Şimdi Ara

3 haftadır ping dalgalanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
5.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 3 haftadır bölgede ping dalgalanmaları mevcut.

Öncelikle elektronik&bilgisayarcıda çalışıyorum modem kurulumu internet arızalarına filan bakıyorum evimde ping gün içinde yüksek gece 10 larda düşüp sabahları tekrar yükselmeye başlıyor.

Ayrıca ping genelde sabit değil sürekli değişim içinde. Benden kaynaklı olmadığına adım gibi eminim.

Müşteriler arıza için geliyorlar gidip evlerinde arızayı çözdükten sonra özellikle hız testi yapıyorum pingler 100 ün altında değil çalıştığım yerdeki internet aynı şekilde ping kötü gittim internet kafede 1 saat açtırdım onda test yaptım ordada aynı 150 200 yazında Upload sorunu olmuştu 1 ay.

şikayet ettim 1 gün içinde düzelttiler bu sefer şikayet ettim türk telekomu aradım ttneti aradım fayda etmedi bildiğim herşeyi deniyorum ama çözülmedi problem.

Başka ne yapayım aklım almadı çözüm önerilerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Genel bir sorun sanırsam.Fakat yavaş yavaş düzelmeye başlamış.

• Valla hocam bilmiyorumda çok canımı sıktılar neyse zaten değiştircem vdsl varmış bakalım onu denicem nasıl olucak.

• aynı sorun fiberde de var. her akşam istisnasız 20.00 civarı başlıyor 200-300lerde geziyor. 23.00-23.10 arası düzeliyor
  • BlueMartini7 kullanıcısına yanıt
    Fiberdede varsa pes diyorum sözde fiberde hız kaybı çok çok azdır yok arkadaş internet ilerlemez ülkede

• Aynı sorun Ankara/Batıkent bende de var akşam 7-8 gibi başlıyor 11 e kadar 200 pingde geziniyorum sonra tekrar düşüyo nedir bu çözebilmiş değilim .
  • Sıkıntı çokta çözüm yok bakmıyorlar sorunlara bi yerde var bu sorun.

• aynen hocam yakın sayılırız. bende de durum aynı. işin garibi aynı binadaki komşuda bu sorun yok.
  • BlueMartini7 kullanıcısına yanıt
    İşin komik yanı türk Telekom cozmuyo sorunları

• cs go oynayamaz hale geldim 100-150 arası gidip geliyor ara ara 400-500'e oluyor bıktım iyice.
  • emre845 E kullanıcısına yanıt
    aynen hocam bendede öyle 100 ile 250 arasında gidiyor
  • Başka bi cihazdan internete girince fırlıyor ping. Atıyorum en basitinden telefondan feyse girilse direk 200'e çıkıyor. Onun dışında bi sorun yok. Acaba benden kaynaklı mı bu sorun?

• Uc gundur bendede var

Twichde akk den sonra 3 mbit ile high da rahat izledigim yayinlar akk sifirlandigi halde full hizda high zor izleniyor surekli takilmalar oluyor.

İst bagcilardan Bahcelievlere speedtest pingi 40-50 arasi cikiyor.
    Yurt disi zaten yalan olmus.

• NeoSpac kullanıcısına yanıt
    Bende tek cihaz olsada pingde değişme olmuyor dün gece ikinci kez şikayet ettim bakalım nolcak.

• Yeni konu açmak yerine cevap yazayım dedim sorunu çözülen varmı arkadaşlar şuanda 200 ms ping çıldırcam ttnet müşteri hizmetleri sorun bizde değil diyor modemle alakalı diyip duruyor nasıl bi destektir bu binlerce kez dedim sorun sizde diye kabullenmiyorlar nalet olsun şu işe.
  • çözüm yok 3 haftadır sürüyor.
    arkadaşım geçen sene 2 ay çekmişti, servis sağlayıcıyı değiştirmek zorunda kaldı mecburen.
    kendi kendine düzelmez sanırım
  • bende 1 aydan fazladır sürüyor müşteri hizmetleri bizle alakalı değil diyorlar nekadar komik ya :D
  • Aynı sorun bende de var 24 mbit fiber ve hala devam ediyor.Normalde CS GO 54 ms ping alırdım şu an 102ms..
  • 102 iyi hocam biz 300leri görüyoruz

http://www.speedtest.net/result/4829930764.png
  • aynen beyler 1 ayı aşkın süredir bu sıkıntı var bundan önce hiç bir sıkıntım yoktu 50 ping sabitti şimdi ise akşam 7 de başlıyıp 12 de biten ping sorunum var genellikle 200 oluyor ama bugün pingim bunun 2 katına çıktı yani 400 pinge çıktı ve ttneti arayıp port değişikliği istedim tt müdürlüğüne bu işlemi yapmam gerekyomuş.15 dakika önce ttneti tekrar aradım ve arar aramaz robot bölgenizde altyapı çalışması vardır dedi inşallah bu çalışma bitince düzelir artık çıldırıyorum cs de oynanmıyo hiçbirşey yapılmıyor.Zaten düzelsede düzelmesede martta taahüd bitiyomuş bugün eve dönerken türkcellin fiber kablosunu çektiğini gördüm martta çileye son vermeyi planlıyorum inşallah herkes bu ping illettinde kurtulur...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.