Şimdi Ara

3 haftadır ping dalgalanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
130
Cevap
0
Favori
3.632
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> 3 haftadır ping dalgalanması
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1767 Mesaj
    hızımda hiç bir sorun yok ama oyun oynarken ping dalgalanmasını bu 1 haftadır hissediyorum normalde bf de 60-75 arası aldığım ping şimdi 5-10dk 150lerde geziniyor sonra düşüyor anlamadım ne iş
    |
    |
    2018 Honda Civic HB 1.5 182HP Sport O/V - AMD Ryzen7 1700x [email protected] - MSI B350 Gaming Pro Carbon AM4 - Xigmatek Aurora 120 ARGB Water Cooler - G.Skill Trident Neo 32GB(2x16) 3200Mhz RGB LED - MSI GeForce RTX2070 Super Gaming X Trio 8G - Corsair Spec Alpha Red Case - Corsair LE200 240GB SSD - WD Blue 1TB M.2 SSD - WD 3TB Blue HDD - Viewsonic VX3211/2K WQHD Monitor - Alienware Elite RGB Gaming 12K DPI - Gamepower RGB Mousepad
  • Binbaşı
    1739 Mesaj
    Arkadaslar adsl vdsl altyapısı için konuşuyorum. Bu konuyu geçen yıl açmıştım ve 5 ayın sonunda çözüldü. Sorunda şu şekilde çözüldü ilk önce ilçe telekoma gittim yarım saat dil döktüm bi tane bayan vardı sorundan pek anlamadı ve geri geldim. Sonra izmirde 2 tane ana büyük santral var ben konaktaki santralden telefon aldım ve konuştuk baya. sansıma o gün pek fazla ping olmadı 50 60 ms filandı. ve ertesi gün ping tekrar fırladı ve aradım. Ordaki benı arayan arkadas iyi yapmışsınız hemen modeminize bi tracert atıcam dedi ve sonucta oha olarak cevap verdi. 350 ms tracert cıktıgını soyledı. Sonra bir kac tane daha telefon numaradı verdım o numaralara baglı modemlerede ping attı ve sonuc aynıydı. Tamam dedı ben sorunu gördüm ve 1 2 gün içinde dönücem dedi ve ertesi gün aradı. Sonuc olarak bölge santraliniz 450 megabit olması gereken hız 150 ye düşmüş dedi bu yüzden akşam yogunluk olunca hız yetmiyor bir nevi darboğaz oldugunu soyledi. Santrali tekrar 450 çıkardım 1 2 gün test edin dedi. Sorun oluşmadı ve çözüldü. Eylül ayından ocak subat ayıba kadar deli günler gecırdım. Yazdıgım yazıyı okursanız böyle bir yol izleyebilirsınız.

Özellikle tracert cıktınıza ıyı bakın tracert ip yolunu izler ve modem 192.168.1.1 den sonra santrale ulaşır o aradaki max ping 10 20 olmalıdır. Bende şuan 9 ms eğer santral başlangıcında 100 lü 200 lüping olusuyorsa sorun santraldedır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1739 Mesaj

Sorun santralinizde. Yukarda bi yazı yazdım onuda okuyun hocam. Bölge telekom santralinize bildirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenParsTR -- 7 Aralık 2016; 10:37:16 >
    |
    |
    İsaac Newton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1739 Mesaj

Hocam sorun santralinizde büyük ihtimal bi yazı yazdım cevap olarak okursanız daha iyş olur. Bölge türk telekom müdürlüğüne bildirin.

|
    |
    Gencbeyiin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1490 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: İsaac Newton

quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

hocam ftth sistemini bilmiyorum ama modem arayüzünüzde ip yazmıyor mu ? modem arayüze giriş için olan ip i sormuyorum ftth de belki farklı işliyordur

Frankfurt merkezli sunucuyla ping test yaptım,pingim 516 çıktı.
    Şimdi ben nasıl bu pingle oyun oynayacağım.

Hocam görme engelliyimde, test yaptığınız ip adresini yazarsanız ben de deneyeyim.
    |
    |

• Binbaşı
    1490 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

Arkadaslar adsl vdsl altyapısı için konuşuyorum. Bu konuyu geçen yıl açmıştım ve 5 ayın sonunda çözüldü. Sorunda şu şekilde çözüldü ilk önce ilçe telekoma gittim yarım saat dil döktüm bi tane bayan vardı sorundan pek anlamadı ve geri geldim. Sonra izmirde 2 tane ana büyük santral var ben konaktaki santralden telefon aldım ve konuştuk baya. sansıma o gün pek fazla ping olmadı 50 60 ms filandı. ve ertesi gün ping tekrar fırladı ve aradım. Ordaki benı arayan arkadas iyi yapmışsınız hemen modeminize bi tracert atıcam dedi ve sonucta oha olarak cevap verdi. 350 ms tracert cıktıgını soyledı. Sonra bir kac tane daha telefon numaradı verdım o numaralara baglı modemlerede ping attı ve sonuc aynıydı. Tamam dedı ben sorunu gördüm ve 1 2 gün içinde dönücem dedi ve ertesi gün aradı. Sonuc olarak bölge santraliniz 450 megabit olması gereken hız 150 ye düşmüş dedi bu yüzden akşam yogunluk olunca hız yetmiyor bir nevi darboğaz oldugunu soyledi. Santrali tekrar 450 çıkardım 1 2 gün test edin dedi. Sorun oluşmadı ve çözüldü. Eylül ayından ocak subat ayıba kadar deli günler gecırdım. Yazdıgım yazıyı okursanız böyle bir yol izleyebilirsınız.

Özellikle tracert cıktınıza ıyı bakın tracert ip yolunu izler ve modem 192.168.1.1 den sonra santrale ulaşır o aradaki max ping 10 20 olmalıdır. Bende şuan 9 ms eğer santral başlangıcında 100 lü 200 lüping olusuyorsa sorun santraldedır.

Hocam santral derken saha dolabı kapasiteniz mi arttırıldı?
    Nasıl arttırdılar onu anlamadım, kabine yeni port falan mı eklediler acaba..

• Yarbay
    2041 Mesaj

hocam benimkinde bir sorun varmı sanki bir yerden sonra şişiyor ping acıbadem dediği yere 49 ping normalmi türkiye sunucusu sanırım ondan sonrada bi şişme mevcut 75e atlıyor direk

|
    |
    GoldenParsTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam sizin durumun onla alakası yok geniş bant sokağa koyulan saha dolaplarından bahsediyor tip7 gibi binanın altına koyulanlarda sorun olmuyor eğer sorun varsada binadaki kabinlerin kapasitesini artıramazlar kabin değiştirmeleri lazım
    |
    |
    cagriyil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

hocam benimkinde bir sorun varmı sanki bir yerden sonra şişiyor ping acıbadem dediği yere 49 ping normalmi türkiye sunucusu sanırım ondan sonrada bi şişme mevcut 75e atlıyor direk

Gayet sağlıklı görünüyor modemden sonra 3 ms gayet iyi. yurtdısından sonra yükseliyor buda gayet doğal.

|
    |
    1739 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cagriyil

quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

Hocam santral derken saha dolabı kapasiteniz mi arttırıldı?
    Nasıl arttırdılar onu anlamadım, kabine yeni port falan mı eklediler acaba..

Hayır zaten bölgede fiber yok bu eski tip saha dolapları olan bölgelerde santral olur bir nevı ana dagıtıcı gıbı saha dolaplarından önce burdan geçer yani modem ilk olarak bu cihaza ulaşır. Ordan ilçe santral sonra şehir santraline diye gider. Benim sıkıntı bulundugum köydeki santraldeydı. Eğer bolgede arkadaslarınız varsa büyük ihtimal vardır aksam saatlerınde onlardanda speedtest tracert cekmesını ısteyın. Ve bakın onlardada sorun varmı. Eğer mahallenızde fiber tip 7 saha dolabı var ıse o mahalleden veya o saha dolabından hızmet alanlarla konusun cunku onlar artık bı nevi santral oluyor. Ben bıraz sanslıydım gecen yıl bilgisayarcıdaydım zaten şikayet veya sorun ıcın gelenler oldu test etme sansım oldu. Googlede şehir santralinizin numarasını aratın bulabilirsenız aratın soyleyın. Ttnet superonlıne hıcbırsekılde yardımcı olmuyor denemeyın bıle ben cok denemıştım.

|
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
Mobilya Takımları
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.