Şimdi Ara

gaz pedalının altındaki düğme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
33.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/bu_ozellikte_bu_fiyat-55WQQaXQQ18999768WQQpXQQdisplayitem

arabanın gaz pedalının altında bi düğme gibi bişey var... bu araçların hepsinde varmı bu olay yoksa sadece bu aracamı özel...

• "Roketleme" düğmesidir o, İngilizce adı ile "Kick-Down"
    Gaz pedalına aniden bastığınızda ("köklediğinizde") düğmeden
    otomatik şanzımana bir sinyal gider, otomatik şanzıman da hemen
    vites düşürerek araca hızlı bir ivmelenme kazandırır ve araç hızlanır.

Özellikle yokuş yukarıda, araç sollarken ve makastan kurtulurken işe
    çok yarar ve otomatik şanzımanların vazgeçilmez bir özelliğidir.
  • manuel yazılmış ama otomatik bir araç. Normal sürüşte otomatik arabalarda gaza bastığında ilk başta bulunduğu viteste hızlanmaya meyil eder ama sen gazı kökleyip düğmeyi aktif edersen araç vites düşürüp daha atik bir şekilde hızlanmaya başlıyor. mesela uzun yolda giderken hafif bir rampaya geldin ve gaza bastığın halde araç istediğin hızda ilerlemiyor. sen normal viteste vitesi küçültüp istediğin hızda gidiyorsun işte otomatik te vites düşürmek içn kullanılan bir düğme bu. bazı otomatiklerde bu şekilde düğme yerine gaz pedalındaki değişim algılanarak vites küçültüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atayum

manuel yazılmış ama otomatik bir araç. Normal sürüşte otomatik arabalarda gaza bastığında ilk başta bulunduğu viteste hızlanmaya meyil eder ama sen gazı kökleyip düğmeyi aktif edersen araç vites düşürüp daha atik bir şekilde hızlanmaya başlıyor. mesela uzun yolda giderken hafif bir rampaya geldin ve gaza bastığın halde araç istediğin hızda ilerlemiyor. sen normal viteste vitesi küçültüp istediğin hızda gidiyorsun işte otomatik te vites düşürmek içn kullanılan bir düğme bu. bazı otomatiklerde bu şekilde düğme yerine gaz pedalındaki değişim algılanarak vites küçültüyor.
    süper bişeymiş yahu...adamlar 98 model arabaya ne özellik koymuşlar...
  • 50-60 yıl önce de vardı. Biraz araştırma yaparsan süper olur. Amerikan arabalarında otomatik ne kadar yaygınsa bu özellik de o kadar standart olmuştur. Eskiden mekanik bir kol, halat ve solenoid valf ile elde edilen bu "roketleme" özelliği artık elektronik bir şalter, kablo ve yazılım ile yapılıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: wehby

Throttle kickdown: Most automatic transmissions include some means of forcing a downshift into the lowest possible gear if the throttle pedal is fully depressed. In many older designs, kickdown is accomplished by mechanically actuating a valve inside the transmission. Most modern designs use a solenoid-operated valve that is triggered by a switch on the throttle linkage or by the engine control unit (ECM) in response to an abrupt increase in engine power.

8 ileri otomatik

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

50-60 yıl önce de vardı. Biraz araştırma yaparsan süper olur. Amerikan arabalarında otomatik ne kadar yaygınsa bu özellik de o kadar standart olmuştur. Eskiden mekanik bir kol, halat ve solenoid valf ile elde edilen bu "roketleme" özelliği artık elektronik bir şalter, kablo ve yazılım ile yapılıyor.

quote:

Throttle kickdown: Most automatic transmissions include some means of forcing a downshift into the lowest possible gear if the throttle pedal is fully depressed. In many older designs, kickdown is accomplished by mechanically actuating a valve inside the transmission. Most modern designs use a solenoid-operated valve that is triggered by a switch on the throttle linkage or by the engine control unit (ECM) in response to an abrupt increase in engine power.

8 ileri otomatik

Alıntıları Göster
    Hayırdır Vehbi Abi, satacak mısın Taunus'u?

• quote:

quote:

8 ileri otomatik

Abicim bu alet hangi motorda var yahu ?? bizim motorlar kadar adamlar şanzuman yapmışlar :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Hayırdır Vehbi Abi, satacak mısın Taunus'u?

Alıntıları Göster
    evet arabayı değiştirmeyi düşünüyorum... 7 bin lira gibi, uzun yola çıkabilecek,taunus un konforunu aratmayacak bi araç bakıyorum protonlar gözüme çarptı... nasıl bi seçim yapabilirim...
  • quote:

evet arabayı değiştirmeyi düşünüyorum... 7 bin lira gibi, uzun yola çıkabilecek,taunus un konforunu aratmayacak bi araç bakıyorum protonlar gözüme çarptı... nasıl bi seçim yapabilirim...

Alıntıları Göster
    Proton gayet güzeldir abi.
    Bu arada geçen gün dayıma araba aldık. Hiç aklımızda yokken bir Daewoo Lanoo 1.5 düştü. Benim aracımdan konforlu olduğu kesindi. Gidişi, duruşu, yol tutuşu vs. çok beğendik. LPG ile şehirdışında 190 km. gördü. 98 model, ABS, HD, elektrikli camlar, Sıralı LPGli. 8 000 liraya aldık.

Forumdan da takip ettiğim için uzun yol yaptığını biliyorum abi, memlekete gittiğini falan. Hem çocuk içinde iyi olacaktır konforlu araç.

Gerçi 2.0 motordan sonra seni kesermi bunlar bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 3 Aralık 2009; 9:11:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uazro

Proton gayet güzeldir abi.
    Bu arada geçen gün dayıma araba aldık. Hiç aklımızda yokken bir Daewoo Lanoo 1.5 düştü. Benim aracımdan konforlu olduğu kesindi. Gidişi, duruşu, yol tutuşu vs. çok beğendik. LPG ile şehirdışında 190 km. gördü. 98 model, ABS, HD, elektrikli camlar, Sıralı LPGli. 8 000 liraya aldık.

Forumdan da takip ettiğim için uzun yol yaptığını biliyorum abi, memlekete gittiğini falan. Hem çocuk içinde iyi olacaktır konforlu araç.

Gerçi 2.0 motordan sonra seni kesermi bunlar bilmem

zaten aklımda proton ile daewoo lanos vardı...lanos nasıl kullandınmı...senin hyundai ile karşılarştıracak olursan + ve - yönleri neler..

• LEXUS marka otomobilde var. TOYOTA'nın özellikle ABD piyasası için ürettiği bir süper lüks E sınıfı araçta. Aracın ABD fiyatı $100.000 civarında ve Mercedes-Benz, BMW ve AUDI gibi markaların tahtını ciddi ölçüde salladı!

quote:

Abicim bu alet hangi motorda var yahu ?? bizim motorlar kadar adamlar şanzuman yapmışlar :)))
  • quote:

LEXUS marka otomobilde var. TOYOTA'nın özellikle ABD piyasası için ürettiği bir süper lüks E sınıfı araçta. Aracın ABD fiyatı $100.000 civarında ve Mercedes-Benz, BMW ve AUDI gibi markaların tahtını ciddi ölçüde salladı!

quote:

Alıntıları Göster
    E 55 AMG KICK DOWN
    Dikkat, önde bir PASSAT olduğundan yavaşlamak zorunda kalıyor

YOL DEDİĞİN BÖYLE OLMALI!

• quote:

E 55 AMG KICK DOWN
    Dikkat, önde bir PASSAT olduğundan yavaşlamak zorunda kalıyor

YOL DEDİĞİN BÖYLE OLMALI!

Alıntıları Göster

Kick Down budur heralde..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

Kick Down budur heralde..

yuhhh..herifin 100-200 ü benim arabanın 0-100'ünden daha kısa

ayrıca buna kick down felan denmez..kelimeler kifayetsiz kalıyor

• quote:

94-95-96 opel vectra bakabilirsin
    konfor olarak sifir satilan c sinifi araclardan fazla farki yoktur
    enjeksiyonsuz olanlari bile cok az yakar.. tuplu olunca cok ekonomiktir
    klimalisini bulabilirsen tam binilebilcek bir aractir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

yok artık!!!

arkadaşımın 2001 vetrasına biniyorum-sürüyorum ara sıra , 2008 corolla kat kat iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hightech33

quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

yok artık!!!

arkadaşımın 2001 vetrasına biniyorum-sürüyorum ara sıra , 2008 corolla kat kat iyi...

Alıntıları Göster
    satış için ilan veren birisi, gaz pedalının altını niye çeker de fotoğraf olarak koyar, ben daha çok oraya takıldım...

• quote:

Orijinalden alıntı: aya

satış için ilan veren birisi, gaz pedalının altını niye çeker de fotoğraf olarak koyar, ben daha çok oraya takıldım...

biraz abartıp uçacağım satış stratejisi olabilir..küçük ve halkın pek bilmediği ayrıntılarla dikkat çekme
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmT #

quote:

Orijinalden alıntı: aya

biraz abartıp uçacağım satış stratejisi olabilir..küçük ve halkın pek bilmediği ayrıntılarla dikkat çekme

Alıntıları Göster
    Acaba benim 98 Polo'da varmıdır. Benimkide otomatik. Merak ettim şimdi eve gidince bakayım . . .

• quote:

Orijinalden alıntı: Messerschmitt BF109

Acaba benim 98 Polo'da varmıdır. Benimkide otomatik. Merak ettim şimdi eve gidince bakayım . . .

Alıntıları Göster
    O düğmemsi şey çok geride kaldı, artık şanzımanlarda zaten kickdown solenoidleri kullanılıyor diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.