Şimdi Ara

2018 golf fiyatları uçmuş... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
8.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kafadan sorunlusun heralde gördüğün gibi ne Suriye’de nede Afrika’da doğmadık tabikide bi arabaya 140 verdiğimiz için söyleneceğiz tabikide bizde 20 ye almak için söyleneceğiz sen ne sanıyorsun bizim bukadar pahalı yaşamamız bu ülkenin kaderimi hayır değil bu ülkeyi senin gibiler böyle yaptı banane Afrika’dan banane Suriye’den onlarda zamanında Akıllı olsalarmış nasıl Afrika’dan buraya okumaya geliyorlarsa bizim çocuklarda Amerika’ya gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxTRUCKxX -- 18 Ocak 2018; 1:17:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha da artsın. Hatta 3-5 otomobil markası Türkiye pazarından çekilsin. O zaman düzelir belki bu vergiler yoksa işimiz zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XxTRUCKxX

Kafadan sorunlusun heralde gördüğün gibi ne Suriye’de nede Afrika’da doğmadık tabikide bi arabaya 140 verdiğimiz için söyleneceğiz tabikide bizde 20 ye almak için söyleneceğiz sen ne sanıyorsun bizim bukadar pahalı yaşamamız bu ülkenin kaderimi hayır değil bu ülkeyi senin gibiler böyle yaptı banane Afrika’dan banane Suriye’den onlarda zamanında Akıllı olsalarmış nasıl Afrika’dan buraya okumaya geliyorlarsa bizim çocuklarda Amerika’ya gider.

Bu mesajı niye bana gönderdin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bombar Dıman

Senin şanssızlığın Türkiye’de doğmak olduğu için ABD vergilendirme ve sosyal güvenlik sistemini bilmiyor olman normal olabilir. Olay 140’a alınanın diğer tarafta 20’ye alınması şeklinde basit bir olay değil. Hesaba katılması gereken bir sürü parametre daha var. Orada yaşayanlar bütçelerinin büyük bir kısmını başka masraflara ayırmak zorunda kaldıkları için peynir ekmek yer gibi araba yenileyemiyorlar. Ama senin gibi ağladıklarını pek zannetmiyorum. Adamlar kendi ülkesinin tarihi ve jeopolitik gerçekliğini yaşarken biz de kendi gerçekliğimizi yaşamaktansa başka çaremiz yok.

Bugün yaşadığı ülkenin kaymağını yiyorsa geçmişte verilmiş olan mücadelelerin neticesidir. Kendin şanssızsın bari evladı a bir şans bırakmak için çalış. Kendi vatanın ve insanının kıymetini bil biraz.

Onlar 20 ye alıyorlarsa hesaba katılması gereken bir sürü parametre varmış..

Onların da başka masrafları varmış..

Hahaha..

Ey Türk halkı.. Sen başkasının 20 ye aldığı arabaya 140 veriyorsun ama senin de başka masrafın yok be oğlum..

Bi araba işte ona da söylenme..

Bak şunu düşünce diye yazan adamlar var bu ülkede ve sonra da diyor ki "bu ülkenin, bu ülkede yaşayanların kıymetini bil"

Şimdi ben bunu düşünce diye yazan adamın kıymetini bilecekmişim..

Orda 2 bin dolar alan adam 20 bine sıfır araba alabiliyor..

Burda 2 bin alan adam aynı araba için 140 vermek zorunda.. Ama ordakinin başka masrafları da varmış..

Şaka mı bu ya..

Kardeş mümkünse engelle beni..

• Keşke bir organizasyon tarzi bir sey olsa da sıfır araç almasa insanlar bir araya gelip. Belki o zaman duzenlemeye gidilir.

Cidden absürd olmaya başladı fiyatlar. Bi tane araba alayim diyorsun devlet diyor ki 'kardeşim 1 2 tane de bana al da saray falan yapicaz suriyelisi var yandaşı var bakanı var taş mı yesin bunlar?'

Artık üzerinde düşünmek bile istemiyorum. Wikipedia aylardir kapali ülkede ses yok. Benzin gunden gune zamlaniyor çıt çıkmıyor. Otv yi bindirdikçe bindiriyorlar biraz ses kalabalığından başka bir şey yok. Anca cam filmine gürler zaten bu millet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Tdi dsg high 160 bin, hayırlı uğurlu olsun.

Bunlarda aynı segmentte bazı araçlar, 2018 model liste fiyatları,
    egea hb 1.6 multijet dct lounge plus 113.900
    megane hb 1.5 dci edc icon 133.000
    focus hb 1.5 tdci powershift titanium 133.500
    308 1.6 bluehdi eat6 allure 136.000

Sadece golf mü bu kadar pahalı diyenler için.

Bunun haricinde de gidişat on numara, 2019 liste fiyatlarında 200 bin görme ümidi ile...

Pegeout 136nin 3nu veririrm sadece.

Su tenekeyi eklemeyin listeye artik

Golf has altın dimi şöyle fanlar yok mu

160 bine alacak varsa durmasın alsın adamlar kur ayağına artırdıkça artırıyor fiyat artırarak premium marka olmaya çalışan dünyadaki tek marka ww

Golf cop. Ama o araci her turlu satarsin turkiyede

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Yeni cerato çok hoşuma gitti..

Orda 20 bin dolara 2 litreliği alınıyor.. (20 bin liraya 2 litre motorlu araba aldığını düşünsene.. Yemin ediyorum ölmüşüz biz ya.)

Dedim ki "ulan bu araba Türkiye'ye kaça gelir..

Başladım hesap yapmaya.. 20 bin dolar çarpı 3.75 desek.

Yüzde 60 ötv gurubuna girse (ötv ne ulan.. Dünyanın hangi ülkesinde böyle bir vergi var)

Araba ötv siz 75 bin olsa..

75 binin yüzde 60 ötv eklesek..

120 bin..

Bu 120 ye de yüzde 18 KDV eklesek.. (böyle bir vicdansızlık olabilir mi arkadaş.. Bu insanlar, bu halk nasıl susuyor lan bunlara)

141-142 falan mı ediyor..

Buna bayi karı da konsa..

150 falan eder herhalde..

Ama Amerika'daki fiyat da vergili, kâr konmuş fiyat..

Onu da düşsek..

Herhalde yeni kia cerato 140 bine gelir..

Gibi bir hesap yaptım kabaca..

Görüyor musunuz rezilliği..

Görüyor musunuz zulmü..

Benle aynı yaşta, benle aynı işi yapan, benle aynı parayı alan adamın biri, sırf Amerika'da doğmuş diye, bir ürünü 20 ye alıyor..

Ben sırf Türkiye'de yaşıyorum diye aynı ürüne 140 vermek zorundayım..

Ve orda yaşayanlar, şu anda seçtikleri yöneticiden kurtulmaya çalışıyor..

Bizimkiler çok memnun..

Ne golfü ya.. Ne golfü..

+1907. Ne kadar güzel açıklamışsınız. Dümdüz aritmetiğe dökseniz belki bu kadar okunası olmazdı sıkardı. Neyse. Bize müstehak. Bu durumun müsebbibleri hakkında yorum yapınca malum birkaç kişi ve türevleri hemen tehdit ve şantaja başlıyor, malum güçlünün yanındalar ya da...Neyse. Onlarda 20 bine Cerato 2 litre, bizde 20 bine Şahin / Doğan. Hepimize geçmiş olsun.

• Avrupa da fiyatlar ucuz olduğu halde adamlar 7-8 yaşında golf falan kullanıyor. Bizde herkes aracı sıfırlama peşinde. Bunun için çok enteresan , yıllarını ipotek altına almayı göze alanlar var.

Milletçe tepki gösterilmesi lazım. Bu sonuç veriyor, cam filmi gibi , zorunlu sigorta gibi. Sadece 6 ay alım Kararı ertelense çok ciddi sonuç alınır kanaatindeyim.

Devlet ithalat azalsın diye vergi koyuyormuş gibi yapar ama bu satışların bıçak gibi kesilmesi hiç işine gelmez. Büyük bir kazanç sağlıyor çünkü.

• Yavaş yavaş 3+1 daire fiyatına eşitlenecek.

• Normal bir maaşlı çalışan (rüşvet almayan) bu fiyatlardan araç sahibi olamaz, çok zor. Satılan araçların çoğu şirket üzerine yada rant ve rüşvetten beslenen kesim tarafından alınıyor.

Bu araçları kim alıyor muhabbetini bırakın artık! KGF dağıtıldı millete.

• tosoon T kullanıcısına yanıt
    hayır tartıştığın kişiyi kastettim
  • 2015 ağustosta 72'ye aldığım imzamdaki auris şimdi olmuş 100.700 tl... yaklaşık 29bin tl zam yemiş 2.5 yılda.Nissan qashqai'ye makyaj yaptı 2-3 ay önce 118'e verdiği arabaya şimdi 132 istiyor.Yani toyota 2.5 yılda 29bin tl zam yapmış, nissan 2-3 ayda 14bin tl zam yapmış...toyota biraz insaflı galiba zam konusunda.Tabi bazı arkadaşlar auris az tutuluyor bu yüzden az yemiş diyebilir...aurise 100.700'e anahtarsız çalıştırma , cam tavan, otomatik vites vs alınırken, golfün boşu 98 civarı...
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Başındaki 1 rakamı fazla koyulmuş.

• Bombar Dıman kullanıcısına yanıt
    Biraz eleştirince hemen edepsiz laf. Bu aktris tayfasında ahlaklı konuşan adam yok mu Allah’aşkına. Neyse bir uyarı al da öğren nasıl konuşman gerektiğini terbiye yoksunu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • superegoid S kullanıcısına yanıt
    Çok fazla düz mantıkla hareket ettiğinizi söylüyorum 140>20 mantığıyla bir yere varmazsınız. Arada 7 kat fark olduğu şeklinde yanıltıcı bir sonuca ulaşmış oluyorsun. Başka masraf derken, sigorta ve vergi giderleri, emeklilik sisteminden bahsediyorum. Adamların araba yenilemeden önce gelecekleri için birikim yapmak zorunda kalıyorlar. Çıkış noktanız yanlış, ABD'li vatandaş güle oynaya araba yenileyemiyor.

Terbiye yoksunu denecek bir laf etmedim. Aşağılayıcı ifadeleri sana iade ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bombar Dıman -- 18 Ocak 2018; 20:52:47 >
  • Merak etmeyin Qatarlılar araba yapcaz dediler bizi qandırdılar deyip tepkileri yatıştırırlar

Şaka bir yana zengin daha zenginleşirken, fakir daha çok fakirleşiyor. Ve buna ses çıkarmayan yöneticiler daha çok hak yiyor.Yazık!

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webliner -- 18 Ocak 2018; 21:36:20 >
  • isterse 200.000 tl olsun. Sonuçta istanbul trafiğinde 4 litre benzin yakan bir arabadan bahsediyoruz. 2 litre yakanda var ama abartmak istemiyorum. Normal yani

• superegoid S kullanıcısına yanıt
    Senle ayni yasta ayni isi yapanlar,

Mustang gt

Subaru brz

Chevy camaro

Genesis 3.8

Bmw 3,5,7

Mercedes a,c,e

Biniyor

Ne cerato su kardesim..

• Boşa yoruyorsunuz kendinizi zenginde para var adam araç almayi yatirima dönüstürmüs ortalik bmw mercedes dolu.Mtv zammi etkilemedi bile lüks araçlarin yürütme maliyetleri adamin sigara parasindan az daha ne olsun.

Ayrica satislar düsse ne olacak gecici göstermelik bir vergi indirimi olur millet hurra araç almaya abanir satislar gene patlar..

• Arkadaşlar VW Konfigüratör sayfasında fiyatları göremiyorum. Bölgenizde fiyatlar yok gibisinden bişey yazıyor. Sizlerde de öyle mi?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.