Şimdi Ara

24 Saat kafam bozuk!!! Bana bir yardım eli!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • böyle forum köşelerinde hiçbi şeyin çaresini bulamazsın. dert sendeyse derman yine sensin. bende seninle aynı durumdayım. okuldan atıldım + işsizim + ailemle aram kötü + sigaraya başladım. kafama takmak için kendimi yiyip bitirmek için birsürü nedenim var. yüzlerce defa intiharı düşündüm. ama sadece düşünmekle kaldım. çünkü Allahın verdiği canı Allahtan başka kimse alamaz. intihar edemem dedim. yaşamak güzel, hayat güzel, iyimser olmalısın. inan kafaya takılacak hiçbişey yok. eğer kendini yalnız hissediyorsan bi kız arkadaş edin kendine. onunla dertleş, diğer arkadaşlarınla dertleş. sıkıntın senin içinde durup seni yiyip bitireceğine arkadaşlarınla dostlarınla paylaşıp atlatabilirsin bu kötü zamanları. ben mersinde oturuyorum. antalyadan bi kız arkadaşım var. onu çok seviyorum. onunla konuşunca bütün dertlerimi unutuyorum. doktora belirli aralıklarla gitmeni tavsiye ederim. ilaçlarıda kullan bırakma

• Ben Mevlananın Mesnevisini okumayı düşünüyorum sen de oku istersen
  • Arkadaşlar, şimdi gidip biraz dışarıda turluyacam. Umarım temiz hava bana iyi gelir. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
  • Hacıyla hocayla mesneviyle olacak işler değil bunlar. Kız arkadaş bul bi tane sen önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tromsø -- 18 Eylül 2008; 23:07:57 >
  • ben de aynı kervanın yolcusuyum
    önümde mutlu olabilmek için bir ton sebep varken, ben diğer seçeneğe yöneliyorum
  • takma kafana tokadan başka bişey
  • dışardan gelince fazla düşünmeden
    kendine şunu sor nie yaşıyorum
    cvbını yaz bakalım ne çıkıcak
    yaşama amacın neymiş. ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: KırıkKılıç

takma kafana tokadan başka bişey

hmm ilginç
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tromsø

Hacıyla hocayla mesneviyle olacak işler değil bunlar. Kız arkadaş bul bi tane sen önce.

hacı hoca meselesi mi..bilip bilmeden konuşma bi oku da varsa insani duyguların ortaya çıksın
  • Benim herkez gibi bunalımda olduğum oldu hatta intharı bnde düşündüm...sonra arkamdaki AİLE mi düşündüm harap olucaklar...Ya sonra sonrası herkez hayatına devam edicek,herkez "adama bak intihar etmiş" diyip geçip gitcek...Kendim için böle`, sınavı kazanamadım üzerimde baskı vr bi yere yerleşemedim psikolojim - lerde artık ne yapcağımı bilmiorm ama ayakta kalmaya çalışıyorum içimdekileri dışıma yansıtmıorm...Dışarı çıkıorm dolaşıorm dertleşceğim insanlar vr değer verdiğim...Bence sende böle bnm gbi bi arkın varsa güvenebilceğim içini aç dökül kız-erkek ayırt etme kız olsun onlar derdini daha ii dinliolar... Hayat ayakta kalanlar için var yoksa anca kendini yiiyip bitirosun...uğraşcak bişi bul arkadaşlar ne güsel tavsiyeler vermiş bunları kulak arkası etme sakin olmaya çalış...Sadece bu durumda olan sen değilsin...HAYATI AKIŞINA BIRAK

• Arkadaşlar gelecek itirazlara rağmen yinede yazıyorum aslında depresyonun en büyük sebeblerinden biri dinsel boşluktur bence. Benim bunalımda olduğum zamanlar hep dinsel yönden hiçbirşey yapmadığım zamanlara denk gelir. Bence bu ölümlü dünyayı fazla takıyoruz kafaya ve ahireti unutuyoruz maalesef. Bazen düşünüyorum yüz yıl önce yaşayan insanlarda tıpkı bizim gibi sorunlarla boğuştular, hayatın anlamını çözmeye çalıştılar, güldüler ağladılar ama sonucunda hepsi toprak oldu, yok oldular. Bizim onlardan ne farkımız var ki.
  • Çak iki üç bira kendine gel dostum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: heyula07

Arkadaşlar gelecek itirazlara rağmen yinede yazıyorum aslında depresyonun en büyük sebeblerinden biri dinsel boşluktur bence. Benim bunalımda olduğum zamanlar hep dinsel yönden hiçbirşey yapmadığım zamanlara denk gelir. Bence bu ölümlü dünyayı fazla takıyoruz kafaya ve ahireti unutuyoruz maalesef. Bazen düşünüyorum yüz yıl önce yaşayan insanlarda tıpkı bizim gibi sorunlarla boğuştular, hayatın anlamını çözmeye çalıştılar, güldüler ağladılar ama sonucunda hepsi toprak oldu, yok oldular. Bizim onlardan ne farkımız var ki.

ben ise sadece ahireti düşündüğüm için bunalıyorum, vicdanım bana tüm gün boyunca işkence yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emredici -- 18 Eylül 2008; 23:34:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: flightoficarus

quote:

Yazarını hatırlayamadığım bir kitap vardı. Adı hayatınızı değiştirecek hikayeler. Okumanı tavsiye ederim

Teşekkür ederim. Yazarınıda verseniz iyi olurdu. Neyse arama motorundan bir bakayım. O kadar sıkıntıdayım ki; ne yapacağımı bilmez haldeyim. Önerdiğiniz kitabı araştıracam.

HALIT ERTUGRUL _ KENDINI ARAYAN ADAM

• Bir hayvan besle..

Hamster alabilirsin bir erkek bir dişi 20 günde yavrularlar onlara bakarsın seversin gözünün önünde büyümeleri doğururken görmen yavruları yerken görmen çarkda dönmesini şebeklik yapmasını görmen zana zevk vericektir yarın bi pet shop tan suluk çark ve 2 hamster al iyi geleceğine eminim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Su Borusu -- 18 Eylül 2008; 23:45:13 >
  • ilacı kendi kafana gore mi bıraktın? ne kullandın?
  • @metinardicli
    O kitabı bende tavsiye ederim, zaten popüler bir kitaptı.
  • hayvan beslemeye bende katılıyorum değer vermeyi öğreniyosun..yani nasıl diim hafif annelik duyguların gelişiyo..
    Ayrıca Sagopa kajmer dinlemeye başla ;)
    Hayata Hafif melan koliq bi şekilde bak..
    Lanet olsun de herşeye bi noktadan sonra bazı şeylerin aslında güzel olduğunu hissedersin .. dene Ayrıca bana pm at msn adresini sana bi şarkı yollıcam .. dinle sabah böyle insanları koştururken izle ve tak kulağına dinle istanbuldaysan çık kalabalık bi caddeye atcağım şarkıyı dinle insanları incele.. Ayrıca içinden geldiği gibi davran ..
  • Evet hayvan beslemeye bende katılıyorum.Kesinlikle kedi,köpek, muhabbet kuşu yada kanarya beslemeni öneririm.Kedi köpek daha cana yakın oluyor.Alıyorsun kucağına seviyorsun o anda ne kadar şey varsa kafanda bir anda boşalıp gidiyor :) çok güzel bir duygu.Hem sıkıntılarını unutturuyor sana hemde bir dost arkadaş oluyor.Sürekli evinde yanında, yanlız olmuyorsun.Öneririm dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: emredici

quote:

Arkadaşlar gelecek itirazlara rağmen yinede yazıyorum aslında depresyonun en büyük sebeblerinden biri dinsel boşluktur bence. Benim bunalımda olduğum zamanlar hep dinsel yönden hiçbirşey yapmadığım zamanlara denk gelir. Bence bu ölümlü dünyayı fazla takıyoruz kafaya ve ahireti unutuyoruz maalesef. Bazen düşünüyorum yüz yıl önce yaşayan insanlarda tıpkı bizim gibi sorunlarla boğuştular, hayatın anlamını çözmeye çalıştılar, güldüler ağladılar ama sonucunda hepsi toprak oldu, yok oldular. Bizim onlardan ne farkımız var ki.

ben ise sadece ahireti düşündüğüm için bunalıyorum, vicdanım bana tüm gün boyunca işkence yapıyor

yarın ölecek gibi ahirete,hiç ölmeyecek gibi dünyaya çalışmak bundan önemli..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.