Şimdi Ara

290 saat Super Mario 3D Land Oynamak + 290 Saat New Super Mario Bros 2 Oynamak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
5.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kısaca kendimi tanıtayım diyeceğim ama kısa süreceğini sanmıyorum :) Sıkı bir konsolcuyum, ülkemizde çıkmış olan tüm oyun konsollarına sahibim. Her ne kadar favori konsollarım Dreamcast ile PS2 olsa da, Nintendo'nun yeri her zaman ayrıdır. Nintendo'yu Nintendo yapan değerlerin biri de hiç kuşkusuz 26 yaşına basmış olan Mario serisidir.

Halen canım sıkıldığında Super Mario Galaxy 1 ve 2'yi açar, birkaç gecemi harcar ve pikseline kadar bitiririm (Super Mario Galaxy 2, gelmiş geçmiş en iyi Mario oyunu olmaktan öte, gelmiş geçmiş ve muhtemelen de gelecek oyunlar arasındaki en iyi platform oyunudur). DS'de New Super Mario Bros'u belki 10 defa bitirdim. Wii'deki New Super Mario Bros Wii'yi de öyle. Sıfırdan başlamak için save dosyalarını kaç kere sildiğimi hatırlamıyorum. Her ne kadar Super Mario Galaxy 2 en iyi mario olsa da, Snes'deki Super Mario World'un yeri her zaman ayrıdır. Geçtiğmiz haftasonunu Snes'de sadece Super Mario World oynayarak harcadım. Gerçekten her yönüyle inanılmaz bir oyun. Özellikle müzikleri ve yaşattığı nostalji anlatılmaz.

Her neyse, Super Mario 3D Land, en iyi mario oyunları arasında yer almasa da, şu anda piyasaya çıkmış en iyi 3DS oyunu bana göre. Fanatikleri bilir. Special bölümü açmak için, oyunu Mario ve Luigi ile tüm altınları toplayarak ve tüm bölümleri Golden Flag yaparak bitirmek yeterli. Mario fanatiği biri için 10-15 saatlik bir olay yani. Seriye yabancı olanlar için süre veremiyorum çünkü yapmaları zor :) Ben canım sıkıldıkça, konsolu açar, birkaç bölüm de olsa Super Mario 3D Land oynardım. Çoğu zaman save dosyasını siler, oyunu tekrar bitirirdim. Böyle böyle 280 saatimi vermişim oyuna :) Forumda bu oyuna bu kadar vakit harcayanın olduğunu sanmıyorum. Açıkcası harcayan birini görsem, manyak herhalde işi gücü de mi yoktu derdim. Siz de diyebilirsiniz. Sonuçta Lise 2'de Final Fantasy 8'i bile %99 ile bitirdiğimde (sadece Level 5 Pupu kartı bulamamıştım, Ufo olayı yani) 100 kusür saatimi ancak harcamıştım. Şimdi ise New Super Mario Bros 2'yi oynuyorum. Oyunu 5 saatten kısa bir sürede bitirdim ama tüm altınları toplamadım ve gizli bölümleri ve 2 gizli dünyayı bulmak için uğraşmadım. Oyunu bitirdikten sonra çıkan Star World'ü de bitirmedim henüz. Yani bir 5.5 saat de oyunu %100 bitirmek için harcarım. Sonra save dosyasını birkaç kere siler, baştan bitiririm. Yeni bir Mario oyunu çıkana kadar da (Gel artık WiiU) canım sıkıldığında eğlencesine oynarım :) Oyun hakkında kısa görüşümğü sorarsanız, New Super Mario Bros Wii çok daha güzeldi. Sanki New Super Mario Bros da daha güzeldi. Oyun kesinlikle kötü değil ama sanki yarım kalmış birşeyler var. Belki de oyunu %100 bitirdikten sonra düşüncelerim değişecektir. Yine de kesinlikle kaçırılmaması gereken bir oyun. Bu arada oyun altın bonkörü. Sadece bi bölümde 1000 altın toplayabiliyorsunuz. Belki de bu yönünü çok sevmedim. Sonuçta altın bu, biraz daha az bulsak, daha değerli olmaz mıydı :)

3D Land maceramı, SS'lerle de destekleyerek sizlerle paylaşmak istedim sadece. Nintendo bölümüne girsem de mesaj yazmıyorum ama sıkı bir Nintendo fanatiğiyim. Daha fazla aktif olmaya çalışacağım bu konuda. Herkese iyi oyunlar.

Not: Bugüne kadar hiçbir konsoluma sticker yapmamıştım ama konu NSMB2 olunca dayanamadım. Umarım çıkarırken iz bırakan cinsten değildir :)

Edit:

Uzun bir aradan sonra merhaba :)

Uzun süren Mario 3D Land macerasından sonra, yine uzun zamandır NSMB2 oynuyorum. Oyun ilki kadar güzel değil, en iyi mario oyunu olmaktan çok uzak. Bana göre Mario 3D Land kadar başarılı da değil. Ama başlı başına, diğer oyunlarla kıyas yapmaksızın değerlendirdiğimizde tabi ki mükemmel :) Oyun kısa, tüm gizleri bulmak da zor değil. Uzun süre oynanmasının nedeni, save dosyalarını sürekli silmem ve tekrar tekrar oynamam. Canım sıkıldığında, 5 yıldızlı save dosyasını siler, tekrardan başlarım yine :) Buyrun SS'ler;

Edit:

Oldukça uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :)

Mario oyunlarına aynen devam. Süper Mario 3D Land'ı artık çok fazla oynamasam da, NSMB 2'yi oynamaya devam ediyorum. NSMB 2'yi de 290 saat oynamışım. Bu arada uzun zamandır Süper Mario 3D World'un hayalini kuruyordum. Bugün de dayanamadım, sadece bu oyun için Wii U aldım.

Konuyu uzunca aralarda güncellemeye devam edeceğim. İyi oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SquallTr -- 15 Eylül 2014; 22:21:31 >

• Saf eğlence sunan bir konsola sahibiz :) Mario 3D Land ve Mario Kart 7 ile tarifsiz eğlence yaşatırken Resident Evil: Revelations ile de korkudan tir tir titretmeyi başaran bir konsol 3DS. Bazılarının dediği gibi çocuk konsolu asla değil. Nintendo ailesinin var olduğu yerde katıksız eğlence vardır.

Son olarak Super Street Fighter IV un online maclarında yaşadığım duygu ortaokul yıllarımdaki atari salonlarına götürdü beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hana-MicHi__ -- 22 Temmuz 2018; 13:38:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam oyunu kutulu olarak internetten mi sipariş ettin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaneLimonTR

hocam oyunu kutulu olarak internetten mi sipariş ettin?

Oyunu Zavvi'den 2, Shopto'dan 1 olmak üzere 3 adet kutulu olarak aldım. Zavvi'den aldığım oyunlar, 17 Ağustos'da kargolamaları gereken oyunu 23 Ağustosta kargoladıkları için henüz elime ulaşmadı. Şu an oynadığımı da dijital olarak indirdim.
  • Stickerları nereden aldın ;)

• Stickler lar fena hani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nam[A]sTe

Stickerları nereden aldın ;)

Nintendo Gamer dergisinin hediyesi. Normalde İpad üzerinden takip ediyordum dergiyi ama Eylül sayılarında NSMB2 incelemesini ve sticker hediyesini görünce fiziki olarak aldım. Sticker'lar 2 adet 3DS için. Yani kapak için farklı bir sticker daha var. 3-4 tane de ufak tefek karakterlerin sticker'ları var.
  • Nasıl alabilirim bu dergiyi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Nam[A]sTe

Nasıl alabilirim bu dergiyi :)

Ben izmir'de Konak Pier'de Remzi Kitapevi'nden aldım. Büyük şehirlerde, D&R gibi büyük kitapçılarda bulunabilir fakat anadolu şehirlerinde bulunacağını sanmıyorum. Ben Denizli'de bugüne kadar yabancı oyun dergisi satıldığını görmedim. Fiyatı biraz tuzlu ama. 26 TL :)
  • Evet DnR da var İstanbulda birde Kabalcı kitap evinde ama arkadaşın dediği gibi biraz tuzlu
  • Konuyu severek okuduktan sonra dergiyi internette araştırdım. Benim gibi merak edenler buradan temin edebilir.
    http://www.dr.com.tr/Dergi/Nintendo-Magazine/Kolektif/Teknoloji-Bilim/Bilgisayar/urunno=0000000318101

Bahsedilen dergi bu değilse beni uyarın.
  • Bu arada 1. fotoğraftaki menüye nereden giriliyor bulamadım bir türlü :)

Edit: Activity Log muş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hana-MicHi__ -- 4 Eylül 2012; 18:05:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: id_spidey

Konuyu severek okuduktan sonra dergiyi internette araştırdım. Benim gibi merak edenler buradan temin edebilir.
    http://www.dr.com.tr/Dergi/Nintendo-Magazine/Kolektif/Teknoloji-Bilim/Bilgisayar/urunno=0000000318101

Bahsedilen dergi bu. 130 sayfa ve sticker hediyeli. Sitedeki kapak eski sayılardan ama açıklama bölümüne 'Süreli yayınlarda, derginin son sayısı size ulaştırılacaktır' yazılmış.

Nintendo fanatikleri sadece NSMB2 incelemesi ve 3DS sticker'ları için dergiyi alabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SquallTr

quote:

Konuyu severek okuduktan sonra dergiyi internette araştırdım. Benim gibi merak edenler buradan temin edebilir.

Bahsedilen dergi bu. 130 sayfa ve sticker hediyeli. Sitedeki kapak eski sayılardan ama açıklama bölümüne 'Süreli yayınlarda, derginin son sayısı size ulaştırılacaktır' yazılmış.

Nintendo fanatikleri sadece NSMB2 incelemesi ve 3DS sticker'ları için dergiyi alabilirler.

Stickerin kalitesi nasil ?

• Bir çok oyun oynarım ama yine dönüp dolaşıp mutlaka arada bir mario oynarım. Bu oyunun keyfini hiç bir oyun vermiyor. Şu kutucuğa kafa ile vurup altın amak bile çok keyiflidir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordangeldimben

quote:

quote:

Stickerin kalitesi nasil ?

Sticker'lar gayet güzel. Hatalı yapıştırdığınızda dahi rahatlıkla çıkarıp yeniden deneyebiliyorsunuz. Çıkarıldığında ise iz bırakacak gibi durmuyor.

Bu arada elimde 2 adet fazladan NSMB2 var. İlgilenenler profilimden ilanı inceleyebilirler.

• Ben de Nintendo Magazin in eski sayılarını almıştım DR den fakat bu dergi bu kadar pahalı mıydı?
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,

Kısaca kendimi tanıtayım diyeceğim ama kısa süreceğini sanmıyorum :) Sıkı bir konsolcuyum, ülkemizde çıkmış olan tüm oyun konsollarına sahibim. Her ne kadar favori konsollarım Dreamcast ile PS2 olsa da, Nintendo'nun yeri her zaman ayrıdır. Nintendo'yu Nintendo yapan değerlerin biri de hiç kuşkusuz 26 yaşına basmış olan Mario serisidir.

Halen canım sıkıldığında Super Mario Galaxy 1 ve 2'yi açar, birkaç gecemi harcar ve pikseline kadar bitiririm (Super Mario Galaxy 2, gelmiş geçmiş en iyi Mario oyunu olmaktan öte, gelmiş geçmiş ve muhtemelen de gelecek oyunlar arasındaki en iyi platform oyunudur). DS'de New Super Mario Bros'u belki 10 defa bitirdim. Wii'deki New Super Mario Bros Wii'yi de öyle. Sıfırdan başlamak için save dosyalarını kaç kere sildiğimi hatırlamıyorum. Her ne kadar Super Mario Galaxy 2 en iyi mario olsa da, Snes'deki Super Mario World'un yeri her zaman ayrıdır. Geçtiğmiz haftasonunu Snes'de sadece Super Mario World oynayarak harcadım. Gerçekten her yönüyle inanılmaz bir oyun. Özellikle müzikleri ve yaşattığı nostalji anlatılmaz.

Her neyse, Super Mario 3D Land, en iyi mario oyunları arasında yer almasa da, şu anda piyasaya çıkmış en iyi 3DS oyunu bana göre. Fanatikleri bilir. Special bölümü açmak için, oyunu Mario ve Luigi ile tüm altınları toplayarak ve tüm bölümleri Golden Flag yaparak bitirmek yeterli. Mario fanatiği biri için 10-15 saatlik bir olay yani. Seriye yabancı olanlar için süre veremiyorum çünkü yapmaları zor :) Ben canım sıkıldıkça, konsolu açar, birkaç bölüm de olsa Super Mario 3D Land oynardım. Çoğu zaman save dosyasını siler, oyunu tekrar bitirirdim. Böyle böyle 280 saatimi vermişim oyuna :) Forumda bu oyuna bu kadar vakit harcayanın olduğunu sanmıyorum. Açıkcası harcayan birini görsem, manyak herhalde işi gücü de mi yoktu derdim. Siz de diyebilirsiniz. Sonuçta Lise 2'de Final Fantasy 8'i bile %99 ile bitirdiğimde (sadece Level 5 Pupu kartı bulamamıştım, Ufo olayı yani) 100 kusür saatimi ancak harcamıştım. Şimdi ise New Super Mario Bros 2'yi oynuyorum. Oyunu 5 saatten kısa bir sürede bitirdim ama tüm altınları toplamadım ve gizli bölümleri ve 2 gizli dünyayı bulmak için uğraşmadım. Oyunu bitirdikten sonra çıkan Star World'ü de bitirmedim henüz. Yani bir 5.5 saat de oyunu %100 bitirmek için harcarım. Sonra save dosyasını birkaç kere siler, baştan bitiririm. Yeni bir Mario oyunu çıkana kadar da (Gel artık WiiU) canım sıkıldığında eğlencesine oynarım :) Oyun hakkında kısa görüşümğü sorarsanız, New Super Mario Bros Wii çok daha güzeldi. Sanki New Super Mario Bros da daha güzeldi. Oyun kesinlikle kötü değil ama sanki yarım kalmış birşeyler var. Belki de oyunu %100 bitirdikten sonra düşüncelerim değişecektir. Yine de kesinlikle kaçırılmaması gereken bir oyun. Bu arada oyun altın bonkörü. Sadece bi bölümde 1000 altın toplayabiliyorsunuz. Belki de bu yönünü çok sevmedim. Sonuçta altın bu, biraz daha az bulsak, daha değerli olmaz mıydı :)

3D Land maceramı, SS'lerle de destekleyerek sizlerle paylaşmak istedim sadece. Nintendo bölümüne girsem de mesaj yazmıyorum ama sıkı bir Nintendo fanatiğiyim. Daha fazla aktif olmaya çalışacağım bu konuda. Herkese iyi oyunlar.

Not: Bugüne kadar hiçbir konsoluma sticker yapmamıştım ama konu NSMB2 olunca dayanamadım. Umarım çıkarırken iz bırakan cinsten değildir :)

Abi sen ne yaptın yav :D Hayatımda en çok vakit harcadığım oyun Final Fantasy XII'dir, o da 138 saattir. Her ne kadar defalarca silip baştan başlayarak bu süreyi elde etsen de 280 saat yine de dudak uçuklatacak cinsten olmuş.
  • Bayağı uzun bir süre ama gram pişmanlık hissettiğinizi düşünmüyorum, sorun yok, iyi oyunlar

• Kardesim seni gecen biri var bu forumda :) Vaktim olursa SS cekip yollarim. Bende mario kart 7 de baya bi vakit harcadim.

290 SAATCiK

Ayrica r4 kartimla 500 saatten fazla vakit gecirdim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.