Şimdi Ara

3 haftadır ping dalgalanması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
5.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gerçekten işlerini güzel yapmıyorlar çıldırmak üzereyim adamlar bağlandığınız sitenin sahibiyle görüşün dior normal ttnetin hız testini yapıyorum diyorum ping bizle alakalı değildir diyorlar.
  • Ping süresini etkileyen diğer ve en önemli faktör DSLAM ın path modunu fast path yerine interleaved olarak ayarlaması. Santrale başvurursanız fast moduna alırlar. Tek dezavantajı hattınızda crc hataları oluşması. Eğer çok yoğun hata oluşmazsa sıkıntı değil. Ayrıca şuan kullanılan DSLAM ların bazıları path modunu otomatik olarak interleaved e alıyor. Ben birkaç ayda bir arayıp hızımı bir kademe düşürürmüsünüz diyordum ve ufak bir düşüş akabinde modum değişiyordu. Hızım yükselip interleaved e geçince tekrar arıyordum. Sinir bozucu bir durum. Bi deneyin bence.
  • Buradaki sorun yurt dışı çıkışımız maalesef.Nedense son 1 senedir hemen hemen sıkıntı yaratmaya başlamıştı.Daha önceki senelerde(AKK geçince 4 mbit hıza düşüldüğü dönemlerde) High hatta bazen source(kaynak) kalitesinde twitch izleyebilirken şu an 24 mbit ile bazen low'da takıldığı yani neredeyse internetin koptuğu(yurtdışı için) zamanlar oluyor.Yurtdışı çıkışı iyi iken yüksek veya düşük kalite farketmiyor.Koptuğu zamanlar 3G den izlemeye başlayınca hiç takılmıyor mesela.

Kusurabakmasın ama TTnet aynı hattı daha çok kişiye satıp daha çok para kazanırken belirli standartları sağlaması lazım.Mesela Avrupa'ya minimum 8mbit çıkış gibi.Sen geliştirme yapmadan sat sat sonra sorun bizimle ilgili değil de.

Sanırım şikayetvar'a yazacağım bu durumu.Çözülmezse zaten yine bir hareket oluşacaktır bu yönde.
  • Mr.Elm M kullanıcısına yanıt
    Modemden bunu ayarlıyamıyormuyuz acaba gerçi olmaz sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

Modemden bunu ayarlıyamıyormuyuz acaba gerçi olmaz sanırım.

Modemden yapılamıyor ne yazık ki. Hatta bir çok modem hangi mod da olduğunu bile göstermiyor. Asus modemimde var bu özellik. Başka hangi modemlerde var bilmiyorum.
  • Mr.Elm M kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam sagolun.

• Ttnetten yenı modem geldi bunu kurup denicem düzelmicek ama belki bi şans.

• -Ping problemim var.
    +Hattınızı güncelliyorum.
    -Pekala.
    +Sorun düzeldi mi?
    -Hayır.
    +O zmn bizle alakalı değil bilgisayarcıya gidin.
    -Peki.öd.
    +tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armadillo dalagı -- 23 Kasım 2015; 19:02:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablosuz ile bağlandığımda yaptığım test. Gece veya gündüz çok fazla değişken sonuç görmedim 8-9 ms ping süreleri alıyorum. Ethernet ile bağlanırken 7ms'ye kadar görmüştüm. Vodafone Net 60 Mbps paketim.
     3 haftadır ping dalgalanması
  • bendede var normalde 10 felan çıkıyor her zaman ama bugün yaptığım testte 23 ile 26 arası gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 25 Kasım 2015; 3:05:38 >
  • eak101 kullanıcısına yanıt
    Ben geçecektim 30 paketine tahattüt yaptırmışlar babama zamanında geçemedim anca üst pakete geçirdiler ama pingim adslde artıyordu vdsldede artıyor.

• Şuan bende 8 ping ve sıkıntısız bi internet var ama asıl sıkıntı akşamları 200 üstü ping sürekli. yoğunluk kaynaklı ttnet sunucuları kaldırmıyor

• 2 aydır sorunda herhangi bir değişme yok sorunu düzelen arkadaşlar varmı acaba?

• GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Ttnetliyim sıkıntı yok.

• Ben 2 aydır çıldırıyorum hocam.

• Hocam cmd den tracert cekip çıkan sonucu buraya atabilirmisiniz.

• Google'a tracert çektim.Bf4 avrupa sunucuları 60-65.

• hocam ilk çıktığınız ip 93.155.2.x mi bu ipden internet çıkışı alanlarda akşamları ping oluyormuş
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Evet,ve şu anda 11 ms gösteriyor o ip.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.