımda çektirdiğim film, röntgen tahlil sonuçlarımı götüreyim mi sizce?
  • Herkes toplanmisken sorayim 25.11.1998 dogumluyum. Bu sene liseyi bitirecegim. Istedigim bolum gelmedigi icin tekrardan universiteye hazirlanacagim. Ne zaman tecil ettirmeliyim?

• .brian. kullanıcısına yanıt
    hastalığına ait dosyanı getir yanında ne var ne yoksa
  • Ömürcan kullanıcısına yanıt
    seneye kazanacaksan gitmene gerek yok tecil için seneye kazanamazsan gidersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömürcan

Herkes toplanmisken sorayim 25.11.1998 dogumluyum. Bu sene liseyi bitirecegim. Istedigim bolum gelmedigi icin tekrardan universiteye hazirlanacagim. Ne zaman tecil ettirmeliyim?

Liseyi bitirdikten sonra yanlış bilmiyorsam 1yada2 sene tecil hakkınız bulunmakta.liseyi bitirip şubeye mezun olduğunuzu bildiren bir yazı veya diploma ile başvurunuzu yapıp tecil hakkınızı kullanabilirsiniz. Şubeye kesinlikle gidin. Zaten 2 sene hakkım var diyip gitmemezlik yapmayın sonra bakaya kalırsınız yani kaçak durumuna düşersiniz boşuna pra cezası ödemeyin. Tavsiyem dinlemek yada dinlememek senin bileceğin iş ama bence git ve yarım saatte bütün işlerini hallet kafan rahat olsun

Hocam az once 1998 dogum yoklama diye bir pdfye baktim boyle bir sey yaziyor bu bana sorun cikarmaz mı? 1 subat 2018e kadar tecil ettirmeliyim diye anladim ben burada.

• okçu kullanıcısına yanıt
    Hocam yukarida attigim fotograftan anladigim kadariyla 1 subat 2018'e kadar tecil ettirmem lazimmis. Mesela aralikta gitsem tecil ettirebilirim degil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömürcan

Hocam yukarida attigim fotograftan anladigim kadariyla 1 subat 2018'e kadar tecil ettirmem lazimmis. Mesela aralikta gitsem tecil ettirebilirim degil mi?

Tecil ettirmenin belli başlı bir vakti yok hakkınız var ise istediğiniz zaman edebilirsiniz. Orada sanırım 1 şubat 2018 e kadar şubeye bilgi vermeniz gerektiğinden bahsediyor olabilir. Yani tecilim var kullanacağım yada askere gitmek istiyorum diye. Bu tarihten itibaren yoklama kaçağı olacaksınız diye anlıyorum

• okçu kullanıcısına yanıt
    Yani 1 subata kadar askerlik subesine gidip tecilimi yaptirmaliyim. Dogru mudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

quote:

Orijinalden alıntı: zulfikar87

biraz güldüreceğim belki; iç çamaşır(atlet ve don) 10 adet alayım diyorum, çok abes mi oldu?

bu arada çoraplar siyahta olabilir dedik. az önce yeşil geçti. çorapta 10 adet alsam, ne dersin? çok mu fazla? benim söylediğim rakamlarda var mıydı orada askerlerde hiç?

sıcak havalarda gidiyorsunuz o yüzden 10 çift çorap ve don-atlet mantıklı. her gün değişirsiniz, temiz olursunuz. hafta sonu da yıkarsınız hepsini birden.

çoraplar siyah olsun ve kaliteli olsun. pudra mutlaka götürün.

Hicam atlet don ikiside yeşil olmak zorunda mı?

bizde atlet olmak zorundaydı. çünkü yaka açık olunca içinde abudik kubidik renkler olmaması lazım.

don hiç bakmadılar bile. başka işleri mi yok da dona bakacaklar zaten :)

• O zaman hayırlısı olsun bende mecburiyetten gittim ondan dolayı imkanı olan varsa en son zamana kadar beklesin diyorum

• zulfikar87 Z kullanıcısına yanıt
    Eyw hocam saolasın darısı gideceklere ve geleceklere artık

• Boy 1.73 kilo 110 arkadaslar askerlik elverislilik durumu nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: zantro

orada bahsettiğim çavuş size der valla çavuşu çavuş olarak görmeyin

çavuşluk iki şekilde oluyor bir çavuş eğitiminden gelenler yani rütbe olarak onbaşı geliyor direk ilerleyen zamanlarda sınavlara girerek gerçek çavuş olanlar. birde biz gibi er çavuş olanlar

normal bahsettiğim çavuşun yetki olarak uzman çavuştan bir farkı yok sizin üzerinizde komutan yani bildiğin hatta en kallavi komutan çünkü gün sonunda saat 5 ten sonra onun eline kalıyorsunuz temizlik adı altında her akşam sizlere saat 12 ye kadar mıntıka bile yaptırır isterse o yüzden çavuşları iyi tanıyın.

biz gibi er çavuşlarda düzen getirmek için ihtiyaçtan komutan tarafından çavuş yapılan çavuşlarız ya da bu üstte bahsettiğim çavuş eğitim birliklerinden gelen er yoksa yapılıyoruz çavuş. bizim şansımıza biz yapıldık kimse bişey diyemez size hiçbir iş yapmazsınız

ama çavuş sizlere emir verdiğinde uygularsınız komutandır cunku küfür veya hakaret ederse emre itaatsizlik edebilirsiniz

bu durumda iki yöne gidiyor durum bir komutanın karşısına çıkarsınız emre itaatsizlikten mahkemeye kadar yolu var savunmanız alır çavuşa kimse bişey demez düzeni sağlar çünkü
    iki çavuş tutanak tutmaz komutana intikal etmez durum akşam 5 ten sonra içtimaya kadar toprak kazarsınız :D
    içtimadan sonra tüm koğuşlara su basılır bütün senin tertibin yani orada varsa 367 kd kalabalıksa sizler birde sizlerle beraber gelecek olan 97/2 ler bu temizliği yapar diğerleri de güle oynaya sizle alay ede ede izler bu durum çavuş sıkılana kadar her akşam gerçekleşebilir.

sikayet ederseniz komutan size
    1- s.ktir git lan başımdan der söver sayar
    2- size o işin daha beterini verir keşke gitmeseydim der
    3- çavuşu çağırır sizi odadan çıkartır çavuşa niye böyle yaptın der emre itaatsizlik veya genel temizlik komutanım der çok uygunsuz hareketler yapıyorlardı yola getirmek için yaptırdım der komutanda aferin olum böyle devam et der

siz o akşamda temizlik ve angarya işlerle uğraşmaya devam edersiniz

4- komutan yaptırma der çavuşa diğer yanlışınıza kadar sizi yanlış yapmaya zorlarlar yine bu işleri yaparsınız :D

yani sonuç olarak çavuşların verdiği emirleri uygulayın.
    gittiğiniz yere göre emir komuta şeklinde ilerler durum komutan çavuşa iş buyurur çavuş kendi yapar veya onbaşına der

yani komutan derki 10 adam al şu işi yap çavuş onbaşına 10 kişi bul gel şu iş yapılcak der onbaşı getirir askerleri gider sen o askerleri alıp gidersin iş yapılırken çavuş sigara içer karşınızda gölgede su falan içer bi tertibi bişey getirmişse o işi yapar :D

veya onbaşına der şu iş yapılacak şu işi yapın diye bu sefer başınızda onbaşı olur çavuşun yaptıklarını bu sefer o yapar :D yani çavuşun olmadığı yerde onbaşı kraldır.

tüm bu dediklerim yerine göre değişiklik gösterecek kimi yerlerde çavuşlar böyle astığım astık kestiğim kestik olmayacak ben gibi benim işim olmazdı sonuçta seçilmiş çavuştuk :D ama tüm çavuş haklarına sahipsiniz ama ben bişey görmediğimden kimseye bişey yapamadım.
    şöyle düşünün ben çavuş olduğumda kimsenin ismini dahi bilmiyordum :D nasıl adamlara emir verecen :D

ama son ek olaarak sıkıntı yapmayın çoğunuz yaşı büyük diye son tercihler olacaksınız yani bi iş yapılacaksa 5 kişi lazımsa sizden yaşı küçük insanlarda varsa onlar seçilir öncelikle.

en başa gelirsek size şunu yap bunu boya diyenler devreci askerlerdir. onlar öyle davranır cunku onlara oyle davranmışlardır.
    sıracı askerler böyle davranmaz alt devre üst devrenin umurunda bile olmaz :D
    memleketliniz varsa sizi bu durumdan kurtarabilir devreci bi yere düştüyseniz. küçük yaşta olanlarınız için diyorum hiçbir 20 yaşında cocuk gelip 26 27 yaşında birine bunu demez dersede vurun tokadı çavuş hakkaniyetliyse ki bu durumlarda çavuşlar hakkaniyetlidir gayette ayırır sizi bişey olmaz. yani hakaret durumunda devreci varsa yapmıyom diyin ama bu kişisel bişeyse zaten devrecilikte olsa size kimse kendi işini yaptıramaz onlar ezecekleri kişiyi bilir ona yaptırırlar bizde bi tek kantinde vardı devrecilik :D en üst devre en önde oturan askeri geriye yollar geçer oraya otururdu devre sıranıza göre kantinde tv ye yaklaşırsınız veya çavuşsanız yeriniz direk orasıdır zaten oturduğunuzda falan kimse sizi kaldıramaz keza onbaşıysanız yine bi asker gelip size hayt huyt edemez yüzde 70lik bir kısmınız onbaşı olacağına inanıyorum ben :D

komutanlar normal askerlerden korumak için sizi direk onbaşı yapıp bi yere yerleştiriyor zaten.

sonuç olarak
    devrecilik olan bi yere düşerseniz kişisel iş yapmayı reddedin yapmıyom diyin su getir, ayakkabımı boya gibi
    devrecilik olan bi yere düşerseniz başınıza en üst tertip askeri verip sizi çim yolmaya yollarlar o işi yaparsınız o üst devre sizin o sırada komutanınız gibidir
    çayda dem askerde kıdem bu gibi durumlar için üretilmiştir
    çavuş yoksa o verilir başınıza çünkü

sıracılık olan yerlerde bunlarla karşılaşmazsınız sıracılar sıracıdır üst devrenin umrunda değilsinizdir bunuda mı ben yapacam banane derler bazen biz yaptık sıra sızde derler ben mı yapayım derler :D siz angarya tüm işleri yaparsınız

rütbe alırsanız kısa yoldan tüm işlerden düşersiniz bana salağın biri temizlik yap demişti 6/2 varken 6/1 in biri :D bütün 6/1 ler iş yapmıştı bana laf dedi diye :D:D:D haberi yoktu ama bi şekilde hareketinizide yapmak zorundasınız yoksa asker başınızın üstüne çıkar :D

Çok güzel bilgiler vermişsin eline sağlık.

Tuzla Piyade Okulunda Albay habercisiyim ayrıca Çavuşum.

Hizmet bölüğündeyim. Buraya gelen olursa haberim olsun yardımcı olurum. 366 KD olarak devreciliği bitirdik burada, tatil köyü gibi oldu.

Allah izin verirse 81 gün sonra bitiyor.

• alican88 kullanıcısına yanıt
    fazla gibi ama sana cevabı askerlik şubesi verir kardeşim biz gitmeyeceksin desek ne olacak sen git şubeye kontrol et
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.