Şimdi Ara

2019 Ford Kuga resmen tanıtıldı: Daha hafif ve daha sportif

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
6.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2019 Ford Kuga resmen tanıtıldı: Daha hafif ve daha sportif

Ford yeni sportif görünüm, iki hibrit motor seçeneği ve çok sayıda yeni teknoloji ile gelen 2019 Ford Kuga'yı resmen tanıttı. Ford tasarımcıları yeni Kuga'yı tasarlareken yüksek profilli spor arabalardan ilham aldıklarını söylüyor.

Aracın trapez ızgarası Mustang esintileri taşırken, alt ön kemer Ford GT'den ilham alınmış gibi duruyor. Yeni Kuga genel olarak bir önceki modelden daha alçak, daha geniş ve daha uzun. Ayrıca sportif şekli aerodinamiğini de artırmış.

Mevcut versiyondan 90 kg hafif

Yüksek mukavemetli hafif çelik sayesinde araç artık 90 kilogram daha hafif. Tabi ağırlığın azalmasında yeni C2 mimarisi üzerine inşa edilmesinin önemli bir rolü var. Otomobili satın almak isteyenler iki EcoBoost , iki EcoBlue ve iki yeni hibrit motor seçeneğinden birini tercih edebilecekler.

Baz motor seçeneği 180 beygir güç ve 240 nm tork üreten 1.5 litrelik EcoBoost turbo benzinli ünite olarak öne çıkıyor. Daha fazla güç isteyenler için 250 beygir güç ve 373 nm tork değerine sahip dört silindirli 2.0 litrelik EcoBoost motor da var.

Fişli hibrit seçeneği ile sunuluyor

Motor serisinde ayrıca 120 beygirlik 1.5 litre ve 190 beygirlik 2.0 litre EcoBlue dizel seçenekleri de mevcut. Hibrit olmayan motorlar altı ileri manuel veya yeni sekiz ileri otomatik şanzıman ile sunulacak. SE Sport ve Titanium donanım seviyeleri standart olarak toplamda 198 beygir güç üreten yeni dört silindirli 2.5 litrelik hibrit motor ile geliyor.

2019 Ford Kuga'nın fişli hibrit versiyonu da olacak ancak şirket bu model hakkında çok fazla bilgi paylaşmadı. Aracın elektrikli modda 48 kilometre civarında menzil sunacağı söyleniyor. Ayrıca 240 voltluk bir şarj cihazı kullanılarak 3.5 saatte şarj edilebilecek.

Yeni teknolojilerle donatıldı

Kuga, Android Auto ve Apple CarPlay özellikli 8 inç SYNC3 bilgi-eğlence sistemi ile sunuluyor. Ayrıca yeni 12.3 inç dijital gösterge paneli de opsiyon olarak mevcut. Kablosuz şarj pedi ve isteğe bağlı B&O ses sistemi de seçenekler arasında. Bununla birlikte aracın sürücü destek teknolojileri listesi de genişledi.

Aktif Park Yardımı 2.0 sistemi sürücünün direksiyon simidi, vites, gaz veya fren pedalına dokunmadan bir düğmeye basarak paralel veya dikey bir noktaya park etmesini sağlıyor. Direksiyon Asistanı ise otomobilin duran ya da yavaş ilerleyen araçlarla çarpışmasını engellemek adına direksiyonu çeviriyor.

2019 Ford Kuga S, SE, SE Sport, SEL ve Titanium donanım seviyelerinde satışa sunulacak. Yeni Kuga bu sonbaharda gelirken, fişli hibrit versiyonu 2020 yılının ilkbahar aylarında piyasaya sürülecek.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• 9 cm uzamış
    5 cm genişlemiş
    2 cm alçalmış.

Açıkçası fotoğraflarda küçük görünmüştü gözüme. Ancak videolarını izleyince büyüklük anlamında biraz daha iyi geldi bana. Tavan çıtalarının ufaklığı yüzünden alçak bir görünümü var. Hafif bir macan havası var. Yüksekliğinin az olması bence çekiciliğini kaybettirmiş. Biraz daha heybetli olmasını beklerdim.

Sadece 90 kg hafiflemiş. Ben 120kg civarında hafifleme beklerdim. Ancak hiç yoktan iyidir.

Focus tan daha kaliteli geldi malzeme kalitesi. Tabi türkiyeye gelecek versiyonları görmek lazım.

Direksiyon farklı. Koltuklar sanırım aynı. Arka koltukların raylı olma durumu var. Ama sanırım opsiyon olarak alınabiliyor. 8 ileri otomatik ile geliyor. Sync 3 olacak multimedyası.

Sonuç olarak; Benim beklediğimi pek verdiğini söyleyemem. Makyajlanmış kugadaki albenisi pek kalmamış. Yükseltilmiş focus gibi. Suv kimliğini bırakmış. Mercedes GLA gibi ortada birşey olmuş. Suv desen değil. Binek oto desen değil. Keşke daha heybetli yapsalarmış.
  • Ford tasarımcıları yeni Kuga'yı tasarlareken yüksek profilli spor arabalardan ilham aldıklarını söylüyor = Porsche Macan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İç dış berbat olmuş, keşke edge modeline benzer olsaymış.

• Çiko06 Ç kullanıcısına yanıt
    Ben bakınca porsche cayenne’ye benzettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 3 Nisan 2019; 2:17:41 >
  • Sokağımızda bunun önceki kasası var o daha güzel bence bu güzel olmamış.

Sırıtan tasarımlı arabaları hiç sevmem.

• Focusu 200 bin isteyen ford daha doğrusu Otokoç buna 300 bin bandında ister tucson ve 3008 liderlik yarışına devam eder.
    Ama bir tasarım ancak bu kadar rezil edilebilirdi özellikle önden b suv havasında hiç beğenmedim.

• Bütün forumun aklındaki soruyu ben soruyum o zaman:
    Peki, arabayı alınca... ?

• 9 cm uzamış
    5 cm genişlemiş
    2 cm alçalmış.

Açıkçası fotoğraflarda küçük görünmüştü gözüme. Ancak videolarını izleyince büyüklük anlamında biraz daha iyi geldi bana. Tavan çıtalarının ufaklığı yüzünden alçak bir görünümü var. Hafif bir macan havası var. Yüksekliğinin az olması bence çekiciliğini kaybettirmiş. Biraz daha heybetli olmasını beklerdim.

Sadece 90 kg hafiflemiş. Ben 120kg civarında hafifleme beklerdim. Ancak hiç yoktan iyidir.

Focus tan daha kaliteli geldi malzeme kalitesi. Tabi türkiyeye gelecek versiyonları görmek lazım.

Direksiyon farklı. Koltuklar sanırım aynı. Arka koltukların raylı olma durumu var. Ama sanırım opsiyon olarak alınabiliyor. 8 ileri otomatik ile geliyor. Sync 3 olacak multimedyası.

Sonuç olarak; Benim beklediğimi pek verdiğini söyleyemem. Makyajlanmış kugadaki albenisi pek kalmamış. Yükseltilmiş focus gibi. Suv kimliğini bırakmış. Mercedes GLA gibi ortada birşey olmuş. Suv desen değil. Binek oto desen değil. Keşke daha heybetli yapsalarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 4 Nisan 2019; 11:19:27 >

• Bu Ford'un olayı ticari bu yüzden yaptıkları araba da benim çok ilgimi çekmedi yine satma dertleri olmayacak. Yilda uc yüz beş yüz satar geçerler umurlarinda olmaz .

• canlı görmek lazım ama fotolardan bakınca eski jipe benzeyen heybetli araba gitmiş, yerine hatchback bir araç gelmiş gibi.

• O öndeki ızgaralar fazla geniş olmuş. Onun dışında tasarımı güzel.

• Full digital gösterge de koymuşlar nihayet.
    Ben pek beğendim.
  • Ford' un bence son zamanlarda binek olarak ürettiği en başarılı araç Fiesta. Focus olmadı, Yeni Kuga' da olmamış.
  • endofthegame E kullanıcısına yanıt
    forumun merak ettiği cevap: yanında vermiyorlar :)

• keşke ön tarafa ford yerine mazda logosu taksalarmış
  • Tam anlamiyla hormonlu focus olmuş. Ic dis her sey ayni. Gercekten uzuluyorum otomobil sektorunun geldigi noktaya.

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. Tuscon ve 3008 gercekten fark attı rakiplerine. En iyi dış gorunuş tusconda en iyi iç mekan 3008'de. Ayrıca 3008 in şasisi de harika ve cok iyi calisan bir esp sistemi var

• Araba segment atlamış ama tersi yönde.
  • Eskisinin tipi daha güzeldi

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.