Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.740
Cevap
47
Favori
303.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Belge verdiler hocam. Belgeyi alalı 13 gün oldu kağıtta Aralık 31.'ne kadar tecilli.
  • espial kullanıcısına yanıt
    Merhaba dostum, şubeden sana verilen 2017 aralık sonuna kadar tecil edildiğine dair belge var ise ve tabiki üzerinde resmiyet kazandıracak mühür damga kaşe vs var ise için rahat olsun . E devlet genelde geç işler , ben tecil etmiştim zamanında edevlette 1 ay boyunca görünmedi sonra görünüştü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aerosoldreams kullanıcısına yanıt
    Sınıflandırma 21 Nisanda diye biliyorum bende

• Arkadaşlar sağlıkçıyım. Formasyon var. Tecili bu hafta içi bozucam nasipse uzun dönem istiyorum acaba formasyon belgemi veriyim mi sizce?

• Vahamet kullanıcısına yanıt
    Vermenin avantajı/dezavantajı nedir? Vermeyince ne oluyor?

• okçu kullanıcısına yanıt
    Uzun dönemi etkiler mi acaba diye hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vahamet

Uzun dönemi etkiler mi acaba diye hocam

Hocam uzun dönem istiyorsanız sizden istenen belgeleri eksiksiz verin, Tıpçı arkadaşlar zaten genelde uzun dönem oluyorlar sağlıkçıdan kastınız tıp değildir heralde. Eğer öyle ise zaten uzun dönem gitmeniz çok büyük bir olasılık.
  • Merhabalar, Gazi ve Vazife Malulü Yakınları'nın askerliklerini yakın ikametgahta yapma hakları var. Ben bu işlem için şubeye başvurdum fakat Askerlik Şubesi bana sevk işlemleri sırasında sevk kağıdımı e-devlet sitesinden değil kendilerinden almamı söylediler, bu kağıdın üzerine not düşüp istenilen belgeleri ekte sunup Acemi Birliğe o şekilde gitmem gerektiğini ve orada bana sorulacağını ve değerlendirileceğinden bahsettiler. Fakat benim alttaki yazıdan anladığım "geç kalınmışsa kişinin bulunduğu komutanlığına başvurması gerektiği, kalınmamışsa da en başta şubeye başvurmaları" Yani buradaki mantık Acemi ve Usta'nın her ikisini de yakın ikametgahta yapması değil midir? Bu şekilde ben gideceğim yer belli olduktan sonra bundan yararlanmış oluyorum o şekilde ne anlamı kalıyor?

Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinden almış olduğum kanun:

İkâmetine Yakın Yerde Askerlik Hizmeti Yapma (TSK Erbaş ve Er İşlemleri Yönergesi)

Malul olan TSK personelinin (yedek subay, erbaş ve er dahil) askerlik hizmeti yapacak kardeş ve çocuklarının dağıtımları mümkün olduğunca ikamet ettikleri yere yakın birlik, kurum ve karargahlara yapılmaktadır.
    Bu konuda talepte bulunmak isteyenlerin Askerlik Şubesi Başkanlığına, bu başvuru için geç kalınmışsa, eğitim birliğine veya haktan yararlanacak olan kişinin mensubu olduğu Kuvvet Komutanlığına (Kara, Deniz, Hava), Jandarma Genel Komutanlığına veya Sahil Güvenlik Komutanlığına dilekçe, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve maluliyet belgesi ile başvurması gerekmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: rdlsln

quote:

Orijinalden alıntı: astker

Boy kilo endeksinin ve yaşın asteğmen seçiminde bir önemi var mıdır?

Bizim dönemimizde 37 yaşında biri de vardı kilolular da. Endeks 29 30 u geçmediği sürece sıkıntı değil. Bu durum meslekçilerde böyle. Takım komutanlarında boy kiloda daha hassaslardır.

simdiden hayırlı tezkereler panpa, sana sorum şu yönde belki bir fikrin vardır ;
    ben önce iki yıllık bir bölüm (otomotiv) bitirdim sonra açıköğretim işletme lisans bugün diplomamı aldım.yarın sabah askerlik şubesine gideceğim kısmetse.bu sene 3. üniversitemi(endüstri mühendisliği) kazandım okuyorum şuan.bu 3. üniverstem yedek subaylık için bir avantaj sağlar mı ? yaşım 28.

• iş tecrübesi askerlik şubesinde mi belirtiliyor arkadaşlar ? dilekçeye falan mi yazılıyor ?
  • İL/KÜTÜK : Gönen/BALIKESİR

BÖLÜM : İnşaat Mühendisi

ORTALAMA : 2,7/4

YEDEK SUBAY : Evet

KOMANDO : Hayır

YDS : -

İŞ TECRÜBESİ : 1,5 Sene

Kasım 2017 de gidecektim ama bozdurup Mayıs 2017 de gitmeye karar verdim. 31 Marta kadar bilgileri değiştirebiliyorum. Yabancı dil belgesi alabilirsem almaya çalışacağım o tarihe kadar İngilizcem iyidir. Alamazsam sağlık olsun. Hepimize hayırlı olsun şimdiden

• muammer816 M kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum , anladığım kadarıyla askeriye düz mantık çalışıyor. Sanmıyorum öyle detaylı bilgilere bakıldığını bence bilgisayar bir havuzdan seçiyor tek tek. Tabi torpilli olanlar o havuza dahil olmadan istenilen yere direk yazılıyorlar (2-3 defa böyle bir haksızlık gördüm hayatımda biri akrabam olur çatışmalarin en yoğun olduğu dönemde hakkariye çıkan askerliğini ankara yaptırmıştılar. Diğer şahit olduğum ise arkadaşım olurdu babası mi amcası mı ne askeriyede üst rütbe çocuk haritadan kendi seçti izmirde yapar hemde tatil yaparım dedi oraya gitti yaptı geldi) konuyla çok alakası yoktu ama yazma isteği geldi içimden

EDIT : ama yinede yedek subay alımında mezun olunan bölüm (Tıp, Mühendislik vs) mezuniyet notu belge ile kanitlyabilecegin yabancı dil (YDS), en son da boy kilo vs ye dikkat ediliyordur heralde bir dost sgk da sigortalı çalışılmış ise meslekci çıkmasında etkili oluyor demişti bu ne kadar doğru bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okçu -- 15 Şubat 2017; 20:36:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

Sanmıyorum , anladığım kadarıyla askeriye düz mantık çalışıyor. Sanmıyorum öyle detaylı bilgilere bakıldığını bence bilgisayar bir havuzdan seçiyor tek tek. Tabi torpilli olanlar o havuza dahil olmadan istenilen yere direk yazılıyorlar (2-3 defa böyle bir haksızlık gördüm hayatımda biri akrabam olur çatışmalarin en yoğun olduğu dönemde hakkariye çıkan askerliğini ankara yaptırmıştılar. Diğer şahit olduğum ise arkadaşım olurdu babası mi amcası mı ne askeriyede üst rütbe çocuk haritadan kendi seçti izmirde yapar hemde tatil yaparım dedi oraya gitti yaptı geldi) konuyla çok alakası yoktu ama yazma isteği geldi içimden

EDIT : ama yinede yedek subay alımında mezun olunan bölüm (Tıp, Mühendislik vs) mezuniyet notu belge ile kanitlyabilecegin yabancı dil (YDS), en son da boy kilo vs ye dikkat ediliyordur heralde bir dost sgk da sigortalı çalışılmış ise meslekci çıkmasında etkili oluyor demişti bu ne kadar doğru bilmiyorum

eyvallah hocam.hayırlısı dicez o zaman,pek yapcak bişi yok gibi.haklısın değişik naneler hep var ve olmaya devam edecek gibi duruyor açıkcası.üzücü.

• muammer816 M kullanıcısına yanıt
    Amin herşey gönlümüzce olsun

• Merhaba arkadaşlar.

Yakın zamanda bende tecilimi bozdurmayı düşünüyorum. Sizlere iki sorum olacaktı. Tecil sırasında kısa dönem askerlik yapmak istediğimi belirtmiştim. Fakat şimdi uzun dönem yanı yedek subay olarak askerliğimi yapmak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor? 2. sorum ise bel fıtığı rahatsızlığım var. Bu durum için hastaneden rapor vs. almam faydalı olur mu? Bu raporu askerliğe başladığımda da alabilir miyim?

Teşekkürler. Şimididen herkese hayırlı teskereler.
  • Facebook grubunda bir arkadaş aşağıdaki gibi bir anket başlatmış. Aynı zamanda sonuçları da anlık takip edebiliyorsunuz bu celp için katılacak arkadaşlar doldurabilir mi rica etsem ?

Anket:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfa-__LPSM9epbI2cHfq4vkS6JPcZR2P06W4Yfz4DVSQRiwRQ/viewform

Sonuçlar:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KCeLGvELHJqs8lG2NIlEv_4UAS9EYLXM5A5cLwu_xOo/edit#gid=1537253955

• klipper kullanıcısına yanıt
    Doğrudur bu liste ilk mesajda mevcut yinede teşekkürler hocam

• gearRX G kullanıcısına yanıt
    1. Evet bu tercihini askerlik şubeye gitmen halinde değiştirebilirsın sanıyorum 1-31 mart arası ama bu konuda emin değilim enin olduğum şey tercihini değiştirebileceğin. 2. Askerden önce de sonrada bu raporu alabilirsin. Muayene esnasında belirtirsen gerekli yerlere yönlendirirler askeriyede belirtirsen sanırım gata ya felan yollarlar

• bugün itibariyle işlemlerimi tamamladım.tecilimi bozdum.cümlemize hayırlı olsun arkadaşlar.2 mayıs tarihinde askerde olucaksın dediler bana.e devletten sınıf ve askerliği nerde ve nasıl yapacağım açıklanacakmış,takip et dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muammer816 -- 16 Şubat 2017; 20:1:35 >
  • arkadaşlar mayıs'ta askere gitmek için tecili bozabileceğimiz son tarih nedir?

iş aramaktan ve her seferinde askerliğin önüme engel olarak çıkartılmasından bıktım. 2015 temmuz mezunuyum. olağan şartlarda 2017 temmuz'da tecil bitiyor ve kasım 2017 celp döneminde asker olacağım yazıyor.

ama beklemek istemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.