Şimdi Ara

2018 için civic mi corolla mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
10.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1,6 toyota corolla life manuel 73.000 kendim taktırırsam navigasyon, lpg, vs... 80.000
    1,6 toyota corolla touch manuel lpg 84.000
    1,6 Honda civic elegance eco otomatik vites, lpg, touchtan farklı sunroof 104.000

İlk başta 1,6 life alayım dediğim yolculuğumda 73 ten baslayan fiyat geri, çelik jant,metalik renk, lpg vs.. derken touch a çevrilerek 84.000 e kadar çıktık, bu fiyata geldigimde lpg, otomatik civic 104.000 civarına 30.000 sıfır faiz kampanyasını gördüm. corollayı kredisiz alabiliyorum ama hondaya sıfır faizle krediye girmeye değermi arada 20.000 kadar bir fark var mı bu arabalar içinde fiyat performans ne olur ne dersiniz? bu arada toyota yı 2-3 yıla satmayı düsünüyorum ama honda olursa daha uzun kullanabilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 1.6 life 73bin. Jant takım, Lpg, Metalik renk farkı, bagaj havuzu ve havuz paspas, hız sabitleyici, geri görüş ve navigasyon bir de sis farıyla 80 bin.

1.33 life 2015 model 30bin kmde yukarıdakilerin hepsi var 55bin Tl.

1.6 Premium 2015 model 30bin km altı 75bin Tl.

Bence 2.el 55e ilk sahibinden doldurulmuş 1.33 life bakın. 25 binlik fark yıllar içinde 5 bine iner. 20 bini de yakıt parası yapar 5 sene gezersiniz.

Dh ölücülerden selamlar...
  • Civic bir önceki kasa 2. El alın yorumlara da bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 12 Mart 2018; 20:19:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomatik vites rahatlığı için bence değer,Hele büyükşehir de yaşıyorsanız.

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    hocam sıfır düsünüyorum honda eski kasa daha iyi olduğunu duydum ama sıfır almak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skony -- 12 Mart 2018; 20:27:34 >
  • Otomatik vites şart değilse, donanım da önemliyse touch corolla alırım. Güvenlik donanımları ve temel donanımlar tam olsun, gerisi çok önemli değil derseniz 1.6 life corolla bu piyasada çok avantajlı araç.

Sonradan yavaş yavaş, ekran, sis farı, hız sabitleme gibi şeyler eklenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 12 Mart 2018; 20:29:51 >
  • arda2007 A kullanıcısına yanıt
    ankaradayım hocam
  • 1.6 life 73bin. Jant takım, Lpg, Metalik renk farkı, bagaj havuzu ve havuz paspas, hız sabitleyici, geri görüş ve navigasyon bir de sis farıyla 80 bin.

1.33 life 2015 model 30bin kmde yukarıdakilerin hepsi var 55bin Tl.

1.6 Premium 2015 model 30bin km altı 75bin Tl.

Bence 2.el 55e ilk sahibinden doldurulmuş 1.33 life bakın. 25 binlik fark yıllar içinde 5 bine iner. 20 bini de yakıt parası yapar 5 sene gezersiniz.

Dh ölücülerden selamlar...

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    touch ile civic elegance güvenlik donanımı olarak neredeyse aynı civic konfor anlamında daha iyi arka süspansiyon serbest ama asıl aklımı karıştıran corolla seneye yeni motor ve kasa ile çıkıyormuş dolayısıyla 2. elde kaybeder diye düşünüyorum hondaysa geçen yıl çıktı ordan sizce çok etkiler mi?
  • skony S kullanıcısına yanıt
    Yeni kasa çıkarsa fiyatlar yükselecektir zaten. Aracınız değer kaybetmez diye düşünüyorum. Civic de malum göçük sorunu var.

Güvenlik donanımı olayını life - touch corolla için demiştim, her donanımda güvenlik aynı sonuçta toyotada.

Dediğim gibi otomatik şanzıman şart değilse life corolla alırdım, ciddi fiyat farkı var civic ile.

• kesinlikle civic

• Bütçeniz müsait ise civic daha iyi bir tercih olur.

Özellikle otomatik vitesli olduğu için ve kasa güncel olduğu için uzun yıllar binersiniz. Piyasası da malum kötü değil.

Bu devirde araç alıp satmak zor ve stresli bir is, bir kere almış olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 12 Mart 2018; 20:59:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

Civic bir önceki kasa 2. El alın yorumlara da bakabilirsiniz.

Ooo lpg takınca arabanın torku 2 katına çıkmış 303 tork olmuş,gerçekten çok inandırıcı bir test.

• Otomatik olduğu için civic. Ankarada manuel araba yorar.

• Tork 303 müü

Ne ustalar var arkadas

• Bende 1.6 life takibindeyim. Aracimi satabilirsem alirim diye planliyorum. Aracta benim ihtiyac duyacagim en onemli eksiklik hiz sabitleyici. Sonradan takilir mi? Ne kadar tutar? Siz sordunuz mu?

Araba isi kisiden kisiye gore degisir. Kimisi 73 e bos araba alinmaz der, kimisi 105 e civic alirim der, kimisi civic alacagima ustune 10-20 daha koyar dizel alirim der, kimi de o paralari verinceye kadar ikinci el temiz Mercedes, BMW alirim der.... Herkesin dusuncesi kendine göre dogrudur.

Benim su an ki piyasada ki dusuncem de: sifir atmosferik motorlu c segmenti arac alip, lpg taktirip binmek. Secenekler hal boyleyken 4 araca cikiyor. Civic, corolla, megane, astra....

Megane in fiyatini 71 kusure kampanya da oya veriyor. Yeni megane in motoru daha once kullandigim megane 2 motoru ile ayni gibi. O motorun 50-60 bin km. Den sonra artan kompresyon sesi bana gore rahatsizlik verici. O yuzden onu eledim.

Astra iclerinde en donanimlisi ama magnezyum subaplara sahip ve lpg de belli bir km. Sonra degistirilmesi gerek. 2-2500 civari bir masrafi olacak ama benim icim rahat etmez, o yuzden onu da eledim.

Civic iclerinde en begendigim tasarimi olan. Gocuk problemi icin degil ama fiyat olarak 100 binlere cikmak gereksiz diye dusunuyorum. Astra, megane, corolla nin fiyatları birbirine yakin, civic digerlerine gore ucuk. O yuzden civic i de ekedim.

Corolla lpg ye digerlerine gore daha uyumlu motoru( civic te sikintisizlik konusynda corolla ile ayni) , 6 ileri vitesi, nispeten digerlerine gore yakit, performans gibi artilari ile bir de yeni kampanya li fiyati ile bana cazip geldi. Tek eksik benim icin cruise control.. Digerleri fazla elzem degil benim icin....

Corolla nin kasa degistirecegi durumu var. Yine benim sahsi gorusum: sifir arac alirken yeni cikmis, sorunlari ortaya cikmamis kasa alacagima (son civic, megane2 gibi) guncel makyajlanmis, sorunlari ortaya cikmis, problemleri cozulmus kasa almayi tercih ederim. Ben bunu 2004 yilinda sifir megane2 alarak aci bir sekilde tecrube ettim. O yuzden corolla yi 1 inci siraya koydum. Zaten sorunsuzlugu ile bilinen bir arac. Arac alirken ilk kriterim güvenlik, Ikinci kriterim ise sorunsuzlugu... Guvenlik konusunda bu dort aracta ayni gibi..

Su an kullandigim arac 2012 octavia 1.6 lpg.. Sifir almistim ve direk brc taktirmistim. Eger satarsam( daha ilana koyma firsatim olmadi:))) ) yine aracima lpg olarak brc taktiracagim. Lpg markasini kesin tavsiye ederim....

Dedigim gibi bunlar benim dusuncelerum, kisiden kisiye gore degisir. Siz kendi gonlunuze gore hareket edin. Bana kalsa da 105 i verdikten sinra gider ayni paraya avensis alirim. Saglicakla kalin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi möhkem -- 12 Mart 2018; 22:55:14 >

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    Yorumlara bakalım. Alırken yanında fitil sprey köpük slikon her türlü malzemeyi almalısınız. Kendin pişir kendin ye tarzı

• skony S kullanıcısına yanıt
    O zaman kesinlikle otomatik alın,elentra da bakabilirsiniz
    .Bende büyükşehir de yaşıyorum,yıllarca hamallık yapmışım manuel kullanarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda2007 -- 13 Mart 2018; 2:33:18 >
  • möhkem M kullanıcısına yanıt
    Hiz sabitleyici aliexpreste 30-40 tl ye satiliyor.servisten 15 tl yede kapak alip bir elektrikciyede 10 tl ye taktirdinmi cruze control hazir.O fiyata olurmu, bozulurmu,arabayi bozarmi gibi sorular akliniza gelebilir.Cevaplayayim hicbirinde sorun olmaz sonucta bu sistemin altyapisi var arabada bizim yaptigimiz bir kol vasitasiyla bunu harekete gecirmek.Ayrica ben ve arkadasim 1,33 life ta bile uzun zamandir sorunsuz kullaniyoruz.1.6 da cok daha verimli olur

• Life'ın fiyatları baya uygun gözüküyor gerçekten ama arabanın içine otorunca uygun fiyatın sebebi anlaşılıyor genede sorun çıkarmaması ve ikinci eliyle corolla life mantıklı olacak gibi.
  • bizim bir arkadaş toyota almayı planlıyor 1.33 ve 1.6 touch için hız sabitleyiciyi bayi 450 tl istiyormuş yani siz aracı alırken sıfır olarak içinde hız sabitleyici ile gelmiş oluyor muş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.