Şimdi Ara

27' İNCA LED HDMİ 2MS MONİTÖR 560TL SIFIR ÜRÜN (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
4
Favori
17.990
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qontak0

quote:

Orijinalden alıntı: faithhh

560 tl inca nesi sıcaç fırsatki bunun? kullanım amacı monitörse gereksiz büyük bana göre 22'' daha iyi bir monitör almayı tercih ederim bu fiyata göz saglıgı için...

Kendin demişsin "bana göre" diye. Bana göre de sıcak fırsattır ama yeni telefon aldığım için alamayacağım.

Bana göre derken yanlış demiş, monitör amaçlı kullanım için aşırı büyüktür. Sana-bana göresi olmaz bunun. Eğlence, oyun amaçlı kullanım olabilir ama bilgisayar monitörü olarak gereksiz büyüktür. Özel amaçlı kullanımlar için uygundur, bana göre'ler de zaten o özel amaçlarla devreye girer.

• quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

quote:

560 tl inca nesi sıcaç fırsatki bunun? kullanım amacı monitörse gereksiz büyük bana göre 22'' daha iyi bir monitör almayı tercih ederim bu fiyata göz saglıgı için...

Kendin demişsin "bana göre" diye. Bana göre de sıcak fırsattır ama yeni telefon aldığım için alamayacağım.

Bana göre derken yanlış demiş, monitör amaçlı kullanım için aşırı büyüktür. Sana-bana göresi olmaz bunun. Eğlence, oyun amaçlı kullanım olabilir ama bilgisayar monitörü olarak gereksiz büyüktür. Özel amaçlı kullanımlar için uygundur, bana göre'ler de zaten o özel amaçlarla devreye girer.

1 yıldır LG 27" m2762d modelini kullanıyorum ve öyle dediğiniz gibi aşırı büyük çok zor gibisinden bir sıkıntı yaşamadım aksine kullanımı çok keyifli, tabii kullanarak tecrübe etmek çoook daha iyi olur. Oyun oynaması film izlemesi web sayfası gezmesi çok güzel, öyle 22-23" monitörü full hd kullanıp herşey küçüçük diye ekran görüntüsünü %125 yada %150 yapma ihtiyacı hissettirmeden rahat rahat kullanılıyor. Ben bir kullanıcı olarak 27" monitörü kesinlikle tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DVB

hepsidert sitesinden ürün alana haftalarca gönderilmeyen "süper hızlı" kargo, ulaşılmayan müşteri hizmetleri, hadi ulaştın aaa bize nasıl ulaştın size kesin geri dönüş yapacağız diyen müşteri hizmetleri bedava

Bu kadar kotumu cidden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerospace engineer

quote:

hepsidert sitesinden ürün alana haftalarca gönderilmeyen "süper hızlı" kargo, ulaşılmayan müşteri hizmetleri, hadi ulaştın aaa bize nasıl ulaştın size kesin geri dönüş yapacağız diyen müşteri hizmetleri bedava

Bu kadar kotumu cidden

Az bile söylemiş. Yanlış ürün gönderdiklerinde veya başka bir sorun yaşadığınız da kanser etme garantisi sunuyorlar. Israrla ürünü almak isteseniz bile lanet olsun paramı iade edin de kurtulayım noktasına getiriyorlar paranızı iade almayı başardığınızda da yıpranan sinirleriniz ve farklı operatördeki telefonlarına yaptığınız aramaların faturaları yanınıza kar kalıyor(!); telefon faturasını görünce bir daha sinirleniyorsunuz...

Şaka maka Cumhuriyet Savcılığına Çıkar amaçlı suç örgütü oldukları iddiası ile başvuracağımı, öyle hukuk mahkemeleri ile uğraşamayacağımı, sistemli olarak iade gibi durumlarda süreci uzatarak haksız kazanç sağlıyor olmaları nedeni ile Türk Ceza Kanunu ilgili maddeleri uyarınca suç duyurusunda bulunacağımı bildirerek almayı başardım ya da tesadüf öyle denk geldi paramı iade etmeleri.

Cidden de bu tip işler suçtur. Hukukta olası kast diye bir kavram vardır. Sonuçlarını öngörerek bu geri ödemeler, iptaller, iadeler gecikiyor mu? Firma faiz geliri elde ediyor, paramızı işletiyor biz ise hem o faiz gelirini kaybedip hem de zamanımızı kaybediyoruz. Açıkça maddi zarar var. Olası kast ile yapılan bu fiili durumun internet üzerinden yapılması, birden fazla yapılması, grup halinde yapılması falan filan derken iş organize hale geliyor.

Size tavsiyem hiç hukuk mahkemesi ile uğraşmayın, bir sorun yaşarsanız verin savcılığa savcı'ya ifade versinler. Bütün hesapları incelensin, bir mal satmaksızın kaç kişiden ne kadar kar sağladıkları görülsün... Ciddi ciddi haksız kazanç sağlamak suçtur. Şimdi burada insanların parasını alıp kırık dökük veya yanlış şeyler gönderip iade durumunda da parasını iade etmeyi geciktirmeyi sistematikleştirmenin hangi kapsama girdiğini anlatmayayım, bunlar mahkemelerde ispat yükümlülüğü olan meseleler.

Ayrıca tüketici hukuğu firmaya da tüketiciye de bazı haklar vermiş olabilir ancak bu hakların kötüye kullanımı durumunda böyle bir hakkın varlığından söz ederek haksız kazanç sağlanması fiili durumu inkar edilemez. Ceza hukuku ayrıdır, diğer hukuklar ayrıdır. Bir hakkı suç oluşturan bir eylem şeklinde kullanarak o hakkın varlığı nedeni ile ceza hukukunca cezadan muaf tutulmak gibi bir durum söz konusu olamaz.

Dayanamadığınız yerde üşenmeyip vereceksiniz savcılığa kaç kişinin bu durumlarda ne kadar parasını geciktirmişler, ne kadarlık bir haksız kazanç doğmuş bu eylemlerinden falan filan hepsini inceleyecek savcılık; gerekirse 5 liralık alamadığınız ürününüz için en ağa babalarına kadar takibat yapılacak, savcılık suç unsuruna rastlarsa o en ağa babaları dahil bütün yöneticileri ceza mahkemesinde yargılanacak... Ayrıca maaşlı çalışanları da bu işten muaf değildir, onlar da sorumludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 8 Kasım 2011; 5:42:31 >

• quote:

quote:

quote:

Bu kadar kotumu cidden

Az bile söylemiş. Yanlış ürün gönderdiklerinde veya başka bir sorun yaşadığınız da kanser etme garantisi sunuyorlar. Israrla ürünü almak isteseniz bile lanet olsun paramı iade edin de kurtulayım noktasına getiriyorlar paranızı iade almayı başardığınızda da yıpranan sinirleriniz ve farklı operatördeki telefonlarına yaptığınız aramaların faturaları yanınıza kar kalıyor(!); telefon faturasını görünce bir daha sinirleniyorsunuz...

Şaka maka Cumhuriyet Savcılığına Çıkar amaçlı suç örgütü oldukları iddiası ile başvuracağımı, öyle hukuk mahkemeleri ile uğraşamayacağımı, sistemli olarak iade gibi durumlarda süreci uzatarak haksız kazanç sağlıyor olmaları nedeni ile Türk Ceza Kanunu ilgili maddeleri uyarınca suç duyurusunda bulunacağımı bildirerek almayı başardım ya da tesadüf öyle denk geldi paramı iade etmeleri.

Cidden de bu tip işler suçtur. Hukukta olası kast diye bir kavram vardır. Sonuçlarını öngörerek bu geri ödemeler, iptaller, iadeler gecikiyor mu? Firma faiz geliri elde ediyor, paramızı işletiyor biz ise hem o faiz gelirini kaybedip hem de zamanımızı kaybediyoruz. Açıkça maddi zarar var. Olası kast ile yapılan bu fiili durumun internet üzerinden yapılması, birden fazla yapılması, grup halinde yapılması falan filan derken iş organize hale geliyor.

Size tavsiyem hiç hukuk mahkemesi ile uğraşmayın, bir sorun yaşarsanız verin savcılığa savcı'ya ifade versinler. Bütün hesapları incelensin, bir mal satmaksızın kaç kişiden ne kadar kar sağladıkları görülsün... Ciddi ciddi haksız kazanç sağlamak suçtur. Şimdi burada insanların parasını alıp kırık dökük veya yanlış şeyler gönderip iade durumunda da parasını iade etmeyi geciktirmeyi sistematikleştirmenin hangi kapsama girdiğini anlatmayayım, bunlar mahkemelerde ispat yükümlülüğü olan meseleler.

Ayrıca tüketici hukuğu firmaya da tüketiciye de bazı haklar vermiş olabilir ancak bu hakların kötüye kullanımı durumunda böyle bir hakkın varlığından söz ederek haksız kazanç sağlanması fiili durumu inkar edilemez. Ceza hukuku ayrıdır, diğer hukuklar ayrıdır. Bir hakkı suç oluşturan bir eylem şeklinde kullanarak o hakkın varlığı nedeni ile ceza hukukunca cezadan muaf tutulmak gibi bir durum söz konusu olamaz.

Dayanamadığınız yerde üşenmeyip vereceksiniz savcılığa kaç kişinin bu durumlarda ne kadar parasını geciktirmişler, ne kadarlık bir haksız kazanç doğmuş bu eylemlerinden falan filan hepsini inceleyecek savcılık; gerekirse 5 liralık alamadığınız ürününüz için en ağa babalarına kadar takibat yapılacak, savcılık suç unsuruna rastlarsa o en ağa babaları dahil bütün yöneticileri ceza mahkemesinde yargılanacak... Ayrıca maaşlı çalışanları da bu işten muaf değildir, onlar da sorumludur.

1.5 yıldır 55 liramı iade etmiyorlar, eriniyorum tüketici hakem heyetine vermeye, avukatımı arasam halledebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

quote:

quote:

quote:

Bu kadar kotumu cidden

1.5 yıldır 55 liramı iade etmiyorlar, eriniyorum tüketici hakem heyetine vermeye, avukatımı arasam halledebilir mi?

Hepsi burada için söylemiyorum genel olarak söylüyorum. Herhangibir firma paranızı alıp iade etmiyor, karşılığında da bir şey vermiyorsa bu dolandırıcılık suçunu oluşturur. Eğer bu bir internet firması ise Suçun bilişim teknolojileri kullanarak işlenmesi ve de örgütlü olarak işlenmesi ağırlaştırıcıdır. Cumhuriyet Savcılığına kredi kartı ekstrelerinizle suç duyurusunda bulunun, diğer mağdurlar da varsa bulunur kapsamlı bir dosya hazırlanır. Siz de Hepsiadliyede.com diye bir site açarsınız o firma hangi firma ise dosyanın netten takibini yaparız hep beraber. De öte yandan burası Türkiye misal yapmaz ama diyelim büyük bir firma böyle bir olaya karıştı, iş patronlarına kadar uzarsa ki uzaması lazım, bunlar paralı adamlar peşinize bir zenci basket takımı yollama olasılıkları da vardır; bazı patronların mafya ile ne kadar içli dışlı olduğunu dönem dönem görüyoruz. Yani hukuk var işletebilirseniz ama hukuk üstü kişiler de var...

• PARLAKLIK 250 cd bu buyukluk ıcın dusuk degılmı. aydınlık ortamda renk kaybı yasanabılır gıbıme gelıyor..
  • Bu monitör grafik tasarım veya multimedya için makul olabilir ancak oyun için çok mantıklı değil gibi. 2

3 inch monitöre bile 40-50 cm yakından bakmanız zor. 27 inchi masanın en arka köşesine itmek zorunda kalabilirsiniz sanki. Yinede F/P olarak güzel bir ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y-ZiyA

Bu monitör grafik tasarım veya multimedya için makul olabilir ancak oyun için çok mantıklı değil gibi. 2

3 inch monitöre bile 40-50 cm yakından bakmanız zor. 27 inchi masanın en arka köşesine itmek zorunda kalabilirsiniz sanki. Yinede F/P olarak güzel bir ürün.

göz saglıgı için iyi hocam monitöre yakından bakmak daha kötü zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

quote:

Orijinalden alıntı: Y-ZiyA

Bu monitör grafik tasarım veya multimedya için makul olabilir ancak oyun için çok mantıklı değil gibi. 2

göz saglıgı için iyi hocam monitöre yakından bakmak daha kötü zaten.

Üstat 50 cm azmı? Esasında televizyon gibi duvara monte edeceksin 52 inch ooh. 3 metreden word ,excel...

• ben 04.11.2011 de sipariş verdim, bekliyorum bakalım
  • quote:

quote:

quote:

bana görenin tanımını baştan yapmışsınız ama madem ben de bana göre açıklayayım, bana göre bilgisayar monitörü olarak elimden çıkardığım 22" monitöre göre bu 27" daha kullanışlı ve ideal, "bana göre"...!

• World puanlar ne zaman yüklenecekti arkadaşlar hatırlayan var mı?
  • yarın yüklenmesi lazım
    24 üne kadar kullanabilsin
  • büyük bir hevesle beklediğim monitörüm, 10 gündür gelmediği için bugün arayıp siparişi iptal ettirdim.
    Defalarca telefonla aradım, müşteri temsilcileri beş para etmez şahsen onu anladım
    Stresi, moral bozukluğu da yanına kar kaldı.
    3 yıl önce canım çok yanmıştı, bir şans daha vereyim dedim
    Anlaşılan hala aynı tas aynı hamamsın hepsiburada (başka bir deyim aklıma geliyor da neyse)
  • quote:

Orijinalden alıntı: buckfush

büyük bir hevesle beklediğim monitörüm, 10 gündür gelmediği için bugün arayıp siparişi iptal ettirdim.
    Defalarca telefonla aradım, müşteri temsilcileri beş para etmez şahsen onu anladım
    Anlaşılan hala aynı tas aynı hamamsın hepsiburada (başka bir deyim aklıma geliyor da neyse)

İlginç. Ben siparişi Cuma günü verdim, bu sabah şirkete geldiğimde monitörün ofiste olduğunu gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monoblaine

quote:

büyük bir hevesle beklediğim monitörüm, 10 gündür gelmediği için bugün arayıp siparişi iptal ettirdim.

İlginç. Ben siparişi Cuma günü verdim, bu sabah şirkete geldiğimde monitörün ofiste olduğunu gördüm.

şaka gibi...
  • BİZDE ARKAŞADA ALDIK ERTESİ GÜN ÖĞLEN ELİNDE OLDU...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbsrkc06

BİZDE ARKAŞADA ALDIK ERTESİ GÜN ÖĞLEN ELİNDE OLDU...

nasıl yani
    bi tek bana mı denk geliyor böyle şeyler
    Gedikpaşa hamamına gidicem sonunda
  • quote:

2 yıldır 55 liramı iade alamıyorum,
    yanlız monitör siparişimin ertesi günü elimdeydi, yiğidi öldüreyim ama hakkını yiyemem,
    55 lira iade için de hukuki işlem başlatacağım, artık yapacak başka bir şey yok...

not: ramazan bayramından 2 gün önce sipariş ettiğim telefon da arife günü elimdeydi,
    şaka gibi ama kimine 10-15 gün takıyorlar, kimine ertesi gün yolluyorlar, tam piyango...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.