Şimdi Ara

2021 i20 otomatik style paket hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba hayirli ramazanlar dilerim. Yeni kasa i20 style paket almak istiyorum. Bayiden yeni gelen zamlar ile birlikte style paket için 185bin fiyat aldım. Malum 2015-16 jump modeller 150-60 bandında satilinca sıfır daha mantıklı geldi. Fakat aklımda bazı soru işaretleri var bunu buraya sormak istedim.
    1. Aracı Bursa şehir içinde günlük 40 km okula gidip gelirken kullanacağım. Benzin sarfiyatı konusunda hayli can sıkıcı yorumlar var. Öyle hız yapmayı, atak kullanmayı sevmem oldukça sakin kullanirim. Yakıt durumu nasıl olur sizce, kullanan kişiler bilgi verirse sevinirim.
    2. Yakıt problem yaratirsa çok geçmeden LPG taktirmayj düşünüyorum motor-mekanik garantiden çıkıyor mu ya da hangi durumlarda çıkıyor? Daha doğrusu sıfır bir araca LPG problem yaratır mı sizce?
    Kullanan ya da hakkında bilgi sahibi olanlar bilgi ve tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Şanjıman 4 ileri ise çok yakıyor.
    Benim eski aracım i20 1.2 mpi idi. Lpg sorunu yok doğru ayar ile. Takside çalışan elantralar 250 bine kadar dayanıyor. 270, 280,300 de değişen gördüm.
    Lpg takıldığında garantiden çıkar fakat firma garanti veriyor. Firma garantisi muamma ama sorunlu bir motor değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dreamerrrr D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. 6 ileri otomatik. 4 ileriye göre bir nebze daha az yakar sanırım.

• 6 ileri ise kaçırmazdım. Lpg ile tadından yenmez.

• 180'e 1.0turbo motorlu otomatik Kia Rio'lar var sıfıra yakın km'de. zaten i20 ile aynı araç fiyatı daha uygun. turbo motor olması avantaj yaratır, düşük MTV vergisi ve performans açısından. şanzıman 7 ileri otomatik DCT.

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Cool paketleri mi diyorsunuz. Onları gördüm o fiyat bandında.

• quote:

Orijinalden alıntı: BahtiyarEs

Teşekkür ederim. Cool paketleri mi diyorsunuz. Onları gördüm o fiyat bandında.

evt, cool paket üstüne tekno paket ilave olanlarda vardır, onlar tavsiyedir özelikle (cool tekno paket) 2020 model yeni araçlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 5 Mayıs 2021; 14:3:56 >
  • Lpg olmadan atmosferik motor beş kuruş etmiyor. Millet civic ve corolla bu yüzden alıyor. 1.4 tam otomatik 100 beygir aveo kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum.

• İ20 1.0 turbo 7 ileri yakıt konusunda daha iyidir öyle değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: BahtiyarEs

İ20 1.0 turbo 7 ileri yakıt konusunda daha iyidir öyle değil mi

evt turbo motorun düşük devirde yüksek tork avantajı var, zaten aracı yürütende tork oluyor. fazla gaz vermeden devir çevirmeye gerek kalmadan gazı hafif okşayarak sakin ve akıcı sürüş yapabilirsiniz, böylelikle az yakıt yakmış olursunuz. bir avantaj da DCT (çift kavrama) tam otomatiğe göre daha az yakar. siz 1.0turbo-DCT i20 yada rio bakın, size en uygun modeller bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 5 Mayıs 2021; 20:43:49 >
  • İ20 kullanmıştım tiktaktan kiralayıp ama 6 ileriydi herhalde. Çekişi iyiydi tork konvertörü vardı. 4 ilerisi nasıldır bilemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2021 i20 otomatik style paket hakkında

Ben olsam Elite modelini tercih ederdim.Çünkü Donanım özelliklerinin çoğu standart.Diğer paketlerde ise Opsiyonlu satılıyor.

• Şehir içi 10 Litreye kadar çıkıyor 1.4 Otomatik olanlar

Dizel polo öneririm 1.6 TDI DSG 2019 civarı

• 2 bayiden de fiyat alın diğer bayiden daha ucuza teklif aldım deyip fiyat kırdırabilirsiniz .

Acemleri aşınca tüketim düşer :)

• Hyundai Elantra almıştım kenim LPG taktırdım. Lpg uyumu gayet güzel ama firma motor,ateşleme,egsoz sistemini Garantiden çıkarıyor. Aracım manual zaten geriye abs eps esp gibi elektronik üniteler kalıyor. Yinede firmaların motor garantisi var sigortası yani masraf olursa diye 3/5 yıl arasında verebiliyorlar.

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    İstanbul yolu çevre yolu istikametindeyim teşekkür ederim hocam :)

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    Yeni kasalar 1.4 6 ileri hocam. Ama sanırım Eski kasa1.0 turboya yonelecegim yakıt tüketiminden dolayı

• BahtiyarEs B kullanıcısına yanıt

Nacizane tavsiyem 2. el TDI DSG Polo bakın

Şehir içi 4 litre mazot yakar

Satarken çok ciddi kar edersiniz

Karar sizin

Teşekkür ederim. çok bilmiyorum ama DSG şanzıman ile ilgili yorumlar okudum o biraz tedirgin etti beni açıkçası.

Siz kullandınız mı ya da biliyor musunuz ? Nasıl sanzimandir çok sanayi görür diyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.