Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (279. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçtiğimiz hafta içinde Müşteri hizmetlerine mail atıp, onların bize dönüp bayi sorması, sonrasında bayi tarafından aranıp randevu verilerek 2 kisi yaptırdık hocam.musteri hizmetlerine konuyu ve iletişim bilgilerinizi mail olarak atın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WindWild kullanıcısına yanıt

Bu ortalama hız (27km) ile 6,2lt gerçekten eski aracım dizel lineada bile göremediğim rakamdı. Bu aracın benzinli, otomatik ve 150-200kg daha ağır olduğunu düşünürseniz çok çok başarılı bence. Zaten skor 98. Her ani fren veya gazlamada agresifliğe göre 1 veya üstü puan kesiyor. 240km boyunca ayağımı gazdan çekerek aracı yavaşlattım. Kalkışları tın tın yaptım. Korna filan yediğim de oldu😀.

Ful depo ile başladım, Depo ölçümü de yapacağım. Akalım yol bilgisayarı doğru mu?/Onıu da edit lerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ESER14 kullanıcısına yanıt

Linea aynı şekilde mı kullanılıyordu?

• CuCuK kullanıcısına yanıt
    Musteri hizmetlerini aradım pazartesi arayıp randevu olusturacaklarini söylediler.

Bu arada arkadaslar ekran taktiran kullanan var mı? Marka olarak ne onerebilirsiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ussuz kullanıcısına yanıt

Linea'da da Denemelerim oldu ama şehir içi 6,2lt leri hiç hatırlamıyorum.

Bu zaten normal üstü hassiyetle yapılan bir sürüş neticesinde yakalanmış değerler. Hiç otobana veya e5 e çıkmadım. Kendi mahallemiz ile iş yeri arası yollar.

Yalnız şunu anladım istanbulda sakin sürüş ile agresif sürüş arasında süre olarak hiç kayda değer fark olmuyor. Bana korna çalanlar, makaslayanlar 100m sonra tümsektir, ışıktır, bozuk yoldur, minibüstür seve seve fren yapıyor ben yine yetişiyorum onu da görmüş oldum.

İyi hoş da sol şeritte durma madem böyle bir sürüş ile. Makas atanlar senin de güvenliğini tehlikeye sokar.

• birisileri kullanıcısına yanıt

Zaten yolun sağında park halinde araçlar oluyor. Ben ilerde mecburen durulacağını bildiğim için ışık sönene kadar ayağımı gazdan çekiyorum. Ben önündeki araçlar hareket etmeye başlaması ile onlara zaten yetişmiş oluyorum. Bazı geri zekalılar sağda 2 arabalık boşluk varsa hemen oraya girip beni geçip önüme kırıyorlar. Geri zekalılar sanıyor ki beni geçince uçup gidecek. Seve seve frene basıp ışıkta bekliyor bende arkasında oluyorum zaten.

Bu arada 350km oldu 27km ile 6,2lt tüketim devam ediyor. Depo yarıdan bir tık yukarda. Kalan menzil 430km. Belki yarın depoyu fullerim tekrar. Pompa ölçümünü de ekleyeceğim.

Sonuç bilgilendirmesi:

Bugün depo yeniden fullendi

Ortalama hız 25,6km/s

Ort tüketim 6.3lt

Gidilen mesafe 575km

Tekrar dolum 39lt

Gerçek ort tüketim 6,78lt

Yol bilgisayarına sapma 0,48lt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 3 Temmuz 2022; 6:45:41 >

Böyleleri çok tabi. 300 metre sonunda kırmızı yanmış görüyorum, yol isteyip tapa gaz gitmek istiyor sonra ani frenle duruyor.

Yalnız megane 1.3 insana basma isteği veren bir araç. Rodaj bitince tekrar konuşalım öyle kullanabiliyor musun :))

• Bu necvoxun youtube açmama olayının serviste bir karşılığını alabilen oldu mu?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Benim mesajımdan sonra aynı sorun için 2 kez daha servise gittik. İlki için 3-4 ay parça beklendi ve baskı balata değişti en son 1 ay önce tekrar gittik ve şanzıman yağı değişti. Ses soğuk günlerde halen var. Servis yetkilisi bu sıkıntının çok sık olduğunu ve artık fabrikanın parça değişimi vermediğini bu sesi bir problem olarak görmediklerini söyledi. İşin ilginci ses için cvt şanzımanlarda bu normal dedi ama bizim ki edc.

• brucelee kullanıcısına yanıt

bende önce yağ değişti hocam.işe yaramadığı için baskı balata değişimi yapılacak.balatanın kendisi hazır ama yağ keçelerini bekliyoruz şu an.

bu arada teybin sorunu çözülmüş görünüyor.8-9 gündür hata olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CuCuK -- 24 Haziran 2022; 12:53:25 >

Baskı balata bizde çözüm olmadı umarım sizde işe yarar ama sorun kronik büyük ihtimalle.

bana daha yüksek km li araçlarda yaşandığı,genel olarak yağ değişimi ile çözüme erişildiği söylendi.sorunun çözülüp çözülmeyeceğini serviste ustaya sordum.bu kadar pahalı parçaları çözülmeyecek sorun

için değiştirmezler dedi.kronik olarak devam ederse ona göre gerekeni yaparım hocam.genel tavırları sorunu çözmeye yönelik olup,işi yokuşa sürme tarzı bir tavırda görmediğim için şu an işlemleri

yapmalarını bekliyorum. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CuCuK -- 24 Haziran 2022; 13:53:53 >

Sorunu ilk fark ettiğimizde araç yaklaşık 5.000 km de idi. Şimdi 18.000 km de. Bize de serviste zorluk çıkarmıyorlar ancak çözüm de yok. En son söylediği garantisi bitmeden sat demek oldu.

hocam ben aracı 0 olarak mayısta bayiden aldım.müzik dinleme,camın açık olması gibi durumlardan dolayı sesi her zaman olmasa da baştan beri duyuyorum.üzerine düşmedim pek.eski aracım 2020 edc

joy olmasa normal olduğunu bile düşünebilirdim.medya güncellemesi işi çıkınca özellikle sesin yerini tespit için turlayıp,nerede ne zaman geldiğini tespit edip öyle gittim.aldığım hafta garantiyi 5 yıla

uzatmıştım.olurda sorun çözülmezse,araba kredili olduğu için bolca vaktim,eş avukat olduğu için bolca da hukuk yolum mevcut. iş o noktaya gelirse size de bilgi iletirim.

Biz de 2021 Martta 0 olarak aldık ancak ilk zamanlar fark etmedik sesi. O zaman km nin yarısından fazlasını da uzun yolda yaptığımız için sesi duyamadık.

Biz garantiyi henüz uzatmadık ancak şanzıman arızası dışında yağ ve baskı balata gibi değişimlerin garanti uzatması ile garanti kapsamına girmediğini söylediler.

Siz hiç reno abrika ile görüştünüz mü bu durumu, biz sadece servise şikayet bildirimde bulunduk.

servis dışında,müşteri hizmetlerine mail attım hocam.arayıp takibe alıyorlar durumu.bayiden de bu konuyla ilgili dönüş oldu.şanzıman yağı normalde ömürlük hocam onun girmeme nedeni bu olabilir.baskı

balata da zamanla eskiyen bir parça.bizim durum normal yıpranmaya bağlı bir durum değil ki garantiye girmesin.keza debriyaj bizim kontrolümüzde olan bir parça değil.

fabrika ile iletişime geçmedim hiç.başta da dediğim gibi sorun garanti kapsamında giderilebilirse benim açımdan sorun kalmayacak.tersi durumda bakacağız artık.

bu tür işlerde şans işi biraz.aracı aldığımın 2. yada 3. günüydü.bir arkadaş scooter ı ile yoldan dönüp geldi.aracı sordu,başına bir sürü iş gelmiş onları anlattı.bagaj su almasından,direksiyon sorunlarına hepsi

denk gelmiş.o an dedim beni de bulur bunlar.kısmet artık.

• Hocam

2020 model megane 1.3 tce “manuel vites” 460k

yine aynı şekilde;

2020 model clio 1.3 tce “otomatik vites” 460k

siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. fikrinizi merak ettim. Fiyatlar aynı. Motorlar aynı. Megane daha geniş. Clio otomatik vites :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ririii -- 24 Haziran 2022; 19:7:33 >
  • ririii kullanıcısına yanıt

Donanım?

• Ussuz kullanıcısına yanıt
    Touch paket clio
    Joy paket megane

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.