Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

Arkadaşlar ben aracı test etmiştim yol sesi yalıtımı kötüydü araca yalıtım yaptıran var mı ne tavsiye edersiniz

Arkadaşım selam,

Neye göre kötü ? hangi arabaya göre ses yalıtımı kötü imajı oluşturdun ? bence böyle bir sorun yok,

Sen birşey yazmadan önce bence giriş, gelişme ve sonuç yaz,

Mesela;

Hangi aracı ne kadardır kullanıyorsun? Aylık ortalama ne kadar yol yapıyorsun? Yol güzergahın neresi yani aracını nerede kullanıyorsun? Ses yalıtımı kötü dediğin corollayı ses yalıtımını beğendiğin araç nedir? yani ne ile karşılaştırıyorsun?

Mesajlarını okuyorum sürekli 3 cümle yazıp bırakıyorsun sonra hoppp başka bir 3 cümle yazıp bırakıyorsun ve farkındamısın bilmem ama hep olumsuza doğru evrilen mesajların var...

BURASI BİR FORUM bu nedenle birşey yazacaksan önce kendi tecrübeni ve giriş, gelişme ve sonuç kısımları olan fikirlerini yaz ki hep sen değil herkes bir çözüm ve çıkarımda bulunsun.

Sağlıklı günler.

SAYGILAR.

• sokcuuuuu S kullanıcısına yanıt
    1.3 -1.6 motor aralığındaki sıfır araçların yıllık vergisinin 2000 tl olduğunun farkındasiniz değil mi? Yıllık masrafı 2000 tl üzerinde araç kabul edilebilir değil yazmışsınız da onun için yazdım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 1000 km kontrolünü bugün itibariyle yaptırdım arkadaşlar. Kumandadan cam açma-kapatma güncellemesi ve sinyal lambası yanıp sönme sayısını arttırdılar. Ekran ve cam altından gelen trim şikayetimi belirttim dediğim yerleri söküp yalıtım uyguladılar test sürüşü yaptık şuan için bu bölgelerde ses kalmadı bilgilerinize

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • dobruca D kullanıcısına yanıt

Ben bu durumu toyota özelinde yazmadım genel itibariyle politika eleştirisiydi. Hani arkadaş bilmem kaç liralık araç kullanıyorsun şukadar verginin hesabını yapıyorsun demişti o minvalde söyledim. Dünyanın hangi ülkesinde ötv+kdv birde yıllık mtv o da motor hacmine göre var. Tamam var ama yok hesabını mı yapıyorsun bilmem ne nedir dimi. Sanırsın V8 motorlu araç almışımda kaç yakıyor kurulunu hesaplamışım. Herkes mtv sini kaskosunu dişünür ki zaten düşünüyürki 400 bine araç alıp kaskosuz dolaşan binler var haberi yok. Ben kasko ve sigortasız binmem o ayrı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkan_efe kullanıcısına yanıt

Aleyküm selam. Dediğiniz şekilde yazınca uzun oluyor insanlar uzun yorum okumak istemiyor. Ben Passat kullanıyordum superb e geçince onun yalıtımı bana bi tık zatıf geldi şuan c5 Aircross kullanıyorum mesela c5 te 3008 e göre bir tık ses alıyor. Civic kullanmıştım malesef tipik japon lastik sesi aynen geliyordu corollayı da test ettim rüzgar yalıtı iyi fakat bozuk yolda davlunbazlardan çok ses alıyordu malesef onun için aracı aldığımda ekstra yalıtım yaptırmayı düşünüyorum

• Merhaba arkadaşlar polen filtresini değiştirdim bugün aklıma takıldı eski orjinalininde ok yönü aşağı doğruydu bende yenisini ok yönü olarak aynı aşağı doğru taktım ama bu sefer yazılar ters oldu var mı bilgisi olan ? 😀

• quote:

Aleyküm selam. Dediğiniz şekilde yazınca uzun oluyor insanlar uzun yorum okumak istemiyor. Ben Passat kullanıyordum superb e geçince onun yalıtımı bana bi tık zatıf geldi şuan c5 Aircross kullanıyorum mesela c5 te 3008 e göre bir tık ses alıyor. Civic kullanmıştım malesef tipik japon lastik sesi aynen geliyordu corollayı da test ettim rüzgar yalıtı iyi fakat bozuk yolda davlunbazlardan çok ses alıyordu malesef onun için aracı aldığımda ekstra yalıtım yaptırmayı düşünüyorum

Yaz hocam, yaz ki neyi neyle karşılaştırdığın ve nereden bu kanıya geldiğin anlaşılsın.

Sen Corolla ile Passat, Super v ve C5 Aircross tecrübelerini karşılaştırıyorsun, bende Fluence den Corolla ya geçtim bende onunla kıyaslıyorum.

Bizim aileye göre sessiz soluksuz bir araba (tabi burda dizel/benzinli farkı da var) Dizel bir araçta olan fakat duymadığın sesleri bu araçta duyabilirsin çünkü bu çok daha sessiz...

bende camlar açıkken yolda giderken camlardan ses geldi bir iki defa fark ettim, onun dışında bozuk yolda (YOL BOZUK) normal yol da gittiğinden daha rahatsız gitmen bence gayet normal :)

Neyse benim bilgim senin araç segmentine uygun değil, bu nedenle bence senin beklentine göre bir araç mu değil mi bir yorum yapamam ama bir C5 Aircross ile kıyaslarken, segmenti ile aynı segment olup olmadığını yani Elma ile Elma yı kıyasladığından emin olman lazım.

Sağlıklı ve hayırlı günler dilerim.

• Arkadaşlar,

2020 1.6 Corolla için LPG kiti ne önerirsiniz? kullanıcıların istanbul gibi yoğun trafikte değerleri nedir? bana biraz bilgi ve yönlendirme yaparsanız çok sevinirim.

Benim araç kullanımım sabah 7 km gidiş akşam 7-8 km dönüş hafta içi, hafta sonu da belli olmaz ama bazen kullanırım, ama istanbul içinde benzinde 9 litre altını görmedim,

"He belirtmeden geçmiyeyim" uzun yol bir defa 200 km gidip / geldim, dönüşte pazar günü geldiğim için bomboş yolda 110 km hızla sabit geldim, 6 litre ortalama değeri de gördüm ama bu yılda 5 den fazla olmayacağı için benim istanbul içi için 9 litrelik tüketim değerine ne çözüm bulacağımı yada nasıl bakacağımı düşünmem lazım...

bu konuda da fikir ve görüşlerinize açığım...

Merhaba, 08.2019 da atıker grand takıldı araç şu an 22.000 km de. Çok şükür bir sıkıntı yaşamadık.

Değerler ise kullanım ve trafiğe göre değişeceğinden ne desem boş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

japon araçların hepsinin lastik yalıtımı zayıf oluyor segment meselesi pek değil zaten davlunbazlara bakınca yalıtımsz veya az yalıtılmış olduğu görülüyor. Evet sonuç olarak yok mu yalıtım yaptıran (:

6.5 lt yaktığını iddia eden arkadaşlar var hocam lpg ye gerek var mı (:

Yemin ederim mesajı okuyunca kendim yazdım sandım eline yüreğine sağlık 🙂

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Arkadaşlar,

2020 1.6 Corolla için LPG kiti ne önerirsiniz? kullanıcıların istanbul gibi yoğun trafikte değerleri nedir? bana biraz bilgi ve yönlendirme yaparsanız çok sevinirim.

Benim araç kullanımım sabah 7 km gidiş akşam 7-8 km dönüş hafta içi, hafta sonu da belli olmaz ama bazen kullanırım, ama istanbul içinde benzinde 9 litre altını görmedim,

"He belirtmeden geçmiyeyim" uzun yol bir defa 200 km gidip / geldim, dönüşte pazar günü geldiğim için bomboş yolda 110 km hızla sabit geldim, 6 litre ortalama değeri de gördüm ama bu yılda 5 den fazla olmayacağı için benim istanbul içi için 9 litrelik tüketim değerine ne çözüm bulacağımı yada nasıl bakacağımı düşünmem lazım...

bu konuda da fikir ve görüşlerinize açığım...

İstanbul'da yaşıyorum 2019 otomatik vision sahibiyim 9.5 litre altını görmedim Lovato c obd taktirdim memnunum bu araçta marka değil işçilik önemlidir Atiker bile sorunsuz olur sana tavsiyem candan muhendislik bütçen az ise orda Atiker de takabililirsin Lovato da BRC de hiç farketmez hocam LPG ile 11 litreyi geçmiyorum full şehir içi LPG yi de şu an 3.70 liradan alıyorum benzin depomu yılda iki defa çeyrek depoya gelince fulluyorum o kadar yıllık ortalama 10 bin km yapıyorum ne kadar az km yapsam da LPG ekonomisi candır rahat rahat bin gez dolaş 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onyargisiz -- 25 Haziran 2021; 15:9:25 >

• dadas2558 kullanıcısına yanıt

Bende Erzurumluyum dadaş aynı frekanstayız demekki (:

• Lpg taktırmak yerine neden hibrit düşünmediniz mesela ?

• Led taktıran arkadaşlar aydınlatmadan memnun musunuz

Bu ürünü kullanan var mı ?

https://www.hepsiburada.com/philips-led-xenon-hir2-9012-12-24-v-uyumlu-6500-k-parlak-beyaz-11012ue2x2-pm-HB0000146YXU#reviews

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

6.5 lt yaktığını iddia eden arkadaşlar var hocam lpg ye gerek var mı (:

17 bin ortalamam 7.1 hic sıfırlamadım.

• sokcuuuuu S kullanıcısına yanıt

lpg ve hybrid karsilastirma videosu var. hibrydden ettigin kar vergiye gidiyor zaten.

• mcroses kullanıcısına yanıt

Sıfır olarak söylemedim. 2. Elde neredeyse aynı fiyatlar. Lpg ye verdiğiniz parayla mtv ye ödediğiniz ekstra 1500 tl ile arada hiç fark olmuyor lpg eskisi gibi 3000 tl ye takıldaydı ok ama en az 7-8 bin tl. Sıfır 1.6 yerine 2. El hibrit alırsanız sanki daha kârlı gibi

• mcroses kullanıcısına yanıt

Atmosferik motorla 7 ortalama yapılıyorsa siz yoğun trafiği olmayan aracıda fazla rolantide kullanmayan birisiniz ki hibrit kullansanız 3 ayda bir yakıt alırsınız. İstanbul trafiğinde 9 altı imkansz soğuk şehirlerde keza yine öyle…

• 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.