Şimdi Ara

3 vardiya çalışanlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler yarın görüşmem var. İşçi olarak fabrikaya çalışmaya girmek istiyorum. Üni mezunuyum ama beyaz yaka iş bulamadığım için gireyim çalışayım artık diyorum.

8 saat çalışacağım sanırım cumarteside olabilir yarın net bilgi alırım.

Uyku işini nasıl iyi ayarlarım öneriniz varsa dinlerim.

• 8 saat çalışırsın 2 saatin hazırlık yollarda geçer sana kalır 10 saat
    8 saatte uyursun 6 saatte sosyal aktivite
    Şu şartlarda 8 saatlik iş bulabilmek mucize
  • Hangi şehirde ve fabrika ne üzerine

• uyku çok önemli birşey. bahsettiğin işte 5 yıl çalışman insandan maymuna dönmen için yeterli olacak.20bin lira altı maaşsa başlama tası tarağı topla almanya dene
  • ömrü boyunca 3 vardiya çalışıp çoluk çocuk büyüten yüzbinlerce insan var

evet bencede zor ama oluyor

alışkanlık meselesi

• Yotundaşi kullanıcısına yanıt
    Tekirdag da plastik bidon vs uretimi oluyor.
  • Insanno8693 I kullanıcısına yanıt
    Asgari ucret malesef, isi gosterdi mudur elemanlar hizli calisiyordu bakalim yapabilecezmi diye dusunuyorum.
  • Girme hocam sakın ben 2 yıl güvenlik görevlisi olarak çalıştım allah belamı verdi

Uyku çok önemli insan bir şeyin değerini sadece kaybedince anlar gözlerimin altı hala mor gece çalışmanın bana hediyesi

Yani zor durumdaysan kısa süteliğine belki çalışılabilir
  • lowss kullanıcısına yanıt
    Allah’ıma çok şükür zor durumda degilim. Yas 29 2-3 senedir saglam oturmuş bir is bulamadım. Nereye kadar gidecek böyle bilmiyorum.

Maas 5600 lira bile vermiyorlar. 6 gün 3 vardiya Allah sonumuzu hayırlı eylesin.
  • Hocam maddi durumun ne seviyede bilmiyorum ama sana tavsiyem bu modern kölelik işinden uzak dur. imkanın varsa ufakda olsa bir dükkan aç mesela çiğköfte bayiliği alıp çiğköfteci açabilirsin
  • Kaplan261 kullanıcısına yanıt

hangi fabrikja

• merhaba tam benim durumu yaşayacaksın. bende fabrikada çalışıyorum birinci senem. üç vardiya sırasıyla

08:00 - 16:00

16:00 - 00:00

00:00 - 08:00

en sevdiğim gece vardiyası yani 12-8 vardiyasıdır. iş zor değilse alışırsın hatta seversin. çünkü sürekli erken kalkmak zorunda değilsin. yeri geliyor sabah işlerin oluyor akşam işe gideceğin için tüm işlerini hallediyorsun. ya da herkes sabahın köründe işe koştururken sen evine yol alıp uyumaya gidiyosun mis gibi.

airpods + müzik + kahve iş görecektir.

• Zibidi Gonzales kullanıcısına yanıt
    Akpa kimyaya bagli bir fabrika sanirim. Tekirdaglimisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaplan261 -- 24 Ekim 2022; 23:14:23 >
  • Hayirlisi artik tedirginlik var bakalim ne yapacaz ama keske maas iyi olsaydi 5500 civarlari veriyorlar cok az sanki calismanin anlami yokmu gibi geliyor. 9-10bin alti maas gercekten motive etmez su zamanda…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaplan261 -- 24 Ekim 2022; 23:13:45 >
  • Allah insanoğlunu gündüz çalışıp gece uyusun diye yaratmış. Kapitalist sistem patronları daha çok zengin edebilmek için gece vardiyasını kavramını getirdi. Gece çalışmak aslında insanoğlunun yaratılışına aykırı. Çünkü gündüz 10 saat uyusan bile gece uyuduğun 2 saat uykunun kalitesini veremiyor. Fakat insanlar ekmek parası için mecburen çalışıyor. Gündüz evde uyurken çalan telefonlar, komşu çocuklarının yaptığı sesler, kapının çalması, sokaktan geçen zerzevatçı, overlokçuyu, inşaat sesi, yazın sıcaktan uyuyamamak gibi saymadığım olumsuz yönleri de var.

• 15 seneye yakındır 3 vardiya calisyorum. + lari - lerinden fazla ama bir yerden sonra zombi gibi oluyorsun. Zaman kavramın gercekligini yitiriyor.
  • üniversite iken harçlığımı çıkartmak için çalışmıştım gece iyi oluyor gündüz sana kalıyor

• sırf bu yüzden şu anki işimde yaza kadar çalışmayı düşünüyorum. kışın gündüz uyunur da yazın o sıcakta o seste nasıl uyayacak insan sabah işten geldiğinde..

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    Bu konu yuzunden isten vazgectim Allah hayirlisini nasip etsin amin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.