Şimdi Ara

2500K değiştireyim mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, öncelikle yorumlarınızı adabıyla bekliyorum,

i5 2500K (hiç overclock yapılmadı)
    TT frio sogutucu
    Gigabyte P67A-UD3-B3
    Corsair vengeance 2x8, 16 GB ddr3 1600 mhz
    corsair force 3 ssd 120 gb
    Sapphire 7850 o.c. 2 gb x 2 Crossfire (fakat biri x4 biri x16 çalışıyor.)

FSP 700 W psu.

Şimdi ben tutup işlemci ve anakartı değiştirsem, i7 4770K alsam çok mu fantaziye girmiş olurum, para çok sorun değil ama
    kimse bedava dan para kazanmıyor.
    Assasin Creed serisi ve COD serileri oynuyorum. Age of 2 conquerors var da onu saymayın, eski mmx 166 mhz ile de oynuyordum :)

Sorum şu, gerek var mı?

• o islemciyi degisme aman , bir tane z77 chipsetli anakart al overclock yapmak icin yeter para coksa ekran kartina yuklen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

o islemciyi degisme aman , bir tane z77 chipsetli anakart al overclock yapmak icin yeter para coksa ekran kartina yuklen

ilk öneriyi aldım,
    Önerin için teşekkürler :D
  • http://www.ekolayal.com/gigabyte-ga-z77x-ud3h-z77-4ddr3-1155p-vga-hdmi-dvi?ref=akakce&v=1.78.4

şöyle bir z77 alıp 2.elden de daha sonra ucuza 3770k ayarlayabilirseniz iyi giderdi.

elinizdeki anakart da fena değil ama iyi kötü 4.5 ghz yapar , elinizdeki ekran kartlarını satıp yerine gtx 780 - r9 290 gibi bir şey alsanız da olur.
  • iskancavardiya kullanıcısına yanıt
    Cok iyi bir islemcin var niye satiyorsun simdikiler o islemciyi ariyor cok saglam cekirdekleri var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    değmez dostum elindeki zaten güçlü bir işlemci boşa para harcama ekran kartlarını değiştirip r9 290 yada gtx 780 alabilirsin. işlemci değiştirmekten daha fazla getirisi olur
  • bende kullandim o islemciyi , sonra i7 2600k , i7 3930k vs gunluk kullanici icin yanil internet ve oyun icin farkini anlamazsiniz , hatta 2500k sansiniza biraz iyi cikarsa 1.430-1.440v ile 5ghz calisir oyunlarda dediginiz i7 4770k dan eksigi olmaz fazlasi bile olabilir , alabilirseniz corsair h100i yada muadili bir sogutucu ve iyi bir overckock anakarti alin
    edit:bu arada sandy bridge rock :]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concerve -- 26 Nisan 2014; 1:02:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

bende kullandim o islemciyi , sonra i7 2600k , i7 3930k vs gunluk kullanici icin yanil internet ve oyun icin farkini anlamazsiniz , hatta 2500k sansiniza biraz iyi cikarsa 1.430-1.440v ile 5ghz calisir oyunlarda dediginiz i7 4770k dan eksigi olmaz fazlasi bile olabilir , alabilirseniz corsair h100i yada muadili bir sogutucu ve iyi bir overckock anakarti alin
    edit:bu arada sandy bridge rock :]

Hepinize teşekkürler Arkadaşlar.

O zmn,

Z77 + corsair su sogutma + min. gtx770

yapıyoruz. Sandy ye devam ;)
  • Açıkçası elimde fırsat olsa Ivy Bridge yerine Sandy Bridge almak isterdim.Overclock ta ısınma durumu sonraki nesillere göre daha düşük,overclock ile 4.5Ghz gibi bir hıza çıkmanız da pek sorun olmaz,bence elinizden çıkarmayın.Anakartınızı diğerlerinin de dediği gibi Z77 serisinden,gerçek faz miktarı yüksek olan bir anakart ile değiştirin uzunca kullanırsınız.
  • İşlemciyi değiştirmeyin, Sedion 240M ve MSI GTX770 TF iyi gider

• benim işlemcimi nasıl değiştirirsin

yok hacı dayı daha en az 2 senesi var

cf gereksiz olmuş ikisini elden çıkarıp 770 alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Nisan 2014; 3:01:18 >
  • Şahsen alırdım bi r9 290 yada gtx770 arkama bakmazdım böyle durumda o anakart ta zaten gösterir bi 4.3 4,4GHz, anakartı da gerek yok değiştirmeye, Bi ekran kartı tamamdır olay 2500'den 4770'e geçmek fantazidir, ben gibi dual core E6700'den 4820K'ya geçmiyorsun sonuçta
    Eger ekran kartlarini da degistirip tek karta donecekseniz anakart almaniza gerek yok bence. r9 290 veya gtx 770 alip islemciye anakartla ne kadar oc yapabiliyorsaniz yapin. Sogutucunuz da saglam yeni almaniza gerek yok bence. 2-3 sene sonra zamaninin i7 4770k'si ve ona uyumlu z serisi anakart alirsiniz. Simdi z77 anakart alirsaniz ileride kullanamayacaginiz icin bosa almis olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplarınız için teşekkürler,
    ekran kartına yatırım yapacağım, anakarta ve sandy ye devam.

Bilgilerini paylaşıp, karar vermemde yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iskancavardiya -- 27 Nisan 2014; 0:30:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.