Şimdi Ara

245/35/20 jant - lastik sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

insignia aracımda aşağıdaki jantlar var. aldığım arkadaş da park ederken falan 2-3 defa sürtmüş jantları yanak olmadığı için.
    hafif çukurlu, çıkıntılı yollarda falan da korkuyorum açıkçası lastiğe janta zarar vermekten falan

bir dahaki lastik alışımda mesela 40-45 yanak lastik alsam sorun yaşar mıyım?

aracın görüntüsü tam olarak böyle, beğeniyorum seviyorum da ama iş güzargahımda bozuk yollar var. eğer olmazsa lastik değişimi yaklaştığında bu jantları satıp 18-19 inç daha uygun spor jant almayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falterubbix -- 23 Aralık 2019; 11:36:42 >

• Aynı araçtan bende de var. Sport+Stil paket olmuş oluyo. Eğer jantları satarsanız stil paket opsiyonunu bozmuş olursunuz. Bende yakıt tüketimini düşürmek ve konforu yükseltmek için jantları değişsemmi diye düşündüm ama orjinalliği bozmamak adına vazgeçtim. 45 yanak uysada çok bi değişiklik olmaz diye tahmin ediyorum. Bir de aşırı pahalı lastikleri ben sıfır alamadım gittim çıkma porsche lastiği taktım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bir lastik 1500 tl yav. en tırt marka bile 1000 tl den başlıyor

araç sport stil evet zaten 20 gün bu paket aracı bulabilmek için kovaladım açıkçası ama ben daha aracı almadan bile jantları değiştirme mevzusu kafamda soru işaretiydi zaten.

pakedi bozmak çok umrumda olmaz açıkçası, yine görüntüsü araca giden 18-19 inç bir jant da gayet güzel gösterir aracı. hem konfor hem yakıt artar ve böyle kasis, çukur falan sorun yaşamam.

daha geniş yanaklı lastik alsam kullanımda, yol tutuşta falan problem olur mu diye bilmiyorum. önceki astra aracımda 45 yanak lastik vardı böyle sorun olmuyordu.
  • Bu jantlar mükemmel duruyor ama 20 inç de çok büyük ya

Otobüsler bile 22 inç kullanıyor yani

Çukurlarda bozuk yollarda falan durum nasıl çok rahatsız ediyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    hocam söylenenin aksine ben konfor olarak sıkıntı çekmedim hiç. arabanın süspansiyonları başarılı. bundan önceki aracım astra K iki 17 inç janttı ama bence bundan daha sertti.

biraz yol sesi var dezavantaj olarak. ama yol tutuş ve tokluk hissi muazzam. jantlar gerçekten büyük ve heybetli.

sadece sağa sola sürtme olayı ve yanlışlıkla sert bir çukura düşme, kasise girme olayında büyük sıkıntı çıkabilir. yanak yok yani resmen lastiklerde bir de tabiki 1500 tl bir lastik olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falterubbix -- 23 Aralık 2019; 12:37:4 >
  • arkadaşlar

sorumun "35 yanak yerine 45-50 yanak lastik alsam bir sıkıntı olur mu" kısmına kimseden cevap alamadım

teknik bilgisi olan yok galiba
  • falterubbix kullanıcısına yanıt
    245 tabanı koruyarak alacağınız 45 yanak lastik çapı değiştirir ki önerilmeyen bir durumdur. Sürtebilir, fren mesafesi artabilir vs vs bir çok sorunu başlatır

sizin için 245/35/20 ile 245/45/20 karşılaştırdığımda sonuç;

Orjinal lastik dış çapı 680mm, istenen lastik çapı 729mm arasındaki fark 49mm'dir. Lastik ciddi büyür bu şekilde.

ya bunlarla devam edeceksiniz yada daha düşük ebatlı janta geçeceksiniz.
  • anladım hocam teşekkürler. lastikler bitmeye yakın yeni set jant ve lastik alıp bunları da satacaz artık ne yapalım.
  • falterubbix kullanıcısına yanıt
    Bu siteden hesabinizi yapabilirsiniz;

https://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

En fazla %2.5 değişim tavsiye edilir.

Ayni araç için kılavuzda kullanılan ebatları yazmış olabilirler kontrol edebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.