Şimdi Ara

2017 Yeni SEAT İBİZA (ANA KONU) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
404
Cevap
11
Favori
37.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar onu bunu bilmem ibiza. bakin kullanici olarak soyluyorum.bakin tekrarliyorum kullanici olarak:

#yol tutus 5 uzerinden 4

#tasarim 5 uzerinden 5

#hacim b sinifina gore 5 uzerinden 4.5

#yol sesi 5 uzerinden 2(motor yalitimi cok iyi)

#ic malzeme kalitesi 5 uzerinden 3(trim sesine megilli)

#konfor 5 uzerinden 3(serte donuk)

#performans 5 uzerinden 4(motora gore)

#yakit 5:uzerinden 3.5(basarsan cok ayagini guzel kullanirsan kokluyor)

#guvenlik 5 uzerinden 5

#donanim 5 uzerinden 4

Gelelim fiyata gecen senelerde fiyati mukemmeldi.artik hicbir arac uygun degil

Video izleyerek yorum yapmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

İbiza düşmanlığı yapan yok konuda, ben göremedim. Aşırı derece ibiza fanatikliği var ama. Bunu yapan arkadaş da ne alırsa onu övecek, 1.yapacak bi anlayışa sahip zaten...

Gelmiş segmentinin 1.si diyor, jazz yanından geçemez diyor olacak şeyler mi bunlar, objektif bakıp söyleyin lütfen.

Tasarım göreceli ama hacim, kalite ve yol tutuş olarak net olarak daha iyi olduğu ortada yani jazz'ın.

İbiza güzel araba f/p olarak bi ara çok iyidi, şimdi nasıl pek bilgim yok.
    abi sen beni güldürüyorsun ya valla

90'larda çocuk olduysan hatırlarsın şahinler, doğanlar çok modaydı. bizde de o zamanlar ford taunus vardı makaslı olan. mahallede arkadaşla kavga etmiştik sırf doğan forddan daha iyi ya da daha kötü diye. sizin bu fiat-tofaş fanatikliği nelere yol açıyor ya komedi gerçekten.
  • irresponsible İ kullanıcısına yanıt
    Mevzu fiat-tofaşa ne ara geldi

Hiç şaşırtmıyor senin gibiler, kısa devre yapınca, söyleyecek bişeyi olmayınca ne desem ne desem diye dolanıyorlar ortada...

Yaris bakarken: Japon en iyisi, polodan kurtuldum, oh ne güzelmiş.
    Yarisi satıp ibiza alınca: Japon leş, yaris araba değil, ibiza en birinci.

Kim bilir polo almadan önce neler dedin

Kısaca gerçekten araştırılması ve çözüm bulunması gereken bi durum bu, durumunuz iyi değil, kolay gelsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Mevzu fiat-tofaşa ne ara geldi

Hiç şaşırtmıyor senin gibiler, kısa devre yapınca, söyleyecek bişeyi olmayınca ne desem ne desem diye dolanıyorlar ortada...

Yaris bakarken: Japon en iyisi, polodan kurtuldum, oh ne güzelmiş.
    Yarisi satıp ibiza alınca: Japon leş, yaris araba değil, ibiza en birinci.

Kim bilir polo almadan önce neler dedin

Kısaca gerçekten araştırılması ve çözüm bulunması gereken bi durum bu, durumunuz iyi değil, kolay gelsin
    yarisi ilk aldığımda dezavantajlarından bahsettim. ve alışmaya çalışacağımdan da bahsettim. alışamayınca da sattım.
    ve evet hala polo'ya giydiririm, rezalet bir araba. lütfen mesajlarımı farklı tarafa çekmeyin, dikkatli okuyun. seat ibiza tam anlamıyla olmuş bir araba. şahsıma rencide edici mesajlar atmak yerine tecrübelerinizi konuştursanız daha iyi edersiniz.

egea kullanıcısının burada ibiza'yı kötülemek gayretinde olmasının amacı ne ayrıca meraklardayım..
    Ben malınızı gereksiz övmenizi eleştiridim, sizin cevaplarınızla orantılı cevaplar verdim, sıkıntı yok. İbiza'yı kötülemek için bişey yazmadım, tekrar okuyun. Sizin gereksiz övgülerinizin yanlış olduğunu söyledim,işinize gelmemesi konunun akışını sağladı.

Mesajlarınıza baktım, yarisi alınca süspansiyonları söylenen gibi değil, yumuşak falan demişsiniz, dizel aracımdan az yakıyor çok memnunum demişsiniz. Şimdi de süspansiyonları sert, yakıtı fazla yazmışsınız yaris konusuna. Tutarsız ve malını fütursuzca öven, eskisini kötüleyen bi anlayışınız var, bu benim sorunum değil...

Egea kullanıcısı olmam bişeyi değiştirmez, altımda serçe de olsa s class da olsa aynı şeyleri yazacağım sonuçta. Zaten ikisi alakasız, farklı segmentlerde araçlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş birazdan şehiriçi 100 kmde 5lt yakıyorum diyecek diye korkuyorum
  • sevgili sayın forumcu arkadaşlar, doblocular, kangoocular buraya dolmuş arabayla dalga geçiyorlar, bilip bilmeden yorum yapıyorlar. aldanmayın, mutlaka aracı test edin alın. mükemmel araç. şehir içinde 6.5 lt yakıyor şuan ben de :)
  • Ben 5.5 lt yakiyorum.ahan da geldim.

evet. bizim altımızda araba yok. şimdiye kadar sahip olduğumuz tek araba uzaktan kumandalı. youtube sağolsun bir kaç şey öğretiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Kişileri mi karıştırdınız ne diyorsunuz? Siz Jazz, xds olan İbiza'ya yaklaşamaz dediniz ben de size xds'nin geyik testinde bir işe yaramayacağını söylüyorum siz gelmiş geyik testine göre araba alın diyorsunuz. Kafalar biraz karışık sanırım.

Honda sadece geyik testinde iyi yol tutsa ne yazar dediğinize göre Jazz'ı hiç yakından incelemediğiniz belli oluyor. Boş verin incelemeyin zaten sonra aracınıza küsersiniz.
    Jazz ve İbiza mukayese edilebilecek araçlar değiller, Ibizanin izolasyonu,birleşim noktaları, boyası, sağlamlığı Civic'ten üstün durumda Jazz'in rakibi zaten kendi gibi B araç şasisi kullanan i20 olur Yaris olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: irresponsible

sevgili sayın forumcu arkadaşlar, doblocular, kangoocular buraya dolmuş arabayla dalga geçiyorlar, bilip bilmeden yorum yapıyorlar. aldanmayın, mutlaka aracı test edin alın. mükemmel araç. şehir içinde 6.5 lt yakıyor şuan ben de :)
    Şikayet edin Yönetim itina ile ilgileniyor

• Hocam konuyu Seat bölümüne taşıyabilir misiniz nedense Ana konu otomobil genele açılmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: irresponsible

yarisi ilk aldığımda dezavantajlarından bahsettim. ve alışmaya çalışacağımdan da bahsettim. alışamayınca da sattım.
    ve evet hala polo'ya giydiririm, rezalet bir araba. lütfen mesajlarımı farklı tarafa çekmeyin, dikkatli okuyun. seat ibiza tam anlamıyla olmuş bir araba. şahsıma rencide edici mesajlar atmak yerine tecrübelerinizi konuştursanız daha iyi edersiniz.

egea kullanıcısının burada ibiza'yı kötülemek gayretinde olmasının amacı ne ayrıca meraklardayım..

Alıntıları Göster
    Konu neden otomobil genelde

• quote:

Orijinalden alıntı: OXMOXTOX

14 ay bindigim ibizayi size ozetliyim

#yalitim kotu.motor yalitimi iyi ama teker sesi fazla

#ic malzemesi sert.trim sesi yapma olasiligi yuksek

#suspansiyonlar serte donuk.konforu dusuk bir arac

Bunlar olumsuz ozelliklerdi.

#ic mekan oldukca iyi.jazz gibi iddaasiz bir araci saymazsak en genislerden.boyum 1.85 one kendime gore ayarlayip arkaya oturdum mu sikinti cekmiyorum.

#bagaj bir b sinifa araca gore genis.hatta bircok c sinifindan iyi.

#yol tutus gayet iyi.geyik testi falan demissiniz.gecin bunlari.demiyorum en iyi yol tutan arac.ancak bir onceki nesline gore tatminkar.

#donanim gayet yeterli.guvenlik ekipmanlari girtlak dolu diyebiliriz.

#muzik sistemi cok iyi.fakat sert plastikten oturu ilerde ses yapabilir

#motor sahane.performans istiyorsan var ayagini gazdan cek yakit tuketimi rekoru kir.demiyorum bir dizel.ama performansli kullanilmadigi surece arada ciddi fark yok.

#acayip akici bir araba.ayagini gazdan cek.araba frene basmadigin surece durmuyor.akiyor gidiyor.bu ozelligi cogu arabada goremedim.

#tasarim bence b sinifinin en iyisi.yeni fiesta bu konuda rakibi olamaz.

Arkadaslar kullanmadan etmeden arabaya gommeyin.her arabanin olumlu olumsuz ozellikleri mevcut.fiyat konusunda yorum yapamayacagim.1 sene once fiyati uygundu.ama uygun arac mi kaldi.

Baktim bazilari cok gereksiz elestirmis dayanamadim yazdim.
    Ibiza 142-140 omuz sunuyor Jazz 138-138 Civic 144-139

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG9O

Ibiza 142-140 omuz sunuyor Jazz 138-138 Civic 144-139

Alıntıları Göster
    Hocam genislik olarak degil. jazz bas mesafesi ve diz mesafesi olarak ileride.

• Selam arkadaşlar aracım satılık beyaz renk 1500 km de.
  • yeni ibiza manuel 95 hp..aracta muhendislik hatası var motor ve şanzıman uyumsuz..bazen vites gecikmeli takılarak geciyor..tork ile senkromenç frenlemeleri uyuşmuyor..bunu herkes anlayamaz..

• aps_aps A kullanıcısına yanıt
    Nasıl anladın hocam yani nerden fark ettin
    Bizde deneyelim çözmeye çalışalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selam

Bayilerden sıfır tsi motorlu manuel ibiza (veya polo da olur) fiyat alan oldu mu?
  • sammykunny kullanıcısına yanıt
    A.selam manuel ibiza satıştan çekileli epey oldu. Sadece dsg var artık.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.