Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.740
Cevap
47
Favori
303.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, tecili bozdururken şubedeki görevli ne işle görevlisiniz yada iş tecrubesi diye sorular soruyormu
  • tecil bozarken subedeki görevli iş deneyimi ile ilgili sorular soruyor mu?
  • axacter A kullanıcısına yanıt
    21 nisan büyük ihtimal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar peki yedek subay tercihine hayır dedikten sonra tercih değiştirilebiliyor mu? Ve nasıl yapılır?

• Duratorq_ kullanıcısına yanıt
    Kardeş sınıflandırma tarihi yerlerin açıklanacağı tarih anlamına mı geliyor?

• Biyomedikalci06 B kullanıcısına yanıt
    aynı anda açıklanıyor zaten yer demek sınıflandırma demek bi nevi.

• Biyomedikalci06 B kullanıcısına yanıt
    Doğrudur yapılabilir yanılmıyorsam 30 Marta kadar bu değisikliği şubeye giderek yapabilirsin

• üniversiteli11 Ü kullanıcısına yanıt
    Deneyim ile ilgili soru sorulmadı bana sorulacağını sanmıyorum

• Arkadaşlar, e-devlette yedek subay sevk öncesi hazırlık bölümüne tıkladığımda 'bu celp dönemine tabi değilsiniz' diyor,bu bölüm sizde de aynı mı?
  • Evet bende de aynı yazı çıkıyor. Fakat askerlik durum belgesinde doğru sonuç çıkıyor.

• onstark46 kullanıcısına yanıt
    şubeden verilen askerlik durum belgesinde 02.05.2017 yazarken, e devlette 31 mart 2017 yazıyor bende de:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Claudemir -- 11 Şubat 2017; 22:37:24 >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Ocak ayinda mezun oldum. Mayis ayinda askere gitmek istiyorum. Yedek subay adayi olarak. Oncelikli olarak ne yapmam gerekiyor? Ne belge goturmem gerekli?Subeye mi gitmeliyim? Oradan mi muayene icin ilgili saglik birimine yollayacaklar? Biraz uzun oldu. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Herkesin hakkında hayırlısı olması dileğiyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: ygzkpln

Arkadaşlar Merhaba,

Ocak ayinda mezun oldum. Mayis ayinda askere gitmek istiyorum. Yedek subay adayi olarak. Oncelikli olarak ne yapmam gerekiyor? Ne belge goturmem gerekli?Subeye mi gitmeliyim? Oradan mi muayene icin ilgili saglik birimine yollayacaklar? Biraz uzun oldu. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Herkesin hakkında hayırlısı olması dileğiyle.

Şubeye nüfus cüzdanı, diplomanın aslı ve 2 adet diploma fotokopisi ile gidiyorsun. Fotoğrafı orada webcam ile çekiyorlar. Ayrıca girişte dilekçe doldurtuyorlar. Sıran gelince oturup hallediyorsun. Sonra sana yoklama ve muayene kağıdı veriliyor ve aile hekimine yönlendiriyorlar. Aile hekimine gidip muayene olup formu onaylattıktan sonra tekrar şubeye gelip teslim ediyorsun ve en son sana durum belgesi veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Claudemir

Arkadaşlar, e-devlette yedek subay sevk öncesi hazırlık bölümüne tıkladığımda 'bu celp dönemine tabi değilsiniz' diyor,bu bölüm sizde de aynı mı?

Orası e-devlette 1 Mart'tan sonra açılacak muhtemelen. Bendeki durum belgesinin en alt kısmında yükümlünün 1-31 Mart tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerni yaptırması gereklidir gibisinden bir şey yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Claudemir

şubeden verilen askerlik durum belgesinde 02.05.2017 yazarken, e devlette 31 mart 2017 yazıyor bende de:(

Bendeki durum belgesinde sınıflandırma: 02.05.2017 yazıyor. Sizde de öyle mi? Bana çok saçma geldi. Sınıflandırma 21-22 Nisan diye hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerosoldreams

quote:

Orijinalden alıntı: ygzkpln

Arkadaşlar Merhaba,

Şubeye nüfus cüzdanı, diplomanın aslı ve 2 adet diploma fotokopisi ile gidiyorsun. Fotoğrafı orada webcam ile çekiyorlar. Ayrıca girişte dilekçe doldurtuyorlar. Sıran gelince oturup hallediyorsun. Sonra sana yoklama ve muayene kağıdı veriliyor ve aile hekimine yönlendiriyorlar. Aile hekimine gidip muayene olup formu onaylattıktan sonra tekrar şubeye gelip teslim ediyorsun ve en son sana durum belgesi veriyorlar.

Çok teşekkür ederim sağolun.

• Ayrı bir başlık açtım ama bilgisi olan arkadaşlar vardır.

Arkadaşlar askerlik şubesinden 31 Ocak tarihinde tecil ettirdim 31.12.2017 tarihine kadar. Celp dönemi olarak da Şubat 2018 askerlik yazıyordu.
    Bugün şuna birde E-Devletten bakayım deyince şok oldum.

quote:

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/03/2017 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR. (ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR)
    Diyor.

Ne yapmam gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: espial

Ayrı bir başlık açtım ama bilgisi olan arkadaşlar vardır.

Arkadaşlar askerlik şubesinden 31 Ocak tarihinde tecil ettirdim 31.12.2017 tarihine kadar. Celp dönemi olarak da Şubat 2018 askerlik yazıyordu.

quote:

Diyor.

Ne yapmam gerekiyor

Elindeki kağıtta tecil tarihi 31.12.2017 olarak yazıyorsa sıkıntı olmaz. E-Devleti dikkate almamak lazım. Ama yine de en kısa sürede askerlik şubesine gidip bir sor istersen.

E-Devlete göre Mayıs 2017 celbi için sınıflandırma bekliyorsun.

• aerosoldreams kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler en kısa zamanda uğrayacağım şubeye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: espial

Ayrı bir başlık açtım ama bilgisi olan arkadaşlar vardır.

quote:

Diyor.

Ne yapmam gerekiyor

Tecil edeceklerine tecil bozmuşlar gibi :D

Şubeye gidip işlemelerini yaptığında sana belge verdiler mi ? Verdilerse o kağıtta ne yazıyorsa onu dikkate alırsın e-devlete 1-2 gün geç geliyor. 1-2 gün sonra e-devlette düzeltmezse askerlik şubesine gidip sormalısın.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.