Şimdi Ara

352. DÖNEM (Ağustos 2013) Kısa Dönem Er ve Yedek Subay Aday Adayları (1036. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.765
Cevap
124
Favori
1.327.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10341035103610371038
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam kısa tercih ettim bnde inşallah kısa çıkar. Ağustos celbi askerlik için nasıldır rica etsem biraz bahsedebilir misin ?
  • silveraction kullanıcısına yanıt
    hocam çok saol detaylı bilgiler vermişsin gitmesi bi dert beklemesi bi dert... İnşallah şansım iyi gider de adam akıllı kişilerle karşılaşmak nasip olur
    Bana yatmış galiba. 100küsür lira. Dün çektim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirkumsali S kullanıcısına yanıt
    senin usta birlik neresiydi kardeş,benim lefkoşa idi,hala yol parası yok
    Benim marmaristi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silveraction

352 ağustos dönemi tertipler, bu yol paralarımız hala neden yatmadı bilen var mı?

Valla benimki 2 hafta içinde yatmıştı , 35 Lira mı neydi gittim çektim , dilenciye verdim.
  • KNTLG kullanıcısına yanıt
    benim usta birliği lefkoşa idi, bana da en az 80-90 yatması lazımdı hala tık yok yol parasından
  • 352 lerin yol paralarını şubatın yada martın 7 sinde ödedik 353 olarak ben geleli 1 ay oldu bende aldım siz hala yol parasımı alacaksınız
  • 4 ay olmuş yahu askerlik biteli. Oradayken nasıl da geçmezdi zaman. Vay be
  • wilstrom W kullanıcısına yanıt
    hocam ağustos döneminde gidecek birisi olarak her türlü önerilerinizi yorumlarınızı dinlemeye hazırım
  • _Glorious_ _ kullanıcısına yanıt
    asteğmen olarak yap kardeş on numara ben şu an tank asteğmenim 40 kadlı şafak yata yata yaptık sarıkamışdayım :)
    tank asteğmenim 40 günüm kaldı yata yata yaptık kesinlikle tavsiye ederim imkanın varsa seçme şansın asteğmenliği seç on numara şafak 40 sarıkamış :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyhan21

asteğmen olarak yap kardeş on numara ben şu an tank asteğmenim 40 kadlı şafak yata yata yaptık sarıkamışdayım :)

Hocam uzun dönem hiç istemiyorum yav Uzun dönemin avantajları neler? 8-5 memur gibi çalışıyormuşsun, hafta sonu yokmuş doğru mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _Glorious_ _ kullanıcısına yanıt
    aynen hocam bence on numara iyiki kısa dönem çıkmamış diyorum şimdi niye mi öncelikle 8 5 mesai yapıyosun paranı almaya devam ediyosun ben öğretmenim sivilde maaşın devam ediyo sarıkamış orduevinde kalıyoruz sivil gibisin kısa dönem olursan en basit uzman bile sana emir veriyo ama asteğmen olunca öyle değil sinir bozucu başçavuşlar bile senin altında sınıfınnda önemli ve bölük komutanları da çok önemli sağolsun on numara bizimki tankçıyım ben vala şu ana kadar hiç bi şey yapmadım desem yeridir kısa dönem olsan getir götür işlerini yapacaksın telefon sıkıntı olacak ama jandarmalar rahattı kısa donem arkadaşım vrdı jandarma çıkarsa iyi olur kısa ama diğerleri bence çekilmez doğu özellikle bu bölgeler çok rahat batı daha aktif eğitim yapıyor kader hocam herşey hayılısı olsun...
  • ceyhan21 C kullanıcısına yanıt
    ay @ceyhan21 rıca git kulelerde gece nöbet ttut soğuktan don bizde öyle bişey yok taburda nöbetçi subaylık tutuyosun en üst sensin sıkıntı olmuyo süper
  • quote:

aynen hocam bence on numara iyiki kısa dönem çıkmamış diyorum şimdi niye mi öncelikle 8 5 mesai yapıyosun paranı almaya devam ediyosun ben öğretmenim sivilde maaşın devam ediyo sarıkamış orduevinde kalıyoruz sivil gibisin kısa dönem olursan en basit uzman bile sana emir veriyo ama asteğmen olunca öyle değil sinir bozucu başçavuşlar bile senin altında sınıfınnda önemli ve bölük komutanları da çok önemli sağolsun on numara bizimki tankçıyım ben vala şu ana kadar hiç bi şey yapmadım desem yeridir kısa dönem olsan getir götür işlerini yapacaksın telefon sıkıntı olacak ama jandarmalar rahattı kısa donem arkadaşım vrdı jandarma çıkarsa iyi olur kısa ama diğerleri bence çekilmez doğu özellikle bu bölgeler çok rahat batı daha aktif eğitim yapıyor kader hocam herşey hayılısı olsun...

ben 30 ocak da Hürgeneraldim sen diyorsunki yedek subay var mı ötesiiii

• be? buçuk ay ezildin ama be? buçuk ay ezilece?ime rahat rahat askerli?imi yapyyorum karde?
  • quote:

be? buçuk ay ezildin ama be? buçuk ay ezilece?ime rahat rahat askerli?imi yapyyorum karde?

ben emin ol senden daha kral askerlik yaptım neyse hayırlı teskerler dostum
  • maaş aldın mı kardeş rütbeni konuşturabildin mi yok tabikide
  • yedek subay acemiliği 75 gün değil mi? siz acemiliği bitirip rütbe aldığınızda biz askerliği yarılamıştık. bir o kadar daha dişini sıkıp rütbesiz askerlik yapmak mı, yoksa neredeyse 300 gün rahat askerlik yapmak mı deseniz her seferinde kısa dönem derim.

her ne kadar rahat askerlik yapmış olsam da 5.000 verecez bir ay daha kal deseler arkama bakmadan kaçardım
  • 
Sayfa: önceki 10341035103610371038
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.