Şimdi Ara

2017 Yeni SEAT İBİZA (ANA KONU) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
403
Cevap
11
Favori
37.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım hocam. Otomatikleri ne kadar bayilerde?
  • sammykunny kullanıcısına yanıt
    Bayilerde kalmamış, gümrükte bekliyormuş diye duydum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aps_aps

yeni ibiza manuel 95 hp..aracta muhendislik hatası var motor ve şanzıman uyumsuz..bazen vites gecikmeli takılarak geciyor..tork ile senkromenç frenlemeleri uyuşmuyor..bunu herkes anlayamaz..
    Viteslerin surekli takildigi dogru.ama sanzuman motor uyumsuzlugunun farkina varamadim hocam.
  • irresponsible kullanıcısına yanıt
    Yaris ile İbiza’yı kıyaslar mısınız kendi deneyimlerinize dayanarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeyourmindtr

Yaris ile İbiza’yı kıyaslar mısınız kendi deneyimlerinize dayanarak?
    Hocam sekli semali kotu bir yaris ile daha keskin cizgilere sahip ibiza kiyasa gelmez.
  • çok mükemmel araç, clio 5'e 5000 basar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irresponsible -- 22 Ağustos 2020; 18:44:49 >
  • 2020 model seat ibiza için orjinal kol dayama sordum,servis 2250 TL dedi.

Alternatif ve güzel biri ürün önerisi olan var mıdır

• flyingraper kullanıcısına yanıt

Mümkünse orjinali taktırın derim. Kaplaması ve şekli arabanın iç dizaynı ile uyumlu. Sanayide baktığım diğer ürünler çok dandik duruyordu. Ben geçen ay bursa doğuş otoda 1700e yaptırmıştım. Bu fiyatlar çok ama yapacak birşey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bundeskanzler -- 21 Aralık 2020; 10:17:22 >
  • Ben de 2018 model style almıştım 2 ay oldu toplam 3000 km yaptım uzun yolda.

+Hiç bir yokuşta performans kaybı görmedim.
    +Hızlanma tatmin edici, spor modda tutamıyordum arabayı o kadar seri(0-100 9.2 saniye)
    +8,5 inch ekran ön konsolu zengin gösteriyor
    +Arka diz mesafesi yeterli
    +110km/s hız sabitleme ile ortalama 4,5 litre tüketimi var, dönüşte 95 km/s sabitledim 4,1e kadar düştü.
    +Motor sesi yalıtımı bakımından başarılı, rüzgar sesi 140-150den dan sonra başlıyor

Eksileri olarak;
    -Yüksek hızlarda araç çok yakıyor 8 litreye kadar çıkıyor tüketim.
    -İç malzeme sert plastik olduğu için trim sesine meyilli
    -Bagaj hacmi b sınıfı bir araç için yeterli ancak en fazla 2 valiz sığıyor sonrası için koltuğu yatırmak gerek, torpidosu da küçük
    -Cam üstlerine askılık ve tutma kolu yok, koltuk arkasında cepleri yok

Kısacası araç performans bakımından iyi ancak yüksek hızlarda yaktırıyor, ortalama sakin kullanımda ise benzinli bir araca göre iyi. İç donanımı yeterli ve multimedia+ses sistemi başarılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: flyingraper

2020 model seat ibiza için orjinal kol dayama sordum,servis 2250 TL dedi.

Alternatif ve güzel biri ürün önerisi olan var mıdır

Geçen hafta Ankara Doğuş otoda 1500 liraya taktırdım, Zibuzu kampanyası var.

• 2021 Model İbiza 1.0 dsg için 185000 TL fiyat veriyorlar. Araçta internette gördüğüm bazı sorunları burada yaşayan var mı ? Yıkamada stop ve far grubu içinin boncuk boncuk olması gördüğüm bir şikayet. Bunun dışında bir kişi de çok yağmurda aracı kullandığında araç arıza ışığı yakmış. Servise çektirdiğinde volan dişlisi ve birkaç parçaya su kaçmış ve kullanıcı hatası demişler. Bunlar dışında dikkat edilmesi gereken bir şey varsa cevaplarsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grimer -- 12 Şubat 2021; 10:50:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grimer

2021 Model İbiza 1.0 dsg için 185000 TL fiyat veriyorlar. Araçta internette gördüğüm bazı sorunları burada yaşayan var mı ? Yıkamada stop ve far grubu içinin boncuk boncuk olması gördüğüm bir şikayet. Bunun dışında bir kişi de çok yağmurda aracı kullandığında araç arıza ışığı yakmış. Servise çektirdiğinde volan dişlisi ve birkaç parçaya su kaçmış ve kullanıcı hatası demişler. Bunlar dışında dikkat edilmesi gereken bir şey varsa cevaplarsanız memnun olurum.

Fiyat cok guzel. Yeni kasa 1.0 ecotsi Manuel olanini 40 ay 40.000 km boyunca kullandim. Ben de farlarda ve ledlerde su alma problemi olmadi. Ben de goguste kabarma olayi oldu. Cok asiri belli olmasa da yolcu tarafi airbagin sekli guneste dikkatli bakinca goruluyordu. Bir digeri ise bagaj kapagindan rolanti sirasinda gelen tikirti sesi. Bu hafta basi sattim alt takimdan gram tikirti gelmiyordu. Ibizayi kimse begenmiyor ama bence f/p araci.

• OXMOXTOX O kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam cevap verdiğin için. Trim sesi oldu mu peki araçta ? Bir de front assist fren yapmıyor sadece uyarı veriyor dedi satış temsilcisi, internetten incelediğimde fren yaptığı yazıyor. Bu konuda bir bilgin var mı ?

• quote:

Eyvallah hocam cevap verdiğin için. Trim sesi oldu mu peki araçta ? Bir de front assist fren yapmıyor sadece uyarı veriyor dedi satış temsilcisi, internetten incelediğimde fren yaptığı yazıyor. Bu konuda bir bilgin var mı ?

Trim sesi sadece bagaj kapagindan geliyordu. Front asistte frenleme yapiyor. Genel olarak cok memnun oldugum bir aracti. Otomatik vites ihtiyacim olmasa satmazdim.

• OXMOXTOX O kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam. Clio dan çok daha fazlası var aslında bu araçta, clio daha güncel kasa tek artı özelliği bu sanırım. Clio, Polo, İbiza ve C segment olarak da megane arasında kaldım aslında. 1-2 ay daha fiyatların oturmasını bekleyip karar vereceğim.

• quote:

Eyvallah hocam. Clio dan çok daha fazlası var aslında bu araçta, clio daha güncel kasa tek artı özelliği bu sanırım. Clio, Polo, İbiza ve C segment olarak da megane arasında kaldım aslında. 1-2 ay daha fiyatların oturmasını bekleyip karar vereceğim.

Hocam gecenlerde clio bakmaya gittim. Ici enlemesine ibizadan cok dar keza diz mesafesi ise ibizadan cok geride. Cocugun baston bebek arabasini sigdiramadim. Yine ibizada capraz da olsa sigiyordu. Nasil clionun bagaji daha genis anlamadim ama bagajin tasarimiyla alakali olabilir. Megane o fiyatlara 0 km var mi bilmem ama tabi c sinifi alinabiliyorsa kacirma derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: OXMOXTOX

Hocam gecenlerde clio bakmaya gittim. Ici enlemesine ibizadan cok dar keza diz mesafesi ise ibizadan cok geride. Cocugun baston bebek arabasini sigdiramadim. Yine ibizada capraz da olsa sigiyordu. Nasil clionun bagaji daha genis anlamadim ama bagajin tasarimiyla alakali olabilir. Megane o fiyatlara 0 km var mi bilmem ama tabi c sinifi alinabiliyorsa kacirma derim.

Alıntıları Göster

215000 e touch benzinli otomatik i bırakıyorlar hocam. 2021 model joy paket olanı. Touch olursa da 230 civarına alınabiliyor.

• quote:

215000 e touch benzinli otomatik i bırakıyorlar hocam. 2021 model joy paket olanı. Touch olursa da 230 civarına alınabiliyor.

Alıntıları Göster

Makyajli kasa ise megane iyidir. Ama 185 neresi 215-230 neresi. Arada ciddi bir fiyat farki var. Yanliz bu sene sonunda veya 2022 baslarinda ibizaya makyaj geliyor. Beklemeni tavsiye ederim.

• Arkadaşlar ,

2017 model Seat Ibiza 1.0 Style S&S Full pakete sahip ikinci el bir aracı almayı düşünüyorum son günlerde ama Seat konusunda ve özellikle yazdığım 2017 modeli konusunda hiçbir fikre sahip değilim.Alıp kullanırsam da ilk Seat tecrübem olacak.

Dün Doğus grubuna gidip sıfırı için görüştüm.2021 model tek tip Ibıza sattıklarını, sadece Kırmızı ve Beyaz renk seçilebildiğini , 1.0 80 hp Style paket manuel vites olanında 170.000 TL fiyata sahip olduğunu öğrendim.

Ama sıfır aracı incelediğimde özellik olarak almayı düşündüğüm ikinci el araçtan daha düşük özelliklere sahip olduğunu gördüm.En basitinden bu araçta 6,5" Dokunmatik Ekran varken benim almayı düşündüğüm araçta 8" Dokunmatik Ekran var ve boya rengi çok daha güzel.Gerçi bunlar işin görsel tarafı , ben daha çok aracın kullanım tarafını merak ediyorum özellikle.

Seat Ibıza'nın kullanımı , eğer varsa Ibiza'ya ait kronik sorunlar ve özellikle de almayı düşündüğüm 2017 modeli hakkında fikirlerinizi alabilirsem sevinirim.

Böyle bir aracı almayı tavsiye eder misiniz ?

Selamlar

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.