Şimdi Ara

32 (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
0
Favori
19.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 29 Mayıs 2021; 4:44:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kill3rvib3

Biraz fazla geldi bana ışık sızması. IPS panellerdekine benzer düzeyde neredeyse.... Nereden geldi bu aptalca kavis merakı bu üreticilere anlamıyorum. Kavis=Işık Sızması. LG flat Va kullandıktan sonra ne IPS ne de bu kavisli Va'lardaki sızmaları gözlerim tolere edebiliyor. Artık gerçekten flat Va monitör bekliyorum ama ısrarla üretilmiyor. TV alacağım en sonunda o olacak.

@karaniler hocam flickering oyunlarda yok oldu demişsiniz, kaç oyunda deneyebildiniz, bir de masaüstünde oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Curimo kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafı çektindek sonra inanın çok şaşırdım çünkü kullanırken gözüme batan bir şey neredeyse yok. Öncesinde pg279q kullanıyordum. Panel sapsarıydı, belki o yüzden bana fazla gelmedi. Şu an zaten sistemi yükselticem diye parçaları dağıttım. Öyle yatıyor monitör.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Monitörü geçen hafta aldım. Bende ışık sızması testi yapar atarım müsait zamanda.
    Yanlız IPS’den geçtiğim içinmi nedir renkler bana bi tuhaf soluk geldi. Masaüstünde iyi de oyunda çok canlı değil nedense.
    Nvidia’dan Digital Vibrance açıyorum o bile toparlamıyor durumu. Kırmızılar bi soluk genel anlamda renklerde bi beyaza kaçan bi soğukluk var.
    Adaptive sunc kapalı 240Hz ve Response Time Fastest(MBR)’de kullanıyorum. Fartest(MBR) alınca parlaklıkta bi tık düşüyor zaten bu da zannedersem Asus’ta ki ELMB teknolojisi gibi birşey haraketli sahnelerde bulanıklığı azaltma dedikleri şey galiba.
    Neyse bana şu ayarlar ve renkler konusunda yardımcı olabilecek varmı, hangi ayarı kapatıp hangi ayarı açmak gerekiyor hangi renk ayarlarını yapmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 2 Ekim 2020; 11:48:4 >
    Spellbreak de vardı artık yok, satisfactory de hiç görmemişim önceden de, fall guys ta hala var. Bu arada 2.monitörü bağlayınca deli gibi flickering oluyor. Tek kullanınca daha iyi.

• Lion_Army kullanıcısına yanıt
    Rtingste önerilen ayarlar var onları yapabilirsiniz. Bu arada keskinligi 56 yapın, monitör ilk başta 60 ayarlı olarak geliyor ama bu görüntüyü çok kötü yapıyor. 56 a düşürünce tam ayarında oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaniler -- 2 Ekim 2020; 12:10:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Biraz fazla geldi bana ışık sızması. IPS panellerdekine benzer düzeyde neredeyse.... Nereden geldi bu aptalca kavis merakı bu üreticilere anlamıyorum. Kavis=Işık Sızması. LG flat Va kullandıktan sonra ne IPS ne de bu kavisli Va'lardaki sızmaları gözlerim tolere edebiliyor. Artık gerçekten flat Va monitör bekliyorum ama ısrarla üretilmiyor. TV alacağım en sonunda o olacak.

@karaniler hocam flickering oyunlarda yok oldu demişsiniz, kaç oyunda deneyebildiniz, bir de masaüstünde oluyor mu?

Alıntıları Göster
    Aynı panelin flat olup local dimming sayısı 16 olan çıkarsa o zaman gerçektenden premium bir monitör olur...

• 970 Evo Plus 500gb Hediye SSD'de geldi. Bundan iyisi şamda kayısı

• AtiMX4 A kullanıcısına yanıt

İyi günlerde kullanın hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: M1A2Abrams

İyi günlerde kullanın hocam

Sagolun sizde iyi günlerde kullanin

• Kullanan arkadaşlar monitör ayarlarını ve kullanıyorsa nvidia panel’de ki renk ayarlarını paylaşırsa güzel olur.
    Belki kullandığımız ayarlardan daha güzeli vardır bizde kullanırız.
    Yabancı forumlarda herkes flicker sorunundan bahsediyor ama yer yer bu monitörün 240Hz’de çalışmadığı yönünde de yorumlar okudum.
    Kutusundan DisplayPort kablosu çıkıyor ve muhtemelen 2k 240Hz kaldıracak bir kablodur ama ben yine de Versiyon 1.4 DisplayPort kablosu satın aldım, 2k 240Hz’de 1.2 kablo 240Hz vermezmiş Reddit’e öyle bir yoruma rastladım, bana da sanki 240Hz çalışmıyormuş gibi geldi kutudan çıkan kablonunda 1.2 olduğunu nasıl anlıycaz onu da bulamadım her ihtimale karşı kablo satın aldım.

• Lion_Army kullanıcısına yanıt
    Kutudan çıkan kablo 1.4dp zaten. Eğer 240hz veremese nvidia panelinden açamayız. Ayar olarak da Rtingsin paylaştığı ayarları kullanıyorum.

• Changes and Fixed Issues in Version 456.71

[G-SYNC]: Launching a game in full-screen mode may trigger a black screen on adaptive sync monitors if G-SYNC is enabled. [200660138]

Yeni sürücüde sanırım Flicker sorunu düzeltlmiş. Yükleyip deneyin isterseniz. Ama temiz kurulum yapın.

• rtings''de ki ICC Profilini yükledim ben, 2 ay önce bir incelene daha yapmış bir site orada ki ayarları kullanıyorum.

rtings'de ki parlaklık düşük geldi bu videoda ki ayarlarda da parlaklık düşük geldi.

Benim ayarlar şöyle:

Gysnc: Off

240Hz

Low input lag: On

Black Equalizer: 9

response time: Fastest

Brightness: 55

Contrast: 75

Sharpness: 56

color tone: custom

red: 49

green: 50

blue: 50

gamma: mode1

Local Dimming: Off

Dynamic Brightness: Off

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 8 Ekim 2020; 1:43:13 >

• Arkadaşlar. Nvidia 456.71 sürücüsü ile flicker sorunu çözülmüştür. Monitörü rahatlıkla alıp kullanabilirsiniz.

• AtiMX4 A kullanıcısına yanıt

Hocam hangi oyunlarda, hangi senaryolarda deneyimlediniz, yeterince emin misiniz. Kullanan diğer arkadaşlar da deneyip burada bildirirlerse seviniriz. Selamlar.

• Arkadaslar bu monitorde g-sync modulu var mi? yoksa free sync var da ona mi uyumlu diyorlar?

su monitorun 4k versiyonu olsa super olurdu.

Bugün ben de driveri güncelleyip test ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Hocam hangi oyunlarda, hangi senaryolarda deneyimlediniz, yeterince emin misiniz. Kullanan diğer arkadaşlar da deneyip burada bildirirlerse seviniriz. Selamlar.

Bizzat denedim oynadigim oyunlarda. Flicker sorunu gitmjs son driver ile.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.