Şimdi Ara

3200 mhz CL16 mı yoksa 3600 mhz CL18 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
8.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu ramlerin hangisi daha hızlıdır çok fark var mıdır

CORSAIR 16GB (2x8GB) VENGEANCE RGB PRO DDR4 3600MHz CL18 Dual Kit Ram

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16 RGB Pro Led Dual Kit Ram

• fiyatlar yakın ise 3600/18, yakın değilse diğeri. 3200/16 olan şuanda 579 liraya bulunabilirken diğeri 700 liranın üzerinde. aradaki farka bence değmez.

edit:

frame time gösterdiği için bu videodan kontrol etmek daha sağlıklı:https://www.youtube.com/watch?v=cKRhst1kUgM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiberdono -- 29 Kasım 2019; 0:19:14 >
  • Gskill ripjaws V 2x8 3200mhz QPde 499 lira kaçırmayın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    hocam bilgisarımda şu an üstte attıklarımın 3200mhz olanları var. ama bence yavaş kalıyor sisteme. i9 9900k sistem var

bu ramleri değiştirip hepsini 3600mhz CL18 mi yapsam yoksa iki tane daha 3200mhz CL16 mı eklesem ona karar veremedim

bu rgb ramleri çok sevdim bu modellerin en hızlısı da 3600mhz bildiğim kadarıyla
  • Ekran kartınız 1080p de rtx 2070s ve üzeri bir modelde belki uğraştığınıza değer, eğer 1440p de rtx2080ti ile kullanıyorsanız da bir ihtimal değer. Bu dediğim çözünürlüklerde belirttiğim gpuların altında bir gpunuz varsa hiç fantazi peşinde koşmayın derim.

• Geçtiğimiz ocak ya da şubat ayında tek modüle 470-480 lira verdiğimi hatırlıyorum

• 3200 mhz ramleri 3600 de çalıştırabilirsiniz, aradaki fiyat farkına kesinlikle değmez.
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    Hocam sistem imzamdaki sistem. Bilgisayarım istediğim kadar hızlı değil. Şu an sistemdeki en yavaş parça ssd mi ram mi onu kestiremedim. bana ramler gibi geliyor çünkü bir uygulamaya tıkladığımda uygulama ekrana gelene kadar diskte bir okuma başlamıyor. disk okuması başlanana kadar 1sn filan gecikme var. chrome buna dahil.
  • Sendekiler OC oluyordur okadar denedinmi hiç? Bu iki kitinde gecikmeleri aynı sayılır. 3600 CL16 olsa fark olabilirdi.

Dram Frekansı 3600
    Dram timing 18 - 19 - 39
    Dram Voltajı 1.375v ayarlayıp
    Aida64 sadece "stres system memory" şeçili şekilde test et. tahminimce sorunsuz çalışır
  • unconc3rn3d kullanıcısına yanıt
    Denedim stop code geliyor sistem açılışta. 3400 oluyor en fazla.
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Sendeki kit bu ise (CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance RGB PRO DDR4 3200MHz ) 3600e rahat overclok olur hata alıyorsan voltajı yükselt sistem-ajanı ve VCCIO voltajlarını kontrol et.

ilk mesajdaki 3600 olanın CL ve alt timingleri yüksek fazla ödeyeceksen gerek yok anakartın QVL listesinde olan başka kitlere bakarsın.
  • Yeni nesil ryzen işlemci kullanıyorsan 3600mz / cl18

• 3200mhz cl14 alıp 3600 kullanmak iyi galiba diip, iyice bulandırayım konuyu
  • Belleklerin oc potansiyelini bir kenara bırakırsak benim kişisel tercihim aynı kapasitelerde, zamanlamadan ziyade hız olurdu. Hatta ileride daha hızlı bir işlemci kullanıldığında hızın avantajı daha çok olur diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.