Şimdi Ara

2017 Yeni SEAT İBİZA (ANA KONU) (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
404
Cevap
11
Favori
37.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arac suan pahali ilk ciktiginda kiyasladiginda bu fiyata bu kadar donanimli arac yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mbiwa

Direksiyondan asagi yukari ses acma gibi tus varya sagindaki direksiyonun onlardan gecis yapip degistirebilirsin. Hiz, arac ile yapilannkm, calistiktan sonraki km, benzin ile kac km daha gidilecegiz ve bir cok gosterge ekrani daha vardi. Sorun bumu anliyamadim tam ama net olarak

O tuşlar ile evet farklı verilere ulaşabiliyorum onu biliyorum. Benim dediğim her şeyde bir değer yazıyor ama bir tanesinde sadece üç çizgi var sürekli o da daire içine alınmış km/h yazan değer. Anlamadım ben de neden öyle hiç bir şey yazmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

quote:

Orijinalden alıntı: catil

Merhaba diğer konuya yazmıştım buraya da yazayım bilgisi olan kullanan arkadaşlar biliyordur belki.

Arkadaşlar Merhaba; yol bilgisayarında gösterge ekranında km/h üç tire çizgi gösteriyor nasıl ölçüm yapıyor anlamadım bir ayari mi var?

kontak açıkken hatta çalışırken bakıyorum. Diğer verilerin hepsi seçili onları gösteriyor. Yalnız bir kaç tane km/h var anlamadım. Bu benim dediğim daire içinde de km/h yazan. Gösterge tablosunda üç tire olarak gösteriyor. Bir şey yazmıyor yani. Bu yol bilgisayarı biraz karışık geldi bana.

O dediğiniz ortalama tüketim olabilir arabayı biraz kullandıktan sonra orada bir değer yazar siz ilk açılışta rölantide bakmış olabilirsiniz

Bu dediğim sanırım ortalama hız yani km/h tüketim değil, aynı şekilde başka km/h yazan yerler de var fakat sadece bu ekranda üç çizgi var baya gittim ama yine de aynı daire içine alınmış olarak da km/h yazıyor, bir yerden ayarı mı var bilmiyorum, aynı araçtan olanlar varsa belki bilir diye düşündüm.

• merhabalar,
    ben de 2018 style dsg 1.0 ecotsi araç aldım geçen hafta. 750 km yaptım diyebilirim hem uzun yol hem kısa yol.

bu araç bir harika arkadaşlar, böyle güzel bir araç aldığım için çok mutluyum. hem tip olarak hem performans hem yakıt tüketimi hem iç hacim ve bagaj genişliği yol tutuşu hem teknolojik özellikleri olarak herşey mükemmel. iyi ki polo almadım diyorum.

sadece front assist özelliği nasıl kullanıyor onu çözemedim.

bu fiyata leon alınır diyen arkadaşlar. öncelikle leondan uzunluk ve genişlik olarak çok çok az bir farkı var. ayrıca bu kasa yeni tip bir kasa en az 5-7 senesi var kasanın değişmesi için. leon ise eski kasa şuan. martta leonun yeni kasası geliyor. ayrıca yol tutuş olsun genişlik olsun hemen hemen leonla aynı. bu araç artık b segmenti bir araç değil b-c segmenti bir araç olmuş.

polo'ya gelecek olursak;

polo'nun en donanımlısı highline modelinde bile arka tekerler kampana. ibiza'da disk.
    polo'nun en donanımlısı highline modelinde 2 hava yastığı var bunda 6 hava yastığı.
    polo'nun en donanımlısı highline modelinde cruise control opsiyonel ibizada standart.
    polo'nun en donanmlı aracında 95 beygir var ibiza'da 115 beygir
    polo'nun yine en donanımlı aracında 175 tork var ibizada 200 tork.

ibiza'da dijital klima, front asssist, dönüşe duyarlı sis farları, xds vs.. gibi önemli özellikler ve de polo'ya göre 10 bin tl daha ucuz.
    ne o? polo'nun kalitesi daha yüksek. yahu hanginiz torpidoda ki yerlere her gün elini yüzünü sürüyor?

ibiza'nın bu yeni aracıyla birlikte umarım ki, volkswagen daha kaliteli algısı gider ve insanlar ibizaya yönelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irresponsible -- 3 Aralık 2018; 12:19:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: irresponsible

merhabalar,
    ben de 2018 style dsg 1.0 ecotsi araç aldım geçen hafta. 750 km yaptım diyebilirim hem uzun yol hem kısa yol.

bu araç bir harika arkadaşlar, böyle güzel bir araç aldığım için çok mutluyum. hem tip olarak hem performans hem yakıt tüketimi hem iç hacim ve bagaj genişliği yol tutuşu hem teknolojik özellikleri olarak herşey mükemmel. iyi ki polo almadım diyorum.

sadece front assist özelliği nasıl kullanıyor onu çözemedim.

bu fiyata leon alınır diyen arkadaşlar. öncelikle leondan uzunluk ve genişlik olarak çok çok az bir farkı var. ayrıca bu kasa yeni tip bir kasa en az 5-7 senesi var kasanın değişmesi için. leon ise eski kasa şuan. martta leonun yeni kasası geliyor. ayrıca yol tutuş olsun genişlik olsun hemen hemen leonla aynı. bu araç artık b segmenti bir araç değil b-c segmenti bir araç olmuş.

polo'ya gelecek olursak;

polo'nun en donanımlısı highline modelinde bile arka tekerler kampana. ibiza'da disk.
    polo'nun en donanımlısı highline modelinde 2 hava yastığı var bunda 6 hava yastığı.
    polo'nun en donanımlısı highline modelinde cruise control opsiyonel ibizada standart.
    polo'nun en donanmlı aracında 95 beygir var ibiza'da 115 beygir
    polo'nun yine en donanımlı aracında 175 tork var ibizada 200 tork.

ibiza'da dijital klima, front asssist, dönüşe duyarlı sis farları, xds vs.. gibi önemli özellikler ve de polo'ya göre 10 bin tl daha ucuz.
    ne o? polo'nun kalitesi daha yüksek. yahu hanginiz torpidoda ki yerlere her gün elini yüzünü sürüyor?

ibiza'nın bu yeni aracıyla birlikte umarım ki, volkswagen daha kaliteli algısı gider ve insanlar ibizaya yönelir.
    Kendini kandirma surdugun araba b sinifindan baska birsey degil.

Birakin bu b-c sinifi muhabbetini.

Ayrica gerek malzeme kalitesi gerek yol tutusu gerek konfor surdugun araba nissan micra dan hallicedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: pbmax

Kendini kandirma surdugun araba b sinifindan baska birsey degil.

Birakin bu b-c sinifi muhabbetini.

Ayrica gerek malzeme kalitesi gerek yol tutusu gerek konfor surdugun araba nissan micra dan hallicedir.

Alıntıları Göster
    siz bu söylediklerinizle sadece bir çocuğu kandırırsınız. arabadan anlayan insanları kandıramazsınız. car of the year da bile 2. araç seçildi. tüm matematiksel hesaplar da yalan söylemez. kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. anlayabiliyorum siiz.

• quote:

siz bu söylediklerinizle sadece bir çocuğu kandırırsınız. arabadan anlayan insanları kandıramazsınız. car of the year da bile 2. araç seçildi. tüm matematiksel hesaplar da yalan söylemez. kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. anlayabiliyorum siiz.

Alıntıları Göster
    Kedi uzanamadigi cigere. ?

Tamam dostum. Belliki abinin yada babanin arabasini gozunde baya buyutmussun.

Sen istersen f segmenti de. Gercekler degismez.

Ibiza dibine kadar b segmenti, hatta sinifindaki en dandik b sinifi araclardan biridir.

Abisi leon yol tutamiyor, ibiza ne yol tutusu var ?

Hadi by

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    segmentinin 1 numarası şuan. ben 7 yıl polo kullandım. mesajlarımdan görebilirsiniz. kalite olarak hiç bir fark yok.

aracı kullanmadan yorum yapmayın. insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pbmax

Kedi uzanamadigi cigere. ?

Tamam dostum. Belliki abinin yada babanin arabasini gozunde baya buyutmussun.

Sen istersen f segmenti de. Gercekler degismez.

Ibiza dibine kadar b segmenti, hatta sinifindaki en dandik b sinifi araclardan biridir.

Abisi leon yol tutamiyor, ibiza ne yol tutusu var ?

Hadi by

Alıntıları Göster
    micrayla bir tutmakla bu araca ve yapanlarına hakaret ediyorsunuz.

ayrıca 33 yaşındayım kardeşim. ne abisi ne babası.

7 sene vw kullandım. neyin ne olduğunu çok çok iyi biliyorum. aracı kullanmadan etmeden yorum yapanları kınıyorum sadece.

onun için size önyargılarınızla mutluluklar diliyorum.

bye bye.

• quote:

micrayla bir tutmakla bu araca ve yapanlarına hakaret ediyorsunuz.

ayrıca 33 yaşındayım kardeşim. ne abisi ne babası.

7 sene vw kullandım. neyin ne olduğunu çok çok iyi biliyorum. aracı kullanmadan etmeden yorum yapanları kınıyorum sadece.

onun için size önyargılarınızla mutluluklar diliyorum.

bye bye.

Alıntıları Göster
    Size gore sizin disinizdaki herkes cahil zaten.

Neyi ne kullandigimi neye sahip oldugumu nerden biliyorsun ?

Ibiza dedigin araba 9 bin euroluk 16 yasindaki slovakyali ispanyali genclerin surdugu deneme arabasidir.

Hayde gule gule

• quote:

segmentinin 1 numarası şuan. ben 7 yıl polo kullandım. mesajlarımdan görebilirsiniz. kalite olarak hiç bir fark yok.

https://youtu.be/99nS57wZ0AY

Bu yol tutuşla, sınıfın en düşük(a sınıfı ayarında) malzeme kalitesiyle biraz zor 1.olur. Tasarımı güzel, içi geniş o kadar.

Ha tabi size göre aracınız ibiza olması 1. olması için yeterli, i20 alsanız segment 1.si o olurdu, çok tanıdık bi psikoloji. Biz buna malının kölesi olmak diyoruz.

Araç fiyatları insanları ne hale getirdi ya, o kadar para verince ibiza gibi bi aracı segment birincisi yaptırıyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

quote:

https://youtu.be/99nS57wZ0AY

Bu yol tutuşla, sınıfın en düşük(a sınıfı ayarında) malzeme kalitesiyle biraz zor 1.olur. Tasarımı güzel, içi geniş o kadar.

Ha tabi size göre aracınız ibiza olması 1. olması için yeterli, i20 alsanız segment 1.si o olurdu, çok tanıdık bi psikoloji. Biz buna malının kölesi olmak diyoruz.

Araç fiyatları insanları ne hale getirdi ya, o kadar para verince ibiza gibi bi aracı segment birincisi yaptırıyor...

Alıntıları Göster
    Atmosferik motorlu i20 mi 1. olacak? Güney kore, japon arabaları çöpten başka bir şey değil bence. 4 ay yaris hybrid kullandım vag grubuna sövüyordum ta ki yeni ibizayı kullanana kadar.

Aynı test kullanıcısının diğer araçların da test videosunu gönderebilir misiniz?
    F/p oranına göre ibiza şuan şampiyon arkadaşlar. Hiç kimse bu kararımı etkileyemez. Sonuna kadarda savunurum ibizayı.

Arkadaşlar aracı kullananan kişilerden yorum bekliyorum, lütfen kullanmayıpta önyargılı olanlar kendi araçlarını savunsunlar da görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irresponsible -- 3 Aralık 2018; 13:12:43 >

• irresponsible kullanıcısına yanıt
    Cansız bi varlığın nesini savunalım... Dediğim gibi klasik sıkıntılar sizinki, verdiğiniz tonla paranın acısını böyle çıkarmaya çalışıyorsunuz...

İbiza kötü araba değil kesinlikle ama segmentinde 1.olacak araba hiç değil. Bu segmentte yıllardır sıralama bellidir. Fiesta, polo, jazz üçlüsü zirvededir. Yeni kasasıyla ibiza 4.sırada olabilir belki.

Ki sıralamanın ne önemi var, size bu uygun gelmiştir, içinize sinmiştir almışsınızdır. Ama işte gereksiz anlam yükleyip abartmamak gerekir. Yok b-c karışımı, yok segment 1.si falan, komik şeyler bunlar, yapmayın...

Bu arada i20 modelinde 1.0 turbo var...

Linkteki kanaldan başka araçların da geyik testini izleyebilirsiniz. İbizanın 77 km ile spin atacağı yerden segment 1.si fiesta 81 km ile geçiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 3 Aralık 2018; 13:18:06 >
  • Eski mesajlarınıza bi baktım. Şimdi Japon araçları çöpten başka bişey değil derken, yaris baktığınız zamanlar Japon araçları almanlardan daha iyi demişsiniz, yarisi övüp durmuşsunuz...

Dediğim gibi klasik düşünce yapısına sahipsiniz, "benim malım en iyisi" üzücü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 3 Aralık 2018; 13:39:41 >
  • quote:

Cansız bi varlığın nesini savunalım... Dediğim gibi klasik sıkıntılar sizinki, verdiğiniz tonla paranın acısını böyle çıkarmaya çalışıyorsunuz...

İbiza kötü araba değil kesinlikle ama segmentinde 1.olacak araba hiç değil. Bu segmentte yıllardır sıralama bellidir. Fiesta, polo, jazz üçlüsü zirvededir. Yeni kasasıyla ibiza 4.sırada olabilir belki.

Ki sıralamanın ne önemi var, size bu uygun gelmiştir, içinize sinmiştir almışsınızdır. Ama işte gereksiz anlam yükleyip abartmamak gerekir. Yok b-c karışımı, yok segment 1.si falan, komik şeyler bunlar, yapmayın...

Bu arada i20 modelinde 1.0 turbo var...

Linkteki kanaldan başka araçların da geyik testini izleyebilirsiniz. İbizanın 77 km ile spin atacağı yerden segment 1.si fiesta 81 km ile geçiyor...
    aracı çok düşük bir fiyata satın aldım. acı olarak sizlerin söylediklerinden başka bir şey göremiyorum hepsi önyargı barındırıyor zira.
    ayrıca video bahsi geçen araç 95 beygirlik xds özelliği olmayan araç. xds özelliğini bile bilmeden video atmak ne kadar bilinçli bir davranış, sorgulamıyorum bile.

fiesta, polo, jazz üçlü sıralaması eskide kaldı sayın lojistisyen. farklı bir şase kullanmışlar, tüm bildiklerinizi unutun artık, sıralama tekrar güncellenecek ama bizim insanımızdaki önyargı hiç bir zaman değişmeyecek, o sebeple ben burda ne kadar aracı övsem de, değişen hiç bir şey olmayacak.

i20 de turbo da olsa rezalet bir araç.

siz araca bayiide binip gördüğünüz için cansız olarak görmeniz normal.

ortada uzunluk hesabı, genişlik hesabı var.

bakın,
    leon
    4282mm UZUNLUK
    1816mm GENİŞLİK
    1459mm YÜKSEKLİK
    ibiza
    4059mm UZUNLUK
    1780mm GENİŞLİK
    1444mm YÜKSEKLİK

Şimdi leon c sınıfı bir araç. arada uzunluk olarak 223 milimetre, 36 milimetre genişlik 15 milimetre de yükseklik farkı var.

hal böyleyken neden bu araca b-c segmenti araç dediğimi saçma olmadığını umarım benimser ve anlarsınız. objektif gözlerle değerlendirmeniz dileğiyle. daha da yazmayacağım.

• quote:

Eski mesajlarınıza bi baktım. Şimdi Japon araçları çöpten başka bişey değil derken, yaris baktığınız zamanlar Japon araçları almanlardan daha iyi demişsiniz, yarisi övüp durmuşsunuz...

Dediğim gibi klasik düşünce yapısına sahipsiniz, "benim malım en iyisi" üzücü...
    doğrudur, fakat son kuşadası istanbul yolculuğumda arabadan nefret ettim. onu da burada kötülemeye vaktim olmadı. ayrıca ben de o zamanlar ciddi bir yanılgıdaymışım bunu ibiza'ya binince fark ettim. piyasadaki tüm b segmenti dediğiniz araçlarla uzun vakit geçirdim sadece japon araçlarıyla vakit geçirmemiştim onu da iyi tecrübe ettiğim için gönlüm rahat. hybrid dur kalk trafiği olan bir şehir için mantıklı bir tercih olsa da çok sıkı bir tüketim hesabı yaptığımda 5.6 lt yakıyor. dur kalk trafiğinde. yani o zaman yakıt 6.95 tl iken 128 km'de 50 tl'lik bir yakıtla tüketim sağlıyordum. genel olarak japon arabaları konfordan ve performanstan uzak rijit yapıda sorunsuz araçlar, başka bir güzelliği yok.

Her araç büyüyor. 2012 yılında çıkmış leon ile 2017 yılında çıkan ibizanın ölçülerini karşılaştırıp b-c karımı demek komik.

Tekrar söylüyorum, ne alırsanız en iyisi o olacak böyle bi yapıya sahipsiniz maalesef.

Selametle...

• size egea gibi dandik bi araçla kazasız, belasız sürüşler dilerim.

leonu 2017 de güncellendi ayrıca 2019 mart ayında çıkacak leon'da da aynı ölçüler mevcut.
    demek ki başka bir araca binince o daha iyi olacak.
  • 14 ay bindigim ibizayi size ozetliyim

#yalitim kotu.motor yalitimi iyi ama teker sesi fazla

#ic malzemesi sert.trim sesi yapma olasiligi yuksek

#suspansiyonlar serte donuk.konforu dusuk bir arac

Bunlar olumsuz ozelliklerdi.

#ic mekan oldukca iyi.jazz gibi iddaasiz bir araci saymazsak en genislerden.boyum 1.85 one kendime gore ayarlayip arkaya oturdum mu sikinti cekmiyorum.

#bagaj bir b sinifa araca gore genis.hatta bircok c sinifindan iyi.

#yol tutus gayet iyi.geyik testi falan demissiniz.gecin bunlari.demiyorum en iyi yol tutan arac.ancak bir onceki nesline gore tatminkar.

#donanim gayet yeterli.guvenlik ekipmanlari girtlak dolu diyebiliriz.

#muzik sistemi cok iyi.fakat sert plastikten oturu ilerde ses yapabilir

#motor sahane.performans istiyorsan var ayagini gazdan cek yakit tuketimi rekoru kir.demiyorum bir dizel.ama performansli kullanilmadigi surece arada ciddi fark yok.

#acayip akici bir araba.ayagini gazdan cek.araba frene basmadigin surece durmuyor.akiyor gidiyor.bu ozelligi cogu arabada goremedim.

#tasarim bence b sinifinin en iyisi.yeni fiesta bu konuda rakibi olamaz.

Arkadaslar kullanmadan etmeden arabaya gommeyin.her arabanin olumlu olumsuz ozellikleri mevcut.fiyat konusunda yorum yapamayacagim.1 sene once fiyati uygundu.ama uygun arac mi kaldi.

Baktim bazilari cok gereksiz elestirmis dayanamadim yazdim.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.