Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.857
Cevap
122
Favori
759.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu kitin basarılı oldugunu duydum ,fiyatına göre .garanti konusunda sıkıntı olomuyor demi toyota servislerinde ?

• canlee89 kullanıcısına yanıt

aracın farları zayıf gerçekten ,iyi bir referanslı urun lazım .

• Kitlerin fiyatını en çok etkileyen enjektör kalitesi. Bütün üreticiler farklı bir pazara ve müşteri kitlesine oynuyor. Eğer biraz pimpirikli bir kişiyseniz veya vaktiniz az pek uğraşmak istemiyor veya uzun süreli kullanacağım almışken iyisi olsun gibi bakış açınız varsa BRC Platinum daha önce Seq32 olarak geçiyordu sanırım ismi önceki kasa Corolla dahil 1.6 lt motora taktırıp memnun olmayan görmedim. Sıfır sorunlu bir kit takan usta tabi önemli ama ana bayileri takacağı için ve uzun süreden beri piyasada olan bir kit olduğundan sorun yaşamazsınız.

@volkan_efe

• quote:

Orijinalden alıntı: texmo

aracın farları zayıf gerçekten ,iyi bir referanslı urun lazım .

Zayıf demek doğru olmaz sadece yeni nesil farlara göre biraz demode duruyor yoksa gece aydınlatmasında bir problem yaşamadım ben. Led olarak güzel bir marka tercih edilmeli ben Philips düşünüyorum 550-600 TL civarı fiyatı var.

https://www.hepsiburada.com/philips-led-xenon-hir2-9012-12-24-v-uyumlu-6500-k-parlak-beyaz-11012ue2x2-pm-HB0000146YXU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 27 Haziran 2021; 13:49:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Alirsaniz eskiye gore karsilastirma bekleriz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Kitlerin fiyatını en çok etkileyen enjektör kalitesi. Bütün üreticiler farklı bir pazara ve müşteri kitlesine oynuyor. Eğer biraz pimpirikli bir kişiyseniz veya vaktiniz az pek uğraşmak istemiyor veya uzun süreli kullanacağım almışken iyisi olsun gibi bakış açınız varsa BRC Platinum daha önce Seq32 olarak geçiyordu sanırım ismi önceki kasa Corolla dahil 1.6 lt motora taktırıp memnun olmayan görmedim. Sıfır sorunlu bir kit takan usta tabi önemli ama ana bayileri takacağı için ve uzun süreden beri piyasada olan bir kit olduğundan sorun yaşamazsınız.

@volkan_efe

Aynı fikirdeyim, BRC'nin merkez servisi varmış bana da yakın, Bostancı sanayide oraya giderim...

Bu olay yani LPG dönüşümü garantiyi nasıl etkiliyor ? tecrübe eden varmıdır acaba? şimdi ben servise sorsam gel biz takalım çıkmasın diycek biliyorum... gidip aynı kiti taktıracak üzerine 2-3 bin kendi avantasını koyacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: texmo

Alirsaniz eskiye gore karsilastirma bekleriz
    Almayı düşünüyorum ama garanti konusu kafamı karıştırıyor aracı garantiden çıkarma gibi bir durum oluşur mu servis açısından ?

Danismakta fayda var , kendi sistemlerini bozarsa sorun olabilir,

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Aynı fikirdeyim, BRC'nin merkez servisi varmış bana da yakın, Bostancı sanayide oraya giderim...

Bu olay yani LPG dönüşümü garantiyi nasıl etkiliyor ? tecrübe eden varmıdır acaba? şimdi ben servise sorsam gel biz takalım çıkmasın diycek biliyorum... gidip aynı kiti taktıracak üzerine 2-3 bin kendi avantasını koyacak...

Alıntıları Göster

Toyota için motor dahil eğer arıza LPG kaynaklı ise bozulan parçalar garantiden çıkıyor, eğer arıza LPG kaynaklı değil ise garantiden çıkmıyor. Örneğin sübap ve piston erimesi genelde yanlış LPG montajından olur ama diyelim yağ pompası arızalandı ve motor yedi bunun LPG ile alakası yoktur gibi. Kısacası aracınıza LPG taktırsanız bile serviste bakımları yaptırmakta fayda var.

Eğer kendinizi garantiye almak istiyorsanız LPG'den kaynaklı sorunlara karşı da cüzi bir miktar karşılığında BRC ve diğer LPG firmaları motor garantisi yapıyor. Ek olarak bu garantiyi de yaptırabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Almayı düşünüyorum ama garanti konusu kafamı karıştırıyor aracı garantiden çıkarma gibi bir durum oluşur mu servis açısından ?

Alıntıları Göster

Far ve elektrik aksamı ile alakalı taktığınız üründen kaynaklı sorun olursa garantiden çıkar. Sorun olmaz ise garantiden çıkmaz. Yani ampül taktınız diye garantiden çıkma olmuyor taktığınız ürünün araca zarar vermesi lazım.Zaten bu da mantıklı bir durum yani taktığınız ampül eğer aracı bozarsa niye üretici garanti versin ki?

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Bursa bayileri brc ye yonlendiriyor,anlasmalari varmis

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Far ve elektrik aksamı ile alakalı taktığınız üründen kaynaklı sorun olursa garantiden çıkar. Sorun olmaz ise garantiden çıkmaz. Yani ampül taktınız diye garantiden çıkma olmuyor taktığınız ürünün araca zarar vermesi lazım.Zaten bu da mantıklı bir durum yani taktığınız ampül eğer aracı bozarsa niye üretici garanti versin ki?

Alıntıları Göster
    7 yıllık garantiyi ışık beyaz yanacak diye riske etmek istemiyorum açıkçası :)

• O sigorta kısmını sizin yerinize onlar yapıyor demektir bu durumda. Ayrıca sorun olduğu zaman hızlıca BRC firmasından yine sizin yerinize teknik destek isteme, sorunu takip etmek gibi avantajlarda sunuyordur. Değerlendirilebilir.

@texmo

Aracın farını led e çevirdin diye garanti bozmaz hiçbir firma bende alınca ilk işim led far yapmak olacak çünkü sarı halıfen ile beyaz led arasında inanılmaz fark var. Birde arkadaşlar flame x te ön park sensörü yok sanırım serviste takıyolar mı yoksa dışardan mı yaptırmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

Aracın farını led e çevirdin diye garanti bozmaz hiçbir firma bende alınca ilk işim led far yapmak olacak çünkü sarı halıfen ile beyaz led arasında inanılmaz fark var. Birde arkadaşlar flame x te ön park sensörü yok sanırım serviste takıyolar mı yoksa dışardan mı yaptırmak lazım

Flame x packte arka park sensörü bile yok sadece kamera var :) önde arkada serviste veya dışarda takılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 27 Haziran 2021; 17:8:41 >

Yani aracı bukadar doldurup full paket altına park sensörleri koymamak sadece japon araçlarında oluyor malesef (: neyse şükürki çözümü var bu durumun ama tabi mm ekrannına adapte edilmiyor mu yoksa sadece uyarı sensörü mü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

Yani aracı bukadar doldurup full paket altına park sensörleri koymamak sadece japon araçlarında oluyor malesef (: neyse şükürki çözümü var bu durumun ama tabi mm ekrannına adapte edilmiyor mu yoksa sadece uyarı sensörü mü ?

Kamera olduğu için zaten uyarı ekranları kamerada gözüküyor sadece sesli ikaz eksik oda sensör takınca tamamlanıyor.

• Arkadaşlar 2020 veya 2021 üretimi Corolla sedan alan arkadaşlar göğüs malzemesi ile göçme/bozulma gibi sorunlar yaşıyor musunuz halen?

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar 2020 veya 2021 üretimi Corolla sedan alan arkadaşlar göğüs malzemesi ile göçme/bozulma gibi sorunlar yaşıyor musunuz halen?
    2020 kasım çıkışlı aracım dediğiniz olay ne kadar süre sonra olur bilemiyorum ama benim aracımda öyle bir sorun yok şuan için.

Öne takılan sensör için sormuştum. Servis takınca ekranda mesafe uyarı çizgisi çıkıyormu?

• 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.