Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.320
Cevap
60
Favori
244.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tezkere bırakma ihtimali nasıl yedek subayların?
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Acemi Birliği aynı ama usta tutmuyor hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ankarada esenboga havaalanindan mamağa nasi gecebiliriz ?

• stoch9 kullanıcısına yanıt
    havalanından belko (havaş)' a binip ulus'da inersen dolmuş-otobüs ya da kızılay'da inersen otobüsle gidebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 8agcio -- 31 Ocak 2017; 15:40:9 >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Aynen sen iste yeterki 😂😂

• doanozturk33 D kullanıcısına yanıt
    Geç gitmende sıkıntı olmaz ama komutanada bağlı ne kadar geç girersen o kadar geç çıkarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: AdiqeCaLe

Tezkere bırakma ihtimali nasıl yedek subayların?

Ordunun subaya ihtiyacı var, her dönemden daha fazla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmir il jandarma var mı?

• acemi birligine gidince aileye telefon etme fırsatı bulunabilir mi yoksa sıra çok mu olur telefonlarda

• Kütahya hava er K kullanıcısına yanıt
    Sizi bir şey beklemiyor hocam endişe edilecek bir durum söz konusu değil sağa sola dön gibi temel eğitim alacaksınız.
    10 çorap
    5 set don atlet yeşil olur haki olur
    boyunluk alabilirsiniz
    içlik
    tıraş takımları
    bozuk para (10Tl)
    sigara
    bot boyası
  • Onlisans anestezi bitirdim. Kasimin ilk haftasi tecili bozdurdum fakat subat icin askerlik yerim belli olmadi subeylw konustum subatta kaydin yok dedi.

1) sebebi nedir bunun?

2) bagli oldugum askerlik subesi burdur ve burdurun kasim ayinda asker yolladigini duydum o zamana kadar beklersin diyen bir iki kisi oldu, bu ne kadar dogru?

• Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Mart 15 teslim. Bekliyorum bakalım. Aynı yere düşenler bana ulaşabilirler.
    İyi günler herkese.
  • Narlıdere Çavuş egitime düştüm arkadaşlar, acemilikde 8. gün. Narlıderenin en agır egitim yerine düştük şansıma sokayım.
  • özket kullanıcısına yanıt
    Kantinden alırım diye güvenmesinler, kantinde her şey ucuzdur, ama lazım olduğunda aradığın şey olmaz. Bu arada donun rengine bakmıyorlar mavi, yeşil, siyah olabillir sorun değil. Fakat fanila haki olmalı. Askeriyenin verdiği traş köpüğü aşırı sıkmazsan 2 aydan aşağı bitmiyor. Traş bıçağını mutlaka en aşağı blue 3 alsınlar. Getirdikleri traş bıçaklarının hepsini birer defa kullansınlar, dolapta kullanılmamış traş bıçağının hırsızlığa kurban gitme riski var. Kullanılmış olursa çalmaya tenezzül etmezler.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Kantinden alırım diye güvenmesinler, kantinde her şey ucuzdur, ama lazım olduğunda aradığın şey olmaz. Bu arada donun rengine bakmıyorlar mavi, yeşil, siyah olabillir sorun değil. Fakat fanila haki olmalı. Askeriyenin verdiği traş köpüğü aşırı sıkmazsan 2 aydan aşağı bitmiyor. Traş bıçağını mutlaka en aşağı blue 3 alsınlar. Getirdikleri traş bıçaklarının hepsini birer defa kullansınlar, dolapta kullanılmamış traş bıçağının hırsızlığa kurban gitme riski var. Kullanılmış olursa çalmaya tenezzül etmezler.

Acemide kantinle işleri olmayacak ayrıca benim fanilalarım yeşildi kimse de bir şey demedi(bu durum değişiklik göstermiş olabilir)
    12 kişilik odada kalıcak adamlar gidipte tıraş takımını çalmazlar diye düşünüyorum.
  • Ne heyecanla geldim acemi birliğime :)

Birisi demişti almayın onca şeyi gerek duymayacaksınız falan filan. Hepsi de ihtiyaç dahilinde gerekiyor. Kantin var gidip alırız diyenler vardı, merkez kantine haftada bir gidiyoruz, o da saatlerce sıra bekleyerek.

Revirciyim, devlet hastanesine asker getiriyorum Allah'tan yoksa sivil yüzü görmeyecez.

Komutanlarımız iyi maşallah. Çavuşlar haricinde subaylar olsun, uzmanlar olsun bir-iki tane hariç iyiler. Tabi toplu yaşamanın kuralları var, onlara uymak lazım. Herkes uyuyor bizde, o yüzden çok şükür pek sıkıntı yaşamıyoruz.

Yemekler iyi zaten bir firma yapıyor. Küçük kantinimiz var yakında, ihtiyacımızı görüyor. Fiyatlar çok uygun. Bir su 20 kuruş mesela.

Her kart geçiyor burada, para geçmiyor :D

Bugünlerde koşuya ve spora başlandı. Nöbetler de bu hafta başladı. Gece 00-02 arası idare odasının önünde nöbet tuttum, sıkıntısızdı çok şükür. Bakalım bir sonraki nöbet ne zaman :)

Şimdilik yazacaklarım bunlar. Acemi birliğim Ankara Mamak Mebs, usta birliğim Girne 39. Mekanize, Birinci Basamak Muayene merkezi. Herkese hayırlı teskereler :)

• Herkese Merhaba
    Bilgilerim ve tercihlerim aşağıdaki gibidir. Mayıs 2017 de Yedek Subay olarak askere gitmek istiyorum. 13 aylık devlet memuruyum maaş kaybım olmasını istemediğim için Yedek Subaylık tercih ettim. Sizce olabilir miyim?

Kütük: Tekirdağ
    Fakülte/Bölüm: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi / Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi / Grafik Tasarımı (4 yıl)
    Not Ortalaması: 3,07 / 4
    Şehit, Gazi Yakını: Evet
    Yedek Subay: Evet
    Komando: Hayır
  • Selam arkadaşlar. Şöyle bir sorunum var. yardımcı olcak varsa şimdiden çok teşekkür ederim.
    Belli sebeplerden dolayı tecil bitiş tarihini yanlış biliyormuşum.
    ve eve Şubat celbinde bakaya düştüğümü yazan bir yazı geldi.
    Ne yapmam gerekiyor. En yakın ne zaman alırlar?
  • Beyler hayirlisiyla kazasiz belasiz acemiligi atlattik simdi sira geldi ustaliga kibris lefkosaya gidicem akilli telefonu getireyimmi ne dersiniz, lafta acemilikte yasakti %60 eski nokia samsung kamerasiz telefonlardan getirmis %20 akilli telefon getirmis bizde yasak diye hic telefon getirmeyen kisimdik adamlar nerdeyse komutanin karsisinda telefonla konuscak :) bu arada acemiligi ankara mamak mebste yaptim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stoch9 -- 25 Şubat 2017; 8:34:48 >
  • Ankara Mebs e gidipte Cahit uzmanla muhabbet etmeyen çok şey kaybeder. Komedi dir.

Revirin yanindaki firindan börek yemeden ayrilmayin oradan.

Haci baki kazikcisindan uzak durun mk. Tavuk sucugunu 7liradan iteliyordu.

En çok arayacaginiz şey oradaki cay kahve makinaları olacak birde arkadaşlıklariniz.

Kibrisa gelecek 366 torunlarima şimdiden selam olsun. Gözümüz yollarda :))

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.