Şimdi Ara

Wide Screen oyun yamaları! Toplam 18 adet oldu! Universal WS Gamer Patcher!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
1
Favori
99.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mümkün olduğu kadar popüler oyunları eklemeye çalışacağım İstekleriniz üzere yöntemleri Türkçe'ye çevirip buraya ekleyeceğim...

Universal Patch için tıkla

Bu harika program sayesinde konfigirasyon dosyalarıyla uğraşmadan WS desteği olmayan oyunları dilediğimiz çözünürlükte oynayabileceğiz, tabi güncellendikçe :) Şimdilik bünyesinde, içinde POP Warrior Within, Kotor serisi ve NFS Underground (1-2) serisinin olduğu toplam 17 oyunun WS desteği bulunuyor.

NOT: cfg. dosyalarında değişiklik yapmadan önce mutlaka yedeğini alın!

1- Prince of Persia Warrior Within

Programı çalıştırın ve listeden ilgili oyunu seçin. İster manuel olarak isterseniz "find it for me" butonunu tıklayıp otomatik olarak exe'yi bulun ve en alttaki bölüme dilediğiniz çözünürlüğü girin. Hepsi bu kadar...

2- NFS Most Wanted

http://rapid share.com/files/10215639/nfsmwres.zip.html

Kullanımı çok kolay. Eklentiyi oyunun kurulu olduğu dizine atıyoruz ve çözünürlüğü manuel olarak istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz...

3- NFS Carbon

http://r apidshare.com/files/10705765/nfscres.zip.html

Kullanımı çok kolay. Eklentiyi oyunun kurulu olduğu dizine atıyoruz ve çözünürlüğü manuel olarak istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz...

4- Fear

C:\Documents and Settings\All Users\Belgeler\Monolith Productions\FEAR klasörünün altındaki settings.cfg dosyasını note pad ile açın ve oradaki dikey ve yatay değerlere 1280x720, 1280x768, 1280x800, 1440x900, 1680x1050 çözünürlüklerinden birini yazın. Sonrasında kaydedip oyuna girin..
    Ben bu yöntemi yaptığımda oyun 640x480'de açılıyor. Sebebini ben de anlayamadım fakat aşağıdaki linkte denenmiş ve gayet güzel işliyor...

http://www.widescreengamingforum.com/forum/viewtopic.php?t=5713

5- Call of Duty

Oyunun kurulu olduğu dizine gidin ve main adlı klasörün içindeki Edit config.cfg adlı dosyayı note pad ile açın.

seta cg_fov "xx" : Tırnak içine 16:10 için 90, 16:9 için 95 değerini girin.

seta r_customheight "xxx" : Tırnak içine yükseklik değerini girin.

seta r_customwidth "xxxx" Tırnak içine genişlik değerini girin.

Değişiklikleri kaydedin ve çıkın.

6- Brothers In Arms: Road to Hill 30

Oyunun kurulu olduğu dizine gidin ve sistem dosyasının içineki DefUser.ini dosyasını note pad ile açın.

DesiredFOV=63.000000
    DefaultFOV=63.000000

Bunlardan sadece DesiredFOV bizi ilgilendiriyor. Oradaki 63 değerini 16:10 için 75, 16:9 için 80 değerini girin ve değişiklikleri kaydedin.

7- Battlefield 2

Kısayolun üzerinde sağ tuşu tıklayın ve özellikler deyin. Hedef bölümünün sonuna bir boşluk bırakıp ardından +menu 1 +fullscreen 1 +szx 1440 +szy 900 ekleyin ve buradaki dikey ve yatay değerleri istediğiniz gibi belirleyin. ( Bende sadece 1440x900 işe yaradı )

8- Warcraft III Reign of Chaos

Başlat/Çalıştır bölümüne regedit yazın ve aşağıdaki dizini takip edin.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Blizzard Entertainment\Warcraft III\Video

Buraya genişlik değerini girin!

reswidth = xxxx

Buraya yükseklik değerini girin!

resheight = yyyy

9- Quake 3

Oyunun kurulu olduğu dizine gidin ve baseq3 klasörünün içindeki q3config.cfg dosyasını note pad ile açın. Sonrasında aşağıdaki değişiklikleri uygulayın.

seta r_customheight "1050"
    seta r_customwidth "1680"
    seta r_mode "-1"
    seta cg_fov "117"

Bu yöntem Q3 grafik motoruyla yapılan oyunların çoğu için geçerlidir.

Heavy Metal: FAKK 2
    Jedi Knight 2: Jedi Outcast
    Jedi Knight: Jedi Academy
    Medal of Honor
    Medal of Honor: Allied Assault
    Quake 3 Arena
    Quake 3 Team Arena
    Return to Castle Wolfenstein
    Star Trek Voyager: Elite Force
    Soldier of Fortune 2

10- DOOM 3

Oyunun kurulu olduğu dizine gidin ve oradaki base klasörünün içindeki DoomConfig.cfg. dosyasını note pad ile açın.

Aşağıdaki parametreleri bulun.

seta r_customHeight "xxx" X yerine yükseklik değerini girin...
    seta r_customWidth "xxxx" X yerine genişlik değerini girin...

Aşağıdaki parametreyi bulun.

seta r_mode "x" X değerini -1 olarak girin.

Aşağıdaki parametreyi bulun.

seta r_aspectRatio "x" 16:9 formatında görüntü için (benim önerdiğim) X değerini 1 olarak girin. 16:10 yada 15:9 içinse X değerini 2 olarak girin.

Değişiklikleri kaydedin ve oyuna girin...

11- LOTR Battle front middle earth 2

Options.ini dosyasını bularak istediğini çözünürlüğü belirlemeniz mümkün.

Documents and Settings\kullanıcı\Application Data\My Battle for Middle-earth(tm) II Demo Files\Options.ini

Yukarıdaki dizinde dosyayı bulun ve çözünürlüğü istediğiniz şekilde değiştirin.

Not: Denemedim! İşe yaradığından emin değilim...

12- Fifa 2007

@_Blackfly_ arkadaşımıza teşekkürler...

Buraya tıklayarak gerekli programı çekin. Programı çalıştırın ve sonrasında NEW'i seçin. C:\Documents and Settings\xxx\Belgelerim\FIFA 07\A. Profiles dosyasını bulun ve resimde işaretli olan kısmı "1" yapın.

13- NFS Underground 2

Programı çalıştırın ve listeden ilgili oyunu seçin. İster manuel isterseniz "find it for me" butonunu tıklayıp otomatik olarak exe'yi bulun ve en alttaki bölüme dilediğiniz çözünürlüğü girin. Hepsi bu kadar...

14- NBA Live 2007

Patcher bulunduğunda eklenecek

15- Richard Burns Rally

Oyunun kurulu olduğu dizine gidin ve oradaki Richardburnsrally.ini dosyasını note pad ile açın. Oradaki dikey ve yatay değerlere uygun çözünürlüğü girin.

Örnek,

XRes = 1680
    YRes = 1050

16- Command & Conquer 3 Tiberium Wars

C:\Documents and Settings\xxx\Belgelerim\Command & Conquer 3 Tiberium Wars\Profiles dizinine gidip oyunda hangi profili kullanıyorsanız onu tıklayın. Note pad'i kullanarak bir options.ini dosyası oluşturuyoruz ve istediğimiz çözünürlüğü giriyoruz. Böylece oyundaki çözünürlük listesine girdiğiniz değer eklenmiş oluyor...

17- Half Life (Steam version)

Bu dizine gidin; <steamDir>\SteamApps\<yourName>\half-life\valve ve buradaki autoexec.cfg dosyasını note pad ile açın.

Bu değeri bulun, default_fov xxx . xxx değeri için, monitörünüz eğer 16:10 ise 100, 16:9 ise 90 değerlerini girin.

18- Medal of Honor Pacific Assault

C:\Documents and Settings\%username%\My Documents\EA Games\Medal of Honor Pacific Assault(tm) dizinine gidin. Oradaki newconfig.cfg dosyasını note pad ile açın.

set r_screenheight "XXXX"
    set r_screenwidth "XXXX"

Buradaki dikey ve yatay değerleri istediğiniz çözünürlüğe göre girin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple -- 15 Temmuz 2007; 0:18:22 >

• tşk ler işime yarayacak
  • fifa 2007 için bilgisi olan ?
  • iyi olmuş bu başlığı açtığın.
    half life 2,call of duty 2,tomb raider legend,half life 2 episode one,age of empires III,medal of honor :pacific assault ve ,company of hereos da widescreen desteği var.

need for speed :Carbon için:
    http://r apidshare.com/files/10705765/nfscres.zip.html buradan indirin.exe yi çalıştırıp çözünürlük değerini girip launch a basın

fifa 2007 i ben de bulamadım.Bulabilen varsa yazarsa iyi olur.

@thegreat senin ekran kartın 7600 gt yerlerde sürünüyorsa benim x1300 ne yapsın.Ben şu ana kadar fear ve company hereos dışında çözünürlüğü 1440x900 a getirince takılma olmadı.ama fps düşük olabilir.
    1024 x768 e alternatif çözünürlükler var.1280x720,1280x768,1360x768 gibi.company hereos da seçebiliyon bunları.Çözünürlüğün yanında da parantez içinde widescreen diye yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hooijdonk1120 -- 7 Ocak 2007; 23:50:49 >

• Tam bir rezil mönitör.Yamalarda hiç bi işe yaramaz.İlla max çözünürlük yapçan yoksa bulanık çamur gibi bi görüntü veriyor.Bi 420 daha verip ekran kartı alcan.Yoksa anca mayın tarlası oynarsın bu monitörle.
  • Allam burda da bu herif var ya
  • Battlefield 2 de oyunu istediğiniz çözünürlükte açabiliyoruz. Oyunu açtığımız kısayolun üstüne gelip özelliklerine girdikten sonra hedef bölümüne "C:\Program Files\EA GAMES\Battlefield 2\BF2.exe" +menu 1 +fullscreen 1 +szx 1440 +szy 900 ekleyip buraya siz istediğiniz çözünürlüğü ekleyebilirsiniz. Kaydediyoruz. Ardından o kısayola basıp oyunumuzu çalıştırıyoruz. Ayarlarda hala 1024x768 yazmasına rağmen 1440x900 de çalışmakta
  • @hooijdonk1120 ve @lui9i, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar...

Şu alternatif çözünürlükler çok işime yaradı. Bulanıklılık yok ve performans çok iyi böyle. Fakat NFS Carbon'da 1280x720,1280x768 ve 1360x768 çözünürlüklerinden her hangi birini ayarladığımda oyuna girmeden ekran kararıyor ve tekrar masa üstüne dönüyor. Sonrasında ise hata raporu çıkıyor. Aynı eklentiyle Most Wanted'da sorun yok. Carbon'da 1.2 patch kurulu. Acaba bununla mı ilgili...? Sen sorunsuz bir şekilde kullanıyor musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple -- 8 Ocak 2007; 22:58:19 >
  • valla ben oyun oynamam ama pek.. böle paylaşımların olması güzell
  • Burada Oblivion için bazı bilgiler var. Başarabilirsen lütfen cevap yaz. Çünkü ben de widescreen almayı düşünüyorum. Oblivion ile ilgili sorun warsa almam walla. Sırf o oyun için upgrade yapıorm:)

http://www.quake3bits.com/?start_from=125&ucat=&archive=&subaction=&id=&
  • Bir de şu siteyi buldum. Sitede neredeyse her oyunla ilgili widescreen çözünürlükler için yamalar ve registry ayarları bulunuyor.

http://www.widescreengamingforum.com/

Sitede Oblivion'un 720x480 ve diğer widescreen çözünürlüklerini desteklediği yazıyor.

http://www.widescreengamingforum.com/forum/viewtopic.php?t=7351

Sen mi yanlış baktın galiba. Tekrar deneyip bizi aydınlatırsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuanoM -- 9 Ocak 2007; 13:13:47 >

• Hocam zaten ben de o sitede geziniyorum bu aralar. Oblivion ile ilgili yazılanlara bakınmıştım ama sorun şu ki bendeki Oblivion'da çözünürlük listesinde sitede belirtilen wide çözünürlükler yok. Sadece 1440x900 wide desteği var ki o zaman da benim PC 20 FPS civarında seyrediyor. Fakat grafikler muazzam gözüküyor. Şöyle 1280x768'de filan oynayabilsem ne ala... Aslında 7900 GS ya da 1950 Pro ayarında kartı olanlar için sorun yok ama 7600 GT ile de malum :)

Şu an işteyim, akşam eve gelince kurcalarım biraz. Vardır mutlaka daha düşük wide çözünürlüklerde oynamanın bir yolu
  • quote:

Orjinalden alıntı: 6MuStAfA6

Burada Oblivion için bazı bilgiler var. Başarabilirsen lütfen cevap yaz. Çünkü ben de widescreen almayı düşünüyorum. Oblivion ile ilgili sorun warsa almam walla. Sırf o oyun için upgrade yapıorm:)

http://www.quake3bits.com/?start_from=125&ucat=&archive=&subaction=&id=&

Dostum ben oblivionu 1680-1050 çözünürlükte oynuyorum şuan ve herhangi bir sorun yok.Oyunun içinde bu çözünürlük ayarı mevcut.Herhangi bir kasma yada takılma olmadı ama bu da ati 1900xtx olduğu için olabilir.

• Güzel bir topic üst konu olmalı bence herkes yararlansın
  • Ellerinize sağlık devamı bekleniyor.
  • vote sticky
  • Üst konu yapıyorum, güncellenirse faydalı olucaktır.
  • Teşekkürler

Devamlı güncellenecek...
  • arkadşlar ..

bazı oyunların readme sini FAQ ını okuyun bununla ilgili şeylşer yazıyo olabilir.. genelde console u açınca bunun gibi ayarlar yapılabiliyo .. ve oyunun kendi sitesini oyun forumlarını ziyaret etmeyi unutmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 10 Ocak 2007; 0:12:06 >
  • Bir de arkadaşlar elinde Oblivion'u olanlar benim için çözünürlük listesine bakabilirler mi? Bende sadece wide olarak 1440x900'den başka alternatif bir şey çözünürlük gözükmüyor.

Fakat aşağıdaki linkte desteklediği yazıyor...

http://www.widescreengamingforum.com/forum/viewtopic.php?t=7351
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.