Şimdi Ara

22' Viewsonic VG2230WM - Aldım ve Çok Beğendim.. (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
409
Cevap
0
Favori
30.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: yilmaz196

Arkadaşlar peki 1680*1050 desteklemeyen oyunlarda ne yapıyoruz, mesela ben warcraft3 oynuyorum, ayarlarda yok. Birde bu çözünürlükte oyun oynamak için, görüntü kalite ayarılarını kısmak zorunda kalacağız galiba. Mesela nfs carbon da ben herşey full 1024*768 de oynuyorum, 1240*1024 yapınca bile yavaşlama oluyor oyunda, 1680*1050 nasıl olacak, mecburen düşürcez ayarları, bu da kötü olur hakikaten. Deneyimi olan arkadaşlar var mı bu konularda? Ekran kartım 7800 gt bu arada.

Üst konu :
    http://forum.donanimhaber.com/m_11389974/tm.htm

• ya arkadaslar forum da tüm lcd monitorlerin buyukluklerinin karsılastırılmalı olarak gosterildigi boyle hoş bi foto vardı ... kucuk olan monitor buyuk olanın onunde gosteriliyor ve aradaki buyukluk farkı anlatılmaya calısılıyordu...kesin gormussunuzdıur... yaa bi saattir arıyorum bulamadım...bilen varsa yerini soylesin yaw...cok tesekkurler...
  • hehe arkadaslar entry i yazdıktan 20 sanie sonra buldum aradıgımı...

link bura da

http://forum.donanimhaber.com/m_10199425/mpage_10/key_/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: suganzm

hehe arkadaslar entry i yazdıktan 20 sanie sonra buldum aradıgımı...

link bura da

http://forum.donanimhaber.com/m_10199425/mpage_10/key_/tm.htm

bende bunu arıyordum saol dostum...
  • Eee, ne karar verdiniz?Ws mi normal mi?Bende düşünüyom ne zamandır.
  • yaa ben istiyorum 22" ws ancak .. 19" düz monitorun yuksekliğinin (eninin) 22 " den az daha fazla olması aklımı karıstırdır...22" de fark edilen buyukluk genişlik olacak yanii :(
  • ölü pikselleri nasıl görüyosunuz?
  • iyi yapmısn arkadaşım iyi günlerde kullan canım
  • quote:

Orjinalden alıntı: spex

quote:

Orjinalden alıntı: jiwago
    ben doktor oldugumu

Demek jack sevgin oradan geliyor

evet doktorum am pc ve elektornikle aram bayagı iyidir.

quote:

Orjinalden alıntı: MMZ

ölü pikselleri nasıl görüyosunuz?

ölü pikselleri ekraıda tamamen siyah beyaz ve kırmızı yapınca ortaya cıkan anormal renkte bir parlaklık olarak cıllop gibi gorebiliyorsun işyerindeki bilgisayarda bir ane gormustum siyah ekran goruntusunde ortaya cıkıyordu büyük kırmızı bir noktaydı.

quote:

Orjinalden alıntı: zezejose

merhaba arkadaslar

bugun bende viewsonic vgwm 22 lcd aldım

once bende de çözünürlüğü 1680*1050 yaptıgımda goruntu gidip gidip geri geliyordu ekran kartının yeni driverını indirdim duzeldi

su an 1280*1050 calısıyor lakin ne zaman google earth acsam gene goruntu digip geliyor

ekran kartı ati radeon 9200 128 mb bana sanki ekran kartı kaldırmıyor gibi geliyor .. grafik islerinden pek anlamam daha 1 hafta oncesine kadar 32 mb ekran karti ile calisyordum..

sizce nedendir bu durum ve napmalıyım

iyi calismalar

ekran kartın kaldırmıyordur benimli 9600 XT max cozunurlukte sorunsuz calsıyor yanlardan bakınca da karanlık gorunmuyor görüş acısı cok iyi.
    Yalnız benim onerim alınca kontrast vede parlaklık ayarlarını biraz dusurmek cunku ozellikle beyaz bos sayfalarda bayagı bir gozlerde rahatsızlık hissi olusturuyor..

• Selamlar, bana da viewsonic WS almak nasip oldu sonunda... Ancak çok önemli bir sorum var::
    Ekranı 1-2 saat kadar çalıştırdık, hiç bir sorun yok ölü pixel cart-curt hiç birşey yok. 2 saatin ardından ekranda yer yer pempe pixeller oluşmaya başladı kıpır kıpır can cekişiyor gibi, en az 100-200 pixel vardır herhalde... Neyse.. monitöre kapayıp açınca düzeldi. Peki bu normal midir? 2 saat sonra yeniden oluşacaksa? Sizde de oluyor mu böyle şeyler? Teşekkürler...
  • bu Viewsonic VG2230WM'i duvara monte edebilme olanağımız var mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rextr

Selamlar, bana da viewsonic WS almak nasip oldu sonunda... Ancak çok önemli bir sorum var::
    Ekranı 1-2 saat kadar çalıştırdık, hiç bir sorun yok ölü pixel cart-curt hiç birşey yok. 2 saatin ardından ekranda yer yer pempe pixeller oluşmaya başladı kıpır kıpır can cekişiyor gibi, en az 100-200 pixel vardır herhalde... Neyse.. monitöre kapayıp açınca düzeldi. Peki bu normal midir? 2 saat sonra yeniden oluşacaksa? Sizde de oluyor mu böyle şeyler? Teşekkürler...

yok ya boyle bir sey olmadı yazılımsal bir seymi acaba.

quote:

Orjinalden alıntı: spongebobsquarepants

bu Viewsonic VG2230WM'i duvara monte edebilme olanağımız var mi?

ben montaj yeri goremedim sanırım olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiwago -- 23 Ocak 2007; 2:32:26 >

• bizde de 2 tane 17'' crt var bunları gazlayıp alacam şöyle bi alet ya çok güzel cihaz hayırlı olsun

• timeguard a kesinlikle katiliyorum.Uzun suredir bir cok forumu arastiriyorum.iyi bir pc konfigurasyonum var.Fakat crt ekranim var.simdi bir lcd ye gecim diorum.Onumuzdeki aylarda ps3 de alacagim.Buna gore bir monitor secimi icin tum forumlari arastirdim.Sonuc olarak bahsi ghecen tum monitorler ps3 baglantisi icin yeterli degil.ps3 hdmi giris ile tv ye baglanabilmekte.Bu tur bir baglanti sonrasi 1920 e 1080 interlace bir goruntu verecekki buda full hd demek oluyor.Su an turkiyede satilan hemen hmen tum lcd tvler bile bu coznurluge henuz ulasamamakta.Hepsi hd ready diye gecip full hd olmayan tvler.Ama gene yaptigim arastirma sonucu Benq nun BENQ FP241W modeli bu coznurlugu tesdeklemekte.Ayrica hdmi cikisida var.yurt disi fiyati 850 dolar civari turkiyeye gelince ki turkuaz bilisim getiriyor 1400 dolar civari olacakmis.Bence bu monitor alinacagina Toshibanin turkiyede cikan 52' full hd 3000 ytl lik modeli tercih edilmeli.onumuzdeki 1 sene icinde tum bu lcd tvlerin ve monitorlerin fiyatlari bizim alim duzeyimize inecegi kanaatindeyim.Son olarak bende idareten kendime 2. el 940 bw almaya karar verdim.6 ay icinde fiyatlar makul duzeye inip full hdler yayginlasinca ne yapacagima bakacagim.
    Yurt disinda full hd lcd tv satimana baslayan bazi markalar ise sunlar.

Westinghouse,Sharp,Toshiba,Sony
    Monitor olarak sadadece benq var.

Umarim yardimci olabilmisimdir.Yanlisim varsa affola.
    iyi calismalar...

• arkadaslar biri bana yardımcı olsun yaw
    ekran kartım 6600gt ... ancak 1680*1050 çözünürlük yok...
    bunu sisteme eklemem mumkun mu ? ?
    biri yardım etsin yaw
  • selam sp
    quote:

Orjinalden alıntı: spongebobsquarepants

bu Viewsonic VG2230WM'i duvara monte edebilme olanağımız var mi?

spongebobsquarepants
    duvara monte etmek OPTİONAL, wall mount diye aparati alman . monitorun arkasindaki 4 vidaya baglayarak duvara asılabiliniyormuş.
    ben de bugun aldim , kurdum 1600x124 x70 hz ile calisiyor x 72 tazeleme vardi ama ben 70 yeterli dedim.
    monitor alan arkadaslara hayirli olsun , saglicakla kullanin.
    hurmetler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yetkin -- 23 Ocak 2007; 21:08:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: jiwago

quote:

Selamlar, bana da viewsonic WS almak nasip oldu sonunda... Ancak çok önemli bir sorum var::

yok ya boyle bir sey olmadı yazılımsal bir seymi acaba.

sorun düzeldi o zmandan beri olmadı bir daha, sanırım ilk başta monitör soğuk olduğu için böyle bişey yaptı.

• kullanan birisi bu lcd nin boyutlarını yazabilirmi kapladığı alan bakımından çünkü kütüphane gibi bi masam varsa yükseklik ve genişlik olarak sığacakmı onu merak ediyorum.
  • quote:

Bugün akşam üzeri bende monitörüme kavuştum. Eve getirip kurdum oda ney. Sağ tarafta yaklaşık 28 ila 35 tane ölü piksel çıktı. Restart attım ve ölü pikselleri birdah göremedim. Ardan 4 saat geçti ve geen aynı yerde onlarca ölü piksel çıktı. Aldığım yere tel açıp durumu izah ettiğimde getir dediler. Sabah yenisi ile değiştireceğim. Fiyatı biraz fazla verin ve kontrol edip alın. Görüntü kalitesi vesayirelerde monitör çok mükemmel.

• quote:

Orjinalden alıntı: ^^AHMET^^

kullanan birisi bu lcd nin boyutlarını yazabilirmi kapladığı alan bakımından çünkü kütüphane gibi bi masam varsa yükseklik ve genişlik olarak sığacakmı onu merak ediyorum.

monitoru gormeni tavsiye ederim gormeden sakın alma ve mumkunse 20-30 milyon fazla verip test ettiren bir yerden al.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.