Şimdi Ara

Muayenesi Geçmiş Araç ile Kaza

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
21.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Benim şuan kullandığım otomobilimin muayenesinin son geçerlilik tarihi geçmiş durumda. Ben şimdi bu arabayla herhangi bir kazaya karışırsam, karşı taraf hatalı olsa bile, bana herhangi bir ceza kesilir mi, veya ben suçlu durumuna düşer miyim? Aracın sigortasının olduğunu da belirtmek isterim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• 88 lira cezası var muyanesiz araç kullanmanın. Yalnız kazada değil polis çevirmesine denk gelirseniz yine 88 lira ceza yazılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StrongestWarrior

88 lira cezası var muyanesiz araç kullanmanın. Yalnız kazada değil polis çevirmesine denk gelirseniz yine 88 lira ceza yazılır.

Peki mesela arkadan birinin bana vurması durumunda, benim aracımın hasarı karşı tarafın sigortasından kesilir mi, yoksa muayenem olmadığı için bu hakkım ortadan kalkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bohemians

quote:

88 lira cezası var muyanesiz araç kullanmanın. Yalnız kazada değil polis çevirmesine denk gelirseniz yine 88 lira ceza yazılır.

Peki mesela arkadan birinin bana vurması durumunda, benim aracımın hasarı karşı tarafın sigortasından kesilir mi, yoksa muayenem olmadığı için bu hakkım ortadan kalkar mı?

merak ettiğim bu konuda, net bir kaynak bulamasam da, sigorta şirketinin, "aracın fenni muayenesi yapılmadığı için trafiğe çıkmaya uygun olup olmadığı belli değildir" gibi bir bahane ile işi zora sokmaya kalkışması muhtemeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

quote:

quote:

merak ettiğim bu konuda, net bir kaynak bulamasam da, sigorta şirketinin, "aracın fenni muayenesi yapılmadığı için trafiğe çıkmaya uygun olup olmadığı belli değildir" gibi bir bahane ile işi zora sokmaya kalkışması muhtemeldir.

Ben muayenesi olmayan araca sigorta yaptırmıştım bir sıkıntı çıkarmamışlardı.

Ayrıca bayramda muayenesiz araçla kazada yaptım ama tek taraflı yani başka bir araca çarpmadım. Sadece 88 lira ceza kestiler.

• Poliçeyi kesmek için zaten öyle bi şey aramazlar. Merak ettiğim kaza durumunda hasarın tazmini. Kasko bu konuda daha esnek olabilir. Ancak kaza durumunda trafik sigortasında işleri karıştırabilirler. Firmadan firmaya da tutumları değişiyor tabi. Biri kırk dereden su getirirken, diğeri işi nası hallediyor farkında bile olmuyor sigortalı.

Konunun dışına kayacak ama, muayenesiz kaza durumunda yaralanma ve ölüm olursa durum arap saçına döner, hatta muayenesiz aracın sürücüsü haklı iken haksız duruma düşebilir diye düşünüyorum. Sakat iş. İyicene araştırmak gerek.

• Peki acaba aracı çekme gibi bir durum söz konusu mudur? Yoksa sadece 88 lira cezayı kesip yollarlar mı?
  • quote:

Peki acaba aracı çekme gibi bir durum söz konusu mudur? Yoksa sadece 88 lira cezayı kesip yollarlar mı?

Hocam ben muayenesiz araçla kaza yaptığımda araç pert olduğu için zaten çekilmesi zorunluydu. Ama daha cezayı ödemedim.

• Anladım hocam, çok büyük geçmiş olsun.
  • quote:

Arkadaşlar merhaba. Benim şuan kullandığım otomobilimin muayenesinin son geçerlilik tarihi geçmiş durumda. Ben şimdi bu arabayla herhangi bir kazaya karışırsam, karşı taraf hatalı olsa bile, bana herhangi bir ceza kesilir mi, veya ben suçlu durumuna düşer miyim? Aracın sigortasının olduğunu da belirtmek isterim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Geçen başıma geldi adamın arabasının muayenesi olmadığını sonradan öğrendim. Elinde telefon vardı, araba 307 idi Sigorta'da 206 görünüyordu polis yaralı olmadığı için gelmedi sonuç: %100 ben suçluyum. Adamı görüp durmama rağmen ya mantığımın almadığı tamam her şeyde ben suçlu olayım da belki adamın freni tutmadı? Dedikleri şey elinde telefon olması ve muaynesinin olmaması trafik cezası gerektiriyor kazalık bir durum yok :/ konu açıp açmama arasında çok kaldım açmadım en son görünce bu konuyu dayanamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: madman1

quote:

Arkadaşlar merhaba. Benim şuan kullandığım otomobilimin muayenesinin son geçerlilik tarihi geçmiş durumda. Ben şimdi bu arabayla herhangi bir kazaya karışırsam, karşı taraf hatalı olsa bile, bana herhangi bir ceza kesilir mi, veya ben suçlu durumuna düşer miyim? Aracın sigortasının olduğunu da belirtmek isterim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Geçen başıma geldi adamın arabasının muayenesi olmadığını sonradan öğrendim. Elinde telefon vardı, araba 307 idi Sigorta'da 206 görünüyordu polis yaralı olmadığı için gelmedi sonuç: %100 ben suçluyum. Adamı görüp durmama rağmen ya mantığımın almadığı tamam her şeyde ben suçlu olayım da belki adamın freni tutmadı? Dedikleri şey elinde telefon olması ve muaynesinin olmaması trafik cezası gerektiriyor kazalık bir durum yok :/ konu açıp açmama arasında çok kaldım açmadım en son görünce bu konuyu dayanamadım.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Açıkçası sizin durumunuzu pek anlayamadım ben. Siz mi birine çarptınız, yoksa başkası mı size çarptı?

• Ben baya sakat bi sokaktan çıkıyordum sakat derken görüş açısı sıfır böyle çapraz bi sokak arabayı gördüm ve durdum. Adam gidiş geliş çift şeritli yoldan elinde telefon olduğu için benim tarafımdan geliyordu ben onun sol kısmında kalıyorum onun sol önü benim sağ önüme çarptı beni geçti sonra farkına vardı vurduğunun umarım anlatabilmişimdir pc başında olsaydım fotoğraf filan atardım. Sağolun

• quote:

Ben baya sakat bi sokaktan çıkıyordum sakat derken görüş açısı sıfır böyle çapraz bi sokak arabayı gördüm ve durdum. Adam gidiş geliş çift şeritli yoldan elinde telefon olduğu için benim tarafımdan geliyordu ben onun sol kısmında kalıyorum onun sol önü benim sağ önüme çarptı beni geçti sonra farkına vardı vurduğunun umarım anlatabilmişimdir pc başında olsaydım fotoğraf filan atardım. Sağolun

Peki siz aracınızı kendi cebinizden mi yaptırdınız?
  • quote:

quote:

Ben baya sakat bi sokaktan çıkıyordum sakat derken görüş açısı sıfır böyle çapraz bi sokak arabayı gördüm ve durdum. Adam gidiş geliş çift şeritli yoldan elinde telefon olduğu için benim tarafımdan geliyordu ben onun sol kısmında kalıyorum onun sol önü benim sağ önüme çarptı beni geçti sonra farkına vardı vurduğunun umarım anlatabilmişimdir pc başında olsaydım fotoğraf filan atardım. Sağolun

Kaskom olmadığı için evet

• quote:

quote:

quote:

Karşı tarafın sigortası karşılamadı mı peki sizin hasar masrafınızı? Sonuçta tüm kusur sizde değil?

• Aracın muayenesini yaptırma yoluna gitseniz daha iyi olmaz mı? Neden muayenesiz şekilde kullanıyorsunuz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Karşı tarafın sigortası karşılamadı mı peki sizin hasar masrafınızı? Sonuçta tüm kusur sizde değil?

Hocam Malesef %100 kusuru bana vermişler

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Aracın muayenesini yaptırma yoluna gitseniz daha iyi olmaz mı? Neden muayenesiz şekilde kullanıyorsunuz?

Hocam zaten dediğiniz gibi bu işin tek çözümü bu. Ben sadece muayene yapana kadar olacak herhangi bir şey için açmıştım konuyu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.