Şimdi Ara

2021 Yılı Net Asgari Ücret 2825 Lira Oldu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
0
Favori
22.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanya da asgari ücret 500 euro değil 1.584,00 euro. TL karşılığı 14.414,40 TL. İşsizlik %6 civarı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbyram -- 28 Aralık 2020; 13:33:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.h.met

Çok fazla artış oldu ve bence türkiyede asgari ücret çok yüksek. Hiçbir vasfı olmayan çalışan 2800 küsür maaş alırken 16 yıl okuyan kpssde beyin patlatan memur 4000 lira alıyor. Adalet bu değil.

Ayrıca mühendise, öğretmene, usta işçiye vs asgari ücret veren işletmelerin yaptığı da ayıptır, bu ayrı konu.

bende kamu kurumunda çalışıyorum ve buradaki memurlar kadar vasıfsızını görmedim.

• Diğer sınıflara aynı oranda yapılmadıkça ki yapılmayacak bu oranın fazla olduğunu düşünüyorum. Beyaz yaka, ortam kesim ile maaş farkı git gide kapanıyor. Bu sınıfların alım gücü daha da düşüyor. Ne zamana kadar böyle devam edecek merak ediyorum.

Şayet Tıp Mühendislik gibi üst segment bir bölüm okumuyorsanız veya okumamışsanız bu oranlarla işçi sınıfıyla aynı maaşı almanıza 3-4 yıl kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akainu -- 28 Aralık 2020; 13:36:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sekman Pistonu

avrupada nüfusun %4 ü asgari ücret ile çalışıyor. Türkiyede bu oran %48. desteklemek açısından yazdım.

Alıntıları Göster
    bu da demek oluyor ki
    adamların sadece çalışan en fakir yüzde 4ü bizim çalışanlarımızın yüzde 48ini satın alır
  • Okumuş ile okumamış çalışan arasında ki maaş farkı kapanacak bunu bir yana koyuyorum asıl sıkıntı 2020 yılında hala sorunun asgari ücret olduğunu düşünmek . Burada asıl sorun enflasyon alım gücüdür. Pek sektörde yüksek zamlar gelecektir ve işçi çıkarılmaları olacaktır. Onun yerine asgari ücret üzerinden alınan vergi düşürülse daha mantıklı olurdu . Bu şekilde alım gücü düşmeye devam edecek .

• Zamlara hazır mıyız gençler?

Geliyor gelmekte olan.

• Brüt 3577
    Net 2825

750 lira.Düşünsene adamdan kestiği parayı çocuğuna burs ya da kredi olarak geri veriyor ama aslında o para zaten onundu

Güzel tezgah valla

• Muhtemelen asgari ücret arttığı için üretici de ürettiklerini zamlandıracak.
    Kısır döngü içerisinde paramızın değersizleşmesini izleyeceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Direkt yalan biz en vasıfsız temizlikçiye bile 30 gün için 195 saat asgari+yol+22,5TL günlük yemek veriyoruz,ki bu en temel tamamen vasıfsıziçin ;)

Kimse 1500 Tl öneremez. Mümkün değil.

Birde yine ortalama lise mezunu ama profesyonel temizlik personelleri var ki bunların olayı 150 den fazla kimyasalı kodlarıyla ezbere bilip hangi yüzeye ne kullanılır ne kullanılmaz farklı karışımları ve bir çok endüsritrial cihazı ustaca kullabilevek sertifikaları oluyor. Bunlara verdiğimiz maaş zaman xaman asgari ücretin 2 katına denk geliyor.

Ki bunlar hala üniv mezunu değil sadece temizlik personeli.

Alıntıları Göster
    Bende inşaat mühendisiyim.

Yapı denetimlerde veya şantiyelerde asgari ücretle iş bulan şu an ölümüne seviniyor. Çok yakinen biliyorum. Çünkü piyasada müh sayısı iş sayısının çok üzerinde.

Onu geçtim eşim öğretmenlik mezunu. Bırakın asgari 0crete iş bulmayı ayda 1500 tl olsun o bile yeter dediği sözleşmeli öğretmenlik için başvuru yaptı. 3 senedir başvuru yapıyor. Hala dönecekler. Meğer bir okul müdürü tanıdık çıktı anlattığına göre Meb e isimleri okul bildiriyormuş. Yani okul ilk başta torpil ile sözleşmeli alacak. Bulamazsa o zaman çağıracak. Bütün öğretmenlikler aşağı yukarı böyleymiş. Şu an 1500 tl civarına çalışan tanıdık bir sürü sözleşmeli öğretmen var. Anlayacağın akp ile atanma zaten hayal asgari ücretli iş bile yok sözleşmeli öğretmenlik için çektiği çileye bak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• chpli ve akpli belediyeler benim vergimle şu kadar asgari zam yaptık diye hava atıyorsunuz o zaman askıda faturaları belediye çalışanları ödesin, maaşları yüksek nasılsa.

Belediyelere adam semirtin diye vergi vermiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Arkadaşlar reis 3.000 tl'ye tamamlayacak diye sözler dolaşıyor kulislerde :)

Eğer öyle bir şey olsun oyum Ak parti'ye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

Yüzde 20'nin üzerinde zam. Hiçbir özel sektör çalışanı bu zammı almayacak. Ve asgari ücretlinin alım gücü artarken orta kesimin katledilmeye devam edişine şahit olacağız.

"Nasıl olsa cennete gideceğim." diyerek iki kelime bile İngilizce öğrenmekten aciz vasıfsız elemanların kulağında airpods, ayağında skechers görmeye devam.

Bu ülkede okuyup kalifiye eleman olmaya çalışmak aptallıktır. Mezun olduğum dönemin yüzde 40'ından fazlası yurtdışına gitti. Ben de şu an ciddi ciddi ülkeden gitmeyi düşünüyorum. Birkaç sene sonra Türkiye zor bulur yüksek teknoloji üreten eleman.

Aynen oyle hocam, ben beyaz yaka olarak calisirken asla boyle zamlar almiyorduk

Git gide butun maaslar asgari ucrete yakinlasmaya basladi, artik ulkede ya asgari ucretlisin ya da babadan kalma, hukumet yandasi milyoner

• reis el at be 3000 yap şunu, senin kılıçtardan sgk memurundan ne farkın var.

haydi reis göster gükünü haydii

• quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

Eğer öyle bir şey olsun oyum Ak parti'ye.

Alıntıları Göster

Seni şakacı2021 Yılı Net Asgari Ücret 2825 Lira Oldu 2021 Yılı Net Asgari Ücret 2825 Lira Oldu 

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Bende inşaat mühendisiyim.

Yapı denetimlerde veya şantiyelerde asgari ücretle iş bulan şu an ölümüne seviniyor. Çok yakinen biliyorum. Çünkü piyasada müh sayısı iş sayısının çok üzerinde.

Onu geçtim eşim öğretmenlik mezunu. Bırakın asgari 0crete iş bulmayı ayda 1500 tl olsun o bile yeter dediği sözleşmeli öğretmenlik için başvuru yaptı. 3 senedir başvuru yapıyor. Hala dönecekler. Meğer bir okul müdürü tanıdık çıktı anlattığına göre Meb e isimleri okul bildiriyormuş. Yani okul ilk başta torpil ile sözleşmeli alacak. Bulamazsa o zaman çağıracak. Bütün öğretmenlikler aşağı yukarı böyleymiş. Şu an 1500 tl civarına çalışan tanıdık bir sürü sözleşmeli öğretmen var. Anlayacağın akp ile atanma zaten hayal asgari ücretli iş bile yok sözleşmeli öğretmenlik için çektiği çileye bak.

Alıntıları Göster
    Yahu siz üniversite mezunu insanlarsınız. Nasıl 1500 Tl gibi bir ücret önerirler?

Hiç bir şey uapmasan bir ögg kartı alsan 1 günde en kötü 3000 Tl maaş alacağın iş bulursun.

Ben temizlik personeli ve ögg çalıştırıyorum. 2038 personelim var. Toplam Türkiye genelinde 38.000 küsür personelimiz var. Ve özellikle ögg bulmakta zorlanıyoruz.

Şu an özellikle İstanbul piyasasında dönen ögg miktarı yeterli değil. İzmirde aynı. Her zaman eksiğimiz var.

Adam senin dediğini yapacağına bir kart çıkarır 2 kat maaş alır en basiti.

• oooo fakirler hadi yine iyisiniz....2021 Yılı Net Asgari Ücret 2825 Lira Oldu 

bozdur bozur harca...

• 2021 Yılı Net Asgari Ücret 2825 Lira Oldu
  • Ülke olarak 5 li çeteye çalışıyoruz zaten, bu zammı getirilecek yeni fahiş vergilerle kat ve kat geri alacaklar nasıl olsa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Treth kullanıcısına yanıt

Sorun ögg mi burada? Sen katma değer üretmek yerine adama güvenlik görevlisi ol mu diyorsun?

Saçma sapan örnekler vererek insanların aklıyla dalga geçmeyin.

Bu mantık tam olarak şudur "Herkes polis, asker, bekçi olsun işsizlik düşsün"2021 Yılı Net Asgari Ücret 2825 Lira Oldu 

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Sorun ögg mi burada? Sen katma değer üretmek yerine adama güvenlik görevlisi ol mu diyorsun?

Saçma sapan örnekler vererek insanların aklıyla dalga geçmeyin.

Bu mantık tam olarak şudur "Herkes polis, asker, bekçi olsun işsizlik düşsün" 

Adam kendi mesleğinde kazanamıyor ne yapsın?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.