Şimdi Ara

32 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
0
Favori
19.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hocam 14 günü geçti istesem de gönderemem 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Peki tavsiye edermisiniz?
  • harvy1983 H kullanıcısına yanıt
    Evet

• Bende almayı düşünüyorum ama bu flickering olayı beni çok düşündürüyor.Acaba şu an alsam ilerde düzelme durumu olur mu yoksa biraz daha bekleyeyimmi?
  • Hepsiburada da 5.560tl şuan 27inc almak isteyen kaçırmasın fırsatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaniler -- 23 Eylül 2020; 23:14:24 >
  • harvy1983 H kullanıcısına yanıt
    G-sync/freesync olmazsa olmaz bir teknik özellik değil, sorun olduğunda kapatırsınız. G-sync modülü olan bir monitör kullanıyorum, onda da nadiren de olsa bu sorun gözüküyor, teknolojinin kendisi mükemmel değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventserdar -- 24 Eylül 2020; 8:38:18 >
  • Ben de dün itibariyle monitörü aldım. Evet IPS kadar canlı değil ama siyahlar ips'ten kat kat daha iyi. Aradaki renk farkını da nvidia nın uygulamasından ayarladım. IPS'ten hiç bir farkı kalmadı. üstelik IPS'te olduğu gibi blb yok. Çok güzel bir monitör ama keyfi satışa çıkarıcam. İlgilenen arkadaşlar yazabilir pm üzerinden. Flicker konusu da yok denecek kadar az. Sadece menu ve karanlık sahnelerde var ama dediğim gibi çok çok az dikkat etmediğim sürece belli olmuyor. FPS arttıkça flicker azalıyor. Bilginiz olsun. yani 3080 kullanacak adam sıkıntı yaşamaz. Vatan'dan ölü pixel ve blb testi yaparak aldım. Çok temiz bir panel denk geldi. Bir sorum olacak kullanan arkadaşlara.

HDR'ı hangi ayarlarda kullanıyorsunuz ? ya da hdr kapalıysa da hangi ayarlarda kullanıyorsunuz. İnceleme sitelerinde hep parlaklığı %14 en yüksek %43 olarak ayarlamışlar fakat bana çok karanlık geliyor o şekilde.

• An itibariyle 27 versiyonu aldım. HB den sıfır ölü piksel sıfır ışık sızması. 1070le kullanıyorum gecici olarak flicking yok. Kısaca alet nalet
    32
    32

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pyrosus

An itibariyle 27 versiyonu aldım. HB den sıfır ölü piksel sıfır ışık sızması. 1070le kullanıyorum gecici olarak flicking yok. Kısaca alet nalet

Bunu mu demek istediniz: Lanet

• Bulgar azıyla yazdım 😅

• Tam karanlık odada parlaklık 14 ayarlı olarak, dinamik kontras ve bölgesel aydınlatma kapalı 1-2metre geriden blb testi yapıp fotosunu atabilir misiniz?

Edit: HDR açıkken parlaklık sonda olması daha iyi ama çok parlak gelirse düşürebilirsiniz.

SDR kullanımda ise parlaklığı 14 te kullanıyorum. Sabah bazen arttırıyorum ama akşamları 14 hatta daha da dusukte kullandığım oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaniler -- 25 Eylül 2020; 5:19:56 >
  • Hala nasıl olur da çözmezler şu flickering sorununu hayret ediyorum ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Hala nasıl olur da çözmezler şu flickering sorununu hayret ediyorum ya.
    Tahminim 240hz olmasından kaynaklı ve simdi ki ekran kartları 2kda 165hz e kadar destekliyor. Rtx3000 serilerinde duzelir diye umuyorum. Rtx3000 serisi 4k'da 144hz-165hz verebiliyorsa 2k'da g-sync aktifken 240 vererek flicker sorunu kalkar bence.

• Curimo kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba, bol eğlenceler diliyorum öncelikle. flickering sorunu sadece gsync açıkken mi oluyor? adaptif sync de flickering oluyor mu? sync özelliklerini kullanmazsak herhangi bir titreme olmuyor mu? mesela film izlerken veya fps 120 sabit alırken? redditten baktığıma göre birisi oyunlarda ekran ayarlarını 8 bit 144 hz ayarlayıp hiç bir sorun yaşamadığını yazmış. ama böyle kullanıcaksak ne anladım ki.. gsync kapalıyken eksikliğini hissediyor musunuz? takılmalar yırtılmalar oluyor mu oyunda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RovcaniN

hocam merhaba, bol eğlenceler diliyorum öncelikle. flickering sorunu sadece gsync açıkken mi oluyor? adaptif sync de flickering oluyor mu? sync özelliklerini kullanmazsak herhangi bir titreme olmuyor mu? mesela film izlerken veya fps 120 sabit alırken? redditten baktığıma göre birisi oyunlarda ekran ayarlarını 8 bit 144 hz ayarlayıp hiç bir sorun yaşamadığını yazmış. ama böyle kullanıcaksak ne anladım ki.. gsync kapalıyken eksikliğini hissediyor musunuz? takılmalar yırtılmalar oluyor mu oyunda?
    120fps ile çekilmiş film olmadığına göre 240hz calissa ne faydası olacak :) 144hz g-sync kapalıyken bile herhangi bir yirtilma farketmiyorum. 240hz de hicbirsey farketmiyorum g-syncden daha kaliteli goruntu veriyor. Ben 10bit 240hz g-sync kapali kullaniyorum gayette iyi.

• AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkür ederim. yine olsa yine aynı monitörü alır mıydınız? pişman olmaktan korkuyorum. monitör işi gerçekten çok zor
  • Bugün akşam nasipse almaya gidiyorum. Vatan Bilgisayar Topkapı şubesinden.
    Yanlız hocam şu dediğinize takıldım, şimdiki ekran kartları 2k 165Hz’e kadar destek veriyor demişsiniz ve flickering olayını ona bağlamışsınız.
    Flickering G-Sync aktif edildiğine giriyor siye biliyordum bende ve ayrıca Firmware update ile düzeldi deniyordu şu an Eylül 4 Tarihli 1007 olan galiba güncel Firmware mevcut.
    Yani ben 1080ti ekran kartı kullanıyırum ve Valorant oyununda 280-320 Fps arası bir değer alıyorum, bu monitör ile oyunu sizin demenize göre 240Hz oynayamıyacakmıyım. Şimdiki ekran kartları 2k 165Hz’e kadar destek veriyor demeniz biraz düşündürdü o yüzden sordum. Sizin sisteminizin ne kadar Fps verdiği önemli olan, yani Valorant CS:Go tarzı oyunları 240Hz değerinde oyuyor olabilmemiz gerekiyor bu monitör ile.

• quote:

144hz g-sync kapalıyken bile herhangi bir yirtilma farketmiyorum. 240hz de hicbirsey farketmiyorum g-syncden daha kaliteli goruntu veriyor.

Oyunların büyük bölümünde zaten ekran kaç FPS alırsanız adaptif olarak o yenileme hızında çalışacaktır yani yaklaşık 60-70-80Hz civarlarında. Bu durumda sizin yırtılmaları farketmemeniz mümkün değil? Ben de G-sync ya da Freesync monitör ilk kez kullanmadım, G-sync bir işe yaramıyor ben zaten hiçbir şekilde yırtılma görmüyorum dediğinizde bu söyleminizde samimiyet olmuyor hocam ya siz dikkatli biri değilsiniz, farkedemiyorsunuz, ya da bunu kötü niyetle söylüyorsunuz ki bu insanları yanlış bilgilendirmektir özünde.

quote:

Rtx3000 serisi 4k'da 144hz-165hz verebiliyorsa 2k'da g-sync aktifken 240 vererek flicker sorunu kalkar bence.

Hayır bununla da ilgisi yok. Dedim ya oyunların çoğunda şu anki en güçlü ekran kartlarıyla bile 240FPS'lere 165FPS'lere çıkmanız çok zor. Zaten monitör oyunlarda çoğunlukla yaklaşık 60-70herzlerde çalışıyor. Çünkü 60-70 fps verebiliyor ekran kartı.

quote:

ocam merhaba, bol eğlenceler diliyorum öncelikle. flickering sorunu sadece gsync açıkken mi oluyor? adaptif sync de flickering oluyor mu? sync özelliklerini kullanmazsak herhangi bir titreme olmuyor mu? mesela film izlerken veya fps 120 sabit alırken? redditten baktığıma göre birisi oyunlarda ekran ayarlarını 8 bit 144 hz ayarlayıp hiç bir sorun yaşamadığını yazmış. ama böyle kullanıcaksak ne anladım ki.. gsync kapalıyken eksikliğini hissediyor musunuz? takılmalar yırtılmalar oluyor mu oyunda?

Ben monitöre sahip değilim. Satın aldım ama elime ulaşmadan geri gönderdim flicker sorununu yabancı forumlarda görünce. Daha önce G-sync monitör kullanmış ve sıfır yırtılma ve akıcılık deneyimlemiş biri olarak size G-sync özelliği düzgün çalışmayan bi monitör almanızı kesinlikle önermiyorum ben de. Samsung artık kendine gelsin ve bu durumu düzeltsin. Ya da ben bundan sonra gerçek G-sync modülü barındıran monitörlerden başka monitör satın almama yoluna gideceğim.

• 32
    32
    32
    32
    32
    32
    32

Burada 2 farklı monitor var biri g7 odyssey diğeri benq 2430t😅

• quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

quote:

144hz g-sync kapalıyken bile herhangi bir yirtilma farketmiyorum. 240hz de hicbirsey farketmiyorum g-syncden daha kaliteli goruntu veriyor.

Oyunların büyük bölümünde zaten ekran kaç FPS alırsanız adaptif olarak o yenileme hızında çalışacaktır yani yaklaşık 60-70-80Hz civarlarında. Bu durumda sizin yırtılmaları farketmemeniz mümkün değil? Ben de G-sync ya da Freesync monitör ilk kez kullanmadım, G-sync bir işe yaramıyor ben zaten hiçbir şekilde yırtılma görmüyorum dediğinizde bu söyleminizde samimiyet olmuyor hocam ya siz dikkatli biri değilsiniz, farkedemiyorsunuz, ya da bunu kötü niyetle söylüyorsunuz ki bu insanları yanlış bilgilendirmektir özünde.

quote:

Rtx3000 serisi 4k'da 144hz-165hz verebiliyorsa 2k'da g-sync aktifken 240 vererek flicker sorunu kalkar bence.

Hayır bununla da ilgisi yok. Dedim ya oyunların çoğunda şu anki en güçlü ekran kartlarıyla bile 240FPS'lere 165FPS'lere çıkmanız çok zor. Zaten monitör oyunlarda çoğunlukla yaklaşık 60-70herzlerde çalışıyor. Çünkü 60-70 fps verebiliyor ekran kartı.

quote:

ocam merhaba, bol eğlenceler diliyorum öncelikle. flickering sorunu sadece gsync açıkken mi oluyor? adaptif sync de flickering oluyor mu? sync özelliklerini kullanmazsak herhangi bir titreme olmuyor mu? mesela film izlerken veya fps 120 sabit alırken? redditten baktığıma göre birisi oyunlarda ekran ayarlarını 8 bit 144 hz ayarlayıp hiç bir sorun yaşamadığını yazmış. ama böyle kullanıcaksak ne anladım ki.. gsync kapalıyken eksikliğini hissediyor musunuz? takılmalar yırtılmalar oluyor mu oyunda?

Ben monitöre sahip değilim. Satın aldım ama elime ulaşmadan geri gönderdim flicker sorununu yabancı forumlarda görünce. Daha önce G-sync monitör kullanmış ve sıfır yırtılma ve akıcılık deneyimlemiş biri olarak size G-sync özelliği düzgün çalışmayan bi monitör almanızı kesinlikle önermiyorum ben de. Samsung artık kendine gelsin ve bu durumu düzeltsin. Ya da ben bundan sonra gerçek G-sync modülü barındıran monitörlerden başka monitör satın almama yoluna gideceğim.
    evet gsync özelliği doğuştan arızalı. adaptive sync de aynı şekilde arızalı. sırf bunun çözümü var mı diye 1 haftadır redditi takip ediyorum. monitör bölümünde komple g7 flickering sorunlarıyla alakalı post görmekten insanlar artık bıkmış. ve bu flickering ciddi bir sorun gibi görünüyor. ve çözülemeyecek, samsungun önceki va panellerinde de aynı sıkıntı var. freesync düzgün çalışsa ona da okeyiz, o da titriyor. ama sorun şu ki, alternatifi yok. 5500 tl verip alabileceğim buna yakın bir monitör yok. yeni tanıtılan ürün haberlerine bakıyorum, rakip olarak gelecek ürün de görünmüyor ufukta hani bilsem ki ocak ayında şubat ayında asus, lg, aoc falan yeni paneller tanıtıcak beklerim. monitör piyasasının hali içler acısı. ben de ayırdığım bu bütçeyi i9 işlemci almak için kullanıcam. bu şartlar altında monitör falan alınmaz. 8 bin tlye 55 ekran oled tv var. biz 5.5k ya asıl işini göremeyecek monitör bakıyoruz. şimdilik askıya aldım bu işi.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.