Şimdi Ara

29 Yaşında kpss hazırlanıyorum bu bizim ülkeye mahsus bişey mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
8
Favori
8.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar beni az çok tanıyanınız vardır iktisat okudum askere gititm geldim,umutlarım hayalleirm vardı çok özel sektörde iş değiştirdim ve kpss hazırlanma kararı aldım kpss kursuna yazıldım,düşünüyorumda normalde şu an işimi kurmuş,ailemi kurmuş biri olmam gerekmiyormu acaba ? Genel olarak söylüyorum bunu inanın yazık hemde çok yazık bizim gibi gençlere.

Abilere zamanında gitmedim diye hiçbiişe giremedim,abilere giden arkadaşlarım gerçektende her işe girdiler bunu nasıl yapıyorlar anlamıyorum namaz kılıyorsun,güzel şeyler öğreniyorsun tamam güzel bi durum bu ama ya kul hakkı ? En büyük günah kul hakkı ona bakarsanız bizim gibi orta ölçekli aileleirn çocuklarıda eğer abilerede gitmiyorsak ömrümüz bu sınavlarla geçiyor siz bu durum için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? Ve diğer gelişmiş ülkelerde bu durum naısl 29 yaşına gelen gençler bizim gibi sürünüyormu acaba ?

• 34 yaşında yeni evlenmiş kpss ye hazırlanan hemde ilk okul öğretmeni ile evlenen tanıdık var..Zaten bence 30 yaş daha iyi evlenmek için kpss atanırsın ordan bi memurla ohh.

Ayrıca din konusuna hiç girme hocam ben müslümanım diyenden korkacaksın der ve susarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 31 Ekim 2013; 1:35:48 >
  • up
  • teyzemin oğlu 35-6 yaşında evli çocuklu kpss hazırlanıyor :) ozel sektörden bıktı! hers sene giriyor......bura türkiye doğal...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 31 Ekim 2013; 13:22:49 >
  • Abilere gidip işe yerleşmeyle ne alakası var orayı çözemedim sen gelmişsin 30 yaşına bir işe girememişsen abilerin ne suçu var türkiyede bi halt olmayıversin suç abilerin hayır bilmemde kim bu abiler ne iş yaparlar ama herkes suçu bu adamlara atıyor ha ben abi olsam eğer dediğiniz gibi şirketlerim holdinglerim olsa tabi ki işe yanıma gelen adamı sokarım seni tanımıyorum etmiyorum neden seni işime alayım ki bunun neresi kul hakkı ben abilerden mesut abi heyırlı günler.
  • Bir akrabam 40 yaşında artık son kez girme hakkı varken girdi. Kazanamadı. Elbette bizim ülkeye özel. Ben sözel bir meslek lisesinden çıktım, sonra 2 yıllık radyo tv okudum, sonra açıköğretim 3. sınıf maliye bölümünden devam ediyorum, şimdi hayatımda ilk kez matematik fizik kimya öğreneceğim ki mühendislik okumak için. Ancak buldum yolu Dinci ikiyüzlülüğü de her yerde evet. Din falan bahane zaten bunlar devlet içinde devlet. Birbirlerinden alışveriş yapar, birbirlerini okutur, işe sokar, zengin eder, bir de acındırırlar kendilerini tam bir mason yapılanmaları vardır ve diğerleri umurlarında değildir.
  • Abilere giderek iyi bir eğitim almak farklıdır , torpille işe girmek farklıdır.Abilere gitmeyi kul hakkı yemek olarak tanımlayamazsın.Her abilere giden torpille işe girmiyor.
    Başarısızlığımız için başkalarını suçlamak yerine , suçu kendimizde aramak daha isabetli olur.Forumda iş hayatınla ilgili çokça konuna şahit olduk , kursa da gidiyormuşsun , KPSS'den iyi bir puan alırsap güzel bir işe yerleşirsin dert etme bu kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Abilere giderek iyi bir eğitim almak farklıdır , torpille işe girmek farklıdır.Abilere gitmeyi kul hakkı yemek olarak tanımlayamazsın.Her abilere giden torpille işe girmiyor.
    Başarısızlığımız için başkalarını suçlamak yerine , suçu kendimizde aramak daha isabetli olur.Forumda iş hayatınla ilgili çokça konuna şahit olduk , kursa da gidiyormuşsun , KPSS'den iyi bir puan alırsap güzel bir işe yerleşirsin dert etme bu kadar.

iş türkiyede sorun dostum lam cimi etme saçmalamışsın ortaokul mezunu arkadaşım fransaya kaçtı işsizikten fukaralıktan ordada bir otelde komi çocuk! 5-6 senede evde aldı arabada aldı herhalde burda kalsaydı açlıktan nefesi kokardı gelişmiş ülkelerde herkes iş bulmak için eğitimi başarılı olcak bi ton diploma serfitika alıcak diye birişey yok! o bizim ülkeye ozel! teyzemin oğlu bile askerden sonra 1.5 senedir işsizdi anca torpille biyere soktular 2 yıılık mezun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 31 Ekim 2013; 13:36:52 >

• Zor işler bunlar pehhh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Abilere giderek iyi bir eğitim almak farklıdır , torpille işe girmek farklıdır.Abilere gitmeyi kul hakkı yemek olarak tanımlayamazsın.Her abilere giden torpille işe girmiyor.

iş türkiyede sorun dostum lam cimi etme saçmalamışsın ortaokul mezunu arkadaşım fransaya kaçtı işsizikten fukaralıktan ordada bir otelde komi çocuk! 5-6 senede evde aldı arabada aldı herhalde burda kalsaydı açlıktan nefesi kokardı gelişmiş ülkelerde herkes iş bulmak için eğitimi başarılı olcak bi ton diploma serfitika alıcak diye birişey yok! o bizim ülkeye ozel! teyzemin oğlu bile askerden sonra 1.5 senedir işsizdi anca torpille biyere soktular 2 yıılık mezun!

Kimse gelişmiş ülkelerden iyi durumda olduğumuzu söylemiyor.3 yaşındaki çocuğun dünyayı yeni keşfetmesi gibi bazı şeyleri yeni keşfeder gibi davranmanın anlamı yok.Kimse Fransa'dan Amerikadan daha iyi olduğumuzu iddia etmiyor.Sonuçta bu ülkede çalışıp didinip bir yerlere gelmiş insanlarda var , akıllı insan herşeyden şikayetçi olmak yerine birşeyler yapmaya çalışır.Olmuyor diye birşey yok örnekleri var.

• abiyi ablayı boşverinde ne kadara yazıldınız ve kpss b için mi çalışacaksınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kukaraça -- 31 Ekim 2013; 13:50:53 >
  • Hangi üniversiteden mezunsun hocam?
  • ülkemden değil şartlarından hayatının acıtasyon ve ezikimsi ve torpille dönen çarklarından, sanırsam yaşın küçük 30 filan olda anlarsın...aileden çevreden bir zenginliğin yoksa tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 31 Ekim 2013; 14:02:26 >
  • Bu ulkede yasayacaksaniz bosuna okumus olursunuz is alani ulkemizde kisitli gereken kadrolara zaten torpiller yetiyor ozel sektor desen zaten 10 sene kanini emmeden bisey vermez sonuc omur bitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

ülkemden değil şartlarından hayatının acıtasyon ve ezikimsi ve torpille dönen çarklarından, sanırsam yaşın küçük 30 filan olda anlarsın...aileden çevreden bir zenginliğin yoksa tabi

Aileden veya çevreden bir zenginliğim yok , 22 yaşındayım.Torpile karşıyım , çevremden torpille iş bulanlar oldu , kabul etmedim.Torpilin haram olduğuna ikna edemedim hiçkimseyi.
    Ülkenin şartları kötü olsa da iyi yerlere gelmiş birçok insan var.Bütün suç şartlarda veya torpilde değil.
  • 28 yaşındayım evet bu ülkede memur veya zengin değilsen bir hiçsin. Bu zamanın işçileri yani bizler hepimiz köleyiz. Valla bende bıktım. aldım 6 kpss kitabı köşede uyuyorlar. bir türlü hevesimde yok çalışmaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: İzmirli Muhasebeci

Abilere gidip işe yerleşmeyle ne alakası var orayı çözemedim sen gelmişsin 30 yaşına bir işe girememişsen abilerin ne suçu var türkiyede bi halt olmayıversin suç abilerin hayır bilmemde kim bu abiler ne iş yaparlar ama herkes suçu bu adamlara atıyor ha ben abi olsam eğer dediğiniz gibi şirketlerim holdinglerim olsa tabi ki işe yanıma gelen adamı sokarım seni tanımıyorum etmiyorum neden seni işime alayım ki bunun neresi kul hakkı ben abilerden mesut abi heyırlı günler.

Peki yanınıza gelen insanlara nasıl bu kadar çok güvenebiliyorsunuz? onların samimi olup olmadıklarını nasıl anlayabiliyorsunuz? O insanlar sizi menfaatleri için kullanıyorlar. Sırf siz onlara maddi destek sağlıyorsunuz diye gidip namaz kılıyorlar. Bu yaptığınız şey ne kadar mantıklı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Merhaba Arkadaşlar beni az çok tanıyanınız vardır iktisat okudum askere gititm geldim,umutlarım hayalleirm vardı çok özel sektörde iş değiştirdim ve kpss hazırlanma kararı aldım kpss kursuna yazıldım,düşünüyorumda normalde şu an işimi kurmuş,ailemi kurmuş biri olmam gerekmiyormu acaba ? Genel olarak söylüyorum bunu inanın yazık hemde çok yazık bizim gibi gençlere.

Abilere zamanında gitmedim diye hiçbiişe giremedim,abilere giden arkadaşlarım gerçektende her işe girdiler bunu nasıl yapıyorlar anlamıyorum namaz kılıyorsun,güzel şeyler öğreniyorsun tamam güzel bi durum bu ama ya kul hakkı ? En büyük günah kul hakkı ona bakarsanız bizim gibi orta ölçekli aileleirn çocuklarıda eğer abilerede gitmiyorsak ömrümüz bu sınavlarla geçiyor siz bu durum için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? Ve diğer gelişmiş ülkelerde bu durum naısl 29 yaşına gelen gençler bizim gibi sürünüyormu acaba ?

hadi len çalışma sonrada yok abilerde torpil varmı falan filan. biz abi falan görmeden adam gibi girdik sınava. 93 aldık atandık çalışıyoruz. salla bahaneleri. beceremedim diye kendini eleştir önce.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyy@h

quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Merhaba Arkadaşlar beni az çok tanıyanınız vardır iktisat okudum askere gititm geldim,umutlarım hayalleirm vardı çok özel sektörde iş değiştirdim ve kpss hazırlanma kararı aldım kpss kursuna yazıldım,düşünüyorumda normalde şu an işimi kurmuş,ailemi kurmuş biri olmam gerekmiyormu acaba ? Genel olarak söylüyorum bunu inanın yazık hemde çok yazık bizim gibi gençlere.

hadi len çalışma sonrada yok abilerde torpil varmı falan filan. biz abi falan görmeden adam gibi girdik sınava. 93 aldık atandık çalışıyoruz. salla bahaneleri. beceremedim diye kendini eleştir önce.

93 puanla tabi girersin.4 sene önce 75 alan bir yerlere giriyordu.
    Sorun 90 almakta değil. 10 tane memurdan 4 tanesi kpss ile bu 4 kadronun da 1'i kişiye özel kadro mesela b grubundan düz memurdan kpds A sertifikası istemek gibi, geriye kalan 3 kadro eş dost kimsenin haberi olmayan açıktan alım, 3 kadro da sözleşmeli olarak alınan sonra kadroya geçirilenler.
    Adam akıllı kpss'ye girmeyeni memur olarak almasınlar da görelim.

• Ülkenin durumu içler acısı, daha da kötü olacak. Hele ki özel sektör berbat ötesi artık. Mühendislere asgari ücret önerenler, teknisyen ya da mühendis diye ilan verenler, işçiyi sömürenler. Tabii bu kadar çok işsizlik olması işverenin işine geliyor, kavun gibi seçiyor.

Eskiden kimse memur olmak istemezdi, şimdi herkes doğal olarak memur olma peşinde, kpss'ye de fesat karıştırdılar. Bakalım bunlar daha iyi günlerimiz gibi gözüküyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.