Şimdi Ara

35 - 45 Bin Arası HB Araç Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

35 - 45 Bin Arası HB ayağımı yerden kesecek araç arıyorum. Yıllık en fazla 10 - 13 bin km yaparım.

Dizel mi Benzinli mi Benzin/LPG mi olsun bilmiyorum. Öyle 140 - 150 yapan biri değilim. Sakin bir kullanıcıyım.

Wv Polo - 2010 - 2012 ( Genelde Trendline )
    Toyota Auris 2007 - 2010 Eski kasa ( Comfort paket )
    Fiesta Yeni kasa 2013 ( Trend )

Opel Astra J Kasa - ? Bulabilir miyim bilmiyorum.. Ama tasarımı çok beğeniyorum.

Bu modelleri bulabiliyorum ama içlerinde kararsız kaldım hangisini alsam diye Aslında iki kişilik bir aileyiz çocuk yok. Alacağım aracı 2 yıl kadar kullanacağım.

Önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyor -- 1 Ocak 2018; 15:21:11 >

• Auris yada fiesta. Yeni olduğu için fiesta daha ağır basıyor. Auriste üst segment olduğu için avantajlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acr kullanıcısına yanıt
    Hocam yakıt ve yol tutuş açısından değerlendirince hangisi ön plana çıkar ?
  • pumto evo 1.3 dizel dynamic paketli cam tavanli arac bulursun 45 bine

• quote:

Orijinalden alıntı: xyor

Hocam yakıt ve yol tutuş açısından değerlendirince hangisi ön plana çıkar ?

Yol tutuşta fiesta ağır basar. Konforda auris. Yakıt konusunda 1.33 motor 1.25 motora göre fazla yakar. Ama çok fazla fark olmaz. Fiesta alacaksınız en az trend x paket öneririm. Trend çok boş. Arka camlar bile çevirmeli.

• Polonun 2012 olanlarından var aklında soru varsa araç hakkında sorabilirsin...

2 kişiye yeter bagajı vs çocuk olunca 280lt yetmez araçta donanım yok , yol bilgisayarı dahil buna sıkıntısınıda görmedik (aldığımızın klima sıkıntılıydı ama kronik değil aldığımız araçla ilgili) trim arıza vs zaten yapacak bişeyi yok,

Atmosferik olanları 3000 devirde max torka ulaşıyor motora göre iyi bi değer , Tdi olanları turbo tüketim iyi ama performans atmosferikle aynı fiyatlarıda gereğinden yüksek az km yaptığın için pek önermiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bravo 1.6 mjet emotion-dynamic plus-sport style

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cryin -- 1 Ocak 2018; 16:17:27 >
  • Cryin kullanıcısına yanıt
    Herkes bravocu olamaz :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Cruize kontrol felan var mı ? yol tutuşu Nasıl çok fazla asfalt sesi alıyor mu içeri ? Gerçi bu kişiden kişiye değişir

Km de kaç kuruş yakıyor hiç ölçümlediniz mi ?

Diğer araçlara kıyasla fiesta mı Polo mo acaba Ne dersiniz ? Opel astra j kasa bulmam çok zor bu fiyata zaten auirsden sanırım vazgeçeceğim

Fiata bulaşmak istemiyorum üstad

• xyor kullanıcısına yanıt
    Cruise kontrol fln nerde yol bilgisayarı sis farı gibi basit donanımlar bile yok hocam ha tabi özel servislerde açılır sistemleri hazır zaten sadece aktif ediliyor ama trendline donanım namına şirket edition gibi,

Yol tutuşu kötü değil viraj alması vs son hız 165km biraz yokuşla 170-175km aralığını gördüm kadran sapmasını hesaplamadım ama olması gerekenden kötü bir tedirginlik yaşatmadı. Asfalt sesi alıyor motor seside b sınıf araç yüksek beklentiye gerek yok sınıfındaki rakiplerine göre daha başarılı derim...

Fiesta ile karşılaştıracak kadar çok sürmedim daha dolu paket fiesta bulunuyorsa düşünülebilir...

Ek olarak yazayım 2014 öncesi baktığın için dolu paket araçlarda esp olanlar varsa onları tercih etmek daha mantıklı olabilir polo trendline için yok, 2014 sonrasında her araçta zorunlu oldu esp öncesinde boş paket araçlara koymazlardı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 1 Ocak 2018; 20:13:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xyor

Fiata bulaşmak istemiyorum üstad

fiesta 1.6 tdci titanium buna bak bi istersen
  • Hocam bu üçlüden Auris çıkar,

1. C segmenti...

2. Daha konforlu ve mutlaka daha sağlam araba

3. 2. Elde açık artırma yapma ihtimali bile olur:)

timuryasin T kullanıcısına yanıt
    Şuan itibariyle sanırım Fiesta Titanium / Polo Comfortline bakacağım gibi yada biraz daha zorlayıp Opel astra J kasaya bakacağım.

timuryasin hocam auris de 2007 2008 anca bulabiliyorum :( 11 yaşıdaki araca 40 45 bin vermek mantıklı mı bilmiyorum. Ama çok beğeniyorum aracı o ayrı konu
  • Kesinlikle 1.2 TSI Comfortline Polo

• Xyor arkadasim,Valla hocam arabaların ikisini de iyi tanidigimi söyleyebilirim...

Ford Fiestanin arka koltuğu daha iyidir...

Ben Fiesta kullanırken beyin hatası yaşamıştım onu iyi hatırlıyorum(LPG yüzünden)

Polo kullanırkende gaz kelebeği sorunu yaşamıştık,lanet olsun deyip bir asgari ücrete degistirmistim...

Fiesta gazlı alacaksan 1.6 powershift süper makine

1.4 tam otomatikleri de guzel. 1.4 85 lik motor manuel çok güzel..1.25 de işini görür..

Dizelerinde 1.4 68 HP PSA motor bence randımanlı

Polonun dizeler 1.2 ve 1.4 leri biraz tiriltili (3 silindirli)

1.6 TDI zaten çok kalite makinedir.3 dizeli de alınır bence.

Gazlı dersen 1.4 85 lik olması gerekir... Çok spor motor...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.