Şimdi Ara

22' Viewsonic VG2230WM - Aldım ve Çok Beğendim.. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
410
Cevap
0
Favori
30.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,buradaki yorumları okuduktan sonra 2 gün önce viewsonic 22'' lcd mon. aldım.BUrsa merinos teknolojix 'ten ekranı alırken özellikle siyah ve beyaz arka fonlarda ekranı denedim.2 kişi 3 dakika milim milim inceledikten sonra ölü piksel bulamamanın sevinciyle mon. aldık.Derken ertesi günün sabahı Catia ' da çizdiğim makinanın 2D görüntüsünü autocad'in simsiyah ekranında açarken,ana! birde ne göreyim! ekranın orta kısmının alt tarafında 1 tanecik piksel kıpkırmızı bana göz kırpıyor.Hemen teknolojix i aradım ama herşey için çok geç olduğunu,herzaman aynı yerde duran ilaç firması eşantiyonu not kağıdıma, servisin numarasını bir çırpıda söyleyebilen hanfendiyle aynı anda yazarken anladım.

Bir arkadaş As merkez Teknolojix in 1 hafta ölü piksel garantisi verdiğini söylemişti.Bu merinos teknolojix çakma teknolojix mi yoksa benmi çakıldım anlamadım.Alacak arkadaşlara duyurulur.Almadan kontrol etmekte fayda vermiyor, 24 saatte 1 rahmetli pikselim oldu bile.küçük sinek miğde bulandırır derlerdi de inanmazdım.KOskoca 57 ekranda nasıl batıyor 1mm lik nokta anlatamam.gözüm takılıyor yahu.ne yapmalıyım arkadaşlar?yada böyle bir sorunla karşılaşan bir arkadaş var mı? herkese teşekkürler

• Hiyaaaaaaaay

Benim de en büyük korkum bu...Ama ne fayda, baksana kontrol etsen bile boş...

Arkadaşım, sanırım yapabileceğin pek bişey yok...Geri iade edemiyorsan,
    bi başlık da okumuştum.

Bi arkadaşda elinde ölü piksel oluşmuş monitörle servise gidiyor.Burada arkadaşa çay ikram etmişler .O çay içerken, SERVİS te hummalı bir TAMİRAT sözkonusuymuş...TAmam, oldu demişler ve arkadaşın yanında kontrol etmişler gerçekten de olmuş.Ölü piksel görünmüyomuş

Bir hafta sonra monitör tozlanmış sildiğinde, ölü pikseller tekrara ortaya çıkmış...Meğer elemanlar asetatlı kalem ile sorunu büyük bir ustalıkla çözüme kavuşturarak, arkadaşın problemine NOKTA yı koymuşlar....

Tek çözümü bilmem anlatabildim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaztebeşir -- 26 Ocak 2007; 2:10:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: beyaztebeşir

Hiyaaaaaaaay

bi başlık da okumuştum.

Bi arkadaşda elinde ölü piksel oluşmuş monitörle servise gidiyor.Burada arkadaşa çay ikram etmişler .O çay içerken, SERVİS te hummalı bir TAMİRAT sözkonusuymuş...TAmam, oldu demişler ve arkadaşın yanında kontrol etmişler gerçekten de olmuş.Ölü piksel görünmüyomuş

Bir hafta sonra monitör tozlanmış sildiğinde, ölü pikseller tekrara ortaya çıkmış...Meğer elemanlar asetatlı kalem ile sorunu büyük bir ustalıkla çözüme kavuşturarak, arkadaşın problemine NOKTA yı koymuşlar....

Bilmem anladın mı?

yaa bende sırf bu yüzden raftaki belki 3 belki 1 haftadır çalışır durumdaki viewsonic i aldım kontrol ettim geldim ve Allah'a şükür bir sorun yok!! benim tavsiyem sergilemek için rafa koyulan ve bir süredir açık olan LCD yi alın kontrol ederek!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: sinan_54

quote:

Orjinalden alıntı: beyaztebeşir

Hiyaaaaaaaay

bi başlık da okumuştum.

Bilmem anladın mı?

yaa bende sırf bu yüzden raftaki belki 3 belki 1 haftadır çalışır durumdaki viewsonic i aldım kontrol ettim geldim ve Allah'a şükür bir sorun yok!! benim tavsiyem sergilemek için rafa koyulan ve bir süredir açık olan LCD yi alın kontrol ederek!!!

Monitörü alalı bir hafta oldu. İLk kurduğumda sağ tarafta 20 ye yakın parlak piksel çıktı ve ben şok oldum. Sistemi sabaha kadar açık bıraktım. Sabah bir kaltım ne göreyim; ölü piksel yok. Ama bu esnada gözlüğümü takmamıştım. İyade için götürdüğümde satıcı bana; abi sen istersen bir göz muyenesi ol, bu monitör köpek gibi sağlam dedi. Köpek gibi nasıl oluyorsa artık. Velhasıl kelam mönitör şu an ölü pikselsiz çalışmakta. Gelecek günler ne getirir bilemem...

• ilk çalıştığı zaman oluyor demekki bende 100'lerce vardı pempe pixeller sonra düzeldi. Bir daha çıkmadı.
  • selam,

ben de bugün vg2230'u satın aldım. herzaman bir crt savunucusu ve kullanıcısı olarak, biraz ürünün fiyatının ve genel olarak forumlardaki fiyat/performans yorumlarına kandım. şimdilik memnunum. genel lcd problemleri dışında bir maraza çıkmadı aramızda.

ürünü asıl olarak yakında alacağım xbox360'a hazırlık olarak aldım. ancak durum şu ki bunu sadece kafamdaki hazır bilgilere göre yaptım hiçbiryerde bu ürün ve xbox360 arasındaki performans ilişkisine dair bir bilgi görmedim.

aranızda bu konu üzerinde deneyimi ve bilgisi olan var mı?

aletin xbox360 performansı nasıldır?
  • Forumda bir kaç arkadaşta var ikisi. Ve gayet iyi performans aldıklarını söylüyorlar. Bende kablom gelsin deneyeceğim XBox ile. Hatta Jankat® nickli arkadaş 940BW'den iyi olduğunu yazmıştı diye hatırlıyorum.
  • Ya arkadaşlar bu monitörün temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Ne önerirsiniz? Temizleme mendili kullandım mındar ettim ekranı
  • selam.
    7600 gs xfx ekran kartım var. halen philips 107t6 crt monitör kullanıyorum, görüntü kalitesinden oldukça mennumum.
    ama bu 22''vsonic monitör aklımı çeliyor. sizce almalıyı mıyım?almama değer mi? eski monitörün görüntü kalitesini arar mıyım? dahası ekran kartım sıkıntı yaratır mı?
  • belki 100 kişi satın almış, yok mu bilen? çok mu zor sorular sordum?
  • Sorun zor değilde,
    defalarca yazıldığı için artık millet bıkmış anlaşılan......
    Bence al.
    Bir de forumda arama yap çok cevap var
    selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: onbes

Sorun zor değilde,
    defalarca yazıldığı için artık millet bıkmış anlaşılan......
    Bence al.
    Bir de forumda arama yap çok cevap var
    selamlar

burada yazılanları başından sonuna okudum, bu monitör hakkında başka bir topic daha var orayı da okudum, bir tane de samsungla kıyaslandığı yer var, orayı da okudum. ve sorularıma yanıt bulamadım. profilime bakarsan çok soru soran biri değil çok yanıt yazan biri olduğumu anlarsın.

sorum şuydu, bendeki 7600 sıkıntı yaratır mı?
    kimisi demişki ekran kartı sorun yaratmaz, kimisi demiş ki bende sorun var, öbürü demiş ki aynı kart bende de var sorun yaratıyor.kimisi de demiş ki 7950 den aşağısı kesmez.
    divx konusunda birisi demişki bu monitördeki divx le crt de izlediğin divx kalitesi dvd-vcd farkı kadardır. diğer arkadaş demişki crtden daha iyi.dolayısıyla bir şey anlamadımneyse siz monitörün resimlerini eklemeye devam edin

• quote:

Orjinalden alıntı: superbia

selam,

ben de bugün vg2230'u satın aldım. herzaman bir crt savunucusu ve kullanıcısı olarak, biraz ürünün fiyatının ve genel olarak forumlardaki fiyat/performans yorumlarına kandım. şimdilik memnunum. genel lcd problemleri dışında bir maraza çıkmadı aramızda.

ürünü asıl olarak yakında alacağım xbox360'a hazırlık olarak aldım. ancak durum şu ki bunu sadece kafamdaki hazır bilgilere göre yaptım hiçbiryerde bu ürün ve xbox360 arasındaki performans ilişkisine dair bir bilgi görmedim.

aranızda bu konu üzerinde deneyimi ve bilgisi olan var mı?

aletin xbox360 performansı nasıldır?

Selam Superbia, ben de ağırlıklı olarak 360'ta kullanılmak üzere aldım monitörü ve çok memnunum..

• quote:

Orjinalden alıntı: buffalo

selam.
    7600 gs xfx ekran kartım var. halen philips 107t6 crt monitör kullanıyorum, görüntü kalitesinden oldukça mennumum.
    ama bu 22''vsonic monitör aklımı çeliyor. sizce almalıyı mıyım?almama değer mi? eski monitörün görüntü kalitesini arar mıyım? dahası ekran kartım sıkıntı yaratır mı?

eger oyun oynamayı seven bırısı ısen kullandıgın ekran kartı senı zorlar...Cunku oynayacagın cozunurluk 1680x1050...Hıcmı acmaz dersen acar ama vıdeo ayarlarını kısman gerekır...Dıger uygulamalarda bır sorun yasatmaz...iyi geceler. . . .
  • VIEWSONIC VG2230WM için gördüğüm en güşük fiyat $374+KDV iyikalite.com sitesinde 6 taksitte ypaıyorlar belki işinize yarar ben de alacağım bir tane bulunmaz nimet bu ürün bence :D
  • VIEWSONIC VG2230wm'yi deneyerek aldım. Ölü, diri, parlak, boyalı pixel den korkarken darbeyi başka yerden yedik. Monitör toplasan daha 20-25 saat çalışmamıştı ki çalışan ekran söndü. Elektik almıyor hiçbir tepki vermiyordu. Söküp 10 dk sonra tekrar taktım. Bu sefer elektriği aldı yalnız şu an tüm ekran sadece beyaz rengi gösteriyor. Uzun lafın özü; monitör mafiş. Nette 15 dakikalık bir araştırma yaptım ve aynı dertten muzdarip iki kişiye daha rastladım. Sanırım bu durum ucuz etin yahnisi mevzuuna bir örnek. Hayırlısı bakalım...
  • Bu aralar sorunlu monitörler çoğalmaya başladı ve bu durum hiç hoşuma gitmiyor, elektronik şans işidirde bu kadar 2230 içinde bu kadarının sorunlu çıkması bana normal görünmüyor, sorun yaşayan tüm arkadaşlara geçmiş olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: spex

Bu aralar sorunlu monitörler çoğalmaya başladı ve bu durum hiç hoşuma gitmiyor, elektronik şans işidirde bu kadar 2230 içinde bu kadarının sorunlu çıkması bana normal görünmüyor, sorun yaşayan tüm arkadaşlara geçmiş olsun.

Çok afedersiniz, mokunu çıkardılar bu işin artık. Üretilen malzemeler o denli kalitesiz ki. Amaç belli; ürüne sabit bir ömür sağlamak. Daha uzun bir süre kullanılmasına imkan vermeyip her an piyasada döngü sağlamak. Viewsonic, Sony, Asus vb... hiç farketmiyor. Alayı ucuz ve kalitesiz malzeme ile mal üretip piyasalıyor artık. Hem kazancın alaasını yapıyorlar hem de 3-5 yıl ömrü olan ürünler ile potansiyeli garantiye alıyorlar. Sen-ben-o, adamın yaptığı monitörü sorunsuzca 10 yıl kullanırsak bu adam sonraki ürettiği ürünleri kime satacak? Allah'tan dahili bileşenlerde henüz bu gibi sorunlar yok. Buna da şükür...

Kolay gelsin...

• quote:

Orjinalden alıntı: cavus78

quote:

Orjinalden alıntı: spex

Bu aralar sorunlu monitörler çoğalmaya başladı ve bu durum hiç hoşuma gitmiyor, elektronik şans işidirde bu kadar 2230 içinde bu kadarının sorunlu çıkması bana normal görünmüyor, sorun yaşayan tüm arkadaşlara geçmiş olsun.

Çok afedersiniz, mokunu çıkardılar bu işin artık. Üretilen malzemeler o denli kalitesiz ki. Amaç belli; ürüne sabit bir ömür sağlamak. Daha uzun bir süre kullanılmasına imkan vermeyip her an piyasada döngü sağlamak. Viewsonic, Sony, Asus vb... hiç farketmiyor. Alayı ucuz ve kalitesiz malzeme ile mal üretip piyasalıyor artık. Hem kazancın alaasını yapıyorlar hem de 3-5 yıl ömrü olan ürünler ile potansiyeli garantiye alıyorlar. Sen-ben-o, adamın yaptığı monitörü sorunsuzca 10 yıl kullanırsak bu adam sonraki ürettiği ürünleri kime satacak? Allah'tan dahili bileşenlerde henüz bu gibi sorunlar yok. Buna da şükür...

Kolay gelsin...

+1001

• viewsoic gibi bi 22" aletin bu kadar ucuz olması zaten düşündürüyodu beni.. ben yine de pahalı olsun samsung alıcam ya.. zaten bütün elektronik aletkerle başım belada..
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.